Článek

Peake dnes slíbila nový tým státních zástupců, kteří budou potírat korupci, návrh je však zatím v plenkách

 
Koaliční skupina pro reformu justice a státních zastupitelství se ve čtvrtek sejde s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. Představitelé vlády by s ním měli diskutovat o vytvoření týmu státních zástupců, kteří by se specializovali na velké korupční případy a závažnou kriminalitu.
23.10.2011 16:25 |

podobné články

Podobné články

Nečas a Peake se chválí: Boj s korupcí nám jde skvěle

 
Současný kabinet bojuje proti korupci účinněji než všechny předchozí vlády. Takto se na úterní tiskové konferenci chválili premiér Petr Nečas (ODS) a místopředsedkyně vlády Karolína Peake (VV). Podle Peake úspěch dokládá i vysvědčení, které kabinetu nedávno vystavily nevládní organizace a podle kterého občané účinnější snahu potírat korupci oceňují.
14.02.2012 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Peake vytahuje eso z rukávu. Sehnala dostatek poslanců

 
AKTUALIZOVÁNO. Vicepremiérka Karolína Peake tvrdí, že kromě osmi poslanců, kteří plánují vznik nového provládního poslaneckého klubu, jsou nejméně další dva připraveni nynější kabinet podpořit. Tím je podle Peake zajištěna pro kabinet "bezpečná podpora". Jedním z dvojice je podle prohlášení, které Peake poslala médiím, poslanec VV Milan Šťovíček. Server Aktuálně.cz uvedl, že k podpoře vlády je odhodlán i jeho kolega Miroslav Petráň. Ani jeden z nich ale nemá v úmyslu stát se členem poslaneckého klubu, který se Peake snaží založit. ČSSD ale tvrdí, že Peake by už dávno neměla být poslankyní.
23.04.2012 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Miroslav Petráň (17 článků) , Milan Šťovíček (95 článků)

Peake: Nezakládáme béčko ODS nebo TOP 09

 
Vznik nové politické síly kolem Karolíny Peake a dalších véčkařů, kteří opustili krizemi zmítanou stranu, je podle stávající místopředsedkyně vlády velmi spontánní. "Když jsem v úterý oznámila svůj krok, oslovili mě někteří kolegové poslanci s tím, že mě chtějí následovat. Rozhodli jsme se, že se pokusíme vytvořit nový politický subjekt. Není to věc, kterou bychom nějak dopředu plánovali, takže je to úplně v plenkách," řekla v rozhovoru pro Právo Peake.
19.04.2012 04:05 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Vláda je pro vznik protikorupčního týmu žalobců, Véčka chtějí i soudy

 
Vláda dnes vzala na vědomí návrh na vznik specializovaného týmu žalobců pro korupci a vyšetřování velkých hospodářských kauz. Místopředsedkyně vlády Karolína Peake (VV) po zasedání novinářům řekla, že na návrhu bude dál pracovat koaliční skupina pro justici. Poznamenala současně, že stále uvažuje i o možnosti zavést zvláštní soudy. S tím ale návrh nepočítá, kauzy by specializovaný tým státních zástupců podle něj předával krajským soudům.
19.10.2011 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Nový ministr vnitra Metnar chce potírat nelegální migraci a digitalizovat správu

 
Nový ministr vnitra Lubomír Metnar chce důsledně potírat nelegální migraci, převaděčství a obchod s lidmi. Hodlá se zasadit o digitalizaci a větší efektivitu státní správy a vyhodnotit zákon o státní službě. Řekl to novinářům poté, co ho do úřadu uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Chce se zasadit také o personální stabilizaci u policie i hasičského sboru.
13.12.2017 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14066 článků)

Neveřejná schůzka ve Špindlu: Marek Benda napadl přítomného Ištvana

 
MF Dnes píše o zasedání ústavně právního výboru sněmovny ve Špindlerově Mlýně. Ministryně spravedlnosti Helena Válková (za ANO) si tam údajně chtěla otestovat podporu chystaného zákona o státních zastupitelstvích. Jenže neuspěla ani u státních zástupců, ani u politiků. Exministr spravedlnosti z ODS Pavel Blažek situaci zhodnotil tak, že se zvětšila skupina osob, které se obávají zvýšení nezávislosti státních zástupců. Návrh, který se chystá státní zástupce spíše omezit, ostře kritizovala pražská vrchní státní zástupkyně Bradáčová.
05.09.2014 08:31 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (520 článků) , Pavel Blažek (551 článků) , Helena Válková (343 článků) , Pavel Marek (192 článků) , Pavel Marek (208 článků) , Marek Blažek (5 článků)

Gang využíval miminka k pašování kokainu! Převáželi ho v plenkách

 
Policie ve Španělsku, Belgii a Nizozemsku zatkla dvě desítky členů gangu, který do Evropy pašoval kokain z Jižní Ameriky, informuje v pondělí agentura AFP. Pašeráci využívali k pašování děti, drogy ukrývali mimo jiné v plenkách.
28.11.2011 13:30 |

podobné články

Mateřství bez cenzury je hitem Facebooku. Rodičku v plenkách za dva dny viděly statisíce lidí

 
Amanda Baconová se nedávno stala podruhé matkou. Na svých facebookových stránkách zveřejnila klasické poetické fotky malého syna Pierce, miminka v náručí starší sestry či hrdého tatínka. Ve středu sem ale zpětně umístila snímek krátce po porodu, kdy pózuje v plenkách pro dospělé. "Sdílím tento obrázek, protože taková je skutečnost. Tohle je mateřství," píše Amanda a dodává, že by se o věcech spojených s porodem mělo mluvit více otevřeně a bez cenzury. Za dva dny měl příspěvek 490 tisíc "lajků", 112 tisíc sdílení a 97 tisíc komentářů. K podobnému kroku se letos v lednu odhodlala Erica Andrewsová v odvážném selfíe den po porodu, i to se stalo hitem internetu.
09.07.2016 07:00 |

podobné články

Platy státních zástupců se budou odvíjet od platů soudců

 
Platy státních zástupců se budou odvíjet od soudcovských mezd. Počítá s tím návrh zákona, který dnes podle zdroje ČTK schválila vláda.
20.04.2011 12:00 |

podobné články

Peake si notuje s odboráři. Nelíbí se jim zákon o státních úřednících

 
Návrh nového zákona o státních úřednících už má prvního velkého kritika. Ministerstvo vnitra sice uvedlo, že úkol napsat zákon vyplývá ze Strategie vlády proti korupci, ale vicepremiérce Karolíně Peake (LIDEM) se nelíbí. Prý to nenaplnilo její očekávání. Informuje server Aktuálně.cz.
03.03.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Peake hlásí: Je tu nová šance. Posekáme korupci, dojdeme až k hlavě

 
ROZHOVOR Se vznikem specializovaného protikorupčního útvaru státního zastupitelství počítá návrh zákona o státních zastupitelství, který by měl v příštích týdnech předložit vládě ministr spravedlnosti Pavel Blažek. Vicepremiérka Karolina Peake o předloze, kterou připravoval už exministr Jiří Pospíšil a která měla původně platit už od letošního roku, ParlamentnímListům.cz řekla, že specializace žalobců by měla být dalším významným krokem v boji s korupcí.
28.03.2013 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1880 článků) , Jiří Pospíšil (1880 článků) , Pavel Blažek (551 článků)

Peake hlásá o boji s korupcí a o transparentnosti politiků. O sobě však mlčí jako zařezaná

 
Ještě rok a čtvrt potřebuje vicepremiérka pro boj s korupcí Karolína Peake přežít ve vládní funkci a pak už snad nebude muset čelit dotazům dotěrných novinářů na okolnosti koupě a prodeje jejího bývalého domu v pražské Troje a také na financování strany LIDEM, kterou loni založila. Podle právníka Veřejnosti proti korupci Milana Hulíka je však její nynější počínání nehorázné.
19.02.2013 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Peake pro rozhlas: Podrobnosti k výboru pro boj s korupcí řeknu zítra

 
Návrh statutu a jednacího řádu výboru pro koordinaci boje s korupcí předloží vicepremiérka a místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake zítra na jednání koaličního kabinetu. Podle ní bude vládní výbor koncipován jako výbor ministrů, kteří se ho budou účastnit a kteří mají podle strategie legislativní úkoly.
16.08.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Peake: Kalousek mi píše sprosté zprávy. Nemám na ni mobil, říká ministr

 
Místopředsedkyně vlády Karolína Peake (VV) v pořadu České televize Tah dámou prozadila, že ji ministr financí na jednání K9 posílá "sprostá psaníčka". Peake v pořadu neupřesnila ale jaká, takže otázka je otevřená. Údajně jsou texty k zasmání. Pro ParlamentníListy.cz pak Peake vysvětlila, že psaníčka nejsou vůbec sexistická, spíše obhroublá. Přesto si lékař a sexuolog Radim Uzel myslí, že nebudou urážlivá. Ministryně se na to podle něj musí dívat prostě jinýma očima. Kalousek posléze naší redakci řekl, že jakákoliv psaníčka pro Peake nikdy nepsal.
21.08.2011 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (98 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Peake tvrdí, že již má dostatek poslanců. Chybí ji už jen jeden

 
Zatímco ještě ráno vicepremiérka Karolina Peake přiznala, že stále nemá deset jmen poslanců, kteří by měli vytvořit nový poslanecký klub a podpořit tak vládu, v poledne se začala karta pomalu obracet. Peake totiž oznámila, že má k dispozici již dostatek poslanců, aby zajistila bezpečnou podporu, neboť kabinet prý podpoří i dosud váhající poslanec VV Milan Šťovíček. Stále však k sestavení poslaneckého klubu Peake chybí jeden poslanec.
23.04.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Šťovíček (95 článků)

Peake: Bojovníků s korupcí je příliš. Na nikoho už nezbývá, aby korupčníkem byl

 
NA HRANĚ S XAVEREM Vicepremiérka pro boj s korupcí a předsedkyně Legislativní rady vlády Karolína Peake v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bilancovala, co se jí v dosavadním boji proti korupci zatím podařilo. Pohovořila o důvěryhodnosti kolegů politiků zapletených do medializovaných kauz a dotkla se i vztahu s bývalou stranickou kolegyní Kristýnou Kočí. Co se týče důvěry mezi zákonodárci, má místopředsedkyně vlády jasno - politika dělá z člověka paranoika, který nevěří nikomu.
27.11.2011 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (700 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Peake pokárala občana za korupci. A tento ohlas by raději neměla číst

 
Karolína Peake nemá právo kázat o morálce, zlobí se první místopředseda Strany soukromníků České republiky Rudolf Baránek na místopředsedkyni vlády. Vadí mu, že když se živnostník v televizním pořadu Máte slovo přiznal, že jednou zaplatil k zakázce desetiprocentní částku navíc, Peake ho pokárala. Podnikatelé říkají, že dobře zajištěné političce Peake se to hezky mluví. Když odmítnou dát úplatek, zakázku nedostanou a jejich zaměstnanci se ocitnou na dlažbě.
24.09.2012 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Peake pokárala občana za korupci. A tento ohlas by raději neměla číst

 
Karolína Peake nemá právo kázat o morálce, zlobí se první místopředseda Strany soukromníků České republiky Rudolf Baránek na místopředsedkyni vlády. Vadí mu, že když se živnostník v televizním pořadu Máte slovo přiznal, že jednou zaplatil k zakázce desetiprocentní částku navíc, Peake ho pokárala. Podnikatelé říkají, že dobře zajištěné političce Peake se to hezky mluví. Když odmítnou dát úplatek, zakázku nedostanou a jejich zaměstnanci se ocitnou na dlažbě.
24.09.2012 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Sněmovna zamítla návrh TOP 09 na změny ve jmenování žalobců

 
Sněmovna zamítla už v dnešním úvodním kole návrh TOP 09 na zpřesnění pravidel pro jmenování a odvolávání vedoucích státních zástupců. Předlohu, která měla také pevně zakotvit funkční období těchto žalobců, označili kritici za nahodilou a nevhodnou. Podle předkladatelů z TOP 09 bylo hlavním cílem návrhu posílení nezávislosti státních zástupců vůči možným politickým vlivům.
17.04.2018 22:35 |

podobné články