Článek

Pavlova tajná cesta na Ukrajinu: Za Zelenským dorazil vlakem spolu s Čaputovou

 
Český prezident Petr Pavel dorazil spolu se slovenskou hlavou státu Zuzanou Čaputovou na Ukrajinu. Státníci přijeli do válkou zmítané země vlakem krátce poté, co se řada míst na Ukrajině včetně Kyjeva stala v noci na dnešek terčem nové série ruských raketových útoků. Na nástupišti je vítaly davy, jak je vidět na videu, které se šíří na sociálních sítích. Oba státníci mají na programu mimo jiné setkání se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. 
28.04.2023 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2235 článků) , Zuzana Čaputova (78 článků) , Pavel Pavlov (18 článků)
Podobné články

Do Kyjeva se po vzoru Fialy sjíždějí západní lídři: Neohlášeně za Zelenským dorazil i britský premiér

 
Do Kyjeva dnes dorazil k jednáním s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským i britský premiér Boris Johnson, před ním se se Zelenským setkal rakouský kancléř Karl Nehammer. V případě Johnsona se jednalo o předem neohlášenou cestu. Už v pátek Kyjev navštívili šéfka Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová, šéf unijní diplomacie Josep Borrell a slovenský premiér Eduard Heger.
09.04.2022 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Karl Johnson (1 článek) , Karl Johnson (1 článek) , Karl Johnson (1 článek) , Johnson Johnson (414 článků) , Karl Karl (13 článků)

Pavel si telefonoval se Zelenským, Ukrajinu navštíví v dubnu

 
Prezident Petr Pavel navštíví Ukrajinu v dubnu, dohodl se na tom dnes při telefonátu s ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. Sdělila to Pavlova mluvčí Markéta Řeháková. Hlavy států spolu jednaly také o podpoře Ukrajiny ze strany České republiky na následující měsíce.
12.03.2023 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2235 článků)

Móda podle Evy Pavlové: Na cestu vlakem do Prahy vyhrálo pohodlí nad elegancí

 
Prezidentský pár Petr Pavel (61) a Eva Pavlová (58) se vlakem odebrali zpět do Prahy. Dvoudenní návštěvou Vídně, kde se setkali například s rakouským prezidentem Alexanderem van der Bellenem, zakončili sérii cest do zemí sousedících s Českem. Eva Pavlová na cestu domů volila pohodlný outfit, o čemž se můžete přesvědčit na fotografiích od fotoreportérky webu eXtra.cz
02.06.2023 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2235 článků) , Eva Alexander (4 články) , Alexander Alexander (214 článků)

Eva Pavlová zářila na Slovensku: První dáma vystřídala troje šaty, jedny zrecyklovala

 
Eva Pavlová svým šarmem okouzlila Slováky. Naši sousedé na ní mohli oči nechat a svou úlohu první dámy tak splnila na jedničku. Manželka prezidenta Petra Pavla doprovodila svého muže na setkání s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, uctili společně památku zavražděných v LGBT klubu Tepláreň a podporovala ho z hlediště během televizní debaty. Během dvou dnů vystřídala celkem troje šaty, které naše fotoreportérka zaznamenala.
15.03.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2235 článků) , Zuzana Čaputova (78 článků) , Eva Petra (93 článků)

Zuzana Čaputová přijela s Pavlem na Ukrajinu: Prezidentka zvolila barvu rovnováhy

 
Čeští a slovenští státníci dorazili na Ukrajinu. V ranních hodinách přijeli Petr Pavel spolu se Zuzanou Čaputovou po celonoční cestě vlakem z Polska. Z nástupiště vyrazili navštívit ukrajinské město Borodjanka. Na místě si prohlédli domy poničené ruskými útoky. Snímky z cesty sdílel Pavel na Instagramu.
28.04.2023 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2235 článků) , Zuzana Čaputova (78 článků)

Projeli jsme se „utajeným“ výtahem na I. P. Pavlova. Za minutu a půl

 
Stanice metra I. P. Pavlova je od tohoto týdne bezbariérová. Pokud ale budete výtah hledat vedle klasických výstupů z metra, nepodaří se vám to. Nachází se totiž až v průčelí jednoho z domů v Legerově ulici, což je od náměstí I. P. Pavlova přibližně 130 kroků.
05.09.2015 06:15 |

podobné články

Vážná nehoda zastavila provoz u I. P. Pavlova: Tramvaj se srazila s autem, dva lidé zůstali zaklínění

 
Dopravu v úterý krátce před půl sedmou ráno zkomplikovala na magistrále a na náměstí I. P. Pavlova nehoda tramvaje a osobního auta. Ty se srazily u I. P. Pavlova v ulici Jugoslávská, hasiči museli vyprostit dva lidi. Zhruba 40letý muž se vážně zranil.
18.02.2020 07:05 |

podobné články

Velké srovnání možných prvních dam: Kdo jsou Eva Pavlová a Monika Babišová

 
Odlišnější už ani být nemohou. Kdo jsou ženy, které možná obsadí místo první dámy Česka? Podívejte se na portréty Evy Pavlové (58) a Moniky Babišové (48). Na jedné straně Eva Pavlová, podplukovnice ve výslužbě, která si v nablýskaných večírcích nelibuje, na druhé Monika Babišová, v současné době jedna z majitelek Agrofertu a věrná podporovatelka svého manžela. Paní Pavlová poskytla eXtra.cz rozhovor.
15.01.2023 20:50 |

podobné články

Eva Pavlová promluvila o zdravotním stavu první kočky. Micka trpěla, přiznala prezidentova žena

 
Zatímco Eva Pavlová vyrazila s prezidentem Petrem Pavlem na korunovaci do Londýna, doma měl prezidentský pár maroda. Řeč je o jejich mazlíčkovi a pravděpodobně nejznámější kočce v Česku Micce. Tu musela první dáma vzít před odletem do Londýna k veterináři, který zvířeti vytrhl zub, jak napsala Pavlová na Instagramu.
08.05.2023 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2235 článků)

Rusko má okamžítě vrátit Krym, burcoval Vystrčil. Pak „potvrdil podporu“ selfíčkem se Zelenským

 
Miloš Vystrčil odletěl podpořit Ukrajinu. Rusko má podle něj okamžitě vrátit Krym. Padlo srovnání s mnichovskou dohodou. „Ne o nás bez nás, ale pro vás s námi!“ hřímal předseda Senátu v Kyjevě. A na závěr bylo i selfie se Zelenským.
24.08.2021 18:20 |

podobné články

Hrad: Prezident Petr Pavel se dohodl s prezidentkou Čaputovou na společné cestě na Ukrajinu

 
Na svou první zahraniční cestu zamířil prezident republiky Petr Pavel s manželkou Evou Pavlovou na Slovensko. Návštěvu zahájili v úterý setkáním s prezidentkou Slovenské republiky Zuzanou Čaputovou a jejím partnerem Jurajem Rizmanem.
14.03.2023 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2235 článků) , Zuzana Čaputova (78 článků)

Bezpečnostní expert v ČT: Ruská armáda nebude primárně cílit na delegaci premiérů z EU, ale pozor...

 
Předseda české vlády dorazil do Kyjeva na schůzku s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Na Ukrajinu se Petr Fiala (ODS) vydal vlakem společně s premiérem Polska, premiérem Slovinska a také s polským vicepremiérem. Schůzka nejvyšších ústavních činitelů měla začít kolem 19. hodiny večer. Stoprocentní bezpečnostní jistotu v Kyjevě tato delegace ale nemá, více řekl v ČT bezpečnostní analytik Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Josef Kraus. „Načasování z hlediska bezpečnosti vrcholných politiků nebylo nejšťastnější,“ obává se vzhledem k tomu, že se Kyjev připravuje na ruskou ofenzivu.
15.03.2022 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5392 článků)

Cesta za Zelenským: Takhle k Čechům promluvil Ruský cíl číslo 1!

 
Nepřítel ho považuje za hlavní cíl k likvidaci. I proto rozhovoru vybraných evropských stanic včetně České televize s Volodymyrem Zelenským (44) přímo v jeho kyjevské prezidentské kanceláři předcházely hotové bezpečnostní manévry!
23.03.2022 05:05 |

podobné články

Fialu čeká první premiérská cesta za hranice. Na Slovensku se sejde s Čaputovou i šéfem vlády

 
Premiér Petr Fiala (ODS) příští úterý navštíví Slovensko. Při tradiční první zahraniční cestě se setká s premiérem Eduardem Hegerem i prezidentkou Zuzanou Čaputovou, sdělil ve středu ČTK tiskový odbor Strakovy akademie. Jednání by se měla týkat bilaterální spolupráce, ale i regionálních a evropských otázek.
05.01.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5392 článků) , Zuzana Čaputova (78 článků)

Eva Pavlová se do vlaku směr Vídeň vyfikla: První dáma zazářila v jarních barvách a omládla

 
Prezident Petr Pavel (61) odjel i se svou ženou Evou (58) na dvoudenní návštěvu Rakouska. Tam se společně setkají s rakouským prezidentem Alexanderem Van der Bellenem i ministryní obrany Klaudií Tannerovou. Cestu prezidentský pár absolvuje vlakem a Eva Pavlová byla opět velmi elegantní. Na nádraží je vyfotila fotoreportérka eXtra.cz.
31.05.2023 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (102 článků) , Petr Pavel (2235 článků)

dTest: Jaká práva máte při cestách po železnici

 
Cestování vlakem je díky pestré nabídce různých druhů vlakových spojů velice oblíbené. Ať už cestujete osobním vlakem, rychlíkem či lůžkovým nočním vlakem, bude vás nepochybně zajímat nejen to, zda do cíle dorazíte včas, ale i dostupnost veškerých služeb slíbených dopravcem, jako je nabídka občerstvení či fungující klimatizace a wi-fi. Existují nějaká pravidla upravující cestování vlakem? A kde je hledat?
20.07.2020 18:50 |

podobné články

Premiér Matovič je v karanténě, během dne byl s Čaputovou a účastnil se jednání vlády

 
Slovenský premiér Igor Matovič bude kvůli kontaktu s osobou pozitivně testovanou na koronavirus v domácí karanténě. Matovič to napsal na sociální síti. Dříve během dne předseda slovenské vlády vystoupil spolu s prezidentkou Zuzanou Čaputovou na tiskové konferenci a také se zúčastnil jednání kabinetu, který podle očekávání do 14. listopadu prodloužil platnost omezení volného pohybu pro lidi bez negativního výsledku testu na koronavirus.
04.11.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Čaputova (78 článků) , Igor Igor (178 článků) , Igor Igor (322 článků)

Fiala na Slovensko dojel autem, s Hegerem si notoval o jádru. A jednal s Čaputovou

 
Premiér Petr Fiala (ODS) vyrazil na svou první zahraniční cestu. V duchu české tradice zamířil na Slovensko, podobně jako dřívější šéf kabinetu Andrej Babiš (ANO) nebo nedávno nový ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Dopoledne Fialu přivítal jeho protějšek Eduard Heger na slavnostní ceremonii u slovenského Úřadu vlády. Krátce poté spolu začali jednat o energetické krizi, předsednictví v Radě EU a ve V4, ale také o covidové pandemii a další spolupráci. Premiéři si vzájemně notovali a dle slov Hegera jej napadají jen témata, na kterých se obě země shodují. Fiala se setkal také s blonďatou hlavou státu Zuzanou Čaputovou.
11.01.2022 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25895 článků) , Petr Fiala (5392 článků) , Zuzana Čaputova (78 článků) , Jan Fiala (436 článků) , Jan Fiala (436 článků)

Vystrčil dorazil na Ukrajinu. Jsou pozvání, která se neodmítají, napsal

 
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dorazil dnes dopoledne vlakem do Kyjeva, potvrdila ČTK tisková tajemnice horní parlamentní komory Jana Taušová. Na cestě na Ukrajinu ho doprovázejí první místopředseda Senátu Jiří Růžička (TOP 09), nezávislý senátor Pavel Fischer a polští senátoři v čele s předsedou komory Tomaszem Grodzkým. Do země, která od konce února čelí ruské invazi, přijeli na pozvání předsedy Nejvyšší rady Ukrajiny Ruslana Stefančuka. .
14.04.2022 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (322 článků) , Tomasz Tomasz (35 článků)