Článek

Pavlíček (STAN): Kdo je připraven, není překvapen

 
Starostové a nezávislí v prosinci stihli uspořádat pro starosty nejen ze svých řad školení na téma Připravované dotace na rok 2019 v Jihomoravském kraji.
06.01.2019 17:35 |

podobné články

Podobné články

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Je to vážné a velice citlivé. Právník z Brna je rozpálen do běla. S Babišem je připraven prosoudit i kalhoty. Podívejte se proč

 
Tomáš Tyl, český právník, napsal na svůj facebook velmi naštvaný příspěvek. Šlo o jeho otce. Je připraven se s Babišem soudit. Je připraven prosoudit prý i své kalhoty. „Pane premiére, zkusil jste vyžít ze 7000 Kč měsíčně? Asi těžko... Ale ani to po Vás nechci, chci po Vás jen soucit s těmi, kdo takto opravdu žijí! Přemýšlím tedy, koho mám uplatit, aby se začal zabývat situací mého otce, který se celý život pyšnil tím, že nemá jediný den zdravotní neschopnosti! Celý život pracoval pro tuto zemi... A jak se mu nyní odvděčujete?! Ani nádor mu nejste ochotni vyříznout...“ napsal. O co tedy šlo?
06.03.2020 16:01 |

podobné články

STAN: Matěje Stropnického jako náměstka primátora nechceme

 
Starostové a nezávislí (STAN) v rámci pražské Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) odmítají, aby byl Matěj Stropnický (SZ) náměstkem primátora. "Názory pana Stropnického jsou příliš levicové," řekla ČTK předsedkyně pražské organizace STAN a kandidátka na pražskou radní Jana Plamínková (STAN). Na rozpor upozornil deník Echo24. Stropnický dnes nechtěl spor moc komentovat. Trojkoalice nyní vyjednává o vládě na pražském magistrátu s hnutím ANO a ČSSD.
07.11.2014 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (539 článků)

STAN a ODS ve středních Čechách sestavily stínovou vládu s cílem kontrolovat práci koalice

 
Hnutí STAN a ODS ve středních Čechách sestavily stínovou krajskou vládu. Cílem je společně kontrolovat práci koalice a postupovat koordinovaně. Kromě bývalých radních za STAN a ODS jsou ve stínové radě například poslankyně STAN Věra Kovářová nebo starostka Smečna Pavla Štrobachová (za STAN). Na starosti budou mít dopravu, respektive sociální věci.
05.12.2017 21:00 |

podobné články

„Dělali ze mně blbce.“ Piráti naštvali Gazdíka ze STAN, pakt proti Babišovi ale nezavrhl

 
Petr Gazdík (STAN) kritizoval dnes jednání Pirátů, kteří odmítli vytvořit dvojblok se STAN ve Zlínském kraji a nakonec kývli na koalici s ANO, ODS a ČSSD, čímž poslali Starosty do opozice. Piráti dle Gazdíka zástupcům STAN při povolebním jednání lhali, Gazdík má pocit, že z něj „dělali blbce“. Hnutí STAN přitom má ve čtvrtek hlasovat o spolupráci s Piráty při parlamentních volbách na celostátní úrovni. Gazdík chtěl navrhnout, aby se hlasování odložilo, nakonec to ale neudělá. Proč?
07.10.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1020 článků) , Petr Gazdík (1009 článků)

Nečas je překvapen odchodem Doktora z ODS. Chce vědět, jak bude vládu podporovat

 
Premiér Petr Nečas na brífinku při příležitosti jmenování Martina Kuby ministrem průmyslu a obchodu zmínil, že je rozhodnutím o odchodu poslance Michala Doktora z ODS velmi překvapen. Doktor mu prý tuto skutečnost, tedy, že by uvažoval v případě svého nejmenování ministrem o odchodu ze strany, dopředu nesdělil, ačkoliv oba spolu hovořili ještě včera.
16.11.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9353 článků) , Michal Doktor (162 článků)

Zatímco se řeší covid: Volební zákon. Vystrčil byl překvapen

 
Má se zavést se změnou volebního zákona korespondenční hlasování? I takový dotaz padl na on-line debatě okolo rozhodnutí Ústavního soudu, které se zúčastnili šéfové obou komor, jak Radek Vondráček, tak i Miloš Vystrčil. „Opět jsem vykázal Volného ze sálu,“ vysvětloval Vondráček svůj pozdní příchod na diskusi. „Já jsem až překvapen, jaké míry shody jsme dosáhli na tomto poměrně reprezentativním setkání,“ uznal Vystrčil.
03.03.2021 14:55 |

podobné články

Pavlíček (STAN): Kéž se nám příští rok povede alespoň stejně jako ten letošní

 
S koncem roku přichází čas bilancovat, děkovat a plánovat rok příští. Ve shrnujícím tak činí předseda STAN JMK Radomír Pavlíček.
27.12.2019 21:40 |

podobné články

Exclusive Tours: Rodinná dovolená v Evropě bez nesnází

 
Léto je v plném proudu a s ním i prázdniny, čas rodinných dovolených. Lidé balí zavazadla a vydávají se vstříc vytoužené dovolené. Cestování s dětmi má však svá úskalí. Jak se jim vyvarovat? Stačí si vše dobře rozmyslet a naplánovat, protože, jak se říká: „Kdo je připraven, není překvapen“.
16.07.2014 16:30 |

podobné články

Nytra: Vím, že kdo je připraven, není překvapen

 
Projev na 7. schůzi Senátu dne 31. května 2017 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o pedagogických pracovnících:
31.05.2017 18:05 |

podobné články

Štědroň: Kdo je připraven, není překvapen

 
Pokračování úvahy:
15.06.2017 04:30 |

podobné články

Ondráček (KSČM): Kdo je připraven, není překvapen

 
Toto pravdivé úsloví se může vztahovat téměř ke každé činnosti člověka. Já, jako místopředseda výboru pro bezpečnost, se pokusím o jeho zhodnocení z pohledu bezpečnosti České republiky, a to i s ohledem na vývoj bezpečnosti v Evropě.
15.01.2018 13:35 |

podobné články

Stanislav A. Hošek: O koronaviru úplně jinak

 
Motto: Kdo je připraven, není překvapen. Náš hlavní inženýr
20.03.2020 07:36 |

podobné články

Jak vypadá pořádná garden party s přáteli? Dobré jídlo, pití, vířivka a bazén!

 
Venku zatím vládne paní Zima, to nám ale nebrání plánovat letní garden party s přáteli. Kdo je totiž připraven, ten není překvapen. A právě teď, kdy teploty klesají občas i hluboko pod nulu, je na to ten nejlepší čas!
17.02.2021 00:10 |

podobné články

Už dávno měla mít za sebou účast na mezinárodní soutěži krásy. Nejvyšší miss má aspoň šanci pilovat svůj proslov

 
Mezinárodní soutěž krásy, kde bude Českou republiku reprezentovat Karolína Kopíncová , se měla konat už loni v prosinci. Kvůli pandemii koronaviru se ale termín konání přesunul na neurčito. Modelka má tedy více času na přípravu. „Máme toho nachystaného hodně dopředu, ale já si říkám, kdo je připraven, není překvapen,“ nechala se slyšet Kopíncová na focení casual kolekce Beaty Rajské.
17.03.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Beata Rajská (218 článků)

STAN: Babiš je zmatkující papaláš

 
Hnutí STAN podporuje spuštění Ústředního krizového štábu. Vláda údajně nezvládá situaci a hazarduje se zdravím lidí. Situace začíná být dle poslanců ze STAN nepřehledná, prý stále narůstá počet infikovaných a není jasné, kdo celý boj s krizí řídí. Tak se aspoň vyjádřili zástupci poslaneckého klubu STAN na tiskové konferenci v Parlamentu.
15.09.2020 13:45 |

podobné články

Kaddáfí: Jsem připraven k příměří, zastavte útoky na Libyi

 
Libyjský předák Muammar Kaddáfí dnes řekl, že je připraven k jednáním s NATO, pokud zastaví útoky na Libyi. Je připraven uzavřít příměří, ale musí zahrnovat všechny strany, nikoli jen jeho síly bojující proti rebelům na východě země. Informuje o tom agentura Reuters.
30.04.2011 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Muammar Kaddáfí (145 článků)

Vyhodit premiéra bez vlády? Legenda ústavního práva profesor Pavlíček dělá jasno

 
ROZHOVOR Uznávaný odborník na ústavní právo profesor Václav Pavlíček nesouhlasí s tím, že by mohla být přijata jen demise premiéra, ale ne celé vlády. „Tady se dostávám do rozporu s panem prezidentem, ale nemohu říci nic jiného, než co říkám stále. Vláda je založena na tom, že ministři musí mít pro setrvání ve své funkci důvěru premiéra. Ten podle Ústavy navrhuje prezidentovi jak jmenování členů vlády, tak jejich odvolání. Bez daného premiéra nemůže ta vláda fungovat,“ vysvětlil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz profesor Pavlíček.
05.05.2017 10:30 |

podobné články

Třicet let po Listopadu se tu vyhrožuje podřezáním, propaganda ukazuje na nepřítele. Tak začínal nacismus, varuje profesor práva Václav Pavlíček

 
30 LET OD LISTOPADU Bylo otázkou času, kdy se systém zhroutí. Nečekal jsem ale tak rychlou změnu, říká k výročí sametové revoluce právník a vysokoškolský pedagog Václav Pavlíček. Současné protesty proti Babišovi a Zemanovi vidí jako „vzpouru těch, kteří prohráli ve volbách". A argumentaci tím, že voliči jsou zmanipulováni populisty, vidí jako popírání principu svobodných voleb, za jejichž konání se v listopadu 1989 demonstrovalo. „Byli tedy lidé před rokem 1989 chytřejší, než jsou teď? Znamená to, že demokracie po třiceti letech vychovala lidi „blbé“, na rozdíl od totalitního systému, na jehož konci byli lidé chytří tak, že provedli proti tomu systému revoluci?“ ptá se řečnicky Pavlíček.
30.11.2019 14:00 |

podobné články