Článek

Pavla (49) těžká mozková mrtvice upoutala na lůžko: Partnerka Alena se o něj stará s dcerkou Márinkou (9)

 
Pavel byl zdravý táta od rodiny. Se svou partnerkou Alenou, s níž je už dlouhých jedenáct let, vychovává dceru Márinku (9), svou dceru z prvního manželství Báru a Alenina syna z prvního manželství Martina. Rodina prožívala společně šťastné chvíle, dokud jim život vzhůru nohama neobrátila mozková mrtvice, která obětavého tátu upoutala na lůžko. Pavel nemluví, nemůže se hýbat a má problémy s polykáním.   Alena se mu s pomocí dětí věnuje den co den, ovšem Pavel by potřeboval rehabilitace, elektrický pohon na vozík a celá rodina nové auto, které by je přepravilo na milovanou rodinnou zahrádku, kde by trávili společný čas.
07.10.2021 09:55 |

podobné články

Podobné články

Nemocnice Na Homolce: Mrtvice je léčitelná

 
Světový den mrtvice (World Stroke Day), vyhlášený Světovou organizací pro mrtvici (World Stroke Organization) na 29. říjen, nám má svým letošním heslem „Mrtvice je léčitelná“ zprostředkovat zejména tu zásadní informaci, že přestože je mozková mrtvice závažný zdravotní problém, účinné metody, jak významně zmírnit či zcela eliminovat její následky, dnes už existují. Jaké prostředky to jsou a jak je o pacienty s mrtvicí postaráno v naší republice – k tomu se vyjádřil přednosta specializovaného cerebrovaskulárního centra a primář neurologie Nemocnice Na Homolce MUDr. Miroslav Kalina.
26.10.2016 12:30 |

podobné články

Srazily ho dvě mozkové mrtvice: Rodina staví tátu na nohy!

 
Těžká mozková mrtvice postila před dvěma roky Pavla Koreně (49) ze Žatce. Muž zůstal ochrnutý. Život se tak otočil jemu i rodině zcela naruby. Jeho přítelkyně a dcera to ale nevzdaly a svého milovaného si vzaly domů. Snaží se mu dokázat, že život ještě neskončil. Starost o Pavla je ale velmi náročná a i tato silná rodina potřebuje pomoci.
09.10.2021 05:10 |

podobné články

Vysoký cholesterol ohrožuje i náš mozek

 
Cévní mozková příhoda (CMP) označovaná také jako mozková mrtvice nebo odborně iktus je třetí nejčastější příčinou úmrtí v ČR. Každým rokem postihne 25 tisíc lidí a v průměru 28 z nich na následky onemocnění denně zemře. Problémem je, že cévní mozková příhoda nebolí a její příznaky lidé často podceňují.
22.03.2018 10:30 |

podobné články

Příznaky mozkové mrtvice

 
Cevní mozková příhoda (mozková mrtvice) znamená rychle se rozvíjející ložiskové (ohraničené) a/nebo globální (celkové)klinické příznaky postižení mozku. Příznaky trvají déle než 24 hodin, nebo vedou ke smrti. Nejsou přítomny jiné zřejmé příčiny než cerebrovaskulární onemocnění (jde o postižení mozkových cév). ...
03.08.2012 00:15 |

podobné články

ZP MV ČR: Mozková mrtvice zabíjí i mladé lidi

 
Pokud máte představu, že mozková mrtvice je nemoc typická pro starší věkové ročníky, pak vás musíme varovat. Ačkoliv se onemocnění opravdu nejčastěji vyskytuje u populace nad 60 let, v posledních letech se věková hranice snižuje a tato nemoc čím dál častěji postihuje i mladší lidi.
15.05.2018 08:45 |

podobné články

Mozková mrtvice je častý zabiják: Elišku (33) postihla při porodu! Teď musí rehabilitovat

 
Mozková mrtvice má ve světě smutnou statistiku – je druhou nejčastější příčinou úmrtí. Postihuje lidi bez ohledu na věk. Jsou dokonce i případy, kdy postihne rodičku přímo při porodu. To se stalo i třiatřicetileté Elišce.
13.05.2021 05:05 |

podobné články

Kačku (28) po porodu dvojčátek postihla mozková mrtvice: Tatínkovi a dětem pomáhá obec, založila sbírku

 
Když se Kačka (28) s Petrem (32) vzali, jako každá jiná rodina začali řešit miminko. Dlouhou dobu jim to ale nešlo, nepomohlo ani umělé oplodnění. Když už to vypadalo beznadějně, najednou Kateřina otěhotněla. Porodila dvojčata – kluka Petra a holku Katku. Jenže pak přišly komplikace, mladou maminku postihla mozková mrtvice.
04.07.2021 05:05 |

podobné články

Mahulena Bočanová o bydlení s nemocnou Márinkou: Jak se musela dceři přizpůsobit?

 
Už dva roky bydlí moderátorka a herečka Mahulena Bočanová ve vysněném domě s dcerkou Márinkou (13). Ta má lehkou mozkovou disfunkci, a proto bylo nutné zařídit, aby se v novém domově cítila co nejbezpečněji.
29.08.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Mahulena Bočanová (851 článků)

ČPZP: Mrtvice je velmi častou příčinou smrti. Dá se jí předejít zdravým životním stylem

 
Cévní mozková příhoda, lidově mrtvice, je onemocnění, které vzniká buď uzavřením tepny krevní sraženinou, nebo krvácením z tepny do mozku. Mrtvice je velmi častou příčinou smrti. Podle dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky připravila jen v roce 2017 v ČR o život na 6000 lidí. Při včasné diagnóze a správné léčbě ale onemocnění nemusí končit fatálně.
27.10.2020 12:25 |

podobné články

Chtěla zaspat bolest hlavy, postihla ji... Mozková příhoda

 
Mnozí z nás si stále ještě myslí, že mrtvice postihuje pouze staré lidi. Opak je však pravdou. O tom ví své učitelka základní školy Pavla Obstová (45) z Prahy. Mozková příhoda ji zasáhla ve čtyřiačtyřiceti letech.
21.05.2018 08:15 |

podobné články

Malá Valinka má sen: chce udělat aspoň jeden krůček

 
Tak tohle je obrovská bojovnice. Malá Valerie Cíchová (3) z Děčína statečně bojuje s nepřízní osudu. Dětská mozková obrna jí upoutala na lůžko. Díky rehabilitaci na Slovensku Valince nyní svitla naděje, že se jednou i postaví...
05.09.2013 12:50 |

podobné články

Zesnulý Juraj Herz (†83): Na lůžko ho upoutala mozková ataka!

 
Legenda českého filmu Juraj Herz (†83) po dlouhé těžké nemoci zemřel. Osudnou se mu stala ataka mozku, kterou utrpěl na podzim. Režisér vytvořil významné české filmy Spalovač mrtvol, Morgiana nebo Petrolejové lampy.
09.04.2018 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Herz (172 článků)

Cévní mozková příhoda: Kosí stále mladší lidi!

 
Bylo jí jen jednadvacet, tehdy Karolína Vařáková (28) ještě studovala. Náhle ji však postihla cévní mozková příhoda. Přežila, pomoc naštěstí byla rychlá. Její případ potvrzuje fakt, že mrtvice útočí na stále mladší lidi.
01.10.2020 12:05 |

podobné články

Anna (85) si prošla peklem. Pečovala o umírajícího muže, sama skončila na dně

 
Annu Mayerovou (85) ze Stříbra osud na podzim života těžce zkouší. Manžel jí zemřel loni v říjnu po sérii komplikací. Nejprve ho postihla mozková mrtvice, tu překonal, ale praskl mu vřed na dvanácterníku, „odešla“ jedna ledvina a nakonec přišla druhá mrtvice. Anna se o něj v těžkých chvílích starala, s péčí jí pomáhala sestřička z Domácí zdravotní péče. Nejprve asistovala manželovi, pak i Anně, kterou po smrti muže dostala z nejhoršího. Podle psychologa je starost o blízkého obtížná. V případě starších lidí je třeba brát v potaz i vlastní zdravotní a tělěsné limity, aby vše neodnesl pečovatel.
28.02.2018 05:20 |

podobné články

Alena Šeredová na kole: Nejdřív jako holčička, pak jako sexy dračice v kraťasech!

 
Alena Šeredová (37), která je potřetí těhotná, zahání nudu na sociálních sítích. Na Instagramu zveřejnila snímky, jak jezdí na kole. Zatímco ve třech letech potřebovala pomocná kolečka, aby neupadla, teď se ve městě prohání na stylové skládačce. Alena Šeredová nejraději cestuje na obyčejné "skládačce".Více na http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-vip-ze-zivota-hvezd/202327/cyklistika-frci-alena-seredova-brazdi-italske-ulice-na-kole.html?utm_source=prozeny.blesk.cz&utm_medium=copy Alena Šeredová nejraději cestuje na obyčejné "skládačce".Více na http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-vip-ze-zivota-hvezd/202327/cyklistika-frci-alena-seredova-brazdi-italske-ulice-na-kole.html?utm_source=prozeny.blesk.cz&utm_medium=copy
05.02.2016 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Alena Šeredová (823 článků)

Sexbomba z Kladiva na čarodějnice Soňa Valentová: V hospici pod falešným jménem

 
Téměř před dvěma lety slovenskou herečku Soňu Valentovou (71) postihla mozková mrtvice. Od té doby byla umělkyně připoutaná na lůžko a bojovala s vadou řeči. Muselo se o ni starat okolí. Péči o maminku si vzala na starost dcera Katarína Hasprová (45), která ji nakonec odvezla do nového hospice v Bratislavě.
19.12.2017 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Soňa Valentová (24 článků) , Katarína Hasprová (15 článků)

Nejlepší česká nemocnice získala odměnou lůžko pro pacienty

 
Nemocnice Písek, a. s., která byla za rok 2017 vyhodnocena jako nejlepší nemocnice v České republice, získala odměnou lůžko pro hospitalizované pacienty. Lůžko od firmy Linet v hodnotě vyšší než 200 tisíc korun bude využito na jednotce intenzívní péče Oddělení ARO Nemocnice Písek, a. s.
18.04.2018 15:55 |

podobné články

FNUSA: Nemocnice získala první lůžko v projektu Postel pro zdraví

 
První lůžko v rámci projektu Postel pro zdraví Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně věnovala společnost M.E.G. Charity. Lůžko předala nemocnici ředitelka M.E.G. Charity Michaela Mašková s brněnskou patronkou, podnikatelkou Nelou Slovákovou.
28.02.2020 11:56 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Mašková (13 článků)

Syn utýral matku (†62) žízní, hladem, mrazem... Odsedí si osm let

 
Oblečení vrostlé do kůže, dehydratace, podvýživa, týrání mrazem. To jsou jen některá muka, kterými se syn se snachou odměnili bezmocné matce (†62), kterou mrtvice upoutala na lůžko. Hrůznému týraní žena nakonec podlehla. Manželé si ve vězení odpykají 8 let.
03.05.2013 11:15 |

podobné články