Článek

Pavel Gottlieb (†76), co v Básnících žhavil drát: Zabila ho samota a bezmoc

 
Zahrál si ve spoustě filmů, ale nejvíce ho proslavil kapelník Béda z komedie Jak básníci přicházejí o iluze. Herec, diskžokej a hudební publicista Pavel Oskar Gottlieb (†76) v neděli zemřel v domově pro seniory v Roztokách u Prahy.
07.08.2018 13:20 |

podobné články

Podobné články

Zemřela hvězda filmových Básníků! Béda dožhavil drát po dlouhé nemoci!

 
Zemřel hudebník, herec a konferenciér Oscar Pavel Gottlieb, proslavený zejména epizodní rolí kapelníka ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze. Jeho popěvek "žhavil Béda, žhavil drát" doslova zlidověl. Gottliebovi bylo 76 let a jeho zdravotní stav se zhoršoval už několik let.
06.08.2018 12:40 |

podobné články

Traband: Hudba se bude drát nahoru vždycky

 
Skupina Traband vydala album Neslýchané s DVD pro neslyšící. "Myslím, že hudba se bude drát nahoru vždycky a bude se drát od lidí, kteří mají potřebu nedělat muziku jenom na kšeft, ale spíš z puzení hrát, skládat, komentovat svět. Hudba nestojí a nepadá s trhem. Lidé si ji teď obstarávají víc po internetu než nákupem nosičů, ale to je v podstatě dobře," řekl v rozhovoru pro Právo Jarda Svoboda.
30.06.2011 14:15 |

podobné články

Rosický žhavil kytaru se Třemi sestrami: Rocker v ortéze!

 
Kapitán fotbalového nároďáku Tomáš Rosický (31) si na Euru kvůli bolavé achillovce moc nezahrál, a tak to dohání na pódiu. Žhavil kytaru s kapelou Tři sestry na koncertě v  jihočeském Holkově.
12.07.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Rosický (575 článků)

Mareš za zády Faltýnové žhavil v noci telefon: Za rozchodem stojí jiná žena?!

 
Zdá se, že pro Leoše Mareše (38) jsou dva roky soužití s jednou ženou, dlouhá doba. Jak jinak si vysvětlil náhlý rozchod s Petrou Faltýnovou (36), který přišel jako blesk z čistého nebe. Podle všeho za rozpadem jejich vztahu může stát i jiná žena. Mareš totiž na jejich posledním společném večírku neustále žhavil telefon. Komu asi v noci textoval?
10.07.2014 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Mareš (3047 článků) , Petra Faltýnová (698 článků)

Eli Gottlieb: nová kniha představuje další klišé do sbírky

 
Nakladatelství Ikar přichází s novou knihou amerického autora Eliho Gottlieba Okamžik prozření. Gottlieb (1969) patří k současným anglicky píšícím spisovatelům. Jeho tvorba spadá mezi populární příběhy pro nenáročné čtenáře. Debutoval v roce 1997 dílem Chlapec, který odešel.
11.05.2009 12:10 |

podobné články

Proč nechtěl exmanažer Bartošové prodat nechutnou fotku zpěvačky? Musela by vypadat o dvacet let mladší a mít tři prsa

 
Jeden z prvních manažerů zpěvačky "Ivety Bartošové":http://www.extra.cz/tema/iveta-bartosova (47) Tomáš Gottlieb se nedávno v jednom pražském klubu chlubil novinářům fotografií z mobilního telefonu, na které měla být údajně zpěvačka zachycena, jak si vyhrnuje triko a ukazuje svoje poprsí poseté modřinami od jejího partnera Josefa Rychtáře (54). Fotografii prý nabízel médiím za pořádně tučnou sumu. Gottlieb dodneška nemůže Bartošové zapomenout, že o něm říkala nepravdivé věci a že mu dluží peníze.
06.05.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6759 článků)

Vynálezce Džambulky slavil narozky. I když je to k nevíře, z Bohnic vážně neutekl

 
První manažer Ivety Bartošové  (47) Tomáš Gottlieb má za sebou náročnou noc. Slavil totiž své čtyřiašedesáté narozeniny a jak je o něm dobře známo, do oslav všeho druhu, hlavně těch, kde cucíky tečou proudem, se umí dobře obout. Pražské Holešovice se otřásaly v základech, jelikož Gottlieb se oblékl do retro plavek a na hlavu si vzal slunečník s obřími slunečními brýlemi, takže vypadal, jako by utekl ze samotky v Bohnicích, která sousedí hned s tou, již obývá jeho bývalá chráněnka!
31.07.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6759 článků)

Dustin Hoffman utajil před světem rakovinu. Musel podstoupit operaci

 
Pětasedmdesátiletá herecká ikona Dustin Hoffman podle své mluvčí Jodi Gottlieb prodělal rakovinu. Nečekaná informace vyšla na povrch přitom až poté, co úspěšně podstoupil chirurgický zákrok. Gottlieb pro magazín People uvedla: „Dustin se už cítí skvěle a těší se dobrému zdraví.“
07.08.2013 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Dustin Hoffman (68 článků)

Už je zase všem pro legraci! Exmanažer Ivety Bartošové pořádá Džambulka párty s oblečením naruby

 
Jako by nestačilo, že si Tomáš Gottlieb, první manažer Ivety Bartošové  (47) , udělal ze svého bývalého koně legraci, když si dal kvůli fotografii cucíka stejně jako ona . Nyní na srandě z pěnice dokonce postavil celou jednu akci! Dnes večer pořádá Džambulka naruby párty, na plakát si nechal přimontovat svou hlavu na její tělo ze slavné italské fotky , a na hosty má speciální požadavek. „Musí mít na sobě cokoliv naruby. A pokud možno být zrubaní,“ směje se Gottlieb.
15.08.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6759 článků)

Tomáš Gottlieb, první manažer Bartošové: Už ve dvaceti páchala sebevraždy!

 
Tomáš Gottlieb byl prvním z manažerů, který se v Praze staral o dvojici mladých zpěváků, Sepéšiho a Bartošovou. Iveta u něj také nějaký čas bydlela, ale jejich rozchod byl hořký, tak jako u jiných lidí blízkých zpěvačce.
04.05.2014 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6759 článků)

Tohle u nás zapadlo. Johnson žhavil drát do Moskvy. S Lavrovem se shodl na...

 
Velká Británie a Rusko mají zájem na normalizaci vzájemných vztahů. Vyplynulo to z telefonického rozhovoru ministrů zahraničí Borise Johnsona a Sergeje Lavrova. Ti spolu mimo jiné projednávali i postupy boje proti terorismu a situaci v Sýrii.
12.08.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (135 článků)

VIDEO Mirda Kalousek je magor s průsery a štěká na Rusko, žhavil drát Jaromír Soukup. Pak přišel přídavek rovnou z TOP 09

 
V novém díle pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa byl ústřední postavou Miroslav Kalousek a jeho bojkot ruskému mistrovství světa ve fotbale. Putin je totiž jako Hitler. A proti čemu dalšímu Kalousek protestuje? A co má společného s Junckerem? I na to přinesl Jaromír Soukup odpovědi.
11.06.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6706 článků)

Někdo do pokoje vlezl a přiložil na těla Moniky a Klárky drát... Kramný poprvé připustil vraždu elektřinou!

 
Petr Kramný je na tom stále hůře a hůře se svou obhajobou. Jeho tvrzení o tom, že Moniku a Klárku zabila záhadná otrava, rozmetali soudní znalci. Kramný poprvé začíná připouštět, že jeho manželku a dceru mohla zabít elektřina. Zatím se nepřiznal, že drát přiložil on. Zatím hovoří o neznámém člověku, který mohl vniknout do pokoje.
08.07.2015 16:21 |

podobné články

Žiletkový drát mizí z kóty určené pro radar

 
Z kóty 718, jak se označuje kopec v Brdech, kde by měl stát americký radar, začal ve čtvrtek mizet drát, jímž byla kóta obehnaná. Žiletkovou zábranu tady omotalo v délce tři kilometry vojsko proti ekologickým aktivistům, kteří kopec ve vojenském prostoru obsadili na protest proti radaru.
21.05.2009 16:40 |

podobné články

Na vysoké napětí s 22 tisíci volty pověsili drát: Nalíčená past mohla někoho spálit na škvarek

 
Neskutečnou hloupost spáchal zatím neznámý „vtipálek“, který v neděli na konci Klobouk u Brna přehodil přes vedení vysokého napětí drát. Ten visel až k zemi a přenášel výboje o síle 22 tisíc voltů! Chodcům na zdejší procházkové trase hrozila děsivá smrt...
06.09.2018 13:20 |

podobné články

Policie chytila kluky, kteří hodili drát přes vysoké napětí: Ten jiskřil 22 tisíci volty

 
Inspirovali se prý na internetu, chtěli to vyzkoušet také. Dva mladíci ve věku 19 a 21 let v Kloboukách u Brna letos v září přehodili na konci vesnice přes vedení vysokého napětí drát. Ten visel až k zemi, výboje o síle 22 tisíc voltů mohly zabíjet!
11.12.2018 14:55 |

podobné články

Jako v Básnících: Černošský student v kroji vede chasu

 
Tohle se jen tak nevidí! Zatímco černoch Mireček z filmů o Básnících měl moravský kroj půjčený jen na chvíli, student Emerson Monteiro (19) z Bukovan na Hodonínsku chodil v kyjovském kroji jako hlavní stárek v čele zpívající chasy. A když si přišel pro stárku Kristýnku Prokešovou, zazpíval a dostal od ní typický klobouček.
20.11.2012 10:00 |

podobné články

Poznali byste ji? Mrkněte, jak teď vypadá Vendulka Utěšitelka z populární filmové série o Básnících

 
Pamatujete si na vyzývavou Evu Jeníčkovou alias Vendulku Utěšitelku z filmové série o Básnicích? Studentka medicíny, která zvládla zkoušky „o prsa“ a „za hubičku“, aby se později dostala až na ministerstvo, už nám sice zestárla, ale na herectví rozhodně nezanevřela.
28.06.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Eva Jeníčková (60 článků)

Bára Štěpánová otevřeně: Proč opravdu dostala roli v Básnicích? Kvůli hereckému umění to nebylo…

 
Herečka Bára Štěpánová nedávno překvapivě přiznala, že populární sérii o Básnicích vůbec nemusí. Na natáčení má trpké vzpomínky a na filmy nerada vzpomíná. Proč je tomu tak?
08.08.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Bára Štěpánová (179 článků)