Článek

Pavel Foltán: „Politické převzetí ČT“? Mnoho povyku pro nic

 
Minulý týden příslušná sněmovní agenda zveřejnila jména lidí aspirujících na dovolbu (respektive převolbu) čtyř členů Rady České televize. A logicky – podle očekávání – ihned se vyrojily bodáky „hnutí odporu“.
14.03.2021 16:15 |

podobné články

Podobné články

Toto se má dít v Radě ČTK: Dříve to byly chlebíčky, kávičky... Pak přišli Foltán a Žantovský a najednou každé jednání natáčí štáb ČT

 
Mediální analytik, právník a člen Rady ČTK Pavel Foltán pro ParlamentníListy.cz uvedl, že televizní štáb České televize pravidelně navštěvuje zasedání Rady ČTK a celou schůzi si natáčí. „Říká se, že je to štáb, co pracuje pro ČT24, snad pro tzv. Newsroom (inu, jaký jiný, nežli anglický název pořadu, jde-li o pořad uváděný v České televizi, že?), nicméně jak říkám, tak jistě to nevím. Faktem je, že až do jara 2018 se o Radu ČTK skoro nikdo nezajímal. Zejména ne nikdo z médií a nota bene z České televize,“ řekl pro naší redakci Foltán.
03.03.2020 17:30 |

podobné články

Pavel Foltán: „Politické převzetí ČT“? Mnoho povyku pro nic

 
Minulý týden příslušná sněmovní agenda zveřejnila jména lidí aspirujících na dovolbu (respektive převolbu) čtyř členů Rady České televize. A logicky – podle očekávání – ihned se vyrojily bodáky „hnutí odporu“.
15.03.2021 14:04 |

podobné články

Pavel Foltán: Hry paměti šálivé aneb Kolo neštěstí mediální propagandy

 
Už dlouhou a zbytečně nehezkou řádku měsíců opakovaně potkávám doposud po pravdě nezodpovězenou množinu zlomků porůznu znějících otázek, co vždy mají jeden a tentýž společný jmenovatel – mnoho povyku pro nic kolem dokola oněch tak dlouho tzv. zaparkovaných tzv. výročních zpráv médií veřejné služby, přesněji České televize a Českého rozhlasu. Namátkou pro představu několik z těch zlomků otázek: Proč to tak bylo? A nebylo to zbytečné? Kdo to způsobil? A kdo z toho má prospěch? A mohlo, anebo mělo to někoho poškodit?
31.10.2019 14:10 |

podobné články

Zavřeli jste nám divadla, kluby, sály, připravili jste nás o naše kšefty, tak nám to zaplaťte... Radní ČTK Foltán se znovu rozepsal

 
„Arogance, bezohlednost, egopatie, infantilita, grantománie, neodpovědnost, podnikatelská negramotnost, prominentní rozmazlenost, sebestřednost, žádná sebereflexe, žádná krizová manažerská a existenční zkušenost, život ve vatě za vodou … A co všechno ještě? A komu ku prospěchu? Dotační a grantová viróza, spíše epidemie. Tohle je poslední dobou z hlasu lidu slyšet na adresu některých umělců,“ zamýšlí se v textu pro ParlamentníListy.cz právník, hudebník a radní ČTK Pavel Foltán.
23.03.2020 16:06 |

podobné články

Cirkus na jednání Rady ČTK. Rozkoš bez rizika, ulevil si předseda nad estrádou svého kolegy

 
Předseda Rady ČTK David Soukup prozradil, že dva členové Rady ČTK – Petr Žantovský a Pavel Foltán – se nepřipravili na dvě videozasedání v časech koronaviru a ani jednoho se nezúčastnili. Foltán prý navíc z jednání rady dělá cirkus.
26.07.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: David Soukup (6 článků) , Petr Rada (278 článků) , Petr Pavel (788 článků)

Machrovali s čínskými investicemi, ale nakonec z toho povyku nebude skoro nic, rozebírá Zlámalová čínské investice

 
Lenka Zlámalová se na webu Echo24.cz pustila do tvrzení stoupenců čínských investic. Mnoho povyku pro nic. Nakonec totiž podle ní dopadne jen jedna z ohlášených investic, a to je odkup podílu v bankovní skupině J&T Group.
08.04.2016 13:10 |

podobné články

„Skoro celou pětiletku to nikomu nevadilo a teď to najednou vadí.“ Nařčený radní ČTK Foltán reaguje na zprávu, kterou vytáhla ČT

 
Čtyři ze sedmi členů Rady ČTK jsou ve střetu zájmů. U jednoho z nich, mediálního právníka a radního Pavla Foltána, nominanta za ANO, je problém v tom, že v Českém rozhlase pracuje jeho syn, což zákon o ČTK zakazuje – osoby blízké nebo samotný člen rady by neměli mít finanční zájem na provozování hromadných sdělovacích prostředků. Na středečním zasedání rady to přiznal předseda rady Miroslav Augustin. K tomuto střetu zájmů se proto radní Foltán vyjádřil ve své glose pro ParlamentníListy.cz.
01.09.2018 22:30 |

podobné články

Klenotnictví Tiffany chce koupit majitel značky Louis Vuitton. Nabízí 334 miliard

 
Francouzská luxusní skupina LVMH nabízí za převzetí prestižního amerického klenotnictví Tiffany zhruba 14,5 miliardy dolarů (334 miliard Kč). Informují o tom média s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Podle listu Financial Times však firma Tiffany nabídku pravděpodobně odmítne s tím, že podnik podhodnocuje. LVMH 28. října potvrdila, že se na Tiffany kvůli možnému převzetí obrátila. Převzetí by bylo největší akvizicí v historii LVMH, napsala agentura Reuters.
28.10.2019 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Louis Vuitton (104 článků)

Obyčejná parta pražských pijanů? Ne! Na schodech paří Pavel Nový

 
Sranda musí být, i kdyby na chleba nebylo. Toho se poctivě drží herec Pavel Nový. Ten se směje a má i na chleba. Hlavně na ten tekutý. To dokázal před představením hry Mnoho povyku pro nic v rámci Shakespearovských slavností.
18.08.2015 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (470 článků) , Pavel Nový (337 článků)

Pavel Foltán: Kavky & spol.? „Zatial nič konkrétne, ale …“

 
Někdy kdysi zhruba začátkem 70. let (nedlouho po nechvalně proslulém lednovém plénu KSČ s tzv. „Poučením z krizového vývoje“ a spuštěním té jejich „normalizace“) přinesla spontánní lidová moudrost i jednu z anekdot, jak u stranických prověrek dala prověrková komise jednomu z těch prověřovaných nešťastníků jednu otázku: „Dežo, a čo ty vieš o SNP, teda o tom Slovenskom národnom povstaní?“ Dežo se zavrtí, pak se nejistě rozhlédne „cez plece“ na obě strany, nakloní se ke komisi a tichým hlasem odpoví: „Zatial nič konkrétne. Ale povráva sa, že volačo sa chystá …“
31.03.2021 16:35 |

podobné články

Pavel Foltán: Goethe, Napoleon, Senát, Sněmovna, volič

 
Zhruba tak někdy z podzimu roku 1992 mi můj přítel a ctěný kolega Karel Kryl napsal v jednom ze svých dopisů tuto památnou větu k tehdejší politické situaci: „Jak praví Goethe: Není pochopitelně žádná výhoda pro stádo, jestliže pastýřem je ovce.“
08.04.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (197 článků)

Kohoutová ztrhala Marksovou: Jen natahuje ruku k Babišovi. Neví, kde vezme miliardy

 
ROZHOVOR Jako mnoho povyku pro nic hodnotí exposlankyně ODS Lenka Kohoutová počínání Sobotkova kabinetu v sociální oblasti během úvodních pěti měsíců jeho vládnutí. Kritizuje zvýšení minimální mzdy, kterou by bylo naopak nejlépe zrušit. Ministryni práce vytýká, že má mnoho nápadů, ale neví, kde na ně vzít, a tak jen přichází s nataženou rukou směrem k Ministerstvu financí.
11.06.2014 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Kohoutová (112 článků)

Bomba radního ČTK: Veřejnoprávní parta kamarádů. ČT má své oblíbence. Padla jména. Rakušan, Pekarová, Stanjura...

 
„Je jasné, že politikům parlamentních stran záleží na tom, aby utrhli co nejvíc prostoru a času na televizních obrazovkách jenom pro sebe, pro své selfpromo, popularitu, a potažmo i pro volební body. A leckdo z nich pro to udělá ledacos. Pochopitelně. Taková už je dneska doba. A kdo z politických sil má v ČT svůj vliv, ten o něj pochopitelně nechce přijít, nechce v tom směru ani oslabit, ale naopak chce co nejvíc posílit – a být hlavním kamarádem televizních obrazovek,“ zamýšlí se v textu pro ParlamentníListy.cz právník, hudebník a radní ČTK Pavel Foltán.
18.04.2020 12:21 |

podobné články

Převzetí ČT, konec svobody médií, plakal Šafr. Štěpánek už se neudržel a napsal o exotech

 
Šéfredaktor Pavel Šafr prorokuje „převzetí České televize vládními silami a likvidaci svobody v médiích. To vše se má udát po volbě nových členů Rady České televize, kam si podle Šafra hnutí ANO dosadí „dezinformátora Luboše Xavera Veselého a novináře z Babišových médií Pavla Matochy, katolická církev nás zase obšťastní ekonomkou Hanou Lipovskou“, píše Šafr. Podle komentátora Petra Štěpánka ale naopak demokracii a svobodu slova ohrožuje opozice, Milion chvilek a další „antidemokratičtí exoti, kteří se bojí svobody slova a volné soutěže myšlenek“.
26.05.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (854 článků) , Petr Štěpánek (854 článků) , Luboš Veselý (578 článků)

Babiš zuří kvůli „čistkám“. „Nepřátelské převzetí státu,“ kritizuje vyhazovy opozice

 
Rozjela Babišova vláda „čistky“ a „nepřátelské převzetí“? Andrej Babiš (ANO) zuří, že nic takového. A opakuje, že každý ministr má právo na změny a výběr spolupracovníků. Naposledy vzbudil rozruch padák pro exministra Svatopluka Němečka (ČSSD) z čela ostravské nemocnice, bývalý náměstek Ondřej Závodský z ministerstva financí hrozí za vyhození dokonce soudem. Co říká politolog na silné emoce, které doprovází změny nastartované menšinovou vládou, která však nemá důvěru?
21.02.2018 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22488 článků)

Nepřátelské převzetí Jednoty Vsetín. V pozadí je i jméno z vysoké politiky

 
Jednota Vsetín stále čelí pokusu o nepřátelské převzetí skupinou kolem kontroverzního podnikatele Romana Staňka. Zároveň se z pozadí začínají vynořovat skuteční zosnovatelé celé kauzy. A nejde o nic menšího než o snahu ovládnout rozsáhlou distribuční síť vsetínské Jednoty s osmi desítkami často dobře prosperujících obchodů.
25.02.2018 11:20 |

podobné články

Panická hrůza radních, hájících ředitele. Hlasovací pětka a píchačky. Historky z Rady ČTK, na kterou není tolik vidět

 
ROZHOVOR Hodně popletené to mají někteří členové Rady ČTK. Kupříkladu její předseda považuje za svou prioritu privatizaci agentury a zvýšení jejích zisků, ačkoli ze zákona má hájit zájmy veřejnosti. Současný radní ČTK, dlouholetý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a odborník na mediální právo Pavel Foltán, se kromě tristního právního povědomí svých kolegů zabývá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz i tím, že mediální rady místo hájení zájmů veřejnosti zastupují zájmy vedení, a to ať už ČTK nebo České televize.
08.03.2021 21:15 |

podobné články

Daniel Craig natočí zřejmě ještě dvě další bondovky

 
Nikoli pro nic dělá Daniel Craig mnoho povyku, když se hovoří o jeho angažmá v roli Jamese Bonda. Dělá to pro mediální propagaci projektu a humbuk, který vyvolává svými výkřiky, že už nikdy agenta 007 hrát nebude, aby pak podepsal smlouvu na dva další snímky, je vděčným tématem pro bulvár. Nicméně britský herec skutečně přislíbil spolupráci ještě na dvou dalších bondovkách.
11.08.2017 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Craig (349 článků) , James Bond (663 článků)

Radní odvolaní po arbitráži se CME definitivně vyhráli i soud s expremiérem Fischerem

 
Šest někdejších členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání – Zdeněk Duspiva, Pavel Foltán, Josef Musil, Jiří Novotný, Petr Štěpánek a Petr Žantovský – zvítězilo v soudní při s bývalým předsedou vlády Janem Fischerem kvůli svému druhému odvolání z funkcí v roce 2009.
25.07.2012 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (854 článků) , Petr Štěpánek (854 článků) , Jiří Novotný (225 článků) , Jan Fischer (1764 článků) , Jiří Novotný (225 článků) , Josef Novotný (201 článků) , Zdeněk Štěpánek (15 článků) , Pavel Novotný (1136 článků) , Josef Novotný (201 článků)