Článek

Pavel Foltán: „Pod fialovou komží …“ Co nám kdo skrývá?

 
Karel Kryl, (národní bard, miláček lidu, a kamarád), v textu jednoho z mnoha svých velmi slavných protestsongů s názvem „Veličenstvo kat“ napsal z celé řady skvělých a velmi přiléhavě nadčasových symbolů také tento: “… Kněz ďábel, co mši slouží, z oprátky má štólu / pod fialovou komží láhev vitriolu / pach síry z hmoždířů se valí k rudé kápi / prvního z rytířů, hle veličenstvo kat …“
24.02.2023 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kryl (204 článků)
Podobné články

Toto se má dít v Radě ČTK: Dříve to byly chlebíčky, kávičky... Pak přišli Foltán a Žantovský a najednou každé jednání natáčí štáb ČT

 
Mediální analytik, právník a člen Rady ČTK Pavel Foltán pro ParlamentníListy.cz uvedl, že televizní štáb České televize pravidelně navštěvuje zasedání Rady ČTK a celou schůzi si natáčí. „Říká se, že je to štáb, co pracuje pro ČT24, snad pro tzv. Newsroom (inu, jaký jiný, nežli anglický název pořadu, jde-li o pořad uváděný v České televizi, že?), nicméně jak říkám, tak jistě to nevím. Faktem je, že až do jara 2018 se o Radu ČTK skoro nikdo nezajímal. Zejména ne nikdo z médií a nota bene z České televize,“ řekl pro naší redakci Foltán.
03.03.2020 17:30 |

podobné články

Zavřeli jste nám divadla, kluby, sály, připravili jste nás o naše kšefty, tak nám to zaplaťte... Radní ČTK Foltán se znovu rozepsal

 
„Arogance, bezohlednost, egopatie, infantilita, grantománie, neodpovědnost, podnikatelská negramotnost, prominentní rozmazlenost, sebestřednost, žádná sebereflexe, žádná krizová manažerská a existenční zkušenost, život ve vatě za vodou … A co všechno ještě? A komu ku prospěchu? Dotační a grantová viróza, spíše epidemie. Tohle je poslední dobou z hlasu lidu slyšet na adresu některých umělců,“ zamýšlí se v textu pro ParlamentníListy.cz právník, hudebník a radní ČTK Pavel Foltán.
23.03.2020 16:06 |

podobné články

Cirkus na jednání Rady ČTK. Rozkoš bez rizika, ulevil si předseda nad estrádou svého kolegy

 
Předseda Rady ČTK David Soukup prozradil, že dva členové Rady ČTK – Petr Žantovský a Pavel Foltán – se nepřipravili na dvě videozasedání v časech koronaviru a ani jednoho se nezúčastnili. Foltán prý navíc z jednání rady dělá cirkus.
26.07.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: David Soukup (8 článků) , Petr Rada (305 článků) , Petr Pavel (2027 článků)

Co platí na tmavé kruhy pod očima?

 
Tmavé kruhy pod očima zná snad každá žena. Většina z nás s nimi již měla tu čest a při pohledu do zrcadla se nám naskytl odraz tmavých fleků, kvůli kterým naše oči působily unavené a naše tvář zašlá. Kruhy pod očima vznikají propadem tkáně nacházející se pod vnitřním očním koutkem a mnohdy mohou zasahovat až do úrovně lícních kostí. Tmavé kruhy pod očima nevypadají vůbec dobře, někdy se k nim přidají ještě nevzhlednější váčky vznikající otoky v očním okolí. Jak proti těmto kruhům bojovat? Dá se jim nějak zabránit? A jak se jich zbavit, když nám budou hyzdit tvář? Jak na tmavé kruhy pod očima? Příčin, kvůli kterým vznikají tmavé kruhy pod očima, může být hned několik. Často je tato vada na kráse spojována s nezdravým životním stylem, především pak s nedostatkem spánku. I to je samozřejmě jeden z důvodů, za jejich vznikem ale může stát i stres nebo dědičné indispozice. Nás však dnes neznamená, proč kruhy pod očima vznikají. My se dnes společně zaměříme na to, jak se kruhů zbavit. Poradíme vám několik tipů, triků a fíglů, s jejichž pomocí můžete na tmavé kruhy pod očima vyzrát. Tak jdeme na to! První pomocí na kruhy pod očima je pořádně studený obklad. Měl by být tak studený, jak jen vaše citlivé oční okolí dokáže snést. Snažte se studený obklad přikládat pouze na okolí pod očima, nikoli přímo na oční víčka. Jedna z babských rad říká, že na tmavé kruhy pod očima skvěle fungují vychlazené sáčky čaje, nejlépe pak zeleného neb heřmánkového. Zkuste to, nemůžete nic ztratit. Prevencí proti vzniku kruhů pod očima je dostatek vody. Jak jistě víte, naše tělo je tvořeno vodou, proto je potřeba vodu neustále doplňovat. Kromě kruhů pod očima působí pozitivně i na další tělesné pochody. Vracíme se k radám našich babiček, které nedaly dopustit na... Čtěte více Příspěvek Co platí na tmavé kruhy pod očima? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.08.2017 20:15 |

podobné články

„Skoro celou pětiletku to nikomu nevadilo a teď to najednou vadí.“ Nařčený radní ČTK Foltán reaguje na zprávu, kterou vytáhla ČT

 
Čtyři ze sedmi členů Rady ČTK jsou ve střetu zájmů. U jednoho z nich, mediálního právníka a radního Pavla Foltána, nominanta za ANO, je problém v tom, že v Českém rozhlase pracuje jeho syn, což zákon o ČTK zakazuje – osoby blízké nebo samotný člen rady by neměli mít finanční zájem na provozování hromadných sdělovacích prostředků. Na středečním zasedání rady to přiznal předseda rady Miroslav Augustin. K tomuto střetu zájmů se proto radní Foltán vyjádřil ve své glose pro ParlamentníListy.cz.
01.09.2018 22:30 |

podobné články

Pavel Foltán: Kdo tu chce velet státu? Kdo tu chce ovládat občany? Řídí tuhle zemi roboti?

 
Možná, že by si leckdo leckde mohl položit i takovou řečnickou otázku. Tedy kdo by tu chtěl ve skutečnosti velet státu? Kdo by tu ve skutečnosti chtěl ovládat svobodné občany? A řídí ve skutečnosti tuhle zemi roboti? A podobně. Proč? Inu třeba proto:
26.11.2022 16:20 |

podobné články

Zprávy na Nově: Víme, kdo nahradí zraněnou Fialovou

 
Bylo to o fous, ale zvládlo se to profesionálně. Poté, co Markéta Fialová skončila místo na svém stanovišti ve studiu Televizních novin v nemocnici kvůli zranění nohy , vedení zpravodajství shánělo, kdo by mohl Fialovou narychlo nahradit vedle Karla Voříška  (48) . Doslova s jazykem na vestě to zvládla Renata Czadernová.
01.04.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Fialová (272 článků) , Karel Voříšek (439 článků) , Karel Fiala (235 článků)

Má nejslavnější český houslista pod šátek nebo kloboukem vlasy? Ukázal nám to

 
To, co má pod šátky, pod čepicí nebo pod kloboukem houslista Pavel Šporcl, bylo dlouho tajemstvím. Pavel odmítal svoje pokrývky hlavy odkládat a tak si mnozí mysleli, že spojil příjemné s užitečným a pod rouškou rockové image skrývá i prořídlou kštici.
21.04.2013 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Šporcl (195 článků)

Nejdojemnější vystoupení večera postup nepřineslo! Aničku Fialovou a její doprovod sledovalo 1,7 milionu lidí

 
V sobotu večer jejich vystoupení fascinovalo 1,7 milionu diváků. Přesto za týden ve velkém finále Annu Fialovou neuvidíme. Není to podle vás škoda? Kdo by podle vás měl show Tvoje tvář má známý hlas vyhrát?
05.06.2016 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Anna Fialová (117 článků)

Pavel Foltán: Hry paměti šálivé aneb Kolo neštěstí mediální propagandy

 
Už dlouhou a zbytečně nehezkou řádku měsíců opakovaně potkávám doposud po pravdě nezodpovězenou množinu zlomků porůznu znějících otázek, co vždy mají jeden a tentýž společný jmenovatel – mnoho povyku pro nic kolem dokola oněch tak dlouho tzv. zaparkovaných tzv. výročních zpráv médií veřejné služby, přesněji České televize a Českého rozhlasu. Namátkou pro představu několik z těch zlomků otázek: Proč to tak bylo? A nebylo to zbytečné? Kdo to způsobil? A kdo z toho má prospěch? A mohlo, anebo mělo to někoho poškodit?
31.10.2019 14:10 |

podobné články

Pavel Foltán: Rozlišují média a mediální rady hranici mezi rizikem a hazardem?

 
Kdo mohl studovat ještě vskutku na kvalitní univerzitě (a nikoli na těch dnešních kapitálově – socialisticky předražených učilištích) i takové libůstky typu jak včas a dobře rozeznat hranici mezi rizikem a hazardem (např. hospodářským, i jiným, resp. i obecným) a kdo se to pak ještě mohl doučit v dlouholeté praxi přímo v terénu, tak ten má tzv. „strejčka“ (jak se říká).
17.12.2020 11:00 |

podobné články

Pavel Foltán: Perpetuum mobile ujelo po sametu? Aneb „Konečně funkce na palubě Titanicu“?

 
Ujelo tu toto? Cosi jako perpetuum mobile po tom sametu za tou sametovou oponou? A jakou vizitkou je pro ty lodivody na kapitánském můstku toho CZ titaniku právě to, že po 32 letech radostného budování „kapitalismu s globalistickou tváří“ se tady z vox populi ozývají hlášky toho typu? A jak to, že vůbec vznikají? A kdo za to může? Inu, za všechno někdo může. A to konkrétně (podle práva & spravedlnosti) osobně ten, kdo to zavinil. To je bez debat. Otázkou zůstává, jestli tu byla, je, a bude (?) politická vůle to po právu spravedlivě řešit. A zároveň podle konkrétní odpovědnosti vymáhat i náhradu škody. Toť otázka skoro jako z Hamleta. Anebo jestli to tu (jako za těch 32 let už skoro obvykle, či z pravidla) zase zůstane až na té nejvyšší soudní instanci tam nahoře u Pánaboha. Každopádně jak praví jeden ze základních axiomů: „Karma je zdarma.“
20.11.2021 12:10 |

podobné články

Pavel Foltán: Hranice rizika a hazardu je zrádná – hlavně v politice

 
Kdo někdy studoval problematiku rizika a hazardu, jejich poměrů, souvislostí, vazeb, vztahů, atd. – a kdo v tom směru má osobní zkušenost z delší praxe v příslušných oborech, tak ten dobře ví, o čem to je a co všechno to obnáší. A dobře ví i to, jak moc by se nemuselo vyplatit (a zpravidla se dříve či později nevyplácí) tancovat „dupáka“ na velmi tenkém ledě na hranici rizika s hazardem.
12.11.2022 18:50 |

podobné články

Pavel Foltán: Nacher comming out by (bye-bye) opposition?

 
Nuda v Brně spí na vavřínech, zatímco v Praze to žije asi jako „u svatýho Matěje, když se slunce zasměje“. Tady ale do smíchu moc není, hlavně v politice a zejména v Poslanecké sněmovně, ale ani ve Strakovce, i jinde. A jen lid rozhodne o tom, kdo se bude smát nejlíp, jelikož platí, že kdo se směje naposled, ten se směje poslední. A podobně…
03.03.2023 16:25 |

podobné články

SLEDUJTE ŽIVĚ NOČNÍ TELEVIZNÍ NOVINY s Markétou Fialovou!

 
SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ NOVINY s Markétou Fialovou! Začínají v 22:20!
12.09.2011 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Fialová (272 článků)

SLEDUJTE ŽIVĚ NOČNÍ TELEVIZNÍ NOVINY s Markétou Fialovou!

 
SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ NOVINY s Markétou Fialovou!
14.09.2011 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Fialová (272 článků)

Zemětřesení na Nově: Padák pro Ochotskou, Fialovou i Dumbrovského!

 
Televizní noviny projdou v nejbližší době velkou změnou. Diváci už v nich neuvidí Markétu Fialovou (40), Michaelu Ochotskou (26), ani Pavla Dumbrovského. Nova redukuje počet zaměstnanců a dotkne se to i jejích hvězdných tváří.
12.12.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Ochotská (947 článků) , Markéta Fialová (272 článků) , Pavel Dumbrovský (146 článků)

Po Voříškovi došlo i na Fialovou: Hrozí jí vyhazov!

 
Po Karlu Voříškovi dojde nejspíš i na jeho kolegyni z televizních novin Markétu Fialovou. Zatímco jeho z obrazovky dostala pochybná minulost, moderátorka by měla doplatit na to, že si pustila pusu na špacír.
07.02.2013 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Fialová (272 článků)

Bulvár sleduje moderátorku TV Nova Fialovou: Je pořádně vynervovaná

 
Moderátorka televize Nova Markéta Fialová se v rozhovoru pro magazín DNES zastala svého kolegy Karla Voříška, který se snaží očistit od nařčení ze spolupráce s StB. Fialová se nyní podle bulvárního deníku Blesk obává vyhazovu. Deník uvádí, že Fialovou před pátečním vysíláním přijal šéf zpravodajství. Jestli se bavili o výpovědi, není známo, podle bulváru ale moderátorka poté zněla ve vysílání nervózně.
11.02.2013 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Markéta Fialová (272 článků) , Karel Voříšek (439 článků) , Karel Fiala (235 článků)