Článek

Pavel: Další prosperita ČR by měla být založena na znalostní ekonomice

 
Další prosperita České republiky by měla být založena na znalostní ekonomice a tvorbě vysoké přidané hodnoty. Na konferenci reVize Česka to dnes řekl prezident Petr Pavel. Cestou k tomu je podle něho zvýšení investic, především v infrastruktuře, energetice, vzdělávání, vědě a výzkumu a kvalitní regionální politice. Konferenci pořádá spolek Druhá ekonomická transformace, který se zasazuje o posílení české ekonomiky.
20.05.2024 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2918 článků)
Podobné články

Gajdůšková (ČSSD): Školné jde proti středním vrstvám a znalostní ekonomice

 
Zavedení školného, které v tichosti plánuje ministerstvo školství, je jen dalším z dalších útoků na střední vrstvy ve jménu bank. Takový plán je nutné zásadně odmítnout. Jednou z mála cest překonání hospodářské krize a trvale udržitelného růstu je nastartování znalostní ekonomiky, které není myslitelné bez vzdělaných lidí. Školné jde přímo proti této potřebě.
15.08.2011 12:30 |

podobné články

Důležitá je znalostní společnost, vše ostatní je pěna dní, řekl Zeman akademikům

 
Nový rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima převzal od svého předchůdce Václava Hampla insignie univerzity a složil slavnostní slib. Rektor se následně představil přednáškou ze svého oboru, kterým je klinická biochemie. Prezident Miloš Zeman, který byl inauguraci přítomen, v projevu zmínil význam rozvoje znalostní společnosti i potřebu dobré spolupráce akademické obce.
04.03.2014 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28085 článků)

BIVŠ: Vyčerpává se starý růstový model a málo se podporuje znalostní ekonomika

 
Hospodářství České republiky buď půjde cestou znalostní ekonomiky, nebo bude pokračovat v zaostávání za nejvyspělejšími ekonomikami Evropy a světa, ke kterému dochází už od roku 2009.
04.12.2014 08:51 |

podobné články

Národní prosperita? Tady je národní dluh, smál se divák

 
Národní prosperita je unikátní strana. Má totiž jen jednoho kandidáta do květnových voleb, Zbyňka Štěpána.
29.04.2010 22:05 |

podobné články

Volby v Karlově Studánce vyhráli Spokojení občané

 
Volby v lázeňském městečku v Jeseníkách, Karlově Studánce, skončily fiaskem pro Sdružení Prosperita, tedy pro stranu, za kterou kandidoval bývalý agent StB Ludvík Zifčák. V opakovaných volbách, které proběhly v sobotu a při nichž musela jednou zasahovat i policie, aby vykázala z volební místnosti vyškrtnuté voliče, nezískalo Sdružení Prosperita žádný mandát.
23.10.2011 12:40 |

podobné články

Rozvoral: Konference Evropský mír a prosperita po Evropské unii

 
Včera jsem se zúčastnil na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR konference s názvem Evropský mír a prosperita po Evropské unii.
07.05.2015 16:10 |

podobné články

Joseph E. Stiglitz: Lidé versus peníze v amerických volbách

 
Brzo zjistíme, zda Američané dají přednost budoucnosti Ameriky nebo tomu, že peníze poplynou do republikánské kasy. Politická a ekonomická prosperita USA, do velké míry také mír a prosperita celého světa závisí na odpovědnosti Američanů…
17.10.2018 20:21 |

podobné články

Lidé schovávají majetek před státem. Čeho se tak moc bojí? Markéta Šichtařová má informace a varuje

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Lidé převádějí své majetky do zahraničí, nakupují bezpečná aktiva a dělají všechno, aby tento majetek schovali před státem. Obávají se inflace, zvyšování daní a plíživého zestátňování, protože dobře vidí, co se v Evropě děje. Podle Markéty Šichtařové jde o důsledek rostoucího zadlužení eurozóny, které slouží k tomu, aby se nemuselo přiznat, že eurozóna jako projekt se nepovedla. Přitom Pakt stability a růstu, který byl zaveden proto, aby nebyla ohrožena prosperita eurozóny, teď neplatí, aby nebyla ohrožena prosperita eurozóny. To je vymývání mozků.
06.06.2021 17:25 |

podobné články

Petr Dufek: Důvěra v ekonomice: Mírný optimismus v závěru roku

 
Finančními trhy se sice stále šíří obavy z nástupu nové mutace koronaviru a jejích zatím těžko odhadnutelných důsledků, nálada v ekonomice se naproti tomu začíná konečně stabilizovat. Alespoň to vyplývá z dnes zveřejněného průzkumu důvěry v české ekonomice ze statistického úřadu, podle kterého se podnikatelský i spotřebitelský sentiment v prosinci mírně zvýšil.
27.12.2021 13:25 |

podobné články

Čechům se daří, a tak si spoří i půjčují. Ekonomika ale nebude prosperovat donekonečna

 
Češi a půjčky, Češi a rezervy. Téma, které je v posledních měsících kvůli zpřísňování hypoték stále skloňováno. V současné době se ekonomice daří, a tak není divu, že lidé bohatnou rychleji, než si půjčují. Jak dlouho ale taková prosperita může vydržet? Nejen tím se zabývala studie České bankovní asociace.
11.10.2018 00:05 |

podobné články

Lukáš Kovanda: Vláda by měla daň z mimořádných zisků už ukončit, prospěje to ekonomice

 
Komentář k tomu, proč by vláda by měla daň z mimořádných zisků už ukončit a že to prospěje celé české ekonomice.
11.09.2023 17:35 |

podobné články

EU je založena na principu, že voličům se nedá věřit. A Britové to prolomili. Přečtěte si další komentáře světového tisku k brexitu

 
31. leden 2020 je za námi a Velká Británie formálně opustila Evropskou unii. Pojďme se podívat, co o tom píší zahraniční média. „Evropská unie je založena na tom, že voličům se nedá věřit. Británie tuhle myšlenku odmítla,“ píše s odkazem na referendum o brexitu komentátor Joseph C. Sternberg pro americký list Wall Street Journal.
02.02.2020 06:56 |

podobné články

Zeman uklidňuje: Na spor s jmenováním profesorů zapomeňte, nestojí to za řeč

 
Jádrem spolupráce hlavy státu a akademické obce má podle prezidenta Miloše Zemana být rozvoj znalostní společnosti. Vše ostatní, včetně sporů o jmenování profesorů, je pěna dní. Zeman to dnes řekl při uvedení nového rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy do úřadu. 
04.03.2014 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28085 článků)

Zeman: Není vhodné mávat prezervativem při návštěvě papeže

 
Jádrem spolupráce hlavy státu a akademické obce má podle prezidenta Miloše Zemana být rozvoj znalostní společnosti. Vše ostatní, včetně sporů o jmenování profesorů, je pěna dní. Zeman to dnes řekl při uvedení nového rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy do úřadu.
04.03.2014 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28085 článků)

Navyšme rychlost na dálnicích, které jsou nové. Sehnal chce pomoci ekonomice

 
Přichází čas na úpravu rychlosti na českých dálnicích, je o tom přesvědčen Aliance pro budoucnost. Její předseda Pavel Sehnal tvrdí, že na mnoha nově zrekonstruovaných úsecích českých dálnic je s klidným svědomím možné navýšit povolenou rychlost na 140 kilometrů za hodinu. Prý by to pomohlo i ekonomice.
26.08.2021 09:35 |

podobné články

24. kongres ODS se vrací tam, kde byla ODS založena

 
Lednový kongres Občanské demokratické strany se bude konat na stejném místě, kde byla ODS před téměř 23 lety založena.
20.12.2013 17:12 |

podobné články

Zrušte okamžitě slavnou univerzitu Cambridge! Studenti tam totiž soutěží o nejlepší zadek!

 
Univerzita v Cambridgi byla založena v roce 1209 a navštěvuje ji 19 000 studentů. Vysoká škola ekonomická v Praze byla založena v roce 1953 a má cca 4 500 studentů. To je jeden z mnoha rozdílů mezi dvěma naprosto nesrovnatelnými institucemi.
27.11.2014 14:12 |

podobné články

Před šestašedesáti lety byla v Pardubicích založena vysoká škola

 
1. září 1950, před 66 lety, byla v Pardubicích založena vysoká škola.
31.08.2016 22:10 |

podobné články

Bartoš (Piráti): Česká racionální drogová politika založená na principu harm reduction je v ohrožení

 
Racionální drogová politika v České republice založená na informovanosti a harm reduction jde dnešním rozhodnutím premiéra Andreje Babiše jmenovat na pozici národního protidrogového koordinátora Jarmilu Vedralovou do kopru.
01.08.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26333 článků)