Článek

Patří mezi nejpostiženější v pandemii a nemluví se o tom. Šrámek z Aliance pro budoucnost představil priority

 
Aliance pro budoucnost před týdnem oznámila nástup do voleb. Podnikateli a politikovi Pavlu Sehnalovi se podařilo sjednotit hned několik politických stran na pravé části politického spektra. Hodlá tak posílit vliv pravicových voličů, pro které nejsou alternativou současné sněmovní opoziční strany. Součástí projektu je i Agrární demokratická strana Pavla Šrámka, který pro ParlamentníListy.cz vysvětluje své priority, jimž se hodlá věnovat.
29.03.2021 16:05 |

podobné články

Podobné články

Vraťme lidem chuť se politicky angažovat. Pavel Šrámek z Aliance pro budoucnost má plán

 
„Občané ztratili ochotu se aktivně angažovat v politice a po své zkušenosti ze Sněmovny se jim nedivím,“ říká politik Pavel Šrámek. Sám byl před lety poslancem za hnutí ANO, které podle něho razilo jediný názor a prostor pro další tam nebyl. Ten naopak podle jeho slov nabízí Aliance pro budoucnost, ke které se připojil se svou Agrární demokratickou stranou na kandidátku.
01.04.2021 18:10 |

podobné články

Nový projekt Pavla Sehnala Aliance pro budoucnost chce do Sněmovny

 
Na dnešní tiskové konferenci, které se zúčastnil Pavel Sehnal (APB), Pavel Šrámek (ADS) a Michaela Rojtová (SKP-ŘN), byla představena nová Aliance pro budoucnost. Ta sdružuje politiky bývalé Občanské demokratické aliance (ODA), Agrární demokratické strany (ADS), Strany konzervativní pravice – Řád národa (SKP-ŘN) a Demokratické strany zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT (DSZ-ZA PRÁVA ZVÍŘAT). Cílem před blížícími se volbami je více než pět procent hlasů a osm míst v Poslanecké sněmovně.
23.03.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (462 článků) , Pavel Nový (332 článků)

Náměstek Šrámek navštívil Izrael a Palestinská území

 
Náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek navštívil Stát Izrael a Palestinská území. Během své návštěvy ve dnech 8.–9. května 2017 vedl politické konzultace se svými protějšky z izraelského a palestinského ministerstva zahraničních věcí v Jeruzalémě a Ramalláhu. Jednání se věnovala politicko-bezpečnostní spolupráci, aktuálnímu stavu blízkovýchodního mírového procesu i situaci v regionu. Ivo Šrámek také slavnostně předal český projekt v centru péče pro tělesně a duševně postižené Four Homes of Mercy ve Východním Jeruzalémě.
11.05.2017 21:50 |

podobné články

NATO vyšle tým do Iráku. Aliance se rozroste, vstupuje do ní Černá Hora

 
Severoatlantická aliance pošle co nejdříve do Iráku tým, který přímo na místě zhodnotí možnosti přesunu a rozšíření výcvikové mise NATO přímo na irácké území. Aliance tímto způsobem reaguje na nedávnou žádost iráckého premiéra Hajdara Abádího. Zároveň premiér Černé Hory Milo Djukanović a ministři zahraničí zemí NATO podepsali v Bruselu protokol o přistoupení země k alianci. Nyní začíná ratifikační proces ve státech aliance, na jehož konci by se Černá Hora měla stát 29. členem aliance.
19.05.2016 20:25 |

podobné články

Členové Open-source Aliance pracují v pěti výborech. Řeší kybernetickou bezpečnost, digitalizaci zdravotnictví nebo uvolňování vendor lock-in

 
Výbory pro legislativu, pro bezpečnost, technologicko-procesní, pro digitalizaci ve zdravotnictví a pro e-Government a architekturu zřídila Valná hromada Open-source Aliance. Jednotlivé výbory, do kterých se zapojili všichni členové Aliance podle svých specializací, mají až 15 členů a jejich funkční období je pět let. „Členové jednotlivých výborů si definovali KPI, máme tedy jasně dané cíle. Práci výborů, jejich výstupy, pak po nějakém časovém úseku změříme,“ říká Pavel Dovhomilja, předseda představenstva Open-source Aliance.
12.10.2020 11:45 |

podobné články

Nejpostiženější skupina v ČR? Zdravotníci. Tvoří 10 procent nakažených koronavirem

 
V České republice se ke 13. dubnu nakazilo koronavirem celkem 584 zdravotníků. Z celkového počtu zhruba 6000 nakažených je to téměř deset procent. Zdravotnický personál je tak nejpostiženější profesní skupinou v zemi. Informovala o tom ve své zprávě Česká lékařská komora (ČLK).
17.04.2020 16:16 |

podobné články

Univerzita Karlova přebírá po dvou letech fungování aliance 4EU+ její vedení

 
Univerzita Karlova se v listopadu na výročním zasedání ujala vedení mezinárodní univerzitní aliance 4EU+. Ta v letošním roce oslavila 2 roky od svého založení a jejím smyslem je výrazným způsobem zjednodušit a navázat spolupráci mezi šesti předními evropskými univerzitami. Během následujících měsíců se aliance pod vedením UK zaměří na problematiku odbourávání bariér ve vzdělávání a na větší zapojení studentů do aktivit aliance.
06.12.2020 11:10 |

podobné články

“Stát zaspal, nikdo tu nemyslel dopředu”. Mladá politička z pravicové Aliance pro budoucnost shrnuje boj s covidem

 
“Jsme dva kroky za pandemií, podcenili jsme přípravu a prevenci. To nikoho nenapadlo, že bude potřeba víc PCR testů nebo jehly k očkování?” Ptá se kritickým tónem v hlase místopředsedkyně Strany konzervativní pravice - Řádu národa Michaela Rojtová, jejíž strana se přidala k projektu Aliance pro budoucnost Pavla Sehnala.
30.03.2021 16:10 |

podobné články

Škrty už postihly i NATO, ministři se dohodli na zeštíhlení aliance

 
Ministři obrany zemí Severoatlantické aliance se v noci na dnešek v Bruselu dohodli na "zeštíhlení" velitelských struktur aliance. Sníží se počet velitelství a velitelů i množství aliančních agentur. V prohlášení rozeslaném novinářům to potvrdil generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen. Cílem reformy je zefektivnění fungování aliance i úspora peněz.
09.06.2011 08:35 |

podobné články

Syrský konflikt hrozí rozšířením za hranice. Přibývá stop po chemických zbraních

 
Generální tajemník Severoatlantické aliance Anders Fogh Rasmussen se obává rozšíření syrského konfliktu v regionu a případného ohrožení samotné aliance. Během zasedání ministrů zahraničí NATO v Bruselu dnes ale vyloučil přímý podíl aliance na bojích v Sýrii. Americký ministr zahraničí John Kerry vyzval své kolegy, aby se aliance připravila na možnost, že by syrský režim nasadil chemické zbraně. Uvedl ale, že dnešní izraelské zprávy o nasazení chemických zbraní v Sýrii nebylo možné potvrdit. 
23.04.2013 20:20 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (174 článků)

Český děkan vysoké školy NATO: Ruská vládnoucí garnitura představuje riziko. Naše armáda bude tam, kde ji Aliance bude potřebovat

 
Aliance reaguje na změnu bezpečnostního prostředí obměnou velitelské struktury. Ve čtvrtek ministři obrany Severoatlantické aliance jednali o vzniku dvou nových specializovaných velitelství v USA a v Německu. František Mičánek, děkan školy NATO Defence College, byl hostem Světlany Witowské v Interview ČT24. „Rusko nás dokázalo velice nepříjemně překvapit,“ řekl na adresu anexe Krymu v roce 2014 a vysvětlil, proč je připravenost Aliance dnes natolik zásadní.
07.06.2018 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (337 článků)

Turisticky zbídačená Praha. Loni do ní zavítala pouhá čtvrtina návštěvníků, než je obvyklé

 
Do hlavního města zavítalo v loňském roce kvůli pandemii koronaviru 2,18 milionu turistů, což je 27 procent počtu z roku 2019. Ze zahraničí přijelo do Prahy nejvíce lidí z Německa. ČTK to dnes sdělila Klára Malá, mluvčí pražské organizace Prague City Tourism (PCT), která má turistický ruch v hlavním městě na starosti. Turismus patří mezi pandemií nejpostiženější odvětví. Město na jeho podporu loni dalo přes 120 milionů korun.
09.02.2021 13:45 |

podobné články

Ministr zdravotnictví podepsal memorandum o spolupráci s ČLS JEP a představil své priority

 
Nastupující ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes spolu s předsedou České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně Štěpánem Svačinou podepsali Memorandum o vzájemné spolupráci mezi MZ ČR a ČLS JEP. Dále pak ministr Vojtěch uvedl svou novou náměstkyni Alenu Šteflovou a představil své aktuální i dlouhodobé priority při řízení resortu zdravotnictví.
26.12.2017 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1215 článků) , Adam Vojtěch (947 článků) , Vojtěch Štěpán (30 článků)

KDU-ČSL považuje nadcházející summit NATO ve Velké Británii za klíčový

 
KDU-ČSL považuje nadcházející summit za klíčový pro budoucnost Aliance a oceňuje míru jednoty, kterou se podařilo dosáhnout v rámci Aliance tváří v tvář ruské agresi na východě Evropy. Je nutné, aby Aliance ani ČR příležitost, kterou tato jednota přináší pro posílení kolektivní obrany, nepromrhaly.
26.08.2014 18:41 |

podobné články

Aliance pro budoucnost chce do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

 
Projekt Aliance sdružuje politiky bývalé Občanské demokratické aliance (ODA), Agrární demokratické strany (ADS), Strany konzervativní pravice – Řád národa (SKP-ŘN), Demokratické strany zelených – ZA PRÁVA ZVÍŘAT (DSZ-ZA PRÁVA ZVÍŘAT).
24.03.2021 10:10 |

podobné články

Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Šrámek se zúčastní zasedání Rady EU pro zahraniční věci v Bruselu

 
Náměstek ministra pro řízení sekce multilaterální a bezpečnostní Ivo Šrámek povede dne 22. ledna 2018 delegaci České republiky na zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC) v Bruselu.
22.01.2018 08:10 |

podobné články

Kandidující farmář Šrámek: Naše výrobce potravin by poškodilo uzavření hranice se Slovenskem, ale zato s Polskem...

 
ROZHOVOR Koronavirové šílenství je spásou pro ty, kteří hledají výmluvy na stávající problémy společnosti. Zavření hranic vzájemnému obchodu nepřidá, i když například z Polska se sem pak nejspíše nedostanou méně kvalitní potraviny. A naše potravinová soběstačnost? Nemáme silné podniky, které by splňovaly kritéria velkých řetězců. A takzvaný prodej ze dvora je chabou náplastí, ten je opravdu jen pro toho nejmenšího sedláka. Zapomněli jsme na soběstačnost měst, zásobitelných z jejich blízkého okolí a vůbec větší podporu zemědělství, které má řadu neocenitelných, ale také nyní nedoceněných funkcí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz to uvádí bývalý poslanec, farmář a propagátor zdravého životního stylu Pavel Šrámek.
20.09.2020 17:50 |

podobné články

MZV: Náměstek Šrámek přivítal donory a partnery projektu Prague Civil Society Centre

 
Náměstek pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Ivo Šrámek hostil 2. listopadu 2017 v Černínském paláci večeři pro donory a partnery projektu Prague Civil Society Centre (PCSC).
03.11.2017 21:20 |

podobné články

Premiér Sobotka před hlasováním o důvěře vládě představil programové priority

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na tiskové konferenci před hlasováním o důvěře vládě stručně představil programové prohlášení. Uvedl, že koalice doručila text programového prohlášení do sněmovny všem poslankyním a poslancům. Obsahuje priority jednotlivých resortů i kabinetu jako celku. Je doplněno koaliční smlouvou, oba dokumenty se podle premiéra doplňují.
18.02.2014 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9553 článků)