Článek

Pátrání v sutinách mostu v Janově narušil požár. Další mrtví se pořád nenašli

 
Až dvacet lidí se pohřešuje po pádu mostu v Janově, další těla kromě 38 dosavadních obětí záchranáři ale neobjevili. Práce v sutinách narušil i krátký požár. Na šest set lidí muselo být evakuováno z domů pod zbývající částí mostu. Zatímco v italské vládě nepanuje shoda ohledně potrestání provozovatele mostu, jeden italský deník zveřejnil záznam praskliny ve vozovce mostu dva dny před jeho zřícením.
17.08.2018 13:50 |

podobné články

Podobné články

Hasiči bojují u zříceného mostu o čas. V sutinách může být až 20 lidí

 
V sutinách mostu, který se v úterý zřítil v Janově, může být ještě deset až 20 lidí. Řekl to dnes janovský prokurátor Francesco Cozzi. Odhad vychází z informací od lidí, kteří se nemohou spojit se svými blízkými, a z předpokládaného počtu aut na mostě v okamžiku neštěstí. Záchranáři se přitom stále nedostali ke všem zavaleným autům, která zůstala pod sutinami. Podle zpřesněné bilance policie z dnešního rána při neštěstí zahynulo 38 lidí, úřady nicméně připouštějí, že konečná bilance bude zřejmě vyšší. Šéf vládního Hnutí pěti hvězd a vicepremiér Luigi Di Maio přitom zopakoval, že pokud soukromí správci silnic neodvádějí svou práci pořádně, pak správu silniční sítě převezme stát.
16.08.2018 11:15 |

podobné články

Pod troskami mostu v Janově mohou být ještě desítky mrtvých

 
V sutinách dálničního mostu, který se v úterý zřítil v italském Janově může být ještě 10 až 20 lidí. Neočekává se, že záchranáři naleznou ještě nějaké přeživší, uvedly místní úřady. Podle zpřesněné bilance policie při neštěstí zahynulo 38 lidí, z 15 raněných je devět v kritickém stavu. 
16.08.2018 14:20 |

podobné články

Kamioňák Martin nedostal po tragédii v Janově ani korunu. Řeší holky i kila navíc

 
Přežil srpnový pád mostu v italském Janově, ale příští týden se už vrací za volant. Martin Kučera se tam po třech měsících „válení“, kdy skoro nic nemohl dělat, už těší. Přibral několik kilo a v Janově je stále v kontaktu s „holkami z české obce“. Dostal nový kamion, ale peníze zatím žádné. Jeho pojistka pamatovala jen na úmrtí nebo trvalé následky a v Itálii se zase všechno vleče. Nejen o tom Martin promluvil v rozhovoru.
03.11.2018 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kučera (10 článků)

Český řidič, který přežil pád mostu v Janově, měl z pekla štěstí

 
Zraněný řidič kamionu pražské dopravní společnosti SPED-IT zůstane v nemocnici v italském Janově pět až sedm dní na pozorování. Má zlomených pět žeber a pohmožděné plíce, ale cítí se dobře, řekl jednatel společnosti SPED-IT Václav Zázvůrek. Kamion spadl v úterý z Morandiho mostu na frekventované dálnici na severu Itálie poté, co se část mostu zřítila. Při neštěstí podle informací italského premiéra zemřelo 39 lidí. 
15.08.2018 12:10 |

podobné články

V troskách zříceného mostu zemřelo 43 lidí. Nový postavili v Janově za dva roky

 
Dva roky po zřícení dálničního mostu v severoitalském Janově v pondělí vrcholní italští představitelé posvětili otevření nově zbudovaného mostu. Zároveň si připomněli i oběti tragédie, která si vyžádala přes čtyři desítky mrtvých. Ceremonii bojkotovaly rodiny obětí i záchranáři, kteří při incidentu pomáhali.
03.08.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Sergio Sergio (4 články)

V sutinách zříceného mostu na Vysočině zemřeli čtyři lidé

 
Ze sutin mostu, který se ve čtvrtek odpoledne zřítil ve Vilémově na Havlíčkobrodsku, vyprostili záchranáři v noci na dnešek postupně těla čtyř mrtvých dělníků. V sutinách by už neměl být žádný člověk.
04.09.2014 15:50 |

podobné články

V Ostravě se zřítila část domu. V sutinách naštěstí nikdo z bezdomovců nebyl

 
V Ostravě se dnes ráno zřítila část budovy bývalé sodovkárny. V objektu spali bezdomovci, nic se jim ale nestalo. Trosky prohledali hasiči i se služebními psy, ale nikoho v sutinách nenašli, řekli mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela a policie Gabriela Holčáková. 
27.05.2013 16:20 |

podobné články

Jako kdyby se zřítil Nuselák! Zděšení z mostu v Janově, i Babiš. A první drsný vtip

 
V italském Janově se zřítil most i s auty a kamiony, které po něm v tu dobu jely. Počet mrtvých je zatím odhadován na 35. Český řidič kamionu měl štěstí a pád mostu přežil. Podle vyjádření společnosti, pro kterou pracuje je mimo ohrožení života. O situaci informoval Radiožurnál a agentura Reuters.
14.08.2018 21:15 |

podobné články

V Janově platí roční výjimečný stav. Správce zříceného mostu přijde o licenci

 
Kvůli úternímu pádu části Morandiho mostu v Janově italský premiér Giuseppe Conte vyhlásil v regionu Ligurie na žádost místní správy 12měsíční výjimečný stav. Na tiskové konferenci po mimořádné schůzi s ministry také oznámil, že úřady nebudou čekat až na ukončení trestního vyšetřování a brzy rozhodnou, zda správce dálničního úseku přijde o licenci.
15.08.2018 19:30 |

podobné články

Známý architekt navrhne znovu most v Janově: 43 sloupů má připomínat oběti tragédie

 
Renomovaný architekt Renzo Piano, který se podílel mimo jiné na návrhu pařížského muzea Centre Pompidou, nabídl svou pomoc při budování nového mostu v Janově. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Část Morandiho mostu se zřítila 14. srpna, neštěstí si vyžádalo 43 životů. Hypotézu, že most by se mohl zhroutit, vyslovil v 80. letech už jeho tvůrce, napsal deník La Stampa.
30.08.2018 07:40 |

podobné články

Video ukázalo obří trhlinu na mostě v Janově minuty před tragédií: Mohla za smrt 43 lidí?

 
Italská prokuratura začala vyšetřovat vedení společnosti Autostrade za neúmyslné zabití v souvislosti s pádem dálničního mostu v Janově. Oznámily to italské soudní zdroje. Nejvyšší vedení Autostrade, která most provozovala, je na seznamu 20 lidí považovaných za podezřelé a vyšetřované za zabití. Firma zatím zprávu nekomentovala. Důkazy o zanedbaném stavu mostu přineslo nové video, které zveřejnila prokuratura.
07.09.2018 14:35 |

podobné články

Martin přežil tragický pád mostu v Janově: Dostal nový kamion, nebojí se ani do Itálie

 
Řidič kamionu Martin Kučera, který v srpnu přežil pád mostu v italském Janově, v příštím týdnu opět usedne za volant. Jeho první cesta po zranění povede do Nizozemska. Řízení kamionu se nebojí a do práce se těší. Dosud se po nehodě léčil se zlomenými žebry. Kučera to dnes řekl novinářům při přebírání nového kamionu.
02.11.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kučera (10 článků)

79 dní po pádu mostu v Janově: Vrátil se za volant!

 
Zázrakem přežil pád z výšky 45 metrů při zřícení mostu v italském Janově. Řidič kamionu Martin Kučera (46) včera dostal nový náklaďák za 2,7 milionu korun a po 79 dnech zdravotní pauzy se vrátil do práce!
03.11.2018 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kučera (10 článků)

Pod bruslařem (38) na Orlíku se propadl led, ani druhý den ho nenašli

 
Policejní potápěči dnes ukončili pátrání po muži, který se v sobotu popadl při bruslení na orlické nádrži do vody. Pohřešované tělo nenašli. Patrně se jedná o osmatřicetiletého muže z Kolínska, který se nevrátil domů. Potápěči budou v pátrání pokračovat v pondělí. ČTK to řekla jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová. Led se s mužem prolomil v sobotu odpoledne poblíž Žďákovského mostu.
04.03.2018 15:00 |

podobné články

Zpověď Čecha, který jel po mostě v Janově, když se zřítil: Najednou byla tma a nebyla silnice

 
Měl obrovské štěstí při obrovském neštěstí. Český řidič kamionu Martin K. přežil pád mostu v Janově. Po tragédii, která stála život minimálně 35 lidí, skončil zraněný v nemocnici.
14.08.2018 18:25 |

podobné články

Může za to Brusel! Matteo Salvini udeřil po zřícení mostu v Janově

 
V Janově se včera zřítil most. Tragédie, ve které byl zraněn i jeden český řidič, si podle BBC zatím vyžádala minimálně 39 obětí a Matteo Salvini se chopil příležitosti obvinit Evropskou unii. Rozpočtové restrikce, kterými by se Itálie měla podle EU řídit, prý brání investicím do infrastruktury. A pokud tato pravidla ohrožují bezpečnost na silnicích a ve školách, proč by se jimi měla Itálie řídit, ptá se Salvini. O jeho slovech informovaly agentura Bloomberg a britský deník Express.
15.08.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Matteo Salvini (92 článků)

Za pádem mostu v Janově možná stojí mafie. Stavební průmysl je prolezlý korupcí

 
Britský deník Daily Mail spekuluje nad tím, že za spadlým mostem v Janově může stát mafie a zkorumpované veřejné zakázky.
16.08.2018 11:05 |

podobné články

Kamery zachytily osudový moment: Takhle padal most v Janově při smrtícím kolapsu

 
Běžný provoz jako každý jiný den a najednou panika, spousta prachu a všude betonová suť. Přesně tak vypadal moment zřícení mostu v Janově, jak ukazuje záznam z průmyslových kamer, který v pondělí zveřejnila italská policie. Katastrofa si vyžádala 43 životů a stále není jasné, proč k ní došlo.
20.08.2018 20:25 |

podobné články

Torzo zříceného mostu v Janově půjde k zemi. Nový by měl stát přibližně za rok

 
Nový dálniční most v italském Janově, který nahradí viadukt, jenž se částečně před třemi týdny zřítil, už nebude stavět společnost Autostrade per l’Italia. Firma, která spravuje italskou dálniční síť, ale zaplatí veškeré náklady, oznámil dnes italský ministr dopravy Danilo Toninelli.
04.09.2018 19:15 |

podobné články