Článek

Pátrání po pohřešovaných ve Frenštátě skončilo. Zítra strhnou trosky domu

 
Pátrání po pohřešovaných končí, v troskách zničeného panelového domu ve Frenštátě pod Radhoštěm už zřejmě žádný člověk není. Při nedělním výbuchu a následném požáru zde zahynulo nejméně pět lidí, z toho tři děti. V sutinách nyní probíhá závěrečný průzkum, řekl ředitel moravskoslezských hasičů Zdeněk Nytra. Zbytky domu čeká v úterý demolice. 
18.02.2013 19:15 |

podobné články

Podobné články

Šestitýdenní pátrání končí debaklem, trosky padlého letadla se nanašly

 
Letecké pátrání po troskách pohřešovaného malajsijského Boeingu 777 na hladině Indického oceánu dnes oficiálně skončilo. Během šestitýdenního pátrání nebyly odhaleny žádné trosky, které by pomohly lokalizovat aspoň přibližnou polohu pádu letounu. Australské úřady uvedly, že prohledávání mořského dna bude pokračovat. Středisko pátrání, odmítlo tvrzení soukromé australské společnosti, že našla možné trosky letadla v Bengálském zálivu. 
30.04.2014 13:30 |

podobné články

Fotografie z domu hrůzy ve Frenštátě: Zasahujícím hasičům hrozila smrt!

 
Ničivé plameny, křik těžce zraněných a trosky domu, které se mohly každým okamžikem zřítit. Tak vypadala situace v prvních chvílích po výbuchu ve Frenštátě pod Radhoštěm, když do něj poprvé vstoupili hasiči. Někteří z nich se při pohledu na oběti neubránili slzám...
21.02.2013 12:05 |

podobné články

Fotografie z domu hrůzy ve Frenštátě: Zasahujícím hasičům hrozila smrt!

 
Ničivé plameny, křik těžce zraněných a trosky domu, které se mohly každým okamžikem zřítit. Tak vypadala situace v prvních chvílích po výbuchu ve Frenštátě pod Radhoštěm, když do něj poprvé vstoupili hasiči. Někteří z nich se při pohledu na oběti neubránili slzám...
24.02.2013 14:44 |

podobné články

Trosky domu ve Frenštátě úplně zmizí příští týden

 
Pracovníci specializované firmy dokončují demolici výbuchem zničeného domu ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Hotova bude příští týden. Zbývá odstranit sklepy a zajistit vedlejší dům. D to řekl stavbyvedoucí Vladislav Rusz. Dům zničila v polovině února exploze, při které zahynulo šest lidí včetně muže, který je podezřelý, že ji úmyslně způsobil. 
02.03.2013 11:30 |

podobné články

Zásluhou Lesů ČR odstraněny následky povodní ve Frenštátě pod Radhoštěm

 
Následky povodní z let 2009 a 2010 na vodním toku Lomná ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku v Moravskoslezském kraji jsou díky úsilí státního podniku Lesy České republiky minulostí. Lesy ČR v místě nedávno dokončily důležité rekonstrukční práce za skoro 17 milionů korun. Opravy probíhaly přímo ve Frenštátě pod Radhoštěm v téměř čtyřkilometrovém úseku začínajícím u soutoku Lomné s Bystrým potokem.
05.12.2013 16:45 |

podobné články

Naděje se zvyšuje: Trosky ztraceného letadla našly i další satelity

 
Snímky z čínského satelitu, které by mohly ukazovat trosky zmizelého malajsijského boeingu, zvyšují naději na průlom v pátrání, řekl dnes australský premiér Tony Abbott. Malajsie krátce poté sdělila, že na výskyt možných trosek ve stejné oblasti Indického oceánu ukazují i nové francouzské satelitní záběry. I dnešní pátrání po zmizelém letounu, které trvá už třetí týden, ale skončilo bez výsledku.
23.03.2014 20:00 |

podobné články

Pomněnkový den připomíná pohřešované děti, v Česku jich je téměř dvacet

 
Každoročně pátrají policisté České republiky po téměř dvaceti pohřešovaných dětech. I když v 98 procentech končí pátrání šťastně a děti se vrátí domů ke svým rodičům, jsou i případy, kdy se s rodinou už neshledají. Právě ty připomíná Mezinárodní den pohřešovaných dětí, který připadá na 25. května, jeho symbolem je pomněnka.
25.05.2015 11:11 |

podobné články

Tři roky nadějí a nic. Pátrání po troskách malajsijského boeingu skončilo

 
Po třech letech definitivně skončilo pátrání po letadle společnosti Malaysua Airlines, které v březnu 2014 zmizelo na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu s 239 cestujícími na palubě. Pátrací týmy z  Austrálie, Malajsie a Číny neobjevily ani trosky ani nic, co by mohlo napovědět, kam letadlo spadlo. 
17.01.2017 10:50 |

podobné články

Na analýzy DNA z vybuchlého domu ve Frenštátě se bude čekat do pondělí

 
Výsledky analýzy DNA neidentifikovaných ostatků nalezených v domě ve Frenštátě pod Radhoštěm budou nejdříve v pondělí. Dnes to řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Obětí je tak oficiálně stále pět. Případnou šestou musejí potvrdit právě rozbory genetického materiálu. V nemocnici v Ostravě zůstávají tři dospělí, dnes z ní odešlo poslední z dětí zraněných při výbuchu domu. 
22.02.2013 11:40 |

podobné články

Nová služba knihovny ve Frenštátě: Nemocným a invalidním donesou četbu až domů

 
  Novou službu pro nemohoucí čtenáře zavedla knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm. Knížky jim zdarma pracovníci donesou až domů.
23.07.2018 15:50 |

podobné články

Už ho našli! Moře vyplavilo trosky záhadně ztraceného letu MH370. Tohle ale nikdo nečekal!

 
Od čtvrtka se rozjelo další kolo vyšetřování týkající se záhadného letu MH370, a to poté, co moře ve středu vyplavilo trosky letadla na pláž ostrova Reunion. Vyšetřovatelé a pozůstalí už delší dobu marně čekali na nějakou stopu, která by vnesla do pátrání nové poznatky. Že se časem objeví nějaké trosky, na to všichni čekali. Ale že to bude 6 000 kilometrů od místa, kde letadlo mělo zmizet, to je překvapením.
30.07.2015 18:21 |

podobné články

Policejní pes v akci! Prohledal trosky domu, v němž na Štědrý den zemřeli 3 lidé

 
Trosky po výbuchu a požáru rodinného domu v Českých Budějovicích, kde na Štědrý den zemřeli tři lidé, začal prohledávat policejní pes. Je vycvičený na vyhledávání látek urychlujících hoření. Příčina požáru, který způsobil škodu dva miliony korun, stále není známá. Dům je částečně zdemolován, pracovníci odborné firmy po celý den odstraňovali trosky z ulice.
25.12.2015 17:30 |

podobné články

Přívalové deště v Číně mají 702 obětí, naděje pohřešovaných je mizivá

 
Čínské město Čou-čchü opět trápí přívalové deště, které ztěžují pátrání po více než tisícovce lidí pohřešovaných po sesuvech půdy.
11.08.2010 09:20 |

podobné články

Čína dál pátrá po pohřešovaných z potopené lodi: Z 500 přežilo jen čtrnáct lidí!

 
Čínští záchranáři dnes za pomoci armády pokračovali v pátrání po případných přeživších z výletní lodi, která se v pondělí potopila v jihočínské řece Jang-c-ťiang s téměř 460 lidmi na palubě. Státní televize CTV dnes oznámila, že z technických důvodů přerušuje přímý přenos z místa neštěstí, a do oblasti nemají přístup už ani světová média. Naděje na záchranu pohřešovaných se podle agentury AP pomalu rozplývá. Situaci komplikuje špatné počasí, které podle meteorologů potrvá.
03.06.2015 08:00 |

podobné články

Pohřešovaná Dominika (24) se přihlásila na policii. Pátrání po ní už není aktivní

 
Pátrání po čtyřiadvacetileté Dominice H. z Prahy skončilo. Podle informací Blesk.cz se mladá žena sama přihlásila na policii. Vyšetřovatelé případ nekomentují, z databáze pohřešovaných osob však Dominika zmizela.
02.01.2019 16:05 |

podobné články

Tragédie ve Frenštátě: V troskách našli tři mrtvé děti a dospělého!

 
Děsivá tragédie, která o víkendu otřásla Českem, nabývá hrůzných rozměrů. V troskách panelového domu, který vyletěl ve Frenštátě pod Radhoštěm do povětří, byla nalezena další čtyři těla. Tři z nich jsou děti.
18.02.2013 07:10 |

podobné články

Výbuch bytovky ve Frenštátě se zařadil mezi nejhorší civilní neštěstí v ČR

 
Hasiči našli v noci v sutinách zříceného panelového domu ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku čtyři těla. Tři z nich jsou děti, jedno z nich zřejmě předškolního věku. Výbuch v panelovém domě tak má už pět obětí. Dnes to řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. Jeden dospělý člověk se zřejmě ještě pohřešuje.
18.02.2013 08:15 |

podobné články

Dva lidé zranění při výbuchu ve Frenštátě stále bojují o život

 
Dva lidé z jedenácti, kteří utrpěli zranění při nedělním výbuchu a následném požáru domu ve Frenštátě pod Radhoštěm, jsou podle lékařů nadále ve velmi vážném stavu. Dál bojují o život v ostravské fakultní nemocnice. Zbývající jsou již ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života. Tři zranění už dokonce nemocnici opustili. Řekli to mluvčí novojičínské a ostravské nemocnice. 
19.02.2013 09:25 |

podobné články

Šílenec vržadil úmyslně: Policie potvrdila, že výbuch domu ve Frenštátě nebyla náhoda

 
VIDEO: Policisté mají jasno! Za nedělní výbuch ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde zemřelo 5 lidí, je zodpovědný dvaašedesátiletý problémový nájemník z přízemí, Antonín B. Policie tak vyloučila, že by to mohla být nešťastná náhoda.
19.02.2013 12:05 |

podobné články