Článek

Patláme se ve sračkách, fňukání a nadávání. Cinkání klíči, Havel... Emeritní biskupka Šilerová otevřeně hodnotí dobu po listopadu '89

 
V listopadu uplyne 25 let od sametové revoluce. Emeritní biskupka olomoucké diecéze Církve československé husitské Jana Šilerová pro ParlamentníListy.cz zhodnotila polistopadový vývoj. Podle ní je v nás příliš zakořeněné bolševické myšlení. Dnešní výčitky, že jsme klíči zvonili nadarmo, považuje za dětinské. „Nadávat na Havla dnes může jen frustrovaný jedinec bez paměti,“ doplnila. A vyjádřila se i k tomu, co jsme měli po revoluci udělat jinak a lépe.
08.09.2014 12:15 |

podobné články

Podobné články

Ježíš říká, že vše bude jednou odhaleno, vzkázala biskupka Nečasově vládě

 
Jediná biskupka v Česku Jana Šilerová, biskupka Církve československé husitské, v křesle hosta pátečního Hyde Parku České televize prohlásila, že by se církve v otázce majetkové měly chovat jinak, než činí dnes v souvislosti s vyrovnáním státu a církví. Příliš mnoho majetku škodí a to nejen církvím, říká biskupka. Zdůrazňuje navíc, že církve nejsou schopny tak rozsáhlý majetek spravovat.
22.02.2013 21:15 |

podobné články

Biskupka Šilerová: Zbožštili jsme si konzum a svobodu slova. Není se co divit, že se bojíme islámu, ale...

 
MĚSÍC PO CHARLIE HEBDO Emeritní biskupka olomoucké diecéze Církve československé husitské Jana Šilerová se pro ParlamentníListy.cz v souvislosti s nedávným výročím měsíce od útoku na pařížský satirický týdeník vyjádřila k otázce soužití muslimů s Evropany, imigraci a politice boje s terorismem. Podle ní je třeba vyhlásit klatbu na všechny teroristy. Vzpomněla si i na Osvětim, upalování čarodějnic, Mein Kampf nebo české emigranty.
10.02.2015 04:46 |

podobné články

Emeritní biskupka promluvila nejen o hrozbě islámu, přijímání uprchlíků, ale i nepřipravené Evropě

 
Emeritní biskupka olomoucké diecéze Církve československé husitské Jana Šilerová pro ParlamentníListy.cz zhodnotila současnou společenskou a politickou situaci. Vyjádřila se mimo jiné k obavám z muslimů. „Náš strach z muslimů v nás evokují vzpomínky na také slušné Němce postupně zfanatizované také několika radikály v bavorské hospodě,“ uvedla.
10.01.2015 08:26 |

podobné články

Naše zemička se má dobře, přestaňme fňukat a brblat. Zbohatlí nahoře neurvale kradou, říká biskupka

 
Emeritní biskupka Církve československé husitské Jana Šilerová pro ParlamentníListy.cz zhodnotila rok 2013 a uvedla, že do příštího roku bychom neměli jít s touhou „mít se lépe“ ve smyslu „mít více“. To je podle ní pekelná babylonská spirála chtivosti. „Máme neskonale víc, než potřebujeme, a máme to na úkor ostatních,“ tvrdí. Vyjádřila se i k papeži Františkovi. Kdyby prý byli všichni papežové takoví v minulosti, Jan Hus nemusel být upálen.
31.12.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hus (148 článků)

I církev kradla majetky. Dějiny pamatují a Bůh ví, říká biskupka

 
Politici, kteří tu poslední léta vládnou a mají podíl na dnešní situaci, by neměli mluvit o pokoře a skromnosti. Je to komické a urážlivé. ParlamentnímListům.cz to řekla olomoucká biskupka Církve československé husitské Jana Šilerová.
23.04.2013 06:20 |

podobné články

Začal ceremoniál na počest Havla. Lidé tleskali a cinkali klíči

 
AKTUALIZACE Na Pražském hradě začala oficiální část pietního ceremoniálu na počest zesnulého Václava Havla. Rakev s ostatky první polistopadové hlavy státu vyjela na lafetě houfnice tažené koňmi z kasáren Hradní stráže v Loretánské ulici směrem k Pražskému hradu. Cestu ke Starému královskému paláci lemovalo 200 vojáků se slavnostní výzbrojí. Na Hradčanském náměstí je podle odhadu policie přes deset tisíc lidí. Při průjezdu rakve překryté českou vlajkou Matyášovou bránou lidé Václavu Havlovi na jeho poslední cestě na Hrad zatleskali a zacinkali klíči. Právě cinkání klíči provázelo listopadové akce roku 1989.
21.12.2011 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4887 článků)

5 kočiček narozených v roce 1989: Za tyto fotky se cinkat klíči vyplatilo!

 
V roce 1989, který pro naši zemi tolik znamenal, se narodilo několik slavných krásek, které by bez cinkání klíči možná prodávaly v lahůdkách nebo vstávaly každý den v pět ráno do fabriky.
17.11.2015 14:06 |

podobné články

Valaši se státním smutkem nepočítají: Havel by si fňukání nepřál

 
REPORTÁŽ Den před vyhlášením státního smutku je náměstí ve Valašském Meziříčí, které Václava Havla prohlásilo za svého čestného občana, plné stánků a předvánočního veselí. Podle Valachů by si totiž zesnulý exprezident Václav Havel nepřál žádné fňukání.
20.12.2011 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4887 článků)

Umělkyně drží hladovku za ženy zavražděné komunisty

 
Herečka Bára Hrzánová, dokumentaristka Olga Špátová nebo biskupka Jana Šilerová se přidaly k řetězové hladovce za ženské oběti komunistického režimu. Hladovku odstartovali před čtyřmi měsíci jihočeští studenti, kteří protestovali proti účasti komunistů ve vedení kraje. Každý účastník hladovky protestuje proti vzrůstajícímu vlivu komunistů a zároveň připomíná jednoho člověka zavražděného komunisty, řekl dnes ČTK Petr Marek z platformy demokratických a protikomunistických iniciativ Bezkomunistů.cz.
02.05.2013 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Hrzánová (72 článků) , Petr Marek (156 článků) , Olga Špátová (67 článků) , Jan Marek (346 článků) , Jan Špáta (20 článků)

Nečas je jak Gross, pravice jak levice. Podle husitské biskupky jsou všichni ubozí

 
Petr Nečas jako Stanislav Gross, levice jako pravice. Politici stále vedou boje o politické body namísto dialogu. A naše společnost ještě potřebuje čas na to, aby se stala kultivovanou, sociálně stabilizovanou, odpovědně pracovitou a svobodnou. Zatím jde jen o konzum, prachy, úspěch a stres. ParlamentnímListům.cz to řekla olomoucká biskupka Církve československé husitské Jana Šilerová. Řeč byla také o povodních.
16.06.2013 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (723 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Příběh největší rozkrádačky ve východním bloku. Velezkušený novinář Syruček představoval svou knihu o Ukrajině. Třeba s Krymem to bylo úplně jinak, než se u nás píše

 
REPORTÁŽ V pravý čas a v pravé době – tak hodnotili hosté novou knihu novinářského nestora Milana Syručka „Rusko-ukrajinské vztahy – mýty a skutečnost“. Na křest více než třistastránkové publikace dorazili například ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček, emeritní ministr zahraničních věcí ČR a emeritní předseda Valného shromáždění OSN v jedné osobě Jan Kavan, emeritní ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr, vydavatel Literárních novin Miroslav Pavel či zástupci ukrajinského a ruského velvyslanectví.
05.12.2015 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kavan (125 článků)

Luteránská biskupka rezignovala, měla krýt pedofilního kněze

 
Biskupka Jepsenová měla údajně krýt kněze, který v 80. letech zneužil několik chlapců a dívek, informuje v pátek server BBC.
16.07.2010 23:00 |

podobné články

Pro nás je vstřícnost tradice, pro muslimy slabost. Ti se nám přizpůsobovat nebudou. Podívejte se do Švédska, doporučuje husitská biskupka

 
ROZHOVOR Názory moudrých duchovních jsou pro společnost vždy velmi cenné. Hodnotí totiž svět a jeho problémy s užitečným filosofickým nadhledem. O jeden takový, na aktuální dění u nás, jsme požádali emeritní biskupku olomoucké diecéze Církve československé husitské Janu Šilerovou, která působila několik let i v radě České televize. Dozvěděli jsme se tak například, že svět je dnes chápán v klipu, v rychlosti, bez potřebného uvážení. Dále se husitská duchovní vyjádřila v tom smyslu, že z Východu jsme od dob Čingischána, Turků u Vídně až po rok 1968 měli vždy strach a že frustrovaní islámští emigranti se bez znalosti jazyka a evropského stylu práce stávají lehkou kořistí fundamentalistů.
01.05.2016 09:35 |

podobné články

Za nadávání na veřejnosti se v USA zavádějí pokuty

 
Občané malého amerického městečka Middleborough nedaleko Bostonu si odsouhlasili, že se bude za nadávání na veřejnosti platit pokuta 20 dolarů (410 korun). V Middleborough, kde žije zhruba 23 000 lidí, si zákon odhlasovali poměrně jasně. Pro bylo 183 hlasujících, proti jen 50. Lidé bez potíží schválili návrh zákona, který jim předložil tamější velitel policie.
13.06.2012 09:50 |

podobné články

Lidé na demonstraci nadávali vládě. Šmejdi, volím komunisty

 
Kolem stovky tisíc lidí se sešlo na Václavském náměstí, aby vyjádřili svou nedůvěru vládě Petra Nečase. Shromážděné přijel pozdravit i zástupce odborářů ze Slovenska. Kromě poslechu oficiálních řečníků si lidé své názory sdělovali i vzájemně mezi sebou. Zaznívala řada ostrých slov vůči vládě. Došlo i na cinkání klíči. Parlamentnílisty.cz se na místě dotázali účastníků z různých regionů, co je na Václavské náměstí přivedlo.
21.04.2012 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

25 let od sametu: Jak se žilo za totáče! Posílejte své fotky z doby před revolucí

 
Česko si řadou akcí připomene 25. výročí sametové revoluce. Co však cinkání klíči změnilo v běžných životech lidí a jak se žilo za minulého režimu? Po úspěchu příběhů ze socialistické vojny i z velmi oblíbeného bufetu Koruna přinášíme na Blesk.cz další unikátní akci! Posílejte své fotky, jak se vám žilo za „totáče“!
05.11.2014 05:10 |

podobné články

Šír (ČSSD): Před lety jsme cinkali klíčemi

 
Před léty proběhlo hromadné cinkání klíči, kterého se nás účastnilo hodně. Byla před námi vidina změny. Změny k lepšímu. Chtěl bych se s vámi podělit o jeden lidský příběh.
02.04.2017 16:35 |

podobné články

„Soudruzi, tentokrát vám to neprojde", „Dlužíme to Havlovi“, „Televizi nedáme“, „Vypadni Zemane!“. Tisíce lidí na Václaváku a protest nejen proti Ondráčkovi

 
„Nesu vám zprávu neblahou, ovar se spojil s koblihou! Babiš na hrad Mírov. Soudruzi, tentokrát vám to neprojde!" To jsou jen některá z hesel, která nesli na transparentech účastníci demonstrace proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO) a Zdeňku Ondráčkovi. Ozývalo se cinkání klíčí jako v roce 1989 a sborové „Dlužíme to Havlovi, dlužíme to Havlovi.“ Demonstranti se zkrátka dostávali do varu. Došlo i na Rusko a vraždy novinářů. Server ParlamentníListy.cz byl u toho.
05.03.2018 19:40 |

podobné články

Poslanec Koskuba: Budu jistě neprodleně nazván Putinovým agentem. Nerad bych někoho urazil, ale on opravdu nebyl „jenom“ holocaust. Šílené. Proč jsme cinkali těmi klíči…

 
VÝROČÍ KONCE DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY Poslanec ČSSD Jiří Koskuba říká, že jsme národem, který se nemá za co stydět. Patříme k nejstarším státním celkům na stále stejném území s velkou tradicí. „Mám pocit, že náš dluh vůči těm, kteří místo nadávání v hospodě zvedli zadek a šli proti Germánům a zlu, jež tehdy prezentovali, bojovat se zbraní v ruce, nikdy nesplatíme,“ řekl Koskuba.
06.05.2016 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Koskuba (207 článků)