Článek

Pátek bude nejchladnější den týdne, o víkendu se lehce oteplí. Sledujte radar Blesku

 
V Česku bude v tomto týdnu nejchladněji v pátek, kdy se přes den budou teploty pohybovat od minus dvou do plus dvou stupňů Celsia. V sobotu se opět mírně oteplí a v neděli může být přes den hlavně v Čechách až pět stupňů, v severovýchodní polovině země ale zůstanou teploty kolem nuly. Sněhová pokrývka se bude obnovovat jen pozvolna. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí a vyjádření Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na facebooku.
06.01.2022 10:10 |

podobné články

Podobné články

Vichr potrápí o víkendu Česko. Příští týden se oteplí až na 18 °C. Sledujte radar Blesku

 
Většinu Čech zasáhne v sobotu silný vítr, který místy dosáhne síly vichřice. Na západě Čech může mít zvláště odpoledne vítr rychlost v nárazech až 90 kilometrů za hodinu. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav. Meteorologové varovali, že v zasažených oblastech hrozí pády stromů i škody na budovách. ČHMÚ vedle toho ve svém měsíčním výhledu uvedl, že duben bude teplotně průměrný. V příštím týdnu vystoupají maximální denní teploty na 18 °C, příští víkend se ale poté ochladí. Nejchladnější by měl být týden od 12. dubna.
26.03.2021 19:40 |

podobné články

Mrazivé noci pokračují, bude až -10 °C. Kdy se oteplí a přijde jaro? Sledujte radar Blesku

 
Máme za sebou teplotně podprůměrný víkend, kdy se nedělní nejvyšší odpolední teploty zpravidla zastavily do 2 °C a teplotně podprůměrný bude i začátek týdne. I nadále bude počasí pod vlivem tlakové výše, takže nás čeká suchý týden – pouze zpočátku ojediněle se sněhovými přeháňkami. Od středy bude slunečno, ale mrazivé noci budou pokračovat – v minimech bude teplota klesat až ke -10 °C. V odpoledních maximech půjdou teploty mírně nahoru a na jeho konci naměříme až 9 °C. Připravit se musíme i na zimní nebezpečné meteorologické jevy - zpočátku týdne se bude tvořit ojediněle náledí, ve druhé polovině týdne po ránu mrznoucí mlhy.
07.03.2022 05:25 |

podobné články

Arktické mrazy v ČR: Na Šumavě -30,2 °C. Napadne nový sníh, sledujte radar Blesku

 
Česko má před sebou zřejmě nejchladnější víkend letošní zimy – arktický vzduch srazí nejnižší noční teploty při zmenšené oblačnosti až k -20 °C a také nejvyšší odpolední teploty budou zůstávat hluboko pod bodem mrazu. V porovnání s pracovním týdnem bude během víkendu oblačnosti méně a sněžení se bude vyskytovat už jen v horských oblastech. Silné denní mrazy mírně poleví při zmenšené oblačnosti až ve druhé polovině příštího týdne – noci budou při zmenšené oblačnosti i nadále pořádně mrazivé. Od pondělí začneme skloňovat inverzní charakter počasí. Během víkendu se arktický vzduch dostane i do Řecka a Turecka - i tam bude sněžit.
12.02.2021 06:15 |

podobné články

Mrazivý start astronomické zimy: Přibývající sněžení a v noci až -10°C! Sledujte radar Blesku

 
Start letošní astronomické zimy bude nejchladnější od roku 2016. Dnes v 16 hodin 58 minut vstoupí Slunce do znamení Kozoroha a nastane zimní slunovrat. Už začátek letošního prosince přinesl nejvíce prosincového sněhu za několik desítek let. Bude zima 2021/2022 bohatá na sníh jako ta loňská? Středeční ráno přinese v ranních minimech teploty i v nížinách až na -10 °C, ale hned na vánoční svátky se výrazně oteplí a počasí bude připomínat předjaří.
21.12.2021 05:20 |

podobné články

Aprílové počasí pokračuje: Prudce se oteplí a zase ochladí, přijde sníh i déšť. Sledujte radar Blesku

 
Ani během velikonočního týdne nebude počasí ztrácet svůj aprílový dech. Start nového týdne bude ve znamení mrazivých rán, mrazivých mlh a ubývající oblačnosti. Odpolední teploty půjdou rychle nahoru - ve středu a ve čtvrtek očekáváme letošní první dubnové dvacítky. Ale už ve čtvrtek počasí u nás ovlivní vlnící se studená fronta, která přinese propad teplot přibývání oblačnosti i srážek. Během velikonočních svátků se budou nejvyšší odpolední teploty pohybovat jen lehce přes 10 °C a do hor, přechodně do vyšších poloh se vrátí sněžení.
11.04.2022 05:25 |

podobné články

Po mrazu se do Česka vrátí tropy. Naměříme až 30 °C, sledujte radar Blesku

 
Zatímco úterní ráno přineslo do Česka mráz, na počátku příštího týdne bude rtuť teploměru stoupat až ke 30 °C. Úterní ráno bylo v Česku nejchladnější z celého týdne – v horských oblastech teplota klesala pod bod mrazu: na Šumavě v Rokytské slati bylo -3,5 °C, v Jizerských horách na Jizerce -2 °C. Už víkendové počasí nám to vynahradí – při slunečné obloze naměříme až 28 °C. A hned v první polovině příštího týdne zesílí příliv teplého vzduchu od jihu a teploty budou v Evropě střední tropické.
09.09.2020 06:25 |

podobné články

Česko čeká ledovka a až 10 centimetrů sněhu. Dejte pozor i na vichr a sledujte radar Blesku

 
Ve východní polovině České republiky může podle meteorologů ve čtvrtek místy napadnout až 10 centimetrů sněhu, na Moravě a ve Slezsku se pak bude tvořit i ledovka. Zimní charakter počasí tak pokračuje, středeční ráno je nejchladnější z celého týdne. V pátek začne na většině území zesilovat jihovýchodní vítr, na horách bude dosahovat v nárazech rychlosti vichřice, tj. kolem 110 km/h. Zvýšená opatrnost je na silnicích aktuální nejméně do konce týdne.
02.12.2020 08:20 |

podobné články

V novém týdnu se zahřejeme: Naměříme 20 °C. Přijdou i přeháňky, sledujte radar Blesku

 
Jaro se konečně vrátilo do Česka! O víkendu lidé i přes lehké deštíky houfně vyráželi do přírody. Ani začátkem nadcházejícího týdne nás však příjemné jarní teploty neopustí. Sledujte meteorologický radar Blesku.
29.03.2021 06:05 |

podobné články

Do Česka se vrátila zima, napadlo až 20 centimetrů sněhu. Teploty klesnou k -10 °C, sledujte radar Blesku

 
Česko hlásí návrat zimy – od severu sem proudí studený a vlhký vzduch, který srazil teploty pod dlouhodobý normál, do hor přinesl trvalé mrazy a sněžení, sněhové vločky hlásí i nížiny a ojediněle se tvoří náledí. Studené severní proudění bude pokračovat do konce týdne – pokles teplot se bude ještě prohlubovat - po ránu budou o víkendu teploty i v nížinách klesat až k -10 °C. Začátek letošního astronomického jara – startuje v sobotu 20. března, tak bude nejchladnější od roku 2018. Citelný nárůst teplot vzduchu přinese až závěr března.
17.03.2021 08:10 |

podobné články

Konečně bude sněžit. O víkendu napadne až deset centimetrů, sledujte radar Blesku

 
Ještě v pátek budeme skloňovat inverzní charakter počasí. Do Česka bude proudit teplý vzduch od jihozápadu. O víkendu bude počasí u nás pod vlivem vlnící se studené fronty, která ukončí jeho suchý charakter. Zpočátku soboty bude sněžit jen na vrcholcích hor, během dne se ale vloček dočkáme už ve 300 metrech nad mořem. Citelné ochlazení očekáváme hlavně v horských oblastech – během pracovního týdne se díky teplotní inverzi teploty šplhaly i přes 10 °C, o víkendu už budou zůstávat trvale pod bodem mrazu. Napadne kolem 10 cm sněhu. Foukat bude čerstvý vítr, tvořit se mohou i sněhové jazyky.
17.01.2020 05:50 |

podobné články

Ach to pondělí! Jak zvládat začátek pracovního týdne s úsměvem?

 
Achjo, už je zase pondělí! Pro většinu lidí je to nejneoblíbenější den v týdnu, který signalizuje konec víkendu a naopak začátek dalšího pracovního týdne. K pondělku má spousta z nás odpor a jen málokdo se na něho těší. Dobře, možná se na tento den netěší nikdo z nás. Což je vlastně škoda, protože i pondělí se může stát dnem, který si zamilujete! Zdá se vám to nemožné? Nebo snad dokonce bláznivé? Také si ťukáte prstem na čelo při pohledu na člověka, který je i v pondělí ráno plný dobré nálady, srší energií a pozitivismem? On už možná ví, jak tento den zvládat s úsměvem na tváři. A pokud tohle tajemství chcete znát taky, přečtěte si dnešní článek! Jak zvládnout pondělí Vstáváte každé pondělní ráno se špatnou náladou, jste rozmrzelí, protivní sami sobě, do ničeho se vám nechce a pro nic se nemůžete nadchnout? Pak patříte k většině lidí, pro které je tento den největším strašákem z celého týdne. A vlastně je to úplně zbytečné, protože ani pondělek pro vás nemusí být noční můrou. Pojďme si teď společně říci, jak se s tímto dnem poprat a zvládnout jej s radostí a úsměvem od ucha k uchu. Dejte si vydatnou snídani, která vás nastartuje Snídaně je základ dne, o tom nemusí být pochyb. Důležitá je v každém pracovním dni, což je logické. V pondělí ale své první jídlo dne můžete pojmout trochu jinak, řekněme třeba více slavnostněji. Připravte si dobroty, které vám chutnají a udělejte si čas na to, abyste si na nich mohli jak se patří pochutnat. Bude to váš rituál, na který se budete těšit, nastartujete se do nového dne a začátek pracovního týdne tak rázem bude o něco méně strašidelný. Sestavte si plán a cíle na celý týden Pondělí je nejen začátkem nového týdne, ale u začátkem pracovního nasazení.... Čtěte více Příspěvek Ach to pondělí! Jak zvládat začátek pracovního týdne s úsměvem? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.08.2017 19:55 |

podobné články

Ráno -6°C, odpoledne i 10°C. Teploty o víkendu budou skákat, sledujte radar Blesku

 
Ani druhý lednový víkend nepřinese zimní počasí – i nadále se bude střídat teplejší jihozápadní proudění s přechody slabých studených front. To, že je tady podle statistik nejchladnější měsíc v roce, vzdáleně připomenou nedělní ranní teploty, které při malé oblačnosti budou klesat k -6 °C. Po ránu se budou, zejména v neděli, ojediněle tvořit mrznoucí mlhy. Výraznější ochlazení a zimní počasí je zatím v nedohlednu. V Evropě o víkendu očekávají sněžení na severu Turecka, v evropské části Ruska a na severu Skandinávie.
10.01.2020 05:30 |

podobné články

Předpověď: O víkendu do 14 °C a přeháňky. Příští týden se oteplí, sledujte radar Blesku

 
Po čtvrtečním přechodu teplé fronty do Česka v pátek přechodně pronikne teplejší vzduch od západu, takže se z výrazně podprůměrných teplot dostaneme na dlouhodobý teplotní normál. Už během pátečního večera počasí u nás ovlivní studená fronta a o víkendu tlaková výše. Ta zajistí převážně slunečný víkend - pouze po ránu se budou místy tvořit mlhy nebo nízká oblačnost a ranní teploty budou ojediněle klesat i pod bod mrazu. V neděli bude denní délka slunečního svitu šplhat i přes osm hodin.
15.10.2021 05:25 |

podobné články

O víkendu se oteplí až na 17 °C a změní se čas. V pondělí bude vydatně sněžit

 
Během pracovního týdne do Česka proudil studený vzduch od severovýchodu, který srazil průměrné denní teploty k lednovým normálům. To o víkendu nás zahřeje teplejší vzduch od jihovýchodu, bude až 17 °C. Neohřejeme se ale na dlouho, už v neděli začne na horách sněžit a od pondělí udeří zimní počasí v plné síle – výrazně se ochladí a na většině území bude sněžit. Čeká nás tak nejchladnější přelom března a dubna za posledních sedm let.
27.03.2020 06:35 |

podobné články

Rozbředlý sníh komplikuje situaci na silnicích. Místy bude dál sněžit, sledujte radar Blesku

 
Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMI) bude v Česku převážně oblačno až polojasno, přes území bude přecházet teplá fronta. Situaci už po ránu v několika krajích komplikoval rozbředlý sníh na silnicích, někde se tvořily sněhové jazyky a náledí. Silničáři proto vyzývají k opatrnosti. Meteorologové v některých oblastech předpovídají další sněžení, které bude v nižších polohách přecházet v déšť se sněhem nebo déšť, sledujte proto radar Blesku.
03.02.2022 08:05 |

podobné články

Začátek týdne bude větrný s přízemními mrazíky. Pak se oteplí, sledujte radar Blesku

 
Tlaková níže přinesla během prvního květnového víkendu srážky na celé území Česka – místy se jednalo o vydatné srážky se srážkovými úhrny i přes 30 mm, ojediněle přes 40 mm a na Pomezních boudách v Krkonoších spadlo 62 mm. Na vrcholcích hor se navíc déšť, kvůli studenému severnímu proudění a ochlazení, měnil na sněžení. Například na stanici Praha-Běchovice za první květnový víkend spadlo 42 mm, což je 61% květnového srážkového normálu. Také první pracovní květnový týden bude bohatý na srážky – od úterý do pátku budou přes Česko přecházet frontální systémy.
03.05.2021 05:40 |

podobné články

Větrno nekončí: Silný vítr se o víkendu vrátí. V Česku bude až 10 °C, sledujte radar Blesku

 
Českem se ve čtvrtek přehnala vichřice. Nejsilnější nárazy větru byly naměřené na Sněžce 181 km/h, nárazy větru přes 100 km/h se ale vyskytly i v nižších polohách . např. v Tušimicích 122 km/h. A větrný bude i konec týdne. Zatímco během pátečního dne bude foukat mírný vítr, tak během večera bude opět zesilovat na čerstvý s nárazy o rychlosti 50 až 90 km/h, větrná bude i noc na sobotu a sobotní den – nárazy větru se budou pohybovat mezi 70 až 90 km/h, na horách až kolem 110 km/h. Vítr bude slábnout během sobotního odpoledne. Ale to opět v odpoledních hodinách rozfouká. Větrná bude i první polovina příštího týdne. Na horách očekáváme i trvalé sněžení a v kombinaci s větrem se budou tvořit sněhové jazyky.
18.02.2022 12:50 |

podobné články

Zataženo a déšť. Na konci týdne se výrazně oteplí

 
Počasí v předvánočním týdnu překvapí hlavně v jeho druhé polovině, zatímco na začátku týdne budou teploty pro prosinec typické - lehce nad nulou, ve druhé polovině se zásadně oteplí. Začne ale více pršet. Novinkám to řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.
14.12.2015 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1195 článků)

Arktická zima v Česku: Husté sněžení, mráz až 20 °C a kolaps dopravy. Sledujte radar Blesku

 
Česko má před sebou nejchladnější dny letošní zimy. Od severovýchodu sem bude proudit ledový vzduch z Arktidy, který srazí průměrné denní teploty hluboko pod dlouhodobý normál. V ranních minimech bude během týdne po ránu teplota při zmenšené oblačnosti klesat až k -20 °C, v odpoledních maximech nejčastěji naměříme -8 až -3 °C, ojediněle nejsou vyloučené ani tzv. arktické dny s teplotou pod -10 °C. Musíme také počítat s občasným sněžením nebo sněhovými přeháňkami, ledovku budeme skloňovat ještě během pondělí. V pondělí ráno a dopoledne přitom na řadě míst kvůli sněhu zkolabovala doprava.
08.02.2021 05:05 |

podobné články