Článek

Páteční protest lékařů nakonec bude jen symbolický

 
Páteční protest lékařů, kteří byli Českou lékařskou komorou (ČLK) vyzváni, aby zavřeli ordinace a sami vyrazili za kolegy například na preventivní prohlídky, bude spíše symbolický. Většina ambulancí bude fungovat v běžném režimu a nepřipojí se k němu ani praktičtí lékaři.
27.02.2013 11:20 |

podobné články

Podobné články

Protest lékařů není příliš vidět, ordinace normálně fungují

 
Část lékařů v pátek protestuje proti reformám ministerstva zdravotnictví pod vedením Leoše Hegera (TOP 09). Ve většině případů jde o symbolický protest; pacienti ho takřka nepocítí, neboť se omezuje především na vyvěšení letáčků o důvodech protestu. Lékaři rovněž nabízejí k podpisu petici.
01.03.2013 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Sdružení praktických lékařů: Protestujeme proti sníženým úhradám, eReceptu a EET

 
Lidé, kteří vyrazí 18. října k lékaři se zdravotním problémem nebo třeba jen pro recept, najdou zavřené dveře a na nich nápis PROTEST. Více než 6000 praktických lékařů pro dospělé, praktických lékařů pro děti a dorost a ambulantních specialistů z celé republiky totiž na den zavírá své ordinace. Vyostřují tak protest proti zacházení ze strany Ministerstva zdravotnictví. A varují – jsme ochotni zavřít i na delší dobu.
10.10.2017 11:50 |

podobné články

Lékařů, kteří odcházejí do zahraničí, přibývá. A toto je důvod

 
Odchodů lékařů do ciziny letos podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka znepokojivě přibývá. Loni si vyžádalo od komory potvrzení pro práci v zahraničí 330 lékařů, letos v prvním pololetí už 239, řekl ve středu Kubek ČTK. Celkový počet odchodů ještě navyšují mladí doktoři, kteří odejdou ihned po promoci a v Česku vůbec nenastoupí. Loni jich bylo 193. Hlavním důvodem odchodu lékařů do ciziny jsou lepší finanční, ale i pracovní podmínky. Propad zčásti vyrovnávají cizinci, v ČR jich pracují 3000. Celkem je v ČR činných 38.000 lékařů.
13.08.2014 17:15 |

podobné články

Jen pacient by měl rozhodovat o tom, zda je nějaký lékař zbytečný, tvrdí Kubek

 
Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek v pořadu Interview ČT 24 vysvětloval důvod pro protest lékařů. Takzvaný Den zdraví lékařů bude namířen proti snižování nákladů na zdravotnictví a reformám ministerstva zdravotnictví. Podle Kubka by měl o rušení lékařů rozhodovat spíše pacient, který si platí péči, a ne zdravotní pojišťovny.
15.02.2013 19:25 |

podobné články

Šéf lékařů u Xavera: Říkáme pacientům, že za nás musí bojovat teď. Až onemocní, bude už pozdě

 
NA HRANĚ S XAVEREM Moderátor a showman Frekvence 1 Luboš Xaver Veselý tentokrát pro ParlamentníListy.cz vyzpovídal prezidenta České lékařské komory Milana Kubka. Ten ujišťoval, že páteční happeningové zavření ordinací rozhodně nebylo nejdůležitější částí lékařského protestu, a vysvětlil pacientům, proč by měli protest podporovat. Odolával i konfrontaci s dokumentem, popisujícím praktiky některých lékařů.
03.03.2013 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Xaver Veselý (14 článků) , Luboš Veselý (330 článků)

První protest lékařů V4 se pacientů nedotkne. Není ale poslední, pohrozil Engel

 
Hostem pořadu Interview 24 byl v pondělí předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel. Zkritizoval ministra zdravotnictví Leoše Hegera za to, že se chystá zrušit 6 tisíc lůžek. Podle něj se nic neušetří. Navíc se na listopad chystá protest lékařů, a to nejen z Česka.
29.10.2012 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Protestovat kvůli vlastním penězům je špatné, odsuzuje protest lékařů Uhrová

 
Hosty pátečních Událostí, komentářů byl předseda Sdružení ambulantních specialistů Zorjan Jojko a místopředsedkyně Sdružení praktických lékařů Jana Uhrová. Ta mimo jiné vysvětlila důvody, proč se sdružení k dnešnímu protestu ambulatních lékařů nepřidalo. Někteří ambulantní lékaři dnes neordinovali a nabízeli pacientům k podepsání petici za lepší podmínky ve zdravotnictví.
01.03.2013 22:55 |

podobné články

Odborář Dufek hodnotí protest: Poslanci se podělali. I Kalousek

 
Na konci června se zdálo, že to bude akce odborů, o které se bude dlouho mluvit a která politiky zabolí. Už jen název Ulov si svého poliitka, totiž mohl napovídat o mnohém. Nakonec šlo o protest zhruba 500 až 1000 odborářů, při kterém tekla krev, ovšem umělá, bouchaly dělobuchy a vzduchem létala ostrá slova. Na "bidýlko" do Poslanecké sněmovny se odboráři nakonec vůbec nedostali. Sto metrů před sněmovnou je totiž zastavily zátarasy.
12.07.2011 17:35 |

podobné články

Pražské nemocnice sčítají výpovědi lékařů, někteří už je stáhli

 
Pražské nemocnice budou mít celkové počty odcházejících lékařů i podle profesí počátkem ledna, podle Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů (LOK-SČL) dá výpověď v akci Děkujeme, odcházíme 560 lékařů.
30.12.2010 17:30 |

podobné články

České nemocnice jsou závislé na práci zahraničních lékařů

 
Česká lékařská komora (ČLK) varuje, že kvůli masovým odchodům lékařů jsou české nemocnice závislé na práci lékařů-cizinců. Přesné počty zveřejní v pondělí na tiskové konferenci. Podle dat z roku 2014 pracovalo v ČR kolem 3000 lékařů-cizinců, většinou Slováků.
14.03.2016 06:20 |

podobné články

Holubář (TOP 09): Naším cílem je fungující zdravotnictví

 
I když statistické údaje ukazují nelichotivá čísla – vysoký počet chybějících lékařů a sester v nemocniční sféře, vysoké procento lékařů starších 60 let, zoufalou situaci v počtu dětských lékařů i odchody mladých lékařů do zahraničí, tak z nich plyne i dobrá zpráva.
22.09.2016 14:10 |

podobné články

Šéf praktických lékařů: Mladým se nechce na venkov. Musíme místa dotovat jako v Bavorsku

 
Nedostatek lékařů jako varovné znamení českého zdravotnictví. Podle české lékařské komory chybějí lékaři nejen v nemocnicích, ale také v ordinacích praktických lékařů. Část jich totiž odchází do důchodu a chybějí náhrady. O problematice v pořadu Interview na ČT24 blíže hovořil Petr Šonka, předseda Sdružení praktických lékařů ČR.
23.05.2018 20:05 |

podobné články

Charr podal protest, krvavý Kličkův triumf bude mít dohru

 
Ukradli mi vítězství, podávám protest a chci boxovat znovu! To vykřikuje do světa Manuel Charr poté, co dostal nakládačku od Vitalije Klička v zápase o titul mistra světa. Protest má ale velmi chabý základ, opírá se totiž o barvu rohu, v němž Charra ošetřovali.
11.09.2012 17:25 |

podobné články

Naštvaní lékaři, spojte se. Bílé plaště z ČR i okolí jdou do protestu

 
Lékaři z nemocnic ze zemí visegrádské čtyřky, tedy Česka, Polska, Slovenska a Maďarska, chystají na 20. listopadu symbolický protest, chtějí až trojnásobek průměrného platu a zvýšení plateb pojišťoven. Novinářům to v pondělí řekli zástupci Lékařského odborového klubu Svazu českých lékařů (LOK-SČL). Zároveň předali ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi (TOP 09) otevřený dopis, protože nesouhlasí s jeho reformou zdravotnictví.
29.10.2012 15:00 |

podobné články

Velký protest lékařů. Praktici kvůli EET a eReceptům „pohřbí“ i ordinaci

 
Praktičtí lékaři se potýkají s rostoucím nedostatkem financí a naopak bující byrokracii. Se stejnými problémy se navíc potýkají i ambulantní specialisté. Rozhodli se proto na neutěšenou situaci upozornit protestem 10. října. Symbolicky při něm pohřbí zavíranou ordinaci ve Žlebech na Čáslavsku.
02.10.2017 11:10 |

podobné články

VELKÝ PROTEST LÉKAŘŮ! Zítra k doktorovi raději nechoďtě!

 
Lékaři na zítřek plánují velký protest. Nelíbí se jim současný stav resortu zdravotnictví a stěžují si, že ministerstvo s nimi nekomunikuje. Stávka bude podle dostupných informací jen symbolická a pacienti se nemusí obávat, že by u lékaře nebyli ošetřeni.
28.02.2013 13:25 |

podobné články

Lékařské odbory trvají na svých požadavcích, berou je jako ústupek

 
Nespokojení lékaři sdružení v Lékařském odborovém klubu - Svazu českých lékařů (LOK-SČL), který inicioval akci Děkujeme, odcházíme, se v úterý dohadovali na dalším postupu. Podle šéfa LOK Martina Engela sice část lékařů prosazovala radikálnější cestu, nakonec však došlo ke shodě na tom, že LOK bude prosazovat návrhy, které v pondělí předložili ministrovi Leoši Hegerovi (TOP 09). Podle lékařů jde o vstřícný krok, Heger jej pak má za ultimativní.
01.02.2011 17:55 |

podobné články

Slováci opět vyšli do ulic na protest proti korupci v politice

 
Slováci dnes potřetí vyšli do ulic na protest proti údajné korupci v politice. Shromáždění v centru Bratislavy ale tentokráte přilákalo mnohem méně lidí než před týdnem, kdy pochod ulicemi metropole vyvrcholil potyčkou části demonstrantů s policii. Dnešní protest podpořili hackeři ze skupiny Anonymous, kteří vyřadili z provozu vybrané internetové stránky.
10.02.2012 17:50 |

podobné články

Taxikáři přesunuli svůj protest z Lazarské na magistrálu, jednoho z nich zadrželi policisté

 
Taxikáři blokují pražskou magistrálu u hlavního nádraží. Protest zahájili v Lazarské ulici, odkud přejeli k Nuselskému mostu a následně k nádraží. Problémy jsou v jednom jízdním pruhu i v Legerově. Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana jednoho taxikáře policisté zadrželi kvůli neuposlechnutí výzvy úřední osoby. MHD v centru již jezdí podle jízdních řádů. Taxikáři zahájili protest proti službám typu Uber po poledni na Strahově.
26.02.2018 18:40 |

podobné články