Článek

Pasažér měl sexistické narážky, pilotka ho vykázala z letadla

 
Z letadla byl vykázán pasažér, který se nelichotivě vyjadřoval na adresu pilotek. Nelíbilo se mu, že by byl jeho život v rukou ženy.
23.05.2012 08:25 |

podobné články

Podobné články

Pilotka vyhodila pasažéra z letadla kvůli sexistickým poznámkám

 
Sexistické řeči se nevyplatily pasažérovi brazilských aerolinek Trip Linhas Aéreas. Muž měl totiž od vstupu do letadla hlasité poznámky směrem k pilotce letadla. Pilotka neváhala a ještě před vzlétnutím nechala cestujícího z letadla vyhodit.
24.05.2012 17:00 |

podobné články

Sexistická prasátečka, aneb nejvíc sexistické reklamy

 
Trochu se nám něchtělo použít až příliš bulvární titulek. Na druhou stranu přejmenovat anketu s pravděpodobně dobrým ůmyslem nám bylo líto. Soutěž Sexistické prasátečko si klade za cíl upozornit na nejvíce sexistické reklamy v Česku.
16.12.2010 12:00 |

podobné články

Aktivisté z Brna zahájili soutěž reklam Sexistické prasátečko

 
Aktivisté z hnutí Nesehnutí dnes v Brně přelepili tři podle nich sexistické billboardy nálepkami. Zahájili tak čtvrtý ročník soutěže Sexistické prasátečko, informovala při akci spojené s přelepováním Petra Havlíková z hnutí.
02.05.2012 17:15 |

podobné články

Aktivisté v rámci soutěže Sexistické prasátečko přelepovali reklamy

 
Aktivisté z hnutí Nesehnutí přelepili nálepkami tři billboardy, které podle nich byly sexistické. Zahájili tak čtvrtý ročník soutěže Sexistické prasátečko, informovala při akci spojené s přelepováním Petra Havlíková z hnutí.
02.05.2012 18:50 |

podobné články

Bobr, výcuc i pálenka: Tyhle reklamy „bojují“ o cenu sexistické prasátečko

 
Anticena o nejtrapnější reklamu v Česku za rok 2017 s názvem Sexistické prasátečko jde do finále. O „vítězství“ se utká 20 reklam, které využívají nahotu a sexualitu bez souvislosti s propagovaným produktem. Která reklama si podle vás zaslouží cenu Sexistické prasátečko?
12.11.2017 14:05 |

podobné články

Chlapec cestoval na kole letadla jako černý pasažér. Přežil

 
Nigerijský teenager přežil domácí let v délce 35 minut jako černý pasažér na kole letadla. Informovala o tom nigerijská letecká společnost Arik Airlines. Chlapec z kola seskočil při přistání ve městě Lagos.
26.08.2013 07:00 |

podobné články

Vypadl mi z letadla pasažér, oznámil věži suše pilot

 
Pilot šestimístného letadla Piper PA 46 z americké Floridy si užil ve čtvrtek nepříjemné chvilky. Během letu mu ve výšce přes 600 metrů nad mořem vyskočil nedaleko Miami z letounu pasažér. Policisté doposud skokana neobjevili, ale předpokládají, že je mrtvý.
18.11.2013 09:46 |

podobné články

Jestli zmizí, takhle vypadalo, vtipkoval pasažér z letadla sestřeleného nad Ukrajinou

 
Tušil pasažéř zkázu a smrt? Před jednou z největších leteckých katastrof jeden z cestujících letu smrti dal na Facebook fotku letadla a dopsal komentář, ze kterého mrazí.
17.07.2014 20:45 |

podobné články

Sebevražda, nebo náhoda: Muž vypadl z letadla

 
Záhadnou smrt řeší američtí policisté. Pilot malého soukromého letadla nahlásil řídící věži v Miami, že jeho pasažér vypadl z letadla. Tělo muže bylo nalezeno. Muž nejspíše vypadl z letadla sám, cizí zavinění nebylo prokázáno.
17.11.2013 10:11 |

podobné články

DRAMA na letišti: Pilot zkolaboval, s letadlem přistál nezkušený pasažér

 
Na tento let pasažér z Británie jen tak nezapomene. Místo, aby se kochal výhledem z malého letadla, musel zachraňovat život sobě i pilotovi, který během letu zkolaboval. Ač na čtvrtý pokus, se strojem překvapivě přistál.
09.10.2013 11:20 |

podobné články

'Zdravím tvého tátu!' Amy Schumer pořádně vykolejila mladíka, který o ní nevhodně vtipkoval

 
Čtyřiatřicetiletá herečka si od haterů nenechá nic líbit. Přečtěte si, co vzkázala filmovému kritikovi Jacksonovi Murphymu, který na ní měl sexistické narážky.
20.01.2016 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Amy Schumer (26 článků)

Sexistické prasátečko 2013: Tohle je nejúchylnější reklama roku!

 
Absolutním vítězem 5. ročníku soutěže o nejsexističtější reklamu Sexistické prasátečko se stal klip spolku LDF (Lehce dráždivá fakulta) to letí z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity.
28.11.2013 21:10 |

podobné články

Havlová (VV): Bobr? Ministerstvo může kandidovat na titul Sexistické prasátečko roku 2014

 
Výše uvedená cena se uděluje za sexistické reklamy a je jen škoda, že za rok 2013 už udělena byla, a že kalhotky s bobrem a trenýrky s kormoránem patrně nesplňují podmínku zúčastnit se této soutěže. Dovedete si představit ministerského úředníka, jak dorazí na schůzku do kavárny a dámě z ekologické organizace sedící naproti podává kalhotky v celofánu?
12.01.2014 10:25 |

podobné články

Největší sexistická prasátečka? Erotický klub, ODS a Vysoké učení technické

 
Anticenu Sexistické prasátečko si letos od veřejnosti i poroty vysloužila reklama na erotický klub Cabaret Darling. Na dalších příčkách se umístily reklama brněnského Vysokého učení technického a ODS Praha 8. Novinářům to v pátek oznámili pořadatelé soutěže, jejímž účelem je upozornit na stereotypní a sexistické zobrazování mužů a žen v reklamě.
06.11.2015 11:20 |

podobné články

Zeman dostal Kyselou žábu - anticenu za sexistické výroky

 
Prezident Miloš Zeman v úterý dostal anticenu za sexistické výroky. „Ocenění“ s názvem Kyselá žába má být symbolickým napomenutím za nekorektní vystupování vůči ženám nebo mužům. Zeman byl nominován za výroky o Češkách unesených v Pákistánu a o ženách v burkách. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka jde o klasický antizemanovský folklór.
08.03.2016 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21474 článků)

Obličej se spermatem i nůž přes ženský klín. Sexistické prasátečko zná vítěze

 
V osmém ročníku anticeny Sexistické prasátečko vybrala veřejnost jako nejsexističtější reklamu tu, která zvala do olomouckého hudebního klubu Buddy’s. Využívala pornografický snímek ženského obličeje potřísněný spermatem. Odborná porota pak vybrala jako nejsexističtější reklamu na nože Pokorný Knives. Je na ní zobrazený roztažený ženský klín, jehož střed nůž zakrývá, a vedle nože je syrové maso, uvedli v pátek v tiskové zprávě organizátoři z neziskové organizace Nesehnutí.
11.11.2016 12:50 |

podobné články

Polský europoslanec pozurážel ženy. Za sexistické řeči ho teď stihl trest

 
Mluvil o ženách jako o těch hloupějších a slabších. Proto prý musejí vydělávat méně než muži. Teď dostal polský europoslanec Janusz Korwin Mikke za sexistické řeči trest. Šéf Evropského parlamentu Antonio Tajani ho zbavil dočasně hlasovacích práv a nesmí zastupovat parlament na různých akcích.
14.03.2017 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Tajani (20 článků)

Bernard provokuje feministky. Opravil kritizované „sexistické“ billboardy, ale opět se to nelíbí

 
Kritika ze všech stran se snáší na pivovar Bernard. A to kvůli reklamě. Ta podle některých obsahuje sexistické prvky. Pivovar sice zareagoval novými billboardy, podle některých ale v tomto směru zase nepříliš povedeně.
15.06.2017 21:45 |

podobné články

Souložící žena i prostitutka na záchodě: Sexistické prasátečko zná své „vítěze“

 
Letošní ročník anticeny Sexistické prasátečko je u konce. Od veřejnosti cenu obdrželo Free Radio za facebookový příspěvek, který používá jazykový sexismus, ponižující vtip a zesměšňuje světovou kampaň #metoo, v níž ženy zveřejňují příběhy znásilňovaných žen. Odborná porota zvolila reklamu firmy FEKO LT na čistění kanalizace. Na billboardu použila obrázek ženy sedící na záchodě oblečené jako prostitutky se sloganem „Výcuc všeho, co smrdí“. O výsledcích informovala Petra Havlíková ze spolku Nesehnutí, který soutěž organizuje.
24.11.2017 10:55 |

podobné články