Článek

Paroubek přibrzdil: Onderkův výrok už není "hloupý", jen "nerozumný"

 
Šéf ČSSD Jiří Paroubek volil mírnější slova při kritice svých oponentů ve straně, nicméně na středeční tiskové konferenci neopomněl varování místopředsedy strany Romana Onderky označit za "nerozumné". Onderka prohlásil, že předseda nese odpovědnost za výsledek voleb. Paroubek však tentokrát nepoužil výraz "hloupý" jako ve vnitrostranickém bulletinu. Další debata by se podle něj měla vést uvnitř ČSSD, nikoli nadále na veřejnosti.
22.07.2009 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3477 článků)
Podobné články

Ono se toho za protektorátu zas tolik nedělo, řekla ministryně. A Kalousek se naštval

 
Místopředseda ODS Martin Kupka odsoudil vyjádření ministryně spravedlnosti Heleny Válkové pro server Echo24.ccz. V něm v souvislosti s odsunem Němců mimo jiné uvedla: „Chápu, že to byla reakce na to, co se zase Čechům dělo předtím, ale ono se toho v protektorátu zas tolik nedělo,“ řekla Válková. Kupka její výrok považuje za „hloupý a historicky nepravdivý“. Její výrok odsoudil i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
24.03.2014 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6513 článků)

Ono se toho v protektorátu zas tolik nedělo, řekla ministryně. A Kalousek se naštval

 
Místopředseda ODS Martin Kupka odsoudil vyjádření ministryně spravedlnosti Heleny Válkové pro server Echo24.ccz. V něm v souvislosti s odsunem Němců mimo jiné uvedla: „Chápu, že to byla reakce na to, co se zase Čechům dělo předtím, ale ono se toho v protektorátu zas tolik nedělo,“ řekla Válková. Kupka její výrok považuje za „hloupý a historicky nepravdivý“. Její výrok odsoudil i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
24.03.2014 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6513 článků)

Gandalovič už jen čeká. Na post a na prověrku

 
Slibně se rozvíjející kariéru Petra Gandaloviče v minulosti přibrzdil jednak Jiří Paroubek, který ho, ač nečekaně, porazil v Ústeckém kraji ve sněmovních volbách v roce 2006 a nyní nově i prověrka NBÚ na stupeň přísně tajné. Právě ta ho totiž může vynést do křesla velvyslance v USA.
03.01.2011 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3477 článků) , Petr Gandalovič (84 článků)

Tabu padá. Klaus v odporu proti mešitám není sám

 
Prezident republiky Václav Klaus se minulý týden při návštěvě Vysočiny podle Mediafaxu vyslovil proti stavbě nových mešit v České republice. Systém otevřených hranic Schengenského systému označil za nerozumný krok. ParlamentníListy.cz se zeptaly předáků ODS, zdali souhlasí se zakladatelem své strany. O reakci jsme požádali i politiky dalších stran.
23.09.2010 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9179 článků)

Onderka už není vyjednavačem brněnské ČSSD

 
Brněnský primátor a lídr ČSSD Roman Onderka se rozhodl vzdát funkce hlavního vyjednávače brněnských sociálních demokratů. Tímto krokem chce umožnit vznik koalice vítězného hnutí ANO s ČSSD a lidovci. O jeho rozhodnutí informoval nový vyjednávač a Onderkův nynější náměstek Oliver Pospíšil. ANO se ale již dohodlo na koalici s uskupením Žít Brno a lidovci. Strany už podepsaly koaliční smlouvu.
21.10.2014 11:35 |

podobné články

Gajdůšková: Jen hloupá vláda opakuje stále tytéž chyby

 
Není hloupý, kdo dělá chybu. Je hloupý ten, kdo udělá tutéž chybu znova.
22.06.2012 09:40 |

podobné články

Vaňhová: Zrušení doplatku na bydlení, další nerozumný vládní škrt

 
Jedním z navrhovaných „úsporných“ opatření vlády je i zrušení doplatku na bydlení.
13.04.2012 09:10 |

podobné články

Prezident ze Sněžky zkritizoval vládu za DPH: Brzdíte ekonomiku

 
Za nerozumný tah označil dnes při výstupu na Sněžku prezident republiky Václav Klaus plán vlády na další zvýšení daně z přidané hodnoty. Ačkoliv jasně neřekl, že využije svého práva vetovat zákony, vyjádřil pochybnosti o jeho smysluplnosti.
10.08.2012 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9179 článků)

Paroubek prosí Havla o omluvu za výrok o Škodovce, ten to odmítl

 
Předseda ČSSD Jiří Paroubek v úterý na tiskové konferenci prosil bývalého prezidenta Václava Havla o omluvu za jeho pondělní výrok, v němž přirovnal mladoboleslavskou automobilku Škoda ke koncentračnímu táboru a její zaměstnance k tamním dozorcům. Předtím vyzval Havla k omluvě i středočeský hejtman David Rath. Exprezident se omlouvat nehodlá.
19.05.2009 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4916 článků) , Jiří Paroubek (3477 článků) , David Rath (4435 článků) , Jiří Havel (362 článků) , Jiří Škoda (41 článků) , Jiří Škoda (41 článků) , Jiří Havel (362 článků)

Paroubek se omluvil za svůj výrok o Jedličkově ústavu

 
Předseda ČSSD Jiří Paroubek se ve čtvrtek odpoledne omluvil za svůj výrok v ranním vysílání České televize, kde použil příměr o Jedličkově ústavu. Proti Paroubkovu výroku se ohradil ředitel pražského Jedličkova ústavu Jan Pičman.
27.08.2009 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3477 článků)

Onderkův návrh zakázat spolupráci s komunisty rozzlobil Palase

 
Návrh místopředsedy ČSSD Romana Onderky nahradit tzv. bohumínské usnesení o zákazu spolupráce s komunisty na vládní úrovni zákazem jakéhokoli spojenectví s KSČM všude, tedy i v krajích a městech, se zatím nesetkal s podporou straníků.
08.06.2010 07:00 |

podobné články

Videoklip s Hitlerem zesměšňuje primátora Brna Onderku

 
"Vždyť profil na Facebooku už má i ten Onderkův čokl!" vzteká se Adolf Hitler v parodickém videu, které se opírá do předvolební kampaně brněnského primátora Onderky. Podívejte se.
16.09.2010 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (673 článků)

Politicii považují Onderkův billboard s policistkou za nekorektní

 
Primátor Brna Roman Onderka (ČSSD) se objevil na několika místech ve městě na volebním billboardu s heslem "Společně pro Brno" se skupinou lidí, mezi kterými je kromě něj dobrovolný hasič, motocyklový závodník, ale také členka Městské policie Brno. Právě přítomnost policistky označila většina politiků a odborníků za nekorektní. Billboard může vyvolat dojem, že městská policie podporuje konkrétní politickou stranu, i když by měla být apolitická, řekl dnes ČTK politolog Stanislav Balík.
04.09.2014 17:50 |

podobné články

Politici považují Onderkův billboard s policistkou za nekorektní

 
Primátor Brna Roman Onderka (ČSSD) se objevil na několika místech ve městě na volebním billboardu s heslem „Společně pro Brno" se skupinou lidí, mezi kterými je kromě něj dobrovolný hasič, motocyklový závodník, ale také členka Městské policie Brno. Právě přítomnost policistky označila většina politiků a odborníků za nekorektní. Billboard může vyvolat dojem, že městská policie podporuje konkrétní politickou stranu, i když by měla být apolitická, řekl dnes ČTK politolog Stanislav Balík.
04.09.2014 18:01 |

podobné články

Hloupý stařík, označil Renč režiséra Němce, který vrátil státní vyznamenání

 
Režisér Jan Němec, který vrátil vyznamenání od Václava Havla, je podle jeho o generaci mladšího kolegy Filipa Renče zapšklý a hloupý stařík. Renč to dnes řekl v rozhovoru s Rádiem Impuls. Němec svým činem protestoval proti tomu, že podle něj současný prezident Miloš Zeman vyznamenává některé umělce jen na oplátku za jejich podporu v politice. Renč byl jedním z letos oceněných.
30.10.2014 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4916 článků) , Jan Němec (49 článků) , Filip Renč (571 článků) , Miloš Zeman (21254 článků) , Václav Renč (11 článků)

Hloupý pražský lupič: Kradl ve stejném oblečení a skrýval se v křoví

 
Policisté mu říkali „postrach benzínek“, ve skutečnosti je to ale jen pořádně hloupý zlodějíček. Na akce za hranice zákona se vydával vždy ve stejném oblečení a dokonce se ukrýval i v křoví. Nakonec ale policistům neunikl.
13.07.2015 17:50 |

podobné články

Moravou duní střelba na špačky. Čekají je na obloze, oni chodí pěšky

 
Hloupý pták? V souvislosti se špačky je toto spojení rozhodně nepravdivé. Opeřený zloděj hroznů je vše možné, jen ne hloupý. Tisícihlavá hejna již berou útokem vinice, plné sládnoucích hroznů.
12.09.2015 12:40 |

podobné články

Hloupý Honza? Ne, Ransdorf! Takhle se pro miliardy nechodí!

 
Jako hloupý český Honza musel Švýcarům připadat europoslanec Miloslav Ransdorf (62, KSČM). Ten se totiž jen tak, navíc ještě s falešnými dokumenty, vypravil se třemi slovenskými kumpány do tamní banky jednat o osudu konta s miliardami.
08.12.2015 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (585 článků)