Článek

Paroubek: Je omezení armádních misí opravdu fatální?

 
Česká pravice a ministerstvo obrany se snaží strašit českou veřejnost, že prý nenavýšení počtů vojáků české armády v zahraničních misích může vést ke snížení důvěry našich spojenců v ČR.
16.05.2018 10:25 |

podobné články

Podobné články

Senátoři odsouhlasili plán zahraničních misí

 
Plán zahraničních misí českých vojáků pro příští rok schválil po Sněmovně bez problémů také Senát. Vládní návrh počítá zejména s nasazením až 550 vojáků v misi KFOR v Kosovu a až 535 vojáků v misi ISAF v Afghánistánu. Jejich vyslání podpořilo 64 z 69 přítomných senátorů, dva byli proti.
17.06.2009 13:10 |

podobné články

Vláda odklepla plán zahraničních armádních misí pro příští rok

 
Vláda premiéra Jana Fischera v pondělí schválila návrh zahraničních misí české armády pro rok 2010. ČTK to řekl zdroj z ministerstva obrany. S působením českých vojáků především v Kosovu a Afghánistánu ještě bude muset vyslovit souhlas parlament.
08.06.2009 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1746 článků)

Koalici se nepodařilo odložit v Senátu jednání o slovenské misi

 
Vládní koalici se dnes nepodařilo v Senátu odložit jednání o slovenské misi armádních lékařů. ČSSD, která má v horní komoře většinu, chce v závěru schůze prosadit usnesení, podle něhož vláda vysláním vojáků porušila ústavu.
14.12.2011 10:15 |

podobné články

Vondra ocenil sportovkyni Hilgertovou i mecenášku umění Mládkovou

 
Českým vojenským veteránům, účastníkům nynějších armádních misí, ale i význačným osobnostem dnes udělil resortní vyznamenání ministr obrany Alexandr Vondra (ODS). Mezi oceněnými jsou mecenáška umění Meda Mládková, kajakářka Štěpánka Hilgertová, která ale na udělování chyběla, či neurochirurg Vladimír Beneš, kteří dostali řád Zlaté Lípy. Kříž obrany státu získali hrdinové z druhé světové války, například podplukovník Karel Šerák či in memoriam brigádní generál František Vejmělka. Oceněni byli ale také vojáci z nynějších misí české armády.
26.10.2012 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1133 článků) , Štěpánka Hilgertová (37 článků) , Karel Štěpánek (13 článků)

Zeman na liberecké misi: Pivečko ve vedru i psi hledající drogy!

 
Prezident Miloš Zeman druhým dnem pokračuje ve své "liberecké misi", tedy v návštěvě Libereckého kraje. Horké letní počasí zapil vychlazeným pivečkem, dnes pak shlédl mj. výcvik armádních psů, kteří před prezidentem hledali drogy. A pohladil si také afghánského hrdinu, vlčáka Athose.
10.06.2014 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21257 článků)

Plukovník Skácel, účastník armádních misí: Jsou to vetřelci, žádní uprchlíci! Je to invaze, kterou někdo řídí, aby nás zničil. Nedojímá mě, že se utopili

 
Uprchlíci? „Ne. Jsou to někým řízení vetřelci!“ Jako řízenou likvidaci evropské konkurenceschopnosti vnímá migrační krizi vedoucí projektu Péče o válečné veterány, účastník misí OSN v bývalé Jugoslávii a Kurdistánu plukovník Pavel Skácel: „Ti, kteří hovoří o potřebnosti multikulturalismu, jsou buď pod fetem, nebo naprosto neví, o čem mluví.“ V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz popsal Skácel osobní zkušenosti z muslimských zemí a vzkázal: „Náš národ není druhá liga.“
17.06.2015 08:01 |

podobné články

Sněmovna by měla schvalovat posílení armádních misí

 
Plán vlády ANO v demisi na posílení některých zahraničních misí české armády a nové působení vojáků v Pobaltí by měla dnes schvalovat Sněmovna. K posouzení do Senátu by poslanci mohli poslat novelu o mezinárodní justiční spolupráci, která zavádí evropský vyšetřovací příkaz.
01.06.2018 06:20 |

podobné články

Korytář (Změna): Zastupitelé schválili omezení hazardu v Liberci

 
Po dlouhých jednáních se Změně pro Liberec ve spolupráci s dalšími stranami podařilo prosadit návrh na výrazné omezení hazardu ve stotisícovém městě. Zastupitelé na čtvrtečním zasedání odhlasovali návrh, který povede k zásadnímu omezení míst, kde je možné hazard provozovat, zásadně to již nebude možné např. v okruhu 150 m od základních a středních škol a každá žádost o nové kasino se bude posuzovat individuálně a ve vícestupňovém procesu. Proti omezení hazardu bylo pouze liberecké ANO včetně primátora.
02.02.2018 05:35 |

podobné články

Byl jsem šokován, vzpomíná Paroubek a odhaluje, co před lety zařídil kvůli Bakalovi a OKD

 
Předseda LEV 21 Jiří Paroubek prozradil v rozhovoru pro časopis Týden některé okolnosti ohledně smlouvy o prodeji OKD včetně bytů. Podle něj chtěl Paroubek přimět Zdeňka Bakalu, aby splnil sliby, které dostali nájemníci. Bakala prý na oplátku investoval miliony, aby se Paroubek premiérem nestal. Paroubek také říká, že byl šokován z analýzy privatizace OKD, kterou si v roce 2009 nechal zpracovat právničkou Hanou Marvanovou.
22.04.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3477 článků) , Andrej Babiš (13740 článků)

Krejčík ZBAVEN MLČENLIVOSTI! Bude vypovídat o armádních zakázkách

 
Bývalý šéf Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík bude před sněmovním výborem pro obranu a bezpečnost vypovídat o armádních zakázkách, které ministerstvo obrany uzavřelo v době úřadování Vlasty Parkanové (TOP 09). Na středečním jednání totiž sněmovna Krejčíka zbavila mlčenlivosti.
02.02.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků)

Bývalý šéf rozvědky Krejčík bude vypovídat o armádních zakázkách

 
Bývalý ředitel Vojenského zpravodajství Miroslav Krejčík bude dnes vypovídat na uzavřeném jednání sněmovního branného a bezpečnostního výboru o armádních zakázkách.
03.03.2011 08:05 |

podobné články

Z armádních skladů v Žatci zmizela výstroj za miliony korun

 
Z armádních skladů v Žatci zmizela vojenská výstroj v hodnotě několika milionů korun, případ vyšetřuje vojenská policie. Ve svém dnešním vydání to uvedla Mladá fronta Dnes (MfD).
08.03.2011 07:55 |

podobné články

Vyšetřování armádních zakázek je v ohrožení. Odcházejí klíčoví detektivové

 
Policii opouštějí šéfové týmů, kteří vyšetřují podezřelé nákupy armádních pandurů a tatrovek. Po Františku Zahálkovi, mozku skupiny zabývající se pandury, chce skončit také Petr Krömer, který vedl ostravskou protikorupční policii a tým zabývající se nákupem tatrovek.
22.09.2011 07:45 |

podobné články

Smrt svědka v kauze armádních zakázek vyšetřuje policie

 
Ústecká policie vyšetřuje smrt pětačtyřicetiletého podnikatele Jiřího Čaníka, svědka v případu údajně zmanipulovaných armádních zakázek. Čaník byl v červenci nalezen s prostřelenou hlavou na sídlišti Krásné Březno v Ústí nad Labem. Podle policistů spáchal sebevraždu, napsala MF DNES.
25.09.2011 19:50 |

podobné články

Zdravotnictví na pokraji sil: Posily českých lékařů dorazily na Slovensko

 
AKTUALIZOVÁNO. Slovensko využilo nabídku české vlády na vyslání armádních lékařů na pomoc slovenským nemocnicím, jejichž provoz poznamenaly hromadné výpovědi zdravotníků. Odpoledne do Bratislavy dorazily tři desítky českých armádních specialistů. Pomáhat budou ve čtyřech zdravotnických zařízeních, práce je čeká už dnes večer.
03.12.2011 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků)

Posily českých lékařů dorazily na Slovensko

 
Slovensko využilo nabídku české vlády na vyslání armádních lékařů na pomoc slovenským nemocnicím, jejichž provoz poznamenaly hromadné výpovědi zdravotníků. Odpoledne do Bratislavy dorazily tři desítky českých armádních specialistů. Pomáhat budou ve čtyřech zdravotnických zařízeních, práce je čeká už dnes večer.
03.12.2011 21:05 |

podobné články

Vyslání armádních lékařů na Slovensko bylo proti Ústavě, odhlasovali senátoři

 
Sociálními demokraty ovládaný Senát ve středu odhlasoval, že vysláním armádních lékařů na Slovensko vláda porušila Ústavu. Vláda vyslala na třicet vojenských lékařů na pomoc Slovensku začátkem měsíce, aby pomohli nemocnicím ve stavu nouze, které vyprázdnily lékařské protesty.
14.12.2011 14:45 |

podobné články

Parkanová by měla opustit post místopředsedkyně sněmovny, žádá ČSSD

 
Exministryně obrany Vlasta Parkanová (TOP 09, dříve KDU-ČSL) by podle sociálních demokratů měla kvůli kauze nákupu armádních letounů CASA rezignovat na funkci místopředsedkyně sněmovny. Pokud by případ došel až k soudu, měla by se vzdát také poslaneckého mandátu. Na tiskové konferenci to uvedl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Sociální demokraté podle něj zastávají názor, že by o kauze měl rozhodnout soud a okolnosti nákupu letadel i dalších armádních zakázek by měly být vyšetřeny. Informuje ČTK.
14.06.2012 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , Vlasta Parkanová (700 článků)

Soud rozhodne v případu tří bývalých armádních důstojníků

 
Městský soud v Praze dnes rozhodne v případu tří bývalých vysoce postavených armádních důstojníků Ivo Zbořila, Petra Šmídy a Ladislava Košnera. Muži se podle obžaloby různou měrou podíleli na fiktivních objednávkách zboží nebo služeb, kvůli kterým Ministerstvo obrany v letech 2002 až 2007 přišlo o zhruba 13,5 milionu korun. Trojice vinu od počátku odmítá.
27.03.2013 06:55 |

podobné články