Článek

Paroubek hrozí odchodem z ČSSD. Přeběhlíku, syčí strana

 
AKTUALIZOVÁNO Jiří Paroubek uvažuje o změně stranického dresu. Má smělý plán, a sice vzkřísit Českou národní socialistickou stranu (ČSNS 2005). V rozhovoru pro Lidové noviny se k tomu přiznal sám Paroubek a potvrdil tak několik měsíců trvající spekulace, které dříve odmítal. Místopředseda ČSSD Michal Hašek doufá, že v případě odchodu ze strany se Paroubek vzdá poslaneckého mandátu.
20.05.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Michal Hašek (2366 článků)
Podobné články

Do plzeňské TOP 09 chtějí desítky přeběhlíků z ODS

 
Údajně desítky přeběhlíků z ODS mělo v uplynulých měsících zájem vstoupit do TOP 09 na Plzeňsku. Krajský šéf strany Marek Ženíšek jejich počet odhadl na 40 až 50, píše úterní regionální MfD.
01.06.2010 09:00 |

podobné články

Oranžoví Paroubkovi: Opustíš-li nás, zahyneš. Přeběhlíku od brkounů

 
Hašek a Palas jsou přeběhlíci. Vedení ČSSD místo kritiky vlády jen kuňká. O Haškovi mnozí hovořili, že často připomíná figurku kývajícího se jezevčíka na zadním okénku mého auta. Jiří Paroubek ČSSD se pustil na svém facebookovém profilu do stranických kolegů se vší razancí. Senátor Zdeněk Škromach glosuje, že pakliže Paroubek stranu opustí, zahyne. Senátor Jaroslav Palas ho nazývá rovnou přeběhlíkem od brkounů.
20.05.2011 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Zdeněk Škromach (592 článků) , Jaroslav Hašek (107 článků) , Jaroslav Hašek (107 článků)

Paroubek: Velká koalice je lepší než vláda přeběhlíků

 
Velká koalice by v krajním případě opakování volebního patu byla podle předsedy ČSSD Jiřího Paroubka lepší než založit příští kabinet na přeběhlících. Paroubek to řekl v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál.
19.11.2009 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků)

Bez přeběhlíků by nebyl zvolen ani Klaus, píše Paroubek

 
Expremiér a šéf LEV 21 Jiří Paroubek ve své knize "Plnou parou v politice" píše mimo jiné i o přeběhlících. Jeho web vaševěc.cz pasáž připomíná v souvislosti s odsouzením exposlance ČSSD Petra Wolfa kvůli zpronevěře dotací.
28.01.2012 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Petr Wolf (100 článků)

Odchodem by na sebe Paroubek strhl mediální pozornost, vadí Haškovi

 
První místopředseda ČSSD Michal Hašek se zlobí na bývalého předsedu strany Jiřího Paroubka. Svým odchodem ze sociální demokracie by prý Paroubek dal šanci vládě Petra Nečase (ODS), aby nabrala druhý dech.
23.08.2011 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Petr Nečas (9291 článků) , Michal Hašek (2366 článků)

Paroubkův návrat překazila pražská ČSSD. A Zaorálek zmínil post v diplomacii

 
Bývalý šéf ČSSD Jiří Paroubek se mezi sociální demokraty vracet nebude, jeho návrat znemožnila pražská organizace. Právě v ní byl Paroubek před odchodem naposledy a bez jejího souhlasu se nemohl vrátit ani nikde jinde. Tedy například v Cerhenicích na Kolínsku, kam si podal přihlášku. Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek tvrdí, že před lety vyjednával pro odcházejícího premiéra „důstojné“ uplatnění ve službách státu. Na pozici pro končící předsedy vlády podle něj existovala dokonce i dohoda. Paroubek to ale rozporuje.
19.06.2017 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Lubomír Zaorálek (2467 článků)

Velké dusno v ČSSD. Paroubek hrozí odchodem

 
AKTUALIZOVÁNO Jiří Paroubek uvažuje o změně stranického dresu. Má smělý plán, a sice vzkřísit Českou národní socialistickou stranu (ČSNS 2005). V rozhovoru pro Lidové noviny se k tomu přiznal sám Paroubek a potvrdil tak několik měsíců trvající spekulace, které dříve odmítal.
20.05.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků)

Langer: Velká koalice není možná, ČSSD by tajně kolaborovala s komunisty

 
Místopředseda ODS Ivan Langer v rozhovoru pro Právo řekl, že velká koalice ODS a ČSSD je z jeho hlediska nemožná, protože soc. dem. by podle něj prosazovala nezávisle na dohodě své návrhy s pomocí hlasů komunistů. Podle něj předseda ČSSD Jiří Paroubek může i za vznik vlády s podporou přeběhlíků. Poznamenal, že naopak s bývalým předsedou soc. dem. Milošem Zemanem by se dalo dohodnout o podmínkách vládnutí.
13.08.2009 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Ivan Langer (660 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

V ČSSD prý není demokracie, členové hromadně dezertují. K Paroubkovi

 
Málokomu se hodí dlouhotrvající skandál Věcí veřejných tak jako členům ČSSD. Přesto ale i sociální demokraté mají problémy a strana se členům doslova rozpadá před očima. Opustilo ji už více přeběhlíků než Véčkaře. Přinejmenším to platí pro Karlovarský kraj. Zde se ze dne na den dostali členové Paroubkovy strany NS- LEV 21 do vedení kraje, jen pár dnů poté, co vystoupili z ČSSD.
18.04.2012 17:45 |

podobné články

Paroubek může za dluhy ČSSD, tvrdí straníci. A žádají audit

 
Ústecká krajská organizace ČSSD žádá vedení strany, aby nechalo prověřit hospodaření sociálních demokratů v době, kdy stranu vedl Jiří Paroubek (dnes NS-LEV21). Podle straníků je to on, kdo může za současnou nelehkou ekonomickou situaci ČSSD. Spory mezi Jiřím Paroubkem a ústeckou krajskou organizací se táhnou od doby, co ji Paroubek se svými spolupracovníky ovládl. S blížícími se volbami krajskými se tyto spory ještě stupňují, Paroubek už bude kandidovat proti ČSSD.
18.01.2012 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků)

Autentická demokracie v praxi: Strana DOMOV bude veřejně losovat své kandidáty pro pražské komunální volby

 
V situaci, kdy Prahu vede první obžalovaný primátor v historii (Tomáš Hudeček), který ve své funkci setrvává navzdory svému veřejně danému slibu, že v tomto případě odstoupí, kdy proti němu kandiduje jeho předchůdce se stejným problémem (Bohuslav Svoboda), kdy se o důvěru voličů ucházejí nové projekty kmotrů, developerů a oligarchů, a kdy se jako alternativy nabízejí strany opakovaných neúspěšných přeběhlíků (Jan Kasl) či exradních z dob Pavla Béma (Petr Štěpánek), vznikla strana DOMOV. Ta přišla s revoluční myšlenkou: návratem k demokratickým kořenům, totiž k sestavování kandidátky losem tak, aby vyloučila jakoukoliv manipulaci různými zákulisními lobbisty, kmotry či vlastníky, jako je tomu – bohužel – u všech ostatních stran.
04.08.2014 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (828 článků)

Paroubek by odchodem z ČSSD dal šanci Nečasově vládě, tvrdí Hašek

 
Prvnímu místopředsedovi soc. dem. Michalu Haškovi došla trpělivost s exšéfem strany Jiřím Paroubkem. Bývalý lídr by podle Haška odchodem z řad ČSSD dal šanci vládě Petra Nečase (ODS) nadechnout se před další vlnou skandálů.
22.08.2011 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Petr Nečas (9291 článků) , Michal Hašek (2366 článků)

Velká koalice ODS a ČSSD by byla lepší, posteskl si Gandalovič

 
Občanští demokraté by podle svého místopředsedy Petra Gandaloviče měli poctivě vyhodnotit, zda jejich tříleté vládnutí opřené o hlasy dvou přeběhlíků bylo úspěšné a zda strana neměla raději jít cestou velké koalice s ČSSD. Gandalovič mluvil o velké koalici v pondělí na Rádiu Česko. Nedávno také uvedl, že pokud by byl listopadový kongres volební, byl by protikandidátem Mirka Topolánka.
03.11.2009 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2213 článků) , Petr Gandalovič (85 článků)

Pirátská strana odsuzuje nakupování přeběhlíků, které předvedla ČSSD

 
Monika Krobová-Hášová, zastupitelka zvolená za TOP 09, dnes vstoupila do zastupitelského klubu ČSSD. Dokončila tak svůj politický přerod z příznivkyně pravice na přesvědčenou sociální demokratku. Sociální cítění se v jejím případě bohužel projevuje spíše zájmem o vlastní příjem. Monika Krobová-Hášová, která krátce po volbách do zastupitelstva opustila klub TOP 09 a díky tomu zůstala v dozorčí radě Pražské energetiky, kde si ročně přijde na částku přesahující jeden milion Kč.
29.03.2016 21:31 |

podobné články

Jeden z nejvlivnějších véčkařů hrozí odchodem. Kvůli Bártovi?

 
AKTUALIZOVÁNO Strana Věci veřejné v poslední době nezažívá zcela příznivé období - a to jak navenek, tak zřejmě i uvnitř. Objevují se stížnosti na autoritářské řízení strany, sem tam navíc uniknou do médií informace, jež měly zůstat jen za zavřenými dveřmi. Druhý muž Věcí veřejných Jaroslav Škárka pohrozii údajněí odchodem z poslaneckého klubu. Stejně tak se v kuloárech hovoří o dalších dvou mužích - Josefu Novotném a Stanislavu Humlovi.
17.03.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Huml (469 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků)

Jiří Paroubek se rozloučil

 
Jiří Paroubek se rozloučil s veřejností a spolustraníky na webu ČSSD. Prozradil, že je v pondělí naposledy ve své kanceláři v Lidovém domě jako předseda ČSSD. Ráno Paroubek absolvoval poslední tradiční poradu předsedy. Tentokrát ale šlo spíše o neformální setkání se spolupracovníky. Paroubek ve volební sobotu 29. května oznámil, že do sedmi až deseti dnů rezignuje na pozici šéfa ČSSD. Později v pondělí vpodvečer také podepsal odchod z postu předsedy soc. dem.
07.06.2010 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků)

Paroubek k Zemanovi: Nespolupracuji s neúspěšnými, je to jako mor

 
Expředseda ČSSD Jiří Paroubek striktně odmítá, že by uvažoval o jakémkoliv spojení s dalším expremiérem a expředsedou ČSSD Milošem Zemanem, jak o tom psalo ve středu Právo. Paroubek, který v nejbližích dnech opustí ČSSD, informaci deníku označil za úplný nesmysl. Pro ParlamentníListy.cz uvedl, že se nehodlá spojovat ani spolupracovat s "neúspěšnými stranami". Za naprostou kachnu označil spojení i Miloš Zeman. Paroubek s téměř stoprocentní pravděpodobností vstoupí do ČSNS 2005, kterou chce výrazně změnit - jak personálně, tak programově. Připraven má i nový název - Národní socialisté - levice 21. století.
06.10.2011 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Miloš Zeman (22546 článků)

Paroubek: Vstupuji do ČSSD, protože o ni mám strach. Jsem nejúspěšnější předseda v její historii

 
Informace, že se chce Jiří Paroubek vrátit do ČSSD, vyvolala na politické scéně velkou diskusi. Vypadá to ale, že o jeho návrat nemá zájem ani Lubomír Zaorálek, ani Bohuslav Sobotka. Sám Jiří Paroubek uvedl v rozhovoru pro server Lidovky.cz, že v tuto chvíli nabízí ČSSD hlavně morální podporu. „Je na vedení – jak rozhodne, když se chce nejúspěšnější předseda v jejich 140leté historii vrátit do své strany,“ řekl v rozhovoru Paroubek.
18.06.2017 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Lubomír Zaorálek (2467 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Záchodová strana. Zpěvák zábavně o ČSSD

 
„Teď jde o to, zda socani mezi sebou najdou nějakého Františka z Assisi, který by kladl důraz na lidskou stránku věci a vyzdvihoval lásku mezi lidmi a úctu ke zvířatům a lpěl na obraně bezbranných. Dá se to ale oživit? Jedině tak, že by se vše škrtlo a začalo od nuly. Prostě sociální demokracii by někdo měl dát novou náplň. A pokud se nikdo takový nenajde, tato strana končí. Zbude z ní něco jako ‚strana ze žabího hlenu‘, nebo ‚heydrichova strana zpětného zrcátka‘...,“ zmiňuje písničkář a učitel jógy Pepa Nos na konto ČSSD. Podle něj sociální demokracii už nevzkřísí ani Jiří Paroubek. „On také jel v mocenských ambicích, a i když může mít dobré úmysly, už je nemůže splnit!“ říká na jeho konto.
26.06.2017 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3623 článků) , Pepa Nos (31 článků) , Josef František (203 článků)