Článek

Paroubek (ČSSD): Z předvolební Francie. Macronova šlamastyka

 
Komentář předsedy ČSSD Jiřího Paroubka k volbám ve Francii.
05.07.2024 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4834 článků)
Podobné články

První dámy v karanténě: Trumpová kvůli kašli vynechala mítink, Macronová se sešla s nakaženým

 
Koronavirus způsobující nemoc covid-19 nadělal „paseku“ i v programu prvních dam Spojených států a Francie. Kamarádky Melania Trumpová (50) a Brigitte Macronová (67) musely tento týden změnit kvůli koronaviru plány, první dáma USA už nemoc prodělala, nadále ji ale trápí kašel, proto nedoprovodila svého manžela na předvolební mítink. To Macronová minulý týden přišla do kontaktu s nakaženým a musí do karantény, příznaky covidu-19 zatím nemá, uvedl list Daily Mail. Co se opatření týče, obě první dámy během pandemie vyzývají k sociálnímu distancování a nošení roušek. Se zakrytými ústy a nosem byla na veřejnosti vícekrát spatřena Macronová, Francouzka v nošení roušky ale nebyla konzistentní a například na oslavách Dne Bastily si vyšla bez ní.
21.10.2020 19:10 |

podobné články

Macronová ukázala nohy a v Dánsku zazářila. Nezastínila ji ani mnohem mladší princezna

 
První dáma Francie Brigitte Macronová (65) doprovodila svého muže, prezidenta Emmanuela Macrona (40) na zahraniční cestě do Dánska. Na banketu s královskou rodinou Macronová vedle královny Markéty II. (78) v tmavofialové róbě doslova zářila v bílých šatech s blyštivými aplikacemi. Díky mladistvému stylu by jen málokdo hádal, že dámy dělí „jen“ 13 let. Macronová se neztratila ani vedle korunní princezny Mary, která je skoro o 20 let mladší než Francouzka, uvedl deník Daily Mail.
29.08.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků) , Mary Mara (514 článků) , Mary Mary (218 článků)

Macronová otevřeně o aroganci prezidenta i životě v paláci: S kým řeší své problémy?

 
První dáma Francie Brigitte Macronová (66) vystoupila v televizi – poprvé od chvíle, kdy se její manžel Emmanuel Macron (42) ujal ve Francii vlády jako prezident. Macronová na stanici TF1 promluvila o aroganci svého muže i životu v Elysejském paláci. Poslední dobou se první dáma stále výrazněji zapojuje do veřejného života. „Nevěřím, že jsem oddělena od běžných lidí. Jsem matka, babička, manželka, učitelka. Žila jsem život běžných lidí,“ prohlásila Macronová.
20.01.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Paroubek (ČSSD): Z předchovební Francie. Macronova šlamastyka

 
Komentář předsedy ČSSD Jiřího Paroubka k volbám ve Francii.
05.07.2024 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4834 článků)

Tajemství Macronové: U svatby váhala, bála se, že manžel bude chtít děti, prozradil přítel

 
První dáma Francie Brigitte Macronová (65) si podle svých přátel málem nevzala „zajíčka“, prezidenta Emmanuela Macrona (40). Prý se bála, že „by mohl chtít děti“, uvedli přátelé blízcí prvnímu páru. Manželé se poznali na střední škole, kde o 25 let starší Macronová, tehdy Auzièrová, učila a vedla dramatický kroužek. Macronová se zdráhala provdat se za svého mladšího přítele, ke svatbě ale nakonec v roce 2007 došlo, informoval deník Daily Mail.
15.06.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Izolovaná Macronová v paláci trpí. Na rozdíl od Babišové má aspoň doma manžela

 
Preventivní karanténa v kombinaci s omezením pohybu a shromažďování není nic snadného, špatně se snáší v malém bytě i v paláci, jak se o tom v posledních dnech přesvědčuje první dáma Francie Brigitte Macronová (66). Podle příbuzných Macronové jí dělá život v izolaci „značné problémy“ a „těžce snáší zavedené restrikce“, uvedl francouzský časopis Le Point. Macronová na rozdíl od manželky českého premiéra Moniky Babišové to štěstí, že má v Elyjském paláci i svého muže, prezidenta Emmanuela Macrona. Česká paní premiérová žije v době koronavirové krize bez manžela Andreje Babiše (ANO), ten teď chodí za rodinou jen na návštěvu.
31.03.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Macronová trne strachy. Dcera válčí s koronavirem v první linii v Itálii

 
První dáma Francie Brigitte Macronová (66) v Elysejském paláci ani v době pandemie smrtícího koronaviru nezahálí. Věnuje se hlavně nadaci pro spolufinancování francouzských nemocnic Fondation Hôpitaux de Paris-Hôpitaux de France, které předsedá. Macronová zmobilizovala na pomoc francouzským zdravotníkům na 350 celebrit včetně fotbalisty Zinedina Zidana či modelky a bývalé první dámy Carly Bruniové. Její zájem je i dost osobní, její nejstarší dcera a dva zeťové jsou lékaři, informoval magazín Closer.
11.04.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Carly Carly (3 články)

Macronová v karanténě oslavila 67. narozeniny. Chybí jí podpatky a zmínila testy

 
První dáma Francie Brigitte Macronová v rámci dlouhé karantény v Elysejském paláci oslavila 67. narozeniny. V rozhovoru pro týdeník Paris Match odtajnila, co jí v izolaci nejvíce chybí: lidé a podpatky. Macronová před pandemií koronaviru měla denně nabitý program plný schůzek, netají se tím, že se ráda stýká s lidmi, kvůli šířící se nákaze ale musela osobní kontakt vyměnit za ten zprostředkovaný přes obrazovky počítačů a mobilů. Karanténu tráví s manželem, prezidentem Emmanuelem Macrononem (42), a s nejužším kruhem poradců, uvedl list Paris Match.
30.04.2020 15:45 |

podobné články

Brigitte Macronová nasadila roušku a vyšla z „vězení“ v paláci. Co jí chybělo nejvíc?

 
První dáma Francie Brigitte Macronová (67) si stejně jako miliony Francouzů užívá rozvolnění restrikcí, které země přijala kvůli pandemii koronaviru. Macronová strávila bezmála dva měsíce „uvězněná“ v Elysejském paláce a její jindy nabitý sociální kalendář plný návštěv a různých akcí a jednání či zahraničních cest s manželem, prezidentem Emmanuelem Macronem (42), se scvrkl na videokonference. Tento týden se ale naplno vrátila do veřejného života a opustila zdi prezidentského paláce, neopomenula roušku, uvedl magazín Closer.
20.05.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

„Byla jsem vyděšená a bezmocná.“ Macronová (67) otevřeně o porodu prvního dítěte a pláči

 
První dáma Francie Brigitte Macronová (67) velmi zřídka podává rozhovory, výjimku udělala během karantény v Elysejském paláci. Zdá se, že se během pandemie zbavila nechuti k interviewům a v září svolila k dalšímu. Jedním z jeho témat bylo i narození jejího prvního dítěte, syna Sébastiena Auzièrea. Macronová se svěřila s tím, že byla po porodu „vyděšená“ a že se „cítila bezmocně“, uvedl list Daily Mail.
15.09.2020 08:30 |

podobné články

Macronová je pozorná babička. Na svá vnoučata po dlouhé době práskla detail ze života

 
První dáma Francie Brigitte Macronová (68) je pyšnou babičkou sedmi vnoučat, jejichž soukromí pečlivě střeží. Přestože se s vnoučaty pravidelně vídá, fotografům se jen málokdy podaří je „načapat“. Společné radovánky s babičkou a prezidentem Emmanuelem Macronem (43) dětem v posledním roce překazila pandemie koronaviru, a Macronová tak děti dlouho vídala jen přes obrazovku. Po dlouhé odluce se neuhlídala a novinářům na vnoučata jedno tajemství přece jen vyzradila, uvedl magazín Gala.
29.05.2021 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Proč Macronová (68) nechodí na pláž? Vodní radovánky má kvůli plavkám raději u bazénu

 
První pár Francie, prezident Emmanuel Macron (43) a první dáma Brigitte Macronová (68), jsou na dovolené v pevnosti Brégançon. Letní sídlo francouzských prezidentů se nachází na Francouzské riviéře, na okolních plážích na ně lidé narazí jen zřídka, Macronová to vysvětlila tím, že se nechce nechat fotit v plavkách. O vodní radovánky však nepřijde, v pevnosti nechala s manželem zbudovat bazén, informoval magazín Gala.
05.08.2021 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Brigitte Macronová: Já nejsem CHLAP a budu se soudit!

 
První dáma Francie Brigitte Macronová (68) ostře vystoupila proti bizarním obviněním, která se začala šířit na twitteru. Konspirační teorie tvrdí, že se měla narodit jako muž se jménem Jean-Michel Trogneux. Macronová už chystá soudní žalobu.
22.12.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jean Michel (24 článků) , Jean Michel (8 článků) , Michel Michel (92 článků) , Michel Michel (92 článků) , Michel Michel (92 článků)

Macronová se rázně postavila pomluvě: Žaloba kvůli konspiraci, že se narodila jako muž

 
První dáma Francie Brigitte Macronová (68) vystoupila proti bizarní konspirační teorii, která se začala šířit na twitteru. Konspirace tvrdí, že se první dáma měla narodit jako muž pod jménem Jean-Michel Trogneux. Podle zdrojů se Macronová vyjádřila, že to tak nenechá a chystá žalobu, uvedl list Daily Mail.
22.12.2021 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Jean Michel (24 článků) , Jean Michel (8 článků) , Michel Michel (92 článků) , Michel Michel (92 článků) , Michel Michel (92 článků)

Macronová otevřeně o roli první dámy: Francouzi mě nechtěli. A byla jsem příliš „mluvka“

 
První dáma Francie Brigitte Macronová (68) nebyla vždy mezi Francouzi oblíbená tak, jak je tomu dnes. Když v roce 2017 její manžel Emmanuel Macron (44) vyhrál volby, reakce na jeho o téměř 25 let starší ženu byly rozporuplné, spíše negativní. První dáma na to nikdy nezapomněla a snad i to je důvod, proč má problém „otevřít se“. Macronová přiznala, že je velmi opatrná a pečlivě si své důvěrníky vybírá, uvedl list Daily Mail.
31.01.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Macronová promluvila o „věznění“ Trumpové. Sama žije pod bedlivou ochranou Macrona

 
V dubnu doprovodila Brigitte Macronová (65) svého manžela, francouzského prezidenta Emmanuela Macrona (40) na zahraniční cestě do Spojených států. Novináře fascinovalo přátelství, které mezi sebou Macron a jeho americký protějšek prezident Donald Trump (71) navázali. Nicméně rychlou cestu k sobě našly i první dámy Brigitte a Melanie (48). „Je vtipná, ráda se směje, ale v Bílém domě je jako ve vězení,“ řekla Macronová v rozhovoru pro deník Le Monde.
06.05.2018 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6261 článků) , Emmanuel Macron (802 článků)

Souboj prvních dam: Melania vynesla outfit za statisíce, Macronová i Babišová ostrouhaly

 
Melania Trumpová (48) a Brigitte Macronová (65) se u příležitosti oslav 100. výročí konce první světové války skutečně „vyfikly“. Za víkend vystřídaly několik modelů, Macronová se dokonce několikrát převlékala i během jednoho dne. Ani u jedné nechyběly lodičky s vysokými jehlami, zdárně jim sekundovaly také další první dámy či manželky státníků. V záplavě tmavých barev zářila Monika Babišová, která oblékla ostře červenou barvu.
12.11.2018 12:25 |

podobné články

Proklínaná i milovaná: Prožívá Macronová (68) poslední Vánoce v Elysejském paláci?

 
Osobnost Brigitte Macronové (68) budí pozornost od té doby, kdy Emmanuel Macron oznámil svou kandidaturu na prezidenta. Když v roce 2017 volby vyhrál, jeho o čtvrt století starší manželka se stala první dámou země. Řada Francouzů nevěděla, jak se ke starší první dámě postavit. V tisku se objevila i přezdívka „první babička“, pobouřilo je také, když Macron chtěl, aby jeho manželka za svou roli pobírala peníze. Po pěti letech se však Macronová těší úctě a popularitě místy vyšší než její manžel. Lidi fascinuje jak její vytříbený módní vkus, tak neuvěřitelný milostný příběh s prezidentem, který začal už na střední škole, kde byla jeho učitelkou. Je otázkou, zda Macron prezidentské křeslo obhájí a Macronová bude pokračovat ve své roli první dámy.
26.12.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Bývalá první dáma Francie: z krásné modelky šedou myškou

 
Třiačtyřicetiletá Carla Bruniová-Sarkozyová se za pět let v Elysejském paláci změnila. První dáma Francie v začátcích platila za typickou Francouzku s vytříbeným módním vkusem. Bývalá modelka se však při odchodu svého manžela z funkce předvedla coby šedá myška. Další články k tématu: První dáma Francie je k nepoznání, přehání to s botoxem Carla Bruniová plánuje vrátit se k hudbě. Už má natočené další album Občas si vezmu paruku a jdu mezi lid, prozradila první dáma Francie První dáma Francie mění image: v prezidentské kampani chce být obyčejná Sarkozyho dcera se jmenuje Giulia, potvrdila to první dáma Francie
16.05.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Carla Bruni (180 článků)