Článek

Parkanová zveřejnila výslechy. Barták rozhodoval, co v posudku má být a co ne

 
S překvapivým krokem přišla exministryně obrany Vlasta Parkanová, když zveřejnila bez komentáře výslechy obviněných a svědků v kauze údajně předraženého nákupu letadel CASA. Její vyšetřování se už vleče více než rok, loni ji k trestnímu stíhání vydala sněmovna navzdory bouřlivým protestům tehdejšího ministra financí Miroslava Kalouska.
14.08.2013 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků) , Miroslav Kalousek (6706 článků) , Miroslav Barták (54 článků)
Podobné články

Parkanová vytáhla na světlo výslechy z kauzy CASA. Advokáti vědí proč

 
Poslankyně Vlasta Parkanová (TOP 09) zveřejnila na svém webu výslechy všech svědků a obviněných v kauze nákupu údajně předražených letadel CASA. Bývalá ministryně obrany se podle advokátů zřejmě snaží veřejnosti ukázat, že je nevinná. Nejde o trestný čin, v konečném důsledku jí to ale může i uškodit. Parkanová nechce celou věc blíže komentovat.
14.08.2013 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků)

Parkanová zveřejnila výslechy, porušila zákon? Posoudí to úřad

 
Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) se brzy začne zabývat tím, zda bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová neporušila zákon, když zveřejnila výslechy v kauze údajně předraženého nákupu vojenských letadel CASA.
16.08.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků)

Parkanová zveřejnila výslechy v kauze CASA: Picek si nevzpomínal, Nečas mlžil

 
Policisté ji viní ze zneužití pravomoci veřejného činitele při nákupu letounů CASA a tak se bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová brání. Na svém webu proto zveřejněila výslechy svědků i obviněných. Co v nich je?
14.08.2013 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků) , Vlastimil Picek (275 článků)

Výslechy v kauze pandur: na kobereček půjde Dalík i Parkanová

 
V kauze pochybného nákupu obrněných transportérů Pandur pro českou armádu se chystají další výslechy. Na protikorupční policii by se tak měl dostavit nejen lobbista Marek Dalík, ale také někdejší ministryně obrany Vlasta Parkanová.
13.05.2011 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků) , Marek Dalík (292 článků)

Parkanová zveřejnila výslechy Nečase, Kalouska, knížete a mnoha dalších

 
Někdejší ministryně obrany Vlasta Parkanová (TOP 09) dnes zveřejnila na svých internetových stránkách záznamy výpovědí všech svědků i obviněných v kauze letadel CASA. Materiály nechce kvůli pokračujícímu vyšetřování blíže komentovat. Parkanovou policie v souvislosti s nákupem letadel viní ze zneužití pravomoci veřejného činitele.
14.08.2013 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků)

Parkanová zveřejnila na svém webu výslechy v kauze letadel CASA

 
Někdejší ministryně obrany Vlasta Parkanová (TOP 09) dnes zveřejnila na svých internetových stránkách záznamy výpovědí všech svědků i obviněných v kauze letadel CASA. Materiály nechce kvůli pokračujícímu vyšetřování blíže komentovat. Parkanovou policie v souvislosti s nákupem letadel viní ze zneužití pravomoci veřejného činitele. 
14.08.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků)

Parkanová bude svědčit v kauze nákupu armádních tatrovek

 
V kauze nákupu armádních vozů Tatra bude dnes u pražského městského soudu vypovídat exministryně obrany Vlasta Parkanová. Její někdejší první náměstek Martin Barták čelí v souvislosti se zakázkou obvinění z přijímání úplatku, zbrojař Michal Smrž z pokusu o podvod. Sama Parkanová je z doby svého působení na ministerstvu obviněna kvůli nákupu vojenských letounů CASA.
13.05.2014 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků) , Martin Barták (338 článků)

Na obraně nejvíc rozhazovali Barták a Parkanová

 
Audit ministerstva obrany ukázal, který ministr nejvíc utrácel. A mezi jednoznačnými vítězi jsou Vlasta Parkanová a Martin Barták.
15.02.2011 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků) , Martin Barták (338 článků)

Letouny CASA byly skvělý nákup. U soudu s Parkanovou na tom trval exnáměstek Barták

 
Martin Barták, bývalý náměstek ministryně obrany a pozdější šéf resortu, u úterního soudu hájil nákup letounů CASA pro českou armádu. Podle jeho slov se koupil správný produkt za odpovídající cenu. Poněkolikáté také prohlásil, že on sám se na výběru letadel nijak nepodílel. V případu figuruje Barták jako svědek, obžalobě ze zneužití pravomoci a porušení povinnosti při správě majetku čelí jeho někdejší nadřízená Vlasta Parkanová a bývalý šéf ministerské sekce vyzbrojování Jiří Staněk.
17.10.2017 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků) , Jiří Staněk (29 článků) , Martin Barták (338 článků)

Parkanová do vězeňských tepláků? Za zveřejněné výslechy jí hrozí vazba!

 
Vyšetřování podivného nákupu armádních letounů CASA pokračuje, bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová však udělala nečekaný krok. Na internetu zveřejnila přepisy výslechů obviněných i svědků ve spletité kauze. Chtěla se tím hájit. Jenže místo toho si způsobila pěknou "polízanici" a hrozí jí vazba!
15.08.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků)

Ministerstvo obrany se zlobí na Parkanovou: Nezveřejnila jste všechno

 
Na svém webu zveřejnila bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová výslechy svědků v kauze CASA. Ministerstvo obrany se proti tomu ovšem ohradilo, zejména mu vadí, že exministryně prý úmyslně vynechala jednu z výpovědí svého nástupce Vlastimila Picka. Lidovky.cz píší, že Parkanová se proti tomu ohradila.
16.08.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků) , Vlastimil Picek (275 článků)

Barták neuspěl se stížností proti stíhání v kauze Tatra

 
Bývalý ministr obrany Martin Barták neuspěl s ústavní stížností proti okolnostem svého trestního stíhání v údajné korupční kauze. Soudci ji odmítli jako zjevně neopodstatněnou. Barták měl podle policistů v roce 2008 požádat o úplatek v souvislosti s nákupem automobilů Tatra, začali ho stíhat loni v listopadu. Už předtím Barták neuspěl se stížností proti vleklému vyšetřování.
10.07.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (338 článků)

Další výslechy jsou nezákonné, tvrdí Šnajdrův advokát

 
Právní zástupce Marka Šnajdra má za to, že jeho klient již po rozhodnutí Nejvyššího soudu nemá status obviněného. Nezákonné jsou proto podle něj i další výslechy v případu údajného uplácení, tvrdí Lukáš Trojan. Obrátil se proto na Nejvyšší státní zastupitelství, aby další výslechy zatrhlo.
17.07.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Šnajdr (313 článků)

Policie na konci měsíce zahájí výslechy svědků v kauze Opencard

 
Policisté ukončili několik týdnů trvající výslechy pražských radních obviněných v kauze Opencard. Na konci měsíce začnou výslechy svědků. Potrvají od 28. srpna do 11. září. ČTK to dnes řekl zdroj obeznámený s průběhem vyšetřování. Poté, co se obvinění radní seznámí se spisem, může policie podat návrh na obžalobu. Podle některých informací by mohla obžaloba padnout v řádu týdnů.
22.08.2013 11:55 |

podobné články

Parkanová dostala za zveřejnění výslechů v kauze CASA pokutu

 
Někdejší ministryně obrany Vlasta Parkanová (TOP 09) dostala pokutu za zveřejnění výslechů v kauze, v níž je viněna z podílu na údajně předraženém nákupu letounů CASA pro českou armádu. Podle rozhodnutí Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) má zaplatit 16 000 korun. Parkanová informace o pokutě zveřejnila na svém webu, rozhodnutí zatím není pravomocné.
07.11.2013 15:31 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků)

Soud doufá, že Parkanová přijde, žalobce kauzy CASA na tom trvá

 
Státní zástupce v kauze nákupu letounů CASA trvá na tom, aby se obžalovaná exministryně obrany Vlasta Parkanová osobně dostavila k soudu. Předsedkyně senátu dnes přečetla její výpověď z policejního výslechu, kterou politička už dříve zveřejnila na svém webu. Soudkyně zároveň uvedla, že doufá, že Parkanová přijde k příštímu hlavnímu líčení. Projednávání případu bude pokračovat v srpnu.
16.05.2017 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků)

Cítím se hrozně, přiznala Parkanová

 
Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová podle svých slov vinu necítí a hodlá se bránit, jak to půjde. Zároveň odmítá, že by nákup armádních letadel typu CASA, který za jejího působení ve vedení resortu proběhl, měl být drahý. Česká republika ale podle nejnovějšího posudku zaplatila až o 658 milionů víc.
16.06.2012 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlasta Parkanová (700 článků)

Dara Rolins o novém posudku nehody: Policie mě nekontaktovala, nechápu ten umělý cirkus

 
Zpěvačka Dara Rolins  (38) se poprvé rozhovořila na téma nového revizního posudku její loňské nehody, při které zemřel Jindřich Rotrekl (†63). Ona ani její advokát dosud neobdrželi znění nového posudku. Nejprve se Dara nechtěla k celé kauze příliš vyjadřovat. Teď zřejmě změnila názor.
03.09.2011 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2427 článků)

Soud projedná případ Humlova bývalého kolegy kvůli posudku

 
Před Obvodním soudem pro Prahu 2 dnes začne hlavní líčení v případu Vratislava Veselého, kterého žalobci viní z trestného činu křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku. Údajně se ho dopustil tím, že před soudem jako znalec potvrdil nepravdivé závěry znaleckého posudku k dopravní nehodě, který vypracovala společnost V.V.V. Expert.
14.02.2012 06:30 |

podobné články