Článek

Pardubice přišly o svou největší legendu: Zemřel Václav "Krychlič" Kulhánek (†73)

 
Ikona Pardubic odešla, navždy. Lidé truchlí a smutní po Krychličovi, ikoně jejich města. Václav zemřel ve věku 73let. Režisérka Silva Dymáková o něm točila časoměrný dokument. „Budeš mi chybět, ani nevíš, jak moc..,“ vzkázala.
29.03.2021 14:10 |

podobné články

Podobné články

Zemřel Václav Kulhánek, legendární pardubický Krychlič

 
Zemřel Václav Kulhánek, svérázná osobnost spojená především s pardubickým hlavním nádražím. Východočeská veřejnost jej znala pod přezdívkou Krychlič, která odkazovala k jeho svéráznému účesu. Na úmrtí upozornil server Deník.cz s odvoláním na režisérku Silvii Dymákovou. Dožil se 73 let.
28.03.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (23 článků)

Václav „Krychlič“ Kulhánek (†73) ve filmu: Autorům dokumentu o legendě Pardubic chybí peníze na jeho dokončení

 
Václav Kulhánek přezdívaný Krychlič zaujal už na první pohled. Jak svým neobvyklým hranatým účesem, kterým si vysloužil svou přezdívku, tak extravagantním oblečením i výrazným líčením. Někdo ho miloval, někdo ho zrovna dvakrát nemusel, ale to nic nemění na tom, že byl nepřehlédnutelnou figurou města perníku a jedním z jeho maskotů. Svérázný muž si přál, aby na něj lidé nezapomněli, o což by se měl postarat časosběrný dokument, který má mít premiéru v den nedožitých narozenin pana Kulhánka.
12.11.2021 17:25 |

podobné články

Jsem divnej týpek z Pardubic, říkával o sobě Krychlič. Neznámý sprejer uctil jeho památku

 
Pardubice už nebudou jako dřív. Odchod ikony vehnal slzy do očí nejednomu obyvateli. Václav Kulhánek, kterému se přezdívalo Krychlič, zemřel ve věku 73let. Ikonou se stal díky zvláštnímu účesu ve tvaru krychle. Vyznačoval se extravagantním oblečením, ale i faktem že měl doktorát z přírodních věd. Říkával o sobě, že je divnej týpek z Pardubic.
31.03.2021 05:35 |

podobné články

Legenda Pardubic přezdívaná Krychlič (†73): Nejbizarnější historky o muži s výstředním účesem

 
Minulý rok v březnu zemřel Václav Kulhánek z Pardubic, který si pro svůj nezvyklý účes vysloužil přezdívku Krychlič (†73). Tento muž se stal legendou Pardubic a zaujal nejenom účesem, ale také výstředním oblečením a výrazným líčením. Před jeho smrtí se s Václavem sblížila režisérka Silvie Dymáková. Ta o něm natočila časosběrný dokument. Sama popsala, že ji dříve děsil, nakonec však navždy zůstane v jejím srdci. O extravagantním muži se v Pardubicích tradovaly nejrůznější nepravdivé historky a některé z nich byly opravdu bizarní.
01.04.2022 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Silvie Dymáková (23 článků) , Sam Sam (619 článků)

Pardubický kraj: Jak by mohl vypadat dopravní uzel Pardubice

 
Možnou podobu a fungování přepravního centra se čtyřmi druhy dopravy v Pardubicích si v názorných vizualizacích prohlédli zástupci vedení Pardubického kraje, města Pardubice, krajské Hospodářské komory, Letiště Pardubice a další zainteresovaní odborníci. Rozvojový projekt Pardubického kraje s názvem Dopravní uzel Pardubice spravuje Správa a údržba silnic Pardubického kraje.
07.02.2018 12:20 |

podobné články

Komorní filharmonie Pardubice: Vážná hudba a basketbal, to jde dohromady

 
Minulý víkend proběhl zatím nejúspěšnější ročník projektu Hrajeme spolu za Pardubice, tentokrát již s pořadovým číslem IV. Během odpoledního programu vyslechli diváci koncert Komorní filharmonie Pardubice a zpěvačky Dashy a poté mohli zhlédnout utkání nejvyšší české basketbalové ligy mezi týmy BK JIP Pardubice a BK Olomoucko.
15.02.2018 20:50 |

podobné články

Zemřel grafik Oldřich Kulhánek, autor českých bankovek

 
Ve věku 72 let dnes ráno náhle zemřel známý grafik Oldřich Kulhánek, mimo jiné autor podoby současných českých bankovek. Média informovala Kulhánkova rodina. Malíř, grafik a ilustrátor Oldřich Kulhánek se narodil 26. února 1940 v Praze. Je znám zejména svými figurativními motivy. 
28.01.2013 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Kulhánek (9 článků)

Babiš je autokrat, do politiky se nehodí, tvrdí Kulhánek

 
Vratislav Kulhánek působil ve vedení Škoda Auto. A nyní si pohrává s myšlenkou, že by vstoupil do politiky jako nezávislý senátor. „Je mi vzdálené jakékoli členství v politických stranách. Nemůžu říci, že se mi na nich nezdá všechno, takže nezdá se mi mnoho,“ vysvětil Kulhánek v Dvaceti minutách Radiožurnálu.
15.03.2012 10:32 |

podobné články

Primátorem Karlových Varů zůstane Kulhánek

 
Primátorem Karlových Varů zůstane Petr Kulhánek (Karlovarská občanská koalice - KOA). Dohodli se na tom večer KOA, ANO a hnutí Karlovaráci, kteří v Karlových Varech zřejmě vytvoří koalici. Výkonným orgánem města bude devítičlenná rada města, v níž budou mít čtyři křesla KOA, tři ANO a dvě Karlovaráci, informoval ČTK lídr vítězné KOA a primátor Petr Kulhánek.
21.10.2014 06:10 |

podobné články

Drahoš, Horáček a teď i nový muž! Zemanovi se opravdu postaví Vratislav Kulhánek, exšéf Škodovky

 
Bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Vratislav Kulhánek ohlásil kandidaturu na prezidenta. Informaci přinesla ČT24. Kulhánek je tak dalším v pořadí, který vyzve na souboj současnou hlavu státu Miloše Zemana.
29.06.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27382 článků)

Kulhánek má poslaneckou podporu pro kandidaturu na prezidenta

 
Mezi účastníky lednových prezidentských voleb se zařadí i bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Vratislav Kulhánek. K dispozici má 23 podpisů poslanců. Na tiskové konferenci to řekl miliardář a předseda obnovené ODA Pavel Sehnal, který Kulhánkovi kandidaturu platí. Kulhánek podle něj už minulý týden kandidaturu oznámil na ministerstvu vnitra. K dispozici má také 35 000 podpisů voličů.
18.10.2017 12:40 |

podobné články

Kandidát na prezidenta Vratislav Kulhánek: Slosoval auto a přiznal rudou minulost

 
Býval šéfem mladoboleslavské automobilky, předsedoval českému hokeji. To je Vratislav Kulhánek, kandidát pro lednové prezidentské volby. Kulhánek je nestraník a do boje o Pražský hrad se dostal díky podpisům poslanců. Z politických stran ho podporuje reinkarnovaná ODA. Blesk.cz postupně nabízí profily všech kandidátů v boji o Hrad.
04.12.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Kulhánek (20 článků)

Chováme se jako hloupý člen EU, rozjel se u Tvarůžkové prezidentský kandidát Kulhánek. Nechápe, proč jsme šli s Bruselem na hranu kvůli nějakým uprchlickým kvótám

 
Český manažer a bývalý předseda Českého svazu ledního hokeje Vratislav Kulhánek se rozhodl v barvách nové ODA kandidovat na Hrad. Jakým hodlá být prezidentem, pokud volby vyhraje? Na to se ho v pondělním Interview ČT24 zeptala moderátorka Zuzana Tvarůžková. Kulhánek se nadechl a spustil...
04.12.2017 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Tvarůžková (198 článků) , Vratislav Kulhánek (20 článků)

Kandidát na prezidenta Vratislav Kulhánek: Slosoval auto a přiznal rudou minulost

 
Býval šéfem mladoboleslavské automobilky, předsedoval českému hokeji. To je Vratislav Kulhánek, kandidát pro lednové prezidentské volby. Kulhánek je nestraník a do boje o Pražský hrad se dostal díky podpisům poslanců. Z politických stran ho podporuje reinkarnovaná ODA. Blesk.cz postupně nabízí profily všech kandidátů v boji o Hrad.
05.12.2017 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Kulhánek (20 článků)

Účetnictví k prezidentské kampani nedodali Hilšer a Kulhánek

 
Účetnictví k prezidentské volební kampani nedodali včas kandidáti Marek Hilšer a Vratislav Kulhánek. Uvedl to dnes server iRozhlas.cz. Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí již dříve oznámil, že účetnictví odevzdalo v zákonném termínu do konce dubna jen sedm z devíti kandidátů. Hilšer i Kulhánek uvedli, že účetnictví úřadu ho odešlou. Za nesplnění některé ze zákonných povinností hrozí kandidátům pokuta až 100.000 korun.
09.05.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Marek Hilšer (211 článků) , Vratislav Kulhánek (20 článků)

Dojemné! Ministr Kulhánek doufá, že na jeho činy bude malinká dcera jednou hrdá

 
Jakub Kulhánek je v křesle ministra zahraničí sotva pár dní a už musí řešit otázky mezinárodní bezpečnosti. Šéf resortu zahraničí pro Blesk Zprávy prozradil své pocity o nástupu do funkce v náročné době roztržky s Ruskem a jak to vzala jeho rodina. Kulhánek rovněž prozradil, kde v současnosti bydlí vyhoštění Češi z velvyslanectví v Moskvě.
23.04.2021 09:40 |

podobné články

Velvyslanec měl pokyn odejít při Putinově projevu na Rudém náměstí, uvedl Kulhánek

 
Šéf české diplomacie Jakub Kulhánek (ČSSD) v rozhovoru pro MF Dnes prozradil, že s ohledem na kauzu Vrbětice nebylo snadné rozhodnout o tom, zda se má český velvyslanec v Moskvě zúčastnit oslav 76. výročí konce druhé světové války. Velvyslanec v této věci dostal speciální pokyn. Kulhánek zmínil také vyhoštění desítek ruských diplomatů a to včetně pracovníků ruské střední školy přidružené k velvyslanectví.
31.05.2021 10:00 |

podobné články

Kulhánek chystá kulaté stoly ke vztahům s Ruskem

 
Ministr zahraničí Jakub Kulhánek chce pořádat diskuse u kulatých stolů, na kterých by se za účasti politických stran hovořilo o budoucnosti česko-ruských vztahů. Kulhánek to řekl v neděli v diskusním pořadu Partie na CNN Prima News s tím, že vztahy mezi Prahou a Moskvou jsou po vrbětické kauze ve složité fázi.
06.06.2021 13:35 |

podobné články

Kulhánek se u Zemana zasnil o dvou summitech EU: České předsednictví má první priority

 
Česko usiluje o uspořádání dvou summitů během předsednictví EU, které zemi čeká v druhé polovině příštího roku. O přípravách během dnešního tříhodinového jednání s poradním týmem prezidenta Miloše Zemana hovořil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Novinářům po schůzce řekl, že jako priority předsednictví vidí transatlantické vazby a přípravy zemí západního Balkánu na vstup do EU. Proto by chtěl, aby Česko uspořádalo evropský summit se zeměmi západního Balkánu a summit mezi EU a Spojenými státy. Co se týká plánů pro nejbližší období, Kulhánek prezidenta seznámil s plány pro jednání ministrů zahraničí EU o Bělorusku. Česko podle něj podpoří sankce vůči Bělorusku, s čímž hlava státu souhlasí.
19.06.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27382 článků)