Článek

Pánové, mějte vercajk v cajku, vyzval k preventivním prohlídkám Matásek

 
David Matásek podporuje dlouhodobě kampaň Movember zaměřenou na prevenci mužských onemocnění. Hlídat si, že máte „vercajk v cajku“ je podle herce zásadní. Rozhodně není podle něj třeba se stydět chodit se „svým nářadím“ na pravidelné prohlídky. Jen ty totiž dokážou zachytit onemocnění varlat či prostaty včas.
25.11.2021 00:10 |

podobné články

Osobnosti: David Matásek (158 článků)
Podobné články

Tomáš Klus i jeho Tamara jsou "v cajku": Z jejich prohlášení ale "v cajku" nebudete vy!

 
Tomáš Klus (32) se před pár dny na svém Facebooku z neznámých důvodů rozepsal o tom, že v minulosti podváděl všechny své přítelkyně včetně své současné manželky Tamary (30). Jeho slova o nevěře vyvolala veliký rozruch. Manželé Klusovi mají ale pocit, že se nic zásadního nestalo. Jak sami uvádějí, jsou prostě "v cajku". Zaručujeme vám, že z jejich oficiálního vyjádření k celé záletnické kauze nebudete "v cajku" vy! Garantujeme vám, že při čtení budete mít pocit, že text je psaný někým z jiné planety.
11.10.2018 16:21 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Klus (1125 článků)

Movember je tu: Nejde jen o kníry. Počty Čechů s rakovinou prostaty stoupají!

 
Dneškem opět startuje charitativní kampaň Movember, která každoročně upozorňuje na důležitost prevence rakoviny prostaty. Počty lidí s rakovinou prostaty v Česku neklesají, naopak mírně rostou. Každoročně si verdikt karcinomu prostaty vyslechne přibližně 8 000 mužů, 20 % z nich přichází s pokročilou formou onemocnění. Pokud se zhoubný růst prostaty podaří odhalit včas, je nádor zpravidla dobře léčitelný. Ve snaze zachytit nádory v časném stadiu, kdy je možné je operativně odstranit, usilují čeští urologové o zavedení plošného screeningu. Navíc letos přichází Nadační fond Muži proti rakovině ve spolupráci s Českou urologickou společností s kampaní „VERCAJK V CAJKU“.
01.11.2021 05:20 |

podobné články

David Matásek razantně změnil image. Je z něj ulízaný kravaťák s knírem

 
Touhle proměnou prošel herec David Matásek ovšem jen v rámci své nové role v pilotním díle seriálu Úřad, který bude v Souboji seriálů již brzy bojovat o přízeň televizních diváků. V retro obleku, s knírem a ulízanými vlasy má David opravdu ránu. „ Zase hraju kravaťáka a zase takového svázaného. Ale ten žánr je hodně jiný. Myslím, že je to něco nevídaného,“ nechal se slyšet Matásek. V seriálu si sním zahrají příklad Pavla Tomicová nebo Jiří Schmitzer.
05.11.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Schmitzer (91 článků) , David Matásek (158 článků) , Pavla Tomicová (256 článků)

Matásek nechce z dcer herečky

 
Herec David Matásek (49) se sice herectvím živí celý život, pro své děti by si ale představoval pokud možno jinou profesi. A má pro to i své důvody. „To není nic, co by mohly samy ovlivnit. Navíc pro holky je to ještě složitější, protože život herečky je hrozně krátký,“ říká Matásek. „Dokud je hezká, mladá a má kliku, tak se jí třeba podaří prorazit a udržet se. Ale to, co se podařilo například Jiřině Bohdalové, to je unikát,“ dodal herec.
14.11.2012 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Bohdalová (1187 článků) , David Matásek (158 článků)

Padesátník Matásek: Už měl být dávno mrtvý!

 
Všichni si ho pamatujeme hlavně jako Kendyho z »Básníků«. Herec David Matásek (50) má přitom na svém kontě desítky dalších rolí. Zatím poslední dostal od Ondřeje Sokola (42) ve filmu Krásno, v němž ztvárnil hotelového recepčního. Matásek pro magazín Aha! TV promluvil nejen o tomto snímku, ale také o manželkách, dětech a svém věku.
09.02.2014 05:05 |

podobné články

Osobnosti: David Matásek (158 článků) , Ondřej Sokol (394 článků)

Matásek a Jeníčková jsou opět spolu!

 
V roce 1984 se poprvé potkali ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze. Teď spolu David Matásek (54) a Eva Jeníčková (52) točí seriál Polda. Matásek coby detektiv, Jeníčková jako máma jeho kolegy.
13.07.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: David Matásek (158 článků) , Eva Jeníčková (62 článků)

Matásek a Jeníčková jsou opět spolu!

 
V roce 1984 se poprvé potkali ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze. Teď spolu David Matásek (54) a Eva Jeníčková (52) točí seriál Polda. Matásek coby detektiv, Jeníčková jako máma jeho kolegy.
18.07.2017 16:30 |

podobné články

Osobnosti: David Matásek (158 článků) , Eva Jeníčková (62 článků)

Kendy z Básníků Matásek truchlí: Zemřel mu otec, slavný scénograf!

 
Herec David Matásek (54), známý z filmového cyklu o Básnících či seriálu Polda, truchlí. Ve věku 73 let totiž v úterý zemřel jeho otec, slavný scénograf a loutkář Petr Matásek.
26.07.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: David Matásek (158 článků)

Matásek a Kříž: Setkání Básníků v Poldovi! Kdy?

 
Už nad tím setkáním zlomil hůl. Hlavní hrdina seriálu Polda David Matásek (57) se těšil už před natáčením první řady, že se opět sejde na place s parťákem z Básníků Pavlem Křížem (59). „On ale tehdy nemohl, tak chlapa, co mě poslal na dvacet let do kómatu, hraje Mirek Etzler,“ prozradil Matásek.
10.04.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Etzler (445 článků) , David Matásek (158 článků) , Pavel Kříž (240 článků)

Herec Matásek: Cvak, vypnul jsem TV. Když se mě syn zeptal, kdy umře na covid

 
Do Českého rozhlasu zavítal herec David Matásek a bez obalu konstatoval, že svět po covidu už nikdy nebude takový, jaký byl. Posluchačům popsal, jak moc se naštval ve chvíli, kdy se ho jeho desetiletý syn zeptal, kdy umře na covid. V tu chvíli si řekl, že to takhle nejde. „Vzal jsem ovladač, cvak, tma a ticho,“ popsal Matásek, jak zúčtoval s televizí.
13.04.2021 08:20 |

podobné články

Osobnosti: David Matásek (158 článků)

Jakub Železný útočí! „Nehoráznost, pane herče.“ Divadlo se dozví, co řekl

 
Herec David Matásek si dovolil v rozhovoru pro iDnes zavzpomínat na léta, kdy hrál s kontroverzní, nicméně proslulou kapelou Orlík. Prý šlo o garážovou klukovskou záležitost a rebelii proti systému. Zřejmě si ale Matásek měl dávat větší pozor na to, co říká. Na Twitteru proti němu totiž okamžitě zabouřil moderátor České televize Jakub Železný. „Byla to nepokrytě rasistická kapela, pane herče. Nehoráznost!“ pálil. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Jakube, jsi zblblý,“ zaznělo. A chce snad Železný, aby měl Matásek problémy v práci?
30.04.2021 20:10 |

podobné články

Osobnosti: David Matásek (158 článků) , Jakub Železný (141 článků)

5 tipů, podle kterých se připravíte na pracovní pohovor

 
Váš pracovní pohovor se blíží a vy přemýšlíte, co všechno můžete udělat pro to, abyste na něm uspěli. Na co myslet a jak se připravit, aby vás otázky personálního zaměstnance nezaskočily a nevyvedly z míry? Důsledná příprava je polovina práce, proto byste ji rozhodně neměli podceňovat. Pokud máte před pracovním pohovorem a cloumá s vámi nervozita, pak s největší pravděpodobností nejste dostatečně připraveni. Pokud se ucházíte o místo, o které máte zájem, pak neponechávejte nic náhodě. Jedině s dobrou přípravou, kdy budete myslet na všechny detaily, uděláte ten nejlepší dojem. Užitečné tipy, jak se připravit na pracovní pohovor S námi se na pracovní pohovor připravíte na jedničku! Zjistěte si informace o společnosti V první řadě byste měli vědět, kam na ten pohovor jdete. Zjistěte si proto alespoň základní informace o dané firmě, kdo ji vede, co se jí povedlo v posledních letech, čím se zabývá, jaké jsou její cíle. Vyberte vhodné oblečení Říká se, že o úspěchu na pracovním pohovoru hodně rozhoduje už první moment, ve kterém si personalista všimne především vašeho oblečení. Volte něco konzervativního, ale zároveň pohodlného. Zapomeňte na výstřihy a krátké sukně, ty dobrý dojem nedělají. Mějte připravené odpovědi Na pohovoru budete doslova pod palbou otázek, na které potřebujete pohotově odpovědět. Měli byste proti být připraveni alespoň na ty nejčastější a nejběžnější. Mějte připravené i otázky Počítejte s tím, že na pracovním pohovoru budete otázky nejen dostávat, ale zároveň dostanete příležitost i nějaké otázky položit. Mějte tedy po ruce takové, které vás zajímají, ale které zároveň nejsou nevhodné. Nacvičte si výrazy O vašem úspěchu na pracovním pohovoru hodně promluví i výraz tváře. Není tedy na škodu, pokud si to natrénujete před zrcadlem, abyste věděli, jak se u daných výrazů tváříte a jak vypadáte. Příspěvek 5 tipů, podle kterých se připravíte na pracovní pohovor pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.05.2017 17:55 |

podobné články

Obavy z rakoviny rostou! Češi plní čekárny lékařů

 
Češi a Češky již nejsou tak lhostejní ke svému zdraví a umí se postavit čelem hrozbě rakoviny. Dostavují se častěji k preventivním prohlídkám. Ženy si zvykly docházet na vyšetření prsu, které spolu s vyšetřením kůže patří k nejvyhledávanějším. Na konci žebříčku je naopak vyšetření rakoviny tlustého střeva, přestože právě v počtu onemocnění tímto druhem rakoviny patříme světově na přední příčky.
23.05.2015 15:00 |

podobné články

Zemřela Lucie Bittalová, která hnala ženy na preventivní prohlídky

 
Sedmadvacetiletá Lucie Bittalová, která pomocí projektu Měsíc raka vyzývala ženy k preventivním prohlídkám na gynekologii, v pátek zemřela na rakovinu děložního čípku. Za svou aktivitu získala mimo jiné titul osobnost roku a byla nominovaná i na Křišťálovou lupu, a to hned v pěti kategoriích.
21.11.2015 14:15 |

podobné články

Lékař a vyzyvatel Gabala a Hilšera: Zdravotnictví je apolitické. Kde má nemocnici v rukou stát, je znát, že se moc dobře nestará

 
ROZHOVOR Ovlivnit a zlepšit lze něco jen tehdy, když je člověk etablován v nějaké struktuře. Tím zdůvodňuje kardiolog Roman Kerekeš, proč se rozhodl kandidovat do Senátu. Za nejdůležitější problém ve zdravotnictví, na které se chce soustředit, považuje efektivitu, která se dá podle něj zvýšit tím, že správní lidé budou využíváni správným způsobem, a ne zahlceni administrativou. Je přesvědčen o tom, že je třeba změnit přístup ke zdravotnictví, protože lidé mají mnohdy pocit, že si mohou dělat, co chtějí, ale svým nezodpovědným přístupem například k preventivním prohlídkám sami snižují efektivitu zdravotnictví.
11.08.2018 17:10 |

podobné články

Adele Vinczeové lékaři diagnostikovali rakovinu: Manžel slovenské moderátorky nabádá ženy k preventivním prohlídkám

 
Manžel Adely Vinczeové  (39) , dříve Banášové, se na sociálních sítích svěřil s něčím, co všem slovenským i českým fanouškům oblíbené moderátorky vyrazilo dech.
06.05.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Adela Banášová (467 článků)

Michaela Kuklová (52): SELHALY JÍ TESTY NA RAKOVINU!

 
Zákeřnou rakovinou prsu se Míša Kuklová (52) nenechala srazit na kolena. Jen co testy ukázaly, že je nádor skutečně pryč, začala herečka o svém nelehkém boji s chorobou mluvit. Jejím vroucným přáním Míši totiž je přesvědčit ostatní ženy k preventivním prohlídkám.
09.02.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Kuklová (303 článků)

Míša Kuklová otevřeně o prodělané rakovině prsu: Děsivý detail, který zatím nezazněl!

 
Zákeřnou rakovinou prsu se Míša Kuklová (52) nenechala srazit na kolena. Jen co testy ukázaly, že je nádor skutečně pryč, začala herečka o svém nelehkém boji s chorobou, která se jí snadno mohla stát osudnou, mluvit. Vroucným přáním Míši je totiž přesvědčit ostatní ženy k preventivním prohlídkám. Přesto je jedna věc, která nezazněla ani v její 13. komnatě a herečka by rozhodně byla ráda, aby se o ní vědělo.
09.02.2021 06:20 |

podobné články

USA a Jižní Korea zahájily velké vojenské manévry. KLDR leští jaderné zbraně

 
Severní Korea pohrozila preventivním jaderným úderem proti Jižní Koreji a Spojeným státům kvůli jejich společným vojenským manévrům. Uvedla to oficiální severokorejská tisková agentura KCNA. Hrozba „preventivním jaderným útokem ve jménu spravedlnosti“ podle ní byla obsažena v nedělním prohlášení nejvyššího velení severokorejské armády.
07.03.2016 14:30 |

podobné články