Článek

Panika ve Větrném Jeníkově zavřela vyhlášenou pekárnu, i když pekaři jsou zdraví

 
Panika, která v regionu Větrného Jeníkova vypukla po rozšíření informace o výskytu koronaviru, historicky poprvé uzavřela zdejší vyhlášenou pekárnu U Dolejších, přestože jsou zaměstnanci zdraví. Právu to potvrdil majitel firmy Libor Martinů.
09.07.2020 16:00 |

podobné články

Podobné články

Ve Větrném Jeníkově opět zavedli roušky, koronavirus se potvrdil celkem u 14 lidí

 
Městys Větrný Jeníkov na Jihlavsku vrátil v neděli zpět koronavirová opatření. Lidé musejí opět nosit roušky, zavřel úřad či pošta. Důvodem je pozitivní případ nákazy a několik osob vykazujících příznaky. Informovala o tom starostka Martina Lisová na obecním webu. V úterý hygienici ve Větrném Jeníkově potvrdili dalších 13 nakažených.
07.07.2020 08:45 |

podobné články

Situace v ohniskách nákazy se zklidňuje, hygienici ale zůstávají obezřetní

 
Situace ve třech ohniskách koronaviru v České republice, tedy v Karviné, ve Větrném Jeníkově a v Církvicích, se podle informací Novinek uklidňuje. V Církvicích přibyly v pondělí pouze dva případy, a situace se tam tak podle mluvčí krajské hygienické stanice zlepšuje. Počet nových případů klesá také v Karviné, přesto jich je tam každý den mezi 20 až 40. Ve Větrném Jeníkově v úterý nepřibyl zatím žádný nakažený.
14.07.2020 15:30 |

podobné články

Ve Větrném Jeníkově končí mimořádná opatření, roušky v obchodech zůstávají

 
Hygienici zrušili k pondělním 15:00 mimořádná opatření zavedená ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku kvůli vysokému počtu nemocných s covidem-19. Vyplývá to z informací na webu krajské hygienické stanice. V obci budou ale dál platit omezení vydaná pro celý okres Jihlava, nutná bude třeba rouška v MHD či obchodech.
20.07.2020 17:15 |

podobné články

Jihlava zůstala bez housek, do pekařství vjel kamion s kolotočem

 
Nestor českých pekařů Karel Dolejší (80) se prý v pondělí už podruhé narodil. Do pekárny se v podvečer ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku proboural kamion s kolotočem. Za posledních několik let to není jedinný náklaďák, který se o pekárnu postavenou ve vsi na rizikovém místě opřel.
28.08.2012 22:40 |

podobné články

5 TOP potravin s pozitivním přínosem pro zdraví

 
Věděli jste, že existují potraviny známé svým přínosem pro zdraví? Pokud ne, pak uděláte dobře, když si přečtete dnešní článek. Mnohdy se totiž jedná o potraviny, které máte doma nebo je běžně konzumujete, akorát netušíte o jejich dopadech na naše zdraví. Potraviny, které se mohou pyšnit přínosem pro zdraví, je kolem nás hned několik. Jsou tu takové, kterém říkáme superpotraviny, což jsou potraviny, jež jsou svým obsahem natolik výjimečné, že zvysoka převyšují ty ostatní. O těch se ale dnes bavit nebudeme, my se podíváme na potraviny s přínosem pro zdraví, které možná máte právě teď ve své lednici nebo spíži. Potraviny s přínosem pro zdraví – které to jsou? Kapusta Hned na začátek si dáme potravinu, nad kterou většina lidí znechuceně ohrnuje nos. Možná si i vy vybavíte školní jídelnu, kde byla kapusta častým obědem a nevzpomínáte na tyhle časy s úsměvem na tváři. Což je škoda. Kapusta totiž obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a antioxidantů, které mají pozitivní vliv na naše zdraví. Dále obsahuje velké množství bílkovin, které jsou pro naše zdraví nezbytné. Ořechy Kdo by si s chutí nepochutnal na oříšcích, které se dají zobat večer u televize, viďte? Napadlo vás ale někdy zamyslet se nad jejich přínosem pro zdraví? Ne? Škoda! Ořechy obsahují vitamíny skupiny B, jež mají pozitivní vliv na naše srdce, paměť i mozkovou činnost. Brusinky Brusinky určitě znáte, možná jen nevíte, jak mohou ovlivnit vaše zdraví. Často jsou doporučovány v případě onemocnění močových cest. Nutno zmínit, že mají výborné antioxidační vlastnosti a jejich specifický obsah působí jako účinná prevence proti vzniku rakovinných onemocnění. A rakovina je strašák, kterého se bojí většina lidí. Výborné jsou nejen čerstvé brusinky, ale i sušené, které jsou k dostání nejčastěji. Borůvky Když už jsme se zmínili o brusinkách, přidáme další drobné ovoce – tentokrát bude řeč o borůvkách, které... Čtěte více Příspěvek 5 TOP potravin s pozitivním přínosem pro zdraví pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2017 20:50 |

podobné články

V mohelnické pekárně se proháněli hlodavci. Inspekce ji zavřela

 
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zavřela po páteční kontrole Rašnerovu pekárnu v Mohelnici. Inspektoři našli ve výrobní hale nejen živého hlodavce, ale i larvy, moly a potemníky. Uvedla to SZPI ve své tiskové zprávě.
05.07.2014 16:10 |

podobné články

Ložisko koronaviru na Vysočině a Zaorálek v karanténě: Lidé znovu nasadili roušky

 
Hygienici potvrdili ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku 13 dalších onemocnění covidem-19. Kvůli prvnímu nakaženému se testovalo asi 30 lidí, 19 z nich bylo z obce, další byli ti, kteří se s nemocným setkali v nemocniční čekárně. Nákaza se potvrdila jen u obyvatel obce. Podle Jiřího Kose, ředitele sekce ochrany a podpory veřejného zdraví krajské hygienické stanice, čekají obec další omezení, ale ne celoplošné uzavření.
07.07.2020 16:20 |

podobné články

Vyhrajte pekárnu Moulinex od Pâté du Chef

 
Blesk pro ženy a značka Pâté du Chef Vám nabízí možnost zasoutěžit si o kvalitní domácí pekárnu Moulinex.
05.10.2009 13:40 |

podobné články

Agrofert koupil pekárnu, teď ji zavírá. V Brně propustí až 160 lidí, končí i firma v Roudnici

 
Koncern Agrofert uzavře ke konci září pekárnu Delta v Brně – Horních Heršpicích ze společnosti United Bakeries. Oznámil hromadné propouštění, dotkne se to až 160 osob. Areál nabídne k prodeji, sdělil dnes ČTK mluvčí koncernu Karel Hanzelka. United Bakeries koupil koncern loni. Patří mu také jednička na trhu Penam.
04.05.2020 15:55 |

podobné články

Zemědělci: Ceny mléka sice stouply, stále jsou ale pod průměrem EU

 
Výkupní ceny mléka se v Česku sice letos zvýšily, ale pořád asi o korunu zaostávají za průměrnou cenou vyplácenou v Evropské unii. Řekl to v pátek předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha na zasedání výboru svazu ve Větrném Jeníkově. K lepšímu postavení by českým producentům mléka podle něj pomohlo větší sdružování i otevření jejich vlastní mlékárny, o níž se už mezi členy svazu mluví delší dobu. Rozpracovány jsou podle Pýchy různé varianty tohoto projektu, podrobnosti k němu zatím uvádět nechtěl.
03.11.2017 15:05 |

podobné články

Ve středu bylo v Česku potvrzeno 129 případů COVID-19, dosud jich je 12 859

 
Ve středu bylo v Česku potvrzeno 129 nových případů nemoci COVID-19, podobné množství jako v úterý, kdy byl denní přírůstek 119. Dnes zatím laboratoře odhalily 45 případů. Nákaza se tak od začátku března prokázala u 12 859 lidí, 8 123 z nich se vyléčilo a 352 zemřelo. Vyplývá to z informací na webu Ministerstva zdravotnictví ke dnešním 17.30. V Česku jsou nyní tři ohniska nákazy. Největší z nich je na Karvinsku, další v Církvici na Kutnohorsku a ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku.
09.07.2020 22:35 |

podobné články

Další tři nové případy koronaviru na Jihlavsku. Hygiena uklidňuje: Žádná lavina

 
Z více než 100 odběrů, jež udělali v sobotu hygienici na Jihlavsku, jsou tři potvrzené případy nemoci covid-19. Hygienici testovali i v neděli, výsledky budou znát v pondělí. Za víkend udělali hygienici stovky testů, nemoc se v regionu lavinovitě nešíří. ČTK to řekl Jiří Kos z krajské hygienické stanice. Hygienici odebrali vzorky zaměstnancům jihlavské nemocnice a klientům sociálních služeb. Všechny případy souvisí s ohniskem nemoci covid-19 ve Větrném Jeníkově.
12.07.2020 17:30 |

podobné články

KDU-ČSL má kandidáta na hejtmana Vysočiny. Nestraníka, ředitele a doktora v jednom

 
Lidovci na své nominační konferenci ve Větrném Jeníkově, která se uskutečnila v sobotu, zvolili svoji kandidátku do zastupitelstva kraje. Lídrem a kandidátem na hejtmana je ortoped a ředitel Havlíčkobrodské nemocnice Vít Kaňkovský.
03.12.2011 19:50 |

podobné články

Lidovce na Vysočině povede v krajských volbách lékař Kaňkovský

 
Lidovce na Vysočině povede v krajských volbách ředitel havlíčkobrodské nemocnice Vít Kaňkovský. Tohoto lékaře a nestraníka zvolili na první místo kandidátky účastníci dnešní nominační konference KDU-ČSL, která se konala ve Větrném Jeníkově. Lidovci už také mají sestavenou celou kandidátku.
04.12.2011 07:30 |

podobné články

Sládek Jaromír Kalina povede lidovce na Vysočině

 
V čele lidovců na Vysočině stojí ode dneška sedmačtyřicetiletý Jaromír Kalina, sládek a výrobní ředitel jihlavského pivovaru. Ve Větrném Jeníkově o tom rozhodla nadpoloviční většina z téměř devíti desítek účastníků krajské konference KDU-ČSL.
27.04.2013 14:05 |

podobné články

Vystrčil (ODS): Nedá se to stihnout

 
Je sobota a dopoledne se ve Větrném Jeníkově koná tradiční Běh okolo Větrného Jeníkova. Zároveň také dopoledne v Kněžicích začínají dobrovolní hasiči slavit 140 let od svého založení. Hned po poledni zahajuje v Telči Milena Blažková výstavu „Poznej dědictví UNESCO“ a zároveň v tomtéž čase začíná setkání rodáků v Dušejově.
02.07.2018 12:20 |

podobné články

Další krajské organizace ČSSD budou řešit nominace do vedení

 
Tři krajské organizace ČSSD budou o tomto víkendu jednat o nominacích do celostátního vedení strany. Dnes se ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku sejdou sociální demokraté z Vysočiny, kteří budou zároveň volit svého krajského lídra. V neděli budou o personálních otázkách jednat členové ČSSD v Olomouckém a Zlínském kraji.
19.01.2019 06:30 |

podobné články

Zaorálek se setkal s nakaženým koronavirem a musel na test. Půl dne strávil v nejistotě

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pondělí absolvoval test na covid-19, výsledek byl negativní, oznámil večer na svém facebookovém profilu. Na test musel kvůli kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem ve Větrném Jeníkově na Vysočině koncem června. Zaorálek se však nemůže vrátit do Prahy, jak plánoval, musí zůstat v karanténě v Ostravě.
06.07.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2769 článků)

Zaorálek po druhém testu slaví: Konečně můžu ven. Ministr po karanténě zamíří do práce

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) má i druhý test na covid-19 negativní. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová. Končí tím jeho karanténa, v pondělí se už Zaorálek v Praze zúčastní jednání vlády. První test s negativním výsledkem ministr absolvoval v pondělí 6. července kvůli kontaktu s člověkem nakaženým koronavirem ve Větrném Jeníkově na Vysočině koncem června.
10.07.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2769 článků)