Článek

Panika a křik: Letadlo s dovolenkáři narazilo na ranvej, mohl za to vítr

 
Velmi nepříjemné chvíle si prožili pasažéři aerolinky Ryanair letící z Kanárských ostrovů do Velké Británie. Kvůli silnému větru je čekalo tvrdé přistání. Silný náraz do přistávací plochy některé z nich vyděsil.
18.07.2017 05:35 |

podobné články

Podobné články

Letadlo při přistání zasáhlo projíždějící auto, na ranvej dopadlo břichem

 
Pilot William Davis nebude na svůj první sólový let vzpomínat zrovna v nejlepším. Při sobotním přistání na letišti u texaského městečka Roanoke mu totiž vjelo do cesty auto, jehož řidič přehlédl stopku. Letadlo zasáhlo vůz podvozkovým kolem, promáčklo mu střechu a poté tvrdě dopadlo břichem na ranvej. Nehoda vypadala hrozivě, ale nikdo neutrpěl těžká zranění.
05.11.2012 20:40 |

podobné články

Osobnosti: William Davis (1 článek)

3 filmy, které by nevznikly, nebýt 11. září

 
11. září roku 2001 změnilo moderní dějiny naší planety víc než jakákoliv jiná událost. Teroristé z organizace Al-Káida tehdy unesli celkem 4 letadla. První a druhé letadlo následně narazilo do dominanty Spojených států, věží Světového obchodního centra v New Yorku, které se poté zřítily. Třetí letadlo narazilo do Pentagonu, sídla Ministerstva obrany USA. Čtvrté letadlo se zřítilo po souboji mezi teroristy a pasažéry v Pensylvánii. Díky této historické události bylo natočeno několik filmů, které nám tento hrůzný den připomínají.
11.09.2017 14:10 |

podobné články

Boční vítr pilotům při přistávání zavařil, s boeingy si hrál jako s papírovými vlaštovkami

 
Velmi silný boční vítr komplikoval přistávací manévry na letišti v britském Birminghamu. Piloti obřích dopravních letadel měli co dělat, aby se stroji v pořádku dosedli na ranvej. Vítr byl tak silný, že se letadla k dráze točila bokem, napsal server listu The Daily Mail.
12.04.2015 12:06 |

podobné články

Dovolenkáři z autobusu smrti: Co teď s nimi bude?

 
Ozvala se obrovská rána. Místo vytoužené pláže tu najednou byly jen krev, křik, smrt, panika… A houkání sanitek, které do nemocnic rozvážely živé i mrtvé. Jedna z nejtragičtějších nehod českého zájezdového autobusu v sobotu ráno na chorvatské dálnici zmařila život mnoha lidem. Kolem tragédie vyvstává řada otázek, k nimž je třeba hledat odpovědi. Zde jsou ty nejčastější...
24.06.2012 12:10 |

podobné články

Zázračné přistání Airbusu A380: Vítr si s letadlem nad ranvejí hrál jako kočka s myší...

 
Letadlo společnosti Emirates v německém Düsseldorfu se dostalo do značných problémů během přistávání. Airbus A380 už byl kousek od hladkého přistání, když si s ním před dosednutím na ranvej pohrál silný vítr. Naštěstí se pilotům jako zázrakem podařilo stroj ukočírovat.
06.10.2017 22:05 |

podobné články

Mámo, táto, poběžte! Dovolenkáři na lehátka čekali od božího rána, pak následoval šílený sprint

 
To je pohled jako z grotesky. Britští dovolenkáři se z hotelu Servatur Waikiki na Kanárských ostrovech vyřítili jako smyslů zbavení. Jejich cílem bylo zabrat si u bazénu lehátka na nejlepších místech.
01.08.2017 12:50 |

podobné články

Tvrdé přistání letadla na Filipínách: Přejelo ranvej a zapíchlo se do země

 
Pořádně drsné přistání zažili cestující letadla na Filipínách. Pilot nezvládl manévr, přejel se strojem ranvej a zapíchl se do trávy na konci přistávací plochy. Nikdo ze 165 cestujících naštěstí nebyl zraněn.
03.06.2013 10:00 |

podobné články

Nehoda českého ministerského letadla ve Stockholmu: Vyjelo mimo ranvej!

 
Pořádné drama zažila české delegace ministerstva obrany na palubě letounu JAK-40 při přistání ve Stokholmu. Jejich stroj měl závadu na brzdách a skončil mimo ranvej.
28.11.2013 20:30 |

podobné články

Pilot přistál s letadlem bezpečně, jen na jiném letišti

 
Tvrdé dosednutí na ranvej, prudké zastavení a pach spálené gumy. Tak popsali pasažéři letu společnosti Southwest Airlines z Chicaga přistání, které zažili v neděli v noci. Pilot Boeingu 737-700 totiž místo na letišti Branson přistál na asi 11 kilometrů vzdáleném letišti Taney County. To má ranvej poloviční délky, a tak měl pilot co dělat, aby zabrzdil včas.
13.01.2014 18:50 |

podobné články

Nad Kladnem budou burácet letadla. Pražské letiště čistí hlavní ranvej

 
Hlavní přistávací dráhu pražského letiště Václava Havla čeká čištění od nanesené gumy a jiných nečistot. Ranvej kvůli tomu bude od pondělí až do středy 23. listopadu mezi osmi ráno a pěti odpoledne uzavřena. Provoz bude přesměrován na vedlejší dráhu. Letadla tak po dobu údržby budou hlukem obtěžovat obyvatele Kladna.
20.11.2016 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4885 článků)

Harrison Ford si spletl ranvej a vjel pod kola boeingu se 110 lidmi: Vezmou mu konečně licenci?

 
Hollywoodský herec Harrison Ford (74) málem způsobil vážné letecké neštěstí! Ford si při přistávání se svým jednomotorovým letadlem Husky spletl ranvej a jen těsně minul Boeing 737 s více než 100 pasažéry na palubě. Herci nyní hrozí, že přijde o pilotní licenci.
15.02.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Harrison Ford (149 článků)

Malé letadlo narazilo do kancelářské budovy v New Yorku

 
Malé letadlo narazilo do kancelářské budovy na Long Islandu v New Yorku, pilot je ve vážném stavu. V neděli o tom informovala stanice CNN.
06.06.2010 08:20 |

podobné články

Letadlo narazilo do hory a explodovalo: Na palubě zemřely děti

 
Ve středu večer narazilo v americkém státě Phoenix malé letadlo do hory. Okamžitě explodovalo. Na palubě bylo 6 lidí, z toho 3 děti.
24.11.2011 16:00 |

podobné články

Na Trutnovsku narazilo do hotelu malé letadlo. Dva lidé jsou zranění

 
V Prostředním Lánově u Vrchlabí na Trutnovsku spadlo dnes odpoledne čtyřmístné letadlo Socata. Narazilo do hotelu, který byl téměř prázdný. Dvoučlenná posádka byla ve vážném stavu přepravena do nemocnice. Dnes o tom informovali záchranáři, policie a zástupce místního letiště. 
11.05.2013 17:40 |

podobné články

Neuvěřitelné video: Letadlo málem narazilo do motorového člunu

 
Tři rybáři, kteří jeli v motorovém člunu po řece Parana v Argentině, zažili obrovský šok, ze kterého se jen tak nevzpamatují. Málem do nich narazilo letadlo, které letělo příliš nízko. Jen těsně muže minulo.
09.05.2015 21:25 |

podobné články

Pilot narazil letadlem do dvou budov, v jedné z nich pracovala jeho manželka

 
Do budovy v Anchorage, největším městě Aljašky, v úterý narazilo malé letadlo typu Cessna 172. Pilot Doug Demarest byl namístě mrtvý, podle úřadů let nebyl povolen. Vyšetřování převzala FBI, ale kloní se spíš k verzi o tragédii než terorismu. V budově, do které letadlo narazilo, pracuje manželka pilota Kate Demarest.
30.12.2015 12:00 |

podobné články

Letadlo v New Jersey narazilo do budovy. Ohnivé peklo nikdo nepřežil

 
Dva mrtvé si vyžádala nehoda soukromého letadla, které narazilo do budovy a zdemolovalo několik desítek aut u přilehlého parkoviště v americkém městě Carlstadt, státě New Jersey. Letadlo mířilo k nedalekému letišti Teterboro, žádné pasažéry nevezlo.
16.05.2017 15:00 |

podobné články

Panika a boj o život: Pasažér natočil video z hořícího boeingu v Dubaji

 
Nechybělo mnoho a mohlo dojít k obrovské katastrofě. Ve středu na letišti v Dubaji havarovalo letadlo společnosti Emirates na lince z Indie, na jehož palubě bylo 300 lidí. Stroj začal po dosedu na ranvej hořet. Jeden z pasažérů natočil paniku, která ve stroji po přistání propukla.
04.08.2016 10:15 |

podobné články

Letadlo z Egypta tvrdě dopadlo na ranvej: Na lidi se sesypaly kufry, panika a kouř

 
Cestující z egyptské Hurghady zažili ve středu ve slovenském Sliači přistání, na které dlouho nezapomenou. Letoun soukromé společnosti AMC Airlines jel moc rychle, tvrdě dopadl na zem a celý se roztřásl. Na lidi začaly padat věci. Nikomu se nic nestalo. Informují o tom ve slovenské weby.
03.08.2017 12:25 |

podobné články