Článek

Pane Bárto, vy jste mafie? řečnil Rath ve sněmovně ke "šmírovacímu" zákonu

 
Poslanec a středočeský hejtman David Rath v sobě nezapře slovního útočníka. Dnes dopoledne se ve sněmovně totiž navezl do kolegy z Věcí veřejných Víta Bárty. A to ve chvíli, kdy poslanci v prvním čtení projednávali zákon o elektronických komunikacích. „Bárta se inspiroval asi knihou Mafie v Praze a tak přejmenoval svou ABL,“ řekl Rath na konto Bárty.
15.03.2012 10:32 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4435 článků) , Vít Bárta (2829 článků)
Podobné články

Rath ve vazbě sepsal další zákon. Tentokrát by zreguloval bojové psy

 
Poslanec David Rath, který je už od loňského května ve vyšetřovací vazbě, předložil ve Sněmovně další dva návrhy zákonů. První z nich se týká regulace bojových plemen psů a druhý mění ústavu, dává například možnost Sněmovně odvolávat jednotlivé ministry a posiluje postavení prezidenta. Od svého zadržení už tak Rath předložil celkem osm návrhů zákonů.
02.02.2013 13:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4435 článků)

Rath ve sněmovně: Pane Kubice, jste fakt dobrej. Ten trouba Rath se chytil

 
Obviněný poslanec David Rath vystupuje v Poslanecké sněmovně, která rozhoduje o jeho vydání. V dlouze a napjatě očekávaném projevu se pustil do ministra vnitra Kubiceho, který je podle něj strůjcem celé aféry.
05.06.2012 15:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4435 článků)

Rath ve sněmovně: Pane Kubice, jste fakt dobrej. Ten trouba Rath se chytil

 
Obviněný poslanec David Rath vystupuje v Poslanecké sněmovně, která rozhoduje o jeho vydání. V dlouze a napjatě očekávaném projevu se pustil do ministra vnitra Kubiceho, který je podle něj strůjcem celé aféry.
05.06.2012 15:20 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4435 článků)

Přijetí protikorupčních zákonů nejvíc brzdili ve sněmovně komunisté, říká mluvčí platformy Rekonstrukce státu

 
ROZHOVOR Před čtyřmi roky se mnozí poslanci zavázali platformě Rekonstrukce státu, že budou prosazovat protikorupční zákony. A jak své slovo skutečně splnili? „Rekordmany v počtu nedodržených slibů jsou poslanci KSČM, třeba Jan Klán a Václav Snopek porušili svůj slib o podpoře zákonů celkem čtrnáctkrát, převážně při hlasováních o zákonu o registru smluv. Ten svým podpisem část poslanců KSČM před volbami podpořila, později se od něj distancovali a nyní jej opakovaně kritizují jako jeden z nejhorších zákonů světa,“ uvedl mluvčí platformy Václav Zeman. A v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přiznal, že před letošními volbami se s velkou ochotou pro podporu přijetí dalších protikorupčních zákonů u politických stran už nesetkali.
20.10.2017 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Snopek (6 článků) , Jan Klán (21 článků)

Rath řečnil tak dlouho, až ho soudce přerušil do středy

 
Závěrečná řeč exposlance Davida Ratha trvala v úterý tak dlouho, že ji soudce přerušil a odložil do středy. Rath zvládl podrobně odvyprávět zakázku na opravu zámku Buštěhrad, k soutěžím na modernizaci nemocni, které byly podle obžaloby zmanipulované, se teprve dostane. Rath už odřečnil přes šest hodin čistého času. Podle původního plánu měl závěrečnou řeč ukončit v úterý.  
14.07.2015 10:36 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4435 článků)

AUDIO Rath (ČSSD): Pane Bárto, neprskejte na mě své odporné bacily

 
Průběh sněmovní rozpravy dne 5. 11. před jedenáctou hodinou večerní
06.11.2011 09:20 |

podobné články

Komunista Opálka na letadlo nepospíchal. Poslance Vilímce tak zklamal

 
Komunistický poslanec Miroslav Opálka tak dlouho dnes odpoledne řečnil za sněmovním mikrofonem, až ho musel napomenout kolega z ODS Vladislav Vilímec. „Neletí vám už letadlo?“ pronesl totiž Vilímec k Opálkovi mimo mikrofon. Opálka totiž v tu chvíli řečnil už téměř hodinu. K penzijní reformě, kterou Poslanecká sněmovna probírá od rána. Opozice je totiž výrazně proti tomu, aby vláda prosadila vyvedení peněz do soukromých penzijních fondů.
13.07.2011 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladislav Vilímec (21 článků) , Miroslav Opálka (49 článků)

Rath ve sněmovně: Tak jste toho troubu Ratha dostali, pane Kubice

 
Obviněný poslanec David Rath ve svém sněmovním projevu naznačil, že celou jeho kauzu zinscenoval ministr vnitra Jan Kubice. Snaží se Rath jen odvést pozornost od své viny, nebo jeho úvahy směřují správným směrem?
05.06.2012 15:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4435 článků) , Jan Kubice (680 článků)

Pakosta (ODS): Od zákona očekáváme úplný zákaz hydraulického štěpení hornin

 
Odpověď na otázku čtenář: "Pane senátore, starostové z Vašeho regionu se snaží prosadit přes kraje zákon o zákazu těžby břidlicového plynu na našem území. Vy jste nedávno přišel s něčím podobným a chtěl jste kvůli zákonu oslovit své kolegy. Mohu se zeptat jak se Vám u kolegů dařilo? A jak se nyní stavíte k iniciativě starostů? Také jsem si četl Vaši odpověď na dotaz ohledně zákazu těžby, kdy jste psal, že zrovna shromažďujete informace o zákonu z ostatních zemí? Co jste získali za inspiraci, respektive, co by mělo být obsahem případného zákona u nás?"
27.06.2012 07:45 |

podobné články

Rath dál útočí na Jiráta: Začínal jako bolševický prokurátor. A co Rath?

 
Nepravomocně odsouzený David Rath a státní zástupce Petr Jirát za sebou mají další slovní přestřelku. Rath prý dokonce zvažuje žalobu na ochranu osobnosti. Jiráta nešetřil, pustil se do něj s tím, že začínal jako bolševický prokurátor. A Rath? Za „bolševiků“ studoval, po revoluci rozjel lékařskou, ale především politickou kariéru. Kariéru, která skončila rozsudkem 8,5 let vězení.
29.07.2015 15:55 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4435 článků)

Pane Kubice, Rath na Vás myslel už dříve: Bejt připravenej na všechno

 
Bývalý hejtman David Rath opět stanul ve sněmovně, kde měl poslancům vysvětlit svou roli v již druhém korupčním případu, v němž jeho osoba figuruje. Rath opakovaně tvrdí, že vše je předvolební akcí ministra Kubiceho - odposlechy zveřejněné MF Dnes však naznačují, že toto vysvětlení měl připraveno již před svým zadržením.
04.09.2012 07:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4435 článků)

Jak se začlenit v nové práci?

 
Máme-li nastoupit do nového zaměstnání, hemží se naší hlavou miliony otázek. Bude se nám v nové práci dařit? Budeme vycházet s nadřízeným? Jak se začlenit v práci a zapadnout mezi kolegy? Jak udělat dobrý dojem? Tohle je jen chabý výčet otázek, na které s blížícím se dnem nástupu hledáme odpověď. Pokud nastupujete na pozici, kde budete muset vycházet se svými kolegy, pak určitě přemýšlíte nad tím, jak se začlenit. Udělat dobrý dojem na samotném začátku je nutnost, to ví přece každý. Jenže jak na to? Co udělat, abyste nic nepokazili a noví kolegové si na vás za vašimi zády nemuseli ukazovat prstem? 3 tipy jak se začlenit v práci Přijít jako nováček do nové práce je situace, ze které je většina lidí nervózní. A logicky. Pokud opouštíte zaměstnání, ve kterém jste již nějaký čas působili, měli jste zde známé či kamarády a možná i nějaké slovo, pak je pro vás pozice nováčka obrovskou změnou. A je potřeba se s ní vypořádat tak, abyste nezapůsobili jako plachá myška ani jako nafrněná ženská s nosem pořádně nahoru. Takže jak na to?! Tip první: tady žádné slovo nemáte Na samotném začátku je důležité uvědomit si jeden fakt: tady nejste ve své bývalé práci, jste na novém místě, s novými lidmi, nadřízenými i pravidly, které musíte respektovat. Co tím chceme říci? Pokud jste  na bývalé pozici měli nějaké slovo a mohli jste o něčem rozhodovat, aniž byste se museli ohlížet na názory druhých, tady taková práva nemáte. Jste noví, tzv. bažanti, kteří musí – jak se říká – držet jazyk za zuby a krok. Žádné vyskakování. Tip druhý: vychloubání se dobrý dojem nedělá S naším prvním tipem souvisí i druhý: vychloubání, vytahování nebo natřásání se před novými kolegy, co všechno jste dokázali, čeho jste dosáhli a jak moc jste byli ceněni na bývalé pozici, nemá v... Čtěte více Příspěvek Jak se začlenit v nové práci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.08.2017 08:25 |

podobné články

Vězeň Rath mluvil ve sněmovně. Poslanci jej nakonec ke stíhání vydali

 
AKTUALIZOVÁNO Do jednacího sálu Poslanecké sněmovny se dnes poprvé dostavil poslanec přímo z vazební věznice. Rath měl své místo vyhrazené u stolku zpravodajů, kde ho hlídali tři policisté v civilu. Sám Rath, který byl oblečen do tmavého obleku s černou kravatou, pak ve své řeči obvinil ministra Kubiceho, že jde v jeho kauze o politickou pomstu a odstranění opozičního politika. "Je to výsledek práce chobotnice pana Kubiceho," řekl také Rath poslancům. Ti jej po dvou a půl hodinách nakonec k trestnímu stíhání vydali. Pro bylo 183 poslanců, proti dva.
05.06.2012 14:15 |

podobné články

Rath: Na peníze jsem ani nesáhl. Kott při zatýkání kvičel strachy

 
David Rath před poslanci, kteří měli rozhodnout o jeho vydání soudu, řečnil přes dvě hodiny. Do Sněmovny ho kolegové nepustili. Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka domluvil pro slyšení hotel ministerstva vnitra.
22.05.2012 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9510 článků) , David Rath (4435 článků)

Vostrá (KSČM): Kauza Škárka. Poslední hřebíček do rakvičky

 
Když krachuje firma, měla by skončit. Strana Věci veřejné se jako firma chová. Není čas skončit, pane ministře Bárto?
05.04.2011 21:05 |

podobné články

Ještě to třeba trošku půjde, pane Bárto. Věci veřejné žijí a bojují

 
Můj čas ještě nepřišel, prohlásil neformální lídr Věcí veřejných Vít Bárta, když oznámil, že nebude kandidovat na hejtmana v Plzeňském kraji. Podle sociologa Jana Hartla je to krok správným směrem, protože osobní popularita Bárty klesla velmi nízko.
07.08.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hartl (82 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Ještě to třeba trošku půjde, pane Bárto. Věci veřejné žijí a bojují

 
Můj čas ještě nepřišel, prohlásil neformální lídr Věcí veřejných Vít Bárta, když oznámil, že nebude kandidovat na hejtmana v Plzeňském kraji. Podle sociologa Jana Hartla je to krok správným směrem, protože osobní popularita Bárty klesla velmi nízko.
07.08.2012 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hartl (82 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Vzniká nová justiční mafie? Paroubkův server je na pozoru

 
Na Nejvyšším státním zastupitelství sice vystřídal Renatu Veseckou Pavel Zeman, ovšem místo očekávané změny atmosféry, která byla za Vesecké a „justiční mafie“ velmi dusná, se zdá, že se tu rodí mafie nová. Opět jsou prý státní zástupci postihováni za odlišné názory. Jako příklad uvádí čtenářům Parlamentnilisty.cz dobře známý případ státního zástupce Zdeňka Koudelky.
15.07.2012 19:05 |

podobné články

Vietnamská mafie natočila českého diplomata při skupinovém sexu

 
Vietnamská mafie tajně natočila sexuální orgie bývalého českého vicekonzula Emila Palečka v Hanoji. Video zveřejnila na internetu, mafie chtěla zmírnit podmínky získání víz pro Vietnamce.
28.08.2012 06:50 |

podobné články