Článek

Pandy dostávaly nechutný bambus. Kanadská ZOO vrátí vystresované šelmy předčasně do Číny

 
Tři roky před sjednaným termínem chce kanadská zoologická zahrada vrátit do Číny dvě pandy velké, které má v zápůjčce. Kvůli pandemii covidu-19 a jejím důsledkům pro leteckou dopravu má totiž zoo problémy s dodávkami bambusu, kterým se vzácná zvířata živí. Informoval o tom místní server CBC.
13.05.2020 08:50 |

podobné články

Podobné články

Pandy v pražské zoo nebudou: Bobek svádí neúspěch na druhé, řekl Zeman. Za zvířata by se přimluvil

 
Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek oznámil, že pandy v pražské zoo nebudou. Může za to podle něj prezident Zeman, který neučinil nutný základní krok, kterým je požádat o zapůjčení čínského prezidenta. Zeman však ve čtvrtek večer řekl, že by se za zapůjčení pandy velké do pražské zoo přimluvil, ovšem ředitel podle něj s Čínou vůbec nejednal. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se zase nechal slyšet, že pokud prezident o pandy nežádal, Praha nemá co řešit.
30.11.2018 07:30 |

podobné články

V pražské zoo by se mohly objevit pandy

 
Pražská zoo by se mohla přidat mezi několik málo vyvolených zahrad, které chovaly pandy velké. Složitá diplomatická jednání podle ředitele pražské zoo Miroslava Boba už začala, důležitá by ale byla výstavba nového pavilonu, která by v souhrnném nákladu vyšla až na 200 milionů korun a kterou musí schválit pražské zastupitelstvo. Přítomnost vzácných tvorů by ale zoo přinesla ještě vyšší návštěvnost, než dosud. Čína pandy jen zapůjčuje, šance na tento vstřícný krok se ale zvýšila společně se zlepšujícími se vztahy mezi Prahou a Pekingem.
23.11.2015 17:36 |

podobné články

Zeman kvůli pandě Čínu o pomoc nežádal, Rakušan ano. Pandí diplomacie v praxi

 
Minulý týden se spor o pandy rozhořel v Česku. Nyní problém s pandami řešilo i Rakousko. V ČR upoutaly pandy pozornost poté, co ředitel pražské zoo Miroslav Bobek uvedl, že prezident Miloš Zeman svůj čínský protějšek o pandy nepožádal a pro Česko je nezískal. To rakouský prezident Alexander Van der Bellen naopak nyní během rakouské debaty o pandí diplomacii upozornil, že prezidenta Si Ťin-pchinga požádal o zapůjčení nového samce poté, co z vídeňské zoo vrátili do Číny pandí dvojčata a osiřela jim tam jejich matka.
03.12.2018 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Van Alexander (83 článků) , Miloš Zeman (23875 článků)

Kdy uvidíme pandy v pražské zoo? Zemanův slib se nevyplní

 
Prezident Miloš Zeman (74) měl požádat čínského prezidenta o pandy do pražské zoo, ale nestalo se tak. Pražská zoo, která je měla získat, tak musela projekt expozice pand velkých a langurů pozastavit. Chystaný pavilon stál 200 milionů korun. Pandy v něm ale určitě nebudou.
29.11.2018 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23875 článků)

Pandy v pražské zoo nebudou! Zeman o ně Čínu nepožádal, projekt zastavili

 
Pandy v pražské zoo nebudou! Podle jejího ředitele Miroslava Bobka byl projekt na expozici pand velkých a langurů čínských pozastaven kvůli tomu, že o ně prezident Miloš Zeman svůj čínský protějšek nepožádal a pro Česko je nezískal. O pandy podle ředitele zoo nemá zájem ani nové vedení Prahy. V pavilonu za 200 milionu prý ale bude možné chovat i jiné druhy zvířat.
29.11.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23875 článků)

Čínské pandy jsou podle Prahy příliš drahé. Od začátku se počítalo s tím, že v pavilonu mohou být jiná zvířata

 
Velký rozruch způsobilo vyjádření ředitele pražské zoo Miroslava Bobka k připravovanému pavilonu pro pandy velké a langury čínské. Projekt za 200 milionů byl totiž už před několika měsíci pozastaven - Miloš Zeman totiž čínského prezidenta o pandy nepožádal, což je základní krok k tomu, aby si je zoo mohla zapůjčit. Bobek zároveň uvedl, že pavilon byl už od začátku koncipován tak, aby se dal v případě potřeby uzpůsobit jiným zvířatům.
29.11.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23875 článků)

Psí máma pro mláďata pandy červené

 
Tato bílá fenka se ujala páru mláďat pandy červené v ZOO v severní Číně, když je opustila matka krátce po narození. Pracovník zoologické zahrady uvedl, že fena pandy přijala za vlastní a občas dokonce odmítá krmit své štěně.
09.08.2011 12:15 |

podobné články

Seniorka najednou přestala mluvit: V čelisti měla bambus!

 
Čínská rodina přivezla babičku Fu Ťin-feng (61) do nemocnice proto, že nemohla už osm měsíců úplně otevírat pusu a jíst. Lékaři nevyšli z úžasu, když zjistili, že Číňanka má v čelisti zabodnutý 12centimetrů dlouhý bambus. Po tak dlouhou dobu si toho nikdo nevšiml! Lékaři ženě podivný nález vyjmuli.
26.12.2013 05:12 |

podobné články

Zoo zakázala zaměstnancům svítivě barevné bundy. Mohly by pandy rušit při sexu

 
Zoologická zahrada ve skotském Edinburghu je jediná zoo na britských ostrovech, která chová pandy velké. Z Číny je má zapůjčeny do roku 2021. Samička Tchien tchien a sameček Jang Kuang však dosud na svět nepřivedli potomka. Vedení zahrady se teď pandímu páru snaží situaci co nejvíce usnadnit vydáním netradičních nařízení.
20.09.2018 12:09 |

podobné články

Dva levhartíci a gepardík ze Dvora Králové: Raf, jsme šelmy!

 
Trhali a mlaskali doslova jako šelmy! Dvěma malým levhartům a gepardíkovi, kteří se narodili v zoo ve Dvoře Králové ve stejný den, je sotva 1,5 měsíce. Maso už ale trhají jako pravé šelmy!
28.06.2013 08:10 |

podobné články

„Porcování tygra je prasárna. Pachatelé by měli jít do vězení na 10 let,“ zuří šéf zoo

 
Minulý týden utekly ze soukromé zoo na Hradecku tři divoké šelmy, o pár týdnů dřív u Prahy tygr a v červnu zase „venčená“ lvice napadla cyklistu. Kvůli podobným eskapádám se začíná o divoké šelmy v soukromých rukách zajímat i veřejnost. Podle šéfa táborské zoo Evžena Korce se ale není potřeba znepokojovat. Uprchlé zvíře prý zaútočí „jen“ tehdy, když má hlad či je zahnané do kouta. Jasno má i o případu, kdy lvice na vodítku napadla cyklistu na cyklostezce: muž prý jel neohleduplně. Pro Blesk Zprávy okomentoval expert i kauzu porcování tygrů.
20.07.2018 05:45 |

podobné články

Ředitelka zoo šokovala: Nemáme peníze, některými zvířaty budeme muset nakrmit šelmy

 
Krizí spojenou s koronavirem způsobující nemoc covid-19 trpí také zoologické zahrady, které zejí prázdnotou. Ředitelé německých zoo žadoní o dotace a chod zařízení v současné době udržují převážně z darů svých sponzorů. Ředitelka zoo v Neumünsteru šokovala prohlášením, že může dojít k situaci, kdy některými zvířaty nakrmí šelmy, informovala stanice BBC.
15.04.2020 18:00 |

podobné články

Číňané dovolili Obamové nakrmit pandy v chovném středisku

 
První dámě USA Michelle Obamové se dnes dostalo v Číně mimořádné příležitosti nakrmit v rezervaci pandy, což je běžnému návštěvníkovi zakázáno. Fotografové zachytili Michelle i její matku, jak v chovném středisku na jihozápadě Číny na dlouhé bambusové tyči podávají medvídkům jablko. Obamová dnes končí týdenní návštěvu Číny, kam s sebou vzala kromě matky i své dvě dcery Sashu a Maliu.
26.03.2014 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Michelle Obama (228 článků) , Sasha Obama (17 článků)

Zeman s Ivanou prošel tunelem teroristů. A schytal kritiku za čínské pandy, které nebudou

 
Prezident Miloš Zeman ve středu ukončil cestu do Izraele návštěvou hranice židovského státu s palestinským Pásmem Gazy. Společně s manželkou Ivanou měli možnost podívat se do tunelu, který vybudovali palestinští radikálové. Poté navštívili kibuc Nachal Oz a pak už se vydali zpátky do Česka. Mezitím však prezident schytal kritiku za to, že v případě své dřívější cesty do Číny prý nepožádal o pandy velké, takže se do pražské zoo nedostanou.
29.11.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23875 článků)

Zoo Praha se chystá na pandy: 200 milionů za pavilon!

 
Na vzácné pandy velké se chystá pražská zoo. Vedení hlavního města udělalo včera první krok, aby se do české metropole mohly nastěhovat, vyčlenilo tři miliony korun na přípravu projektu nového pavilonu.
28.06.2016 05:15 |

podobné články

Vzácný přírůstek Zoo Praha se už předvádí lidem: Mládě pandy červené si vede dobře

 
Návštěvníci Zoo Praha mají konečně možnost spatřit velice vzácný přírůstek v pražské zoologické zahradě. Přes dva měsíce staré mládě pandy červené se v těchto dnech začíná samostatně pohybovat ve výběhu. Potomek se narodil samici Wilmě a samci Patovi, celá „rodinka“ si podle informací zahrady zatím vede dobře.
25.09.2018 15:40 |

podobné články

Zoo postaví nový pavilon goril, kvůli záplavám bude výš

 
Pražská zoo postaví nový pavilon goril, kvůli hrozícím záplavám bude stát v horní části zahrady. Novinářům to dnes řekl ředitel zoo Miroslav Bobek, který o tom jednal s pověřeným primátorem Tomášem Hudečkem (TOP 09). Stavba může vyjít na desítky milionů, zoo chce část peněz získat sbírkou. Celkové škody po povodni podle Bobka nejsou v zoo tak velké, jak se očekávalo. Prvotní odhady byly 160 milionů korun. Bobek nyní předpokládá, že nepřesáhnou 100 milionů korun. Příliš poničený není ani pavilon goril, zoo proto zvažuje, že své maskoty nebude stěhovat do zoo ve Dvoře Králové, ale nechá je v Praze.
07.06.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (668 článků)

Jablonec chce odlov exotické šelmy, která se pohybuje v okolí města

 
O souhlas s odlovem exotické šelmy, která se potuluje v lesích na Jablonecku, žádá magistrát Jablonce nad Nisou. Město už kvůli šelmě varovalo obyvatele, aby nepouštěli děti samotné do lesa, psy na volno a aby raději nechodili na houby. Teď už také doručilo žádost o odlov šelmy Správě chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Právu to potvrdil její vedoucí Tomáš Korytář.
24.10.2019 10:33 |

podobné články

Tříletý chlapec spadl do výběhu jaguárů: Šelmy jej pokousaly, ale přežil!

 
Strašlivé chvíle zažili návštěvníci i zřízenci v americké zoo, když malé dítě spadlo do výběhu s jaguáry. Šelmy na nej začaly ihned útočit a pokousaly jej na krku a nohou. V zoufalosti na ně otec začal házet, co měl po ruce. Zahnal je až zaměstnanec zoo, který na ně vytáhl hasicí přístroj. Dobrá zpráva: Dítě přežilo!
12.10.2014 16:15 |

podobné články