Článek

Pandemie zhoršuje řeč předškoláků. Za lockdownů se nemají po kom opičit, zjistil výzkum

 
Narůstá důkazů, že uplynulý rok plný lockdownů měl dopad na jazykové dovednosti předškoláků, píše BBC. Stále víc čtyř- a pětiletých dětí potřebuje s jazykem pomoci. Dřívější výzkumy ukázaly, že nedostatečný jazykový rozvoj dítěte může mít dlouhodobý dopad na jeho schopnost učit se.
29.04.2021 05:45 |

podobné články

Podobné články

Tvář recykluje zpěváky: Dejdar a Peroutka jsou nuceni se opičit po předchůdcích

 
Stejné tváře i problémy! To zažívají soutěžící třetí řady fenomenální show Tvoje tvář má známý hlas Martin Dejdar (51) a Milan Peroutka (26). Musejí se opičit po soutěžících první řady i bojovat se ztrátou hlasu.
06.03.2017 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Dejdar (514 článků) , Milan Peroutka (292 článků)

Stavíme komín

 
Vývoj komínů a komínových systémů se nezastavil a podnětem k inovaci komínových těles jsou především zdroje tepla, tedy v tomto případě kondenzační kotle. Pokud dnes přemýšlíte o výměně komínu nebo jeho opravě, zřejmě je to proto, že chcete vyměnit i starý kotel za nový.
11.06.2012 23:05 |

podobné články

Testování předškoláků v Praze 6: Poprvé zkoušeli PCR testy ze slin, za jeden zaplatí radnice 150 korun

 
Zhruba 1000 předškoláků ve 33 mateřských školách v Praze 6 se ve čtvrtek poprvé otestovalo PCR testem Resaliva. Výběrové řízení na dodavatele sad odběrových vzorků, které vypsaly jednotlivé mateřské školy, vyhrála laboratoř Spadia. Ta bude vzorky i vyhodnocovat. Informovala o tom radní pro školství v Praze 6 Marie Kubíková (ODS).
29.04.2021 13:30 |

podobné články

Pandemie se vyřádila i na nejmenších. První třídu nezvládnou, bojí se rodiče předškoláků

 
Letošní zápisy dětí do prvních tříd základních škol přinesly v řadě míst významné zvýšení počtu odkladů nástupu. Podle dětských psychologů sice ne za vše může pandemie koronaviru, ale ne každý rodič se svým potomkům mohl doma plně věnovat a rok, kdy nebyli ve školce, jim chybí.
05.07.2021 11:45 |

podobné články

Richard Seemann: Dva pohledy na ukončení německého lockdownu

 
S ohledem na mírně pozitivní vývoj pandemie v Německu se nyní ozývají hlasy, které usilují o ukončení lockdownu v polovině měsíce.
06.02.2021 09:20 |

podobné články

Kytaristovi (73) Rolling Stones se vrátila rakovina: S nemocí se tajně potýkal v průběhu lockdownu

 
Rocker Ronnie Wood (73) přiznal, že v průběhu pandemie opět zápolil s rakovinou. Během lockdownu mu našli rakovinovou buňku, ale zdá se, že vše dobře zvládl, jak ujistil fanoušky v rozhovoru pro britský The Sun.
26.04.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Ronnie Ronnie (16 článků)

Také Machálkovou v lockdownu přepadaly deprese: Řekla jsem si, že mě to nesežere

 
V životě neměla tak dlouhou pracovní pauzu, jako v době pandemie. V lockdownu ale Leona Machálková  (54) nezahálela.
13.06.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Leona Machálková (500 článků)

Blatný varuje: Situace v Česku se zhoršuje, hrozí pátý stupeň „psa“. Co rozhodne?

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) na páteční tiskovce k aktuálnímu vývoji pandemie covid-19 varoval, že se situace zhoršuje a hrozí dokonce přesun Česka do 5. stupně PES. Země je přitom právě od pátku nově ve čtvrtém stupni.
18.12.2020 13:15 |

podobné články

Dlouhá pracovní doba zabije ročně 745 tisíc lidí, varuje WHO. A covid to zhoršuje

 
Kvůli dlouhé pracovní době zemřou ročně stovky tisíc lidí. Vyplývá to z první celosvětové analýzy, která se zabývá dopady množství odpracovaných hodin na lidské zdraví. Trend se přitom zhoršuje a dále ho může urychlit pandemie covidu-19, upozornila Světová zdravotnická organizace (WHO), která studii vypracovala společně s Mezinárodní organizací práce (ILO). Autoři zprávy docházejí k závěru, že v roce 2016 zemřelo na mozkovou mrtvici nebo kvůli srdečním onemocněním spojeným s přemírou odpracovaných hodin odhadem 745 tisíc lidí. To je o téměř 30 procent více než v roce 2000.
17.05.2021 21:15 |

podobné články

Módní trapas! Zeťová s Gottovou vypadaly jako dvojčata

 
Helena Zeťová v módní bundě zaválela. Stejný záměr měla jistě také Ivana Gottová. I jí džínový svršek velmi slušel. Jenže s nápadem přišli její stylisti o den později a bylo z toho nemilé módní faux-pas. Moderátorka VIP zpráv se jistě nechtěla "opičit".
23.03.2011 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Helena Zeťová (210 článků)

Do VyVolených nastoupila podvodnice? Nová soutěžící prý krade cizí identitu

 
Je to zvláštní, ale vše nasvědčuje tomu, že do vily VyVolených se nově nastěhovala údajně polepšená hříšnice , která přitom prý nepěkně hřeší dál. Padesátiletá čarodějka Zdeňka Regina Soukupová podle mnohých kopíruje identitu mnohem proslulejší věštkyně Ivany Reginy Kupcové Sádlové, po níž se má v mnohém opičit. Zdeňko, není to hloupé?
16.10.2013 15:00 |

podobné články

Tydýt Pavlásek řádil na horách: Machroval a nechtěl se opičit po Kotkovi

 
Herec a známý komik Lukáš Pavlásek, který se proslavil rolí legendárního Tydýta v reklamě na mobilního operátora, se po dlouhé době ukázal v civilu. Svůj typický smysl pro humor ale rozhodně neztratil.
13.12.2013 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Pavlásek (278 článků)

Udženija (ODS): Opice z papírové ulice aneb Naprostá absence identity politických stran

 
Asi každý z nás si vzpomene na pokřik ze školních dnů: „Opice z papírové ulice!“. Mě tento pokřik napadl v okamžiku, kdy jsem slyšela absurditu, že si TOP 09 na 1. máje pro svůj happening zabrala Petřín, a to přesně tu plochu, kterou po léta vždy používala ODS. Jak trapné, že tato „populární, pravicová, liberální, ba i konzervativní“ – a já nevím, jakými dalšími přívlastky honosící se strana – si není schopna najít své vlastní místo, se kterým by byla identifikovatelná, a musí se opičit po politické konkurenci.
05.05.2014 15:25 |

podobné články

Po Gisele Bündchen a její kojící fotce se začaly opičit další celebrity, hádejte, kdo je mezi nimi!

 
Když se Gisele Bündchen nechala vyfotit jako zaměstnaná kojící matka během úprav, spustila nejen lavinu fotek kojících celebrit, ale doslova jí ostatní slavné matky vykradly nápad!
11.02.2015 19:47 |

podobné články

Osobnosti: Gisele Bündchen (300 článků)

Heslo „válka proti teroru“ je vrcholem lidské zrůdnosti. Krajan Jírovec odkrývá to, co je za ním skryto

 
KOMENTÁŘ Copycat je slovo, jehož český význam se dosti přesně blíží termínu „opičit se“. V USA je běžně používáno v souvislosti se střílením ve školách, nákupních střediscích a různých institucích. Ono „opičení se“ je samozřejmě podporováno publicitou, kterou takové události mají v mediích. Ve společnosti, kde existuje mocná National Rifle Association, existuje násilí ve filmech a počítačových střílečkách, je vždy snadné najít primitivy, kteří se chtějí proslavit (často i posmrtně) v mediích.
13.12.2015 17:06 |

podobné články

Miroslav Kulhavý: Co se nevešlo do pořadu Máte slovo aneb Promarněná šance

 
Novela zákona o vojenském zpravodajství budí emoce, které jí nepřísluší. Pan Ferjenčík od Pirátů chtěl na ní dokumentovat všechno zlo světa, ale vycházela mu z toho jen zadrhnutá deska: šmírujete, šmírujete, šmírujete... Je pravda, že novelizovat se mělo určitě dříve, ale Piráti, když chtějí sbírat politické body, nemohou se opičit po panu Fialovi z ODS a říci k problému dvě věty, které jsou vždy zakončeny: "Ale ta vláda...." Své vystoupení hodnotím tak na -2, protože dostat se ke slovu až po 21. minutě pořadu se nedá omluvit. Pak toho chce člověk říci hodně a rychle a kvalita jde dolů.
22.04.2017 17:35 |

podobné články

Meghan si postavila hlavu: Opičit se po Dianě a Kate rozhodně nebude!

 
Americká herečka královské rodince pěkně zatápí. Komanduje své okolí, nic ji není dobré! Aby toho nebylo málo, teď už tahle holka kašle i na zaběhnuté tradice.
07.01.2019 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Kate Kate (663 článků)

Podivná kauza, jméno Ištvan. Policie tam lezla. Rybařili důkazy, doufali, že něco najdou. Nic. Advokát Koudelka odhaluje důvody „šťáry“ na Faltýnka. A jsme zase u Nagyové s Nečasem

 
ROZHOVOR „Když jsem slyšel poprvé o kauze ricin, ihned mi bylo jasné, že je to fantasmagorie. Pakliže na to Bezpečnostní informační služba skočila, dokazuje to, že tajná policie a služby se nezměnily ve svém myšlení od doby, kdy Jaroslav Hašek popsal ve Švejkovi tajného Bretschneidera,“ konstatuje advokát Zdeněk Koudelka (Trikolóra). Vysvětluje také, že USA nejsou pro něj vzorem. „Vždyť roku 1919 zavedly prohibici, což neudělal ani Hitler, ani Mussolini, ani Stalin. Byl to pokus změnit člověka nařízením státu, který skončil debaklem. Výsledkem byl rozvoj zločinu a mafie. Pokud si v Minneapolisu zruší policii, je mi to jedno, ale určitě se nesmíme opičit. Byla by to idiocie,“ myslí si. Nejdříve se však věnuje dění v Brně.
19.06.2020 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hašek (119 článků) , Jaroslav Hašek (119 článků) , Jaroslav Faltýnek (334 článků)

Babiš opět promluvil: Noste roušky a choďte na testy. O lockdownu se rozhodne brzy

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes opět nevyloučil, že Česká republika bude muset přistoupit k tzv. lockdownu, tedy zásadnímu omezení života lidí i ekonomiky kvůli epidemii covidu-19. Jakékoli rozhodnutí podle něj bude na expertní skupině epidemiologů, premiér ho bude akceptovat. Definitivně by mohlo padnout příští týden, nejspíš už na jeho počátku.
10.10.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků)