Článek

Pandemie v Česku „zacvičila“ s domácím násilím: Víc obětí žádá o pomoc

 
Vykázání z domova kvůli domácímu násilí v Česku loni ubylo. Policie k tomuto opatření přikročila v 1170 případech. Je jich o 89 méně než před rokem. Loňský počet je nejnižší za posledních deset let. Vyplývá to ze statistik, které zpracovává organizace Bílý kruh bezpečí (BKB). Poptávka po službách organizací, které pomáhají obětem domácího násilí, za nouzového stavu v první vlně epidemie vzrostla o 30 až 40 procent. Nyní je ve srovnání s předcovidovou dobou vyšší až o polovinu.
15.02.2021 15:25 |

podobné články

Podobné články

Víte, že se andělsky krásná Peštová potýká s domácím násilím?

 
Nelekejte se! Nádherou Danielu Peštovou  (41) naštěstí její životní partner Paľo Habera  (49) nemlátí. Topmodelka pouze aktivně podporuje charitativní projekt, který je zaměřen na boj s domácím násilím.
07.12.2011 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Peštová (436 článků)

„Chodíš do práce, nakazíš rodinu!“ vyčítal agresor ženě. Co udělal virus s domácím násilím?

 
Vyšší počet případů domácího násilí v době pandemie zaznamenala každá země, včetně Česka. Neziskové organizace, které poskytují pomoc a poradenství obětem domácího násilí, přicházejí s prvními počty hovorů na krizové linky. A také odhalují problémy, kvůli kterým oběti hledaly pomoc. Podle Bílého kruhu bezpečí převažovaly obavy spojené s nákazou. Muž například vytýkal ženě, že chodí do práce a nakazí rodinu, jiný muž byl agresivní, protože nemohl podnikat. Zároveň byl problém nečinnost některých státních institucí a soudů.
18.05.2020 05:40 |

podobné články

Neviditelné oběti koronaviru: V Česku během pandemie bují domácí násilí, trpí i děti

 
V souvislosti s pandemií covid-19 vzrostl i v Česku počet případů domácího násilí o 30 procent. Jak upozorňují odborníci, domácí násilí má i neviditelné oběti - děti. Ty, které jsou svědky násilí mezi rodiči, ztrácejí důvěru jak v agresora, tak i v oběť. Upozorňuje na to Petra Wünschová, ředitelka Centra LOCIKA. Během pandemie tak odborníci řešili například pokus dítěte o sebevraždu. Dětem, které násilí doma vídají, navíc pandemie sebrala jeden bod jistoty - školu. Nyní, když opět usedly do lavic, spustilo Centrum novou platformu, kde mohou najít pomoc nejen děti, ale i rodiče a učitelé.
23.09.2020 05:45 |

podobné články

5 mýtů o domácím násilí - Věříte, že si za to oběť může sama?

 
S domácím násilím souvisí spousta mýtů a předsudků, které bývají důvodem, proč oběti vyhledají pomoc pozdě, nebo nikdy.
08.04.2016 14:55 |

podobné články

CSSP: Terapeutická práce s dětmi z rodin, zasažených domácím násilím

 
Dětí se domácí násilí týká víc, než si myslíme. Doposud jsme nabízeli služby oběma rodičům – komplexní pomoc nenásilnému rodiči (osobě ohrožené) a možnost terapeutické péče rodiči, který se násilí dopouštěl. Rozšíření služeb o práci zaměřenou na děti, je logicky dalším krokem vycházejícím z faktu, že děti bývají leckdy domácím násilí zasaženy nejvíce. Z naší praxe se jedná o téměř 80% případů po vykázání násilné osoby ze společného obydlí a téměř 60% případů, kdy se na nás ohrožené osoby obrátí samy.
24.10.2019 18:55 |

podobné články

ANO: První trest kvůli výhrůžkám násilím radnímu Martinu Hermanovi v Kolíně

 
Padl první trest za výhrůžky násilím zastupiteli Kolína a středočeskému krajskému radnímu za ANO Martinu Hermanovi. Konkrétně jde o policistu, který na facebooku radnímu vyhrožoval fyzickým násilím.
05.03.2020 12:21 |

podobné články

Týrá vás partner? Braňte se! Bojovnice proti domácímu násilí Pavlína O´Toole vám poradí na chatu

 
Pavlína O´Toole, spisovatelka a bojovnice proti domácímu násilí, členka organizace Čas Robinsonů, která je zaměřena především na prevenci domácího násilí a pomoc obětem, bude hostem na chatu v redakci Blesk.cz v úterý v 9 hodin. Stali jste se obětí šikany ze strany partnera? Jak poznat, že vás partner psychicky týrá? Kam se obrátit o pomoc? Jaké jsou varovné signály špatného partnera? Kdo je nejvíc ohrožen domácím násilím? Ptát se můžete už nyní.
21.08.2015 19:05 |

podobné články

„Můžu si za to sama,“ říkají oběti domácího násilí. Opravdu vaše známá zakopla?

 
Modřiny, zlomeniny, ztráta sebevědomí a izolace od společnosti. Následky domácího násilí jsou bolestivé a statistiky neúprosné. V Česku se setkal s nějakým druhem násilí každý druhý, nejsou to ale jen ženy. Vedoucí sociálních služeb ze společnosti proFem – centra pro oběti domácího a sexuálního násilí Dana Pokorná řekla Blesk Zprávám, jak může každý poznat týranou osobu. A jak jsou na tom s domácím násilím Češi. V současnosti se členské země EU také zabývají Istanbulskou úmluvou, která má šířit prevenci a osvětu ohledně těchto rodinných tragédií.
21.11.2018 05:30 |

podobné články

Pandemie zhoršila domácí násilí: Víc oznámení na policii i volání na linku bezpečí, říká modelka, která jím sama prošla

 
Modelka Romana Pavelková  (36) sama domácím násilím prošla, a proto založila nadační fond, který bojuje za zdravé vztahy a šťastné rodiny. "Snažíme se pomáhat týraným osobám, hlavně ženám a dětem. Aktuálně se zaměřujeme hlavně na osvětu, protože nemám na to, abych mohla ty lidi finančně zaštítit, ale můžu jim poradit," vysvětlovala Super.cz Romana, která se fondu věnuje ve svém volném čase.
07.02.2021 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Romana Pavelková (186 článků)

Takhle dře Victoria Beckham: Při práci cvičí jógu. V podpatcích!

 
Čas jsou peníze a podnikavá Victoria Beckham to ví. Na Instagramu proto pobavila snímkem, který dokazuje, že jako správná žena rozhodně zvládá víc věcí najednou. V Singapuru si při práci zacvičila jógu.
17.05.2015 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Victoria Beckham (882 článků)

ACORUS: Charitativní výstava fotografií na podporu obětí domácího násilí

 
Až do 31. května 2018 potrvá charitativní prodejní výstava fotografií na podporu obětí domácího násilí v kavárně CAFE 131 u metra Hradčanská na Praze 6. Výstavu pořádá neziskové centrum ACORUS, nositel prestižního ocenění Neziskovka roku 2017. ACORUS pomáhá osobám ohroženým domácím násilím.
06.05.2018 12:15 |

podobné články

Kypr požádá Evropskou unii o finanční pomoc

 
AKTUALIZOVÁNO. Kyperská vláda se rozhodla požádat Evropskou unii o finanční pomoc z jejích stabilizačních fondů EFSF a ESM. Pomoc by měla ochránit finanční sektor, a tím i ekonomiku země před dopady hluboké dluhové krize v sousedním Řecku, sdělila dnes vláda. Kypr tak je pátou zemí eurozóny, která žádá o pomoc. Po Řecku, Irsku a Portugalsku dnes o pomoc pro své banky z unijních fondů požádalo i Španělsko.
25.06.2012 18:30 |

podobné články

Ivana Jirešová o domácím násilí: Žádné ženě by muž neměl ubližovat

 
Ivana Jirešová (38) se osobně s domácím násilím nesetkala, ale její kamarádka to štěstí neměla. Herečka proto dobře ví, jak týrané ženy trpí, a chápe, že se někdy odhodlávají roky, než přijdou na policii. Žena podle ní musí domácí násilí oznámit sama z vlastní vůle a nutit ji k tomu nemá smysl.
24.03.2010 16:45 |

podobné články

Speciál o domácím násilí: První svědectví, rozhovor se sociální pracovnicí a příběh týrané ženy

 
Probdělé noci v chladných komnatách, bolest, mučení hladem a pocity méněcennosti. I takový byl život Perchty z Rožmberka, české šlechtičny, kterou známe spíše pod přezdívkou bílá paní. S utrpením, které prožívala na hradě svého manžela Jana zLichtenštejna, se Perchta v dopisech svěřovala otci a bratrům. Její listy, v nichž si během dvaceti let mizerného manželství zoufá a úpěnlivě žádá o pomoc, jsou dosud prvním svědectvím o domácím násilí v historii. Je shodou náhod, že týraná žena je dnes asi nejznámějším strašidlem jihočeských hradů a zámků.
20.05.2018 05:05 |

podobné články

Lupič ženě v Praze násilím serval z krku řetízek

 
Lupič ženě v Praze násilím serval z krku řetízek. Policisté nyní po muži pátrají a prosí o pomoc při hledání také veřejnost a případné svědky. Na policejním webu to dnes oznámila mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Pachatele zachytila kamera, záznamy policisté na webu zveřejnili.
11.08.2015 14:35 |

podobné články

Istanbulská úmluva: Skryté fígle, sexualizace dětí. Ptali jsme se expertů, jasný vzkaz Babišovi

 
Rada vlády pro rovnost mužů a žen vyzvala kabinet, aby co nejrychleji schválil Istanbulskou úmluvu, což má být příspěvek k boji proti domácímu násilí, které se prý stalo jedním z negativních důsledků koronavirové izolace. Čtyři lidé, které ParlamentníListy.cz oslovily, se však shodli, že v oblasti ochrany před domácím násilím tato dohoda nic nového nepřínáší. Naopak skrývá řadu „čertových kopýtek“ ve zcela jiných oblastech. Hrozí prosazení ideologie genderismu s indoktrinací dětí již od předškolního věku a rovněž posílení moci neziskových organizací s politickou agendou. Tlak na prosazení Úmluvy je tak spíše zneužitím pandemie k politickým cílům.
27.07.2020 13:25 |

podobné články

Pospíšil pro Radiožurnál: Oběti budou mít právo na bezplatnou pomoc

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil pro Radiožurnál přiblížil, jak se zlepší postavení obětí trestných činů, které musely ještě donedávna prokazovat nárok na odškodnění u soudu. Podle novely trestního zákona o obětech trestných činů, kterou dnes Pospíšil představil, se ale už do sporu pouštět nemusejí. Změnu přinese zákon pro oběti trestných činů, který zaručí mnohem silnější pozici obětí v trestním řízení. Pospíšil do zákona například chce vpašovat jednu novinku a to, aby i české oběti trestných činů měly důvěrníka.
11.07.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2114 článků) , Jiří Pospíšil (2114 článků)

Právnička, režisér i módní návrhářka. Oběti masakru v Istanbulu mají své příběhy

 
Teroristický útok v istanbulském klubu si na Nový rok vyžádal 39 obětí, většinu z nich tvoří turisté. Mezi oběťmi je 11 Turků, většinu tvoří turisté z blízkovýchodních zemí. Jeden z mužů má vedle tureckého i belgické občanství. Jaké jsou příběhy některých z obětí? A proč vůbec do Istanbulu jely? Byli mezi nimi právnička i režisér. Sedm osob, které v klubu Reina zastřelil zatím neznámý pachatel, pochází ze Saúdské Arábie. Po třech obětech mají Libanon a Irák. Tunisko, Indie, Maroko a Jordánsko přišly při útoku každý o dva své občany. Mezi oběťmi jsou dále občané Kuvajtu, Kanady, Izraele, Sýrie a Ruska. Jsou to smutné počty. Kdo však oběti byly? Podívejte se. //www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/440885/saudska-pravnicka-nebo-indicky-reziser-kdo-jsou-obeti-masakru-v-istanbulu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copyJaké jsou příběhy některých z obětí zbabělého teroristy? A proč vůbec do Istanbulu jeli? Podívejte se.
03.01.2017 21:45 |

podobné články

Zima končí, postarejte se o auto

 
Dlouhá a tuhá zima pořádně zacvičila nejen se silnicemi, ale i s auty.
14.03.2010 06:50 |

podobné články