Článek

Pandemie covidu zhoršila „epidemii samoty“ mezi mileniály, varuje průzkum

 
Britský think-tank Onward představil průzkum, ve kterém se věnuje fenoménu mezi mileniály mladších 35 let. Mileniálové, čili generace Y, je většinou označení lidí, kteří se narodili po roce 1982. Právě mezi touto skupinou lidí se šíří osamělost, mají jen jednoho blízkého přítele, mnohdy žádného. Pandemie covidu-19 a lockdownová opatření jejich samotu ještě prohloubila, uvedl list Daily Mail.
11.07.2021 21:15 |

podobné články

Podobné články

Čeští senioři se bojí samoty více než smrti, ukázal průzkum. Hrůzu budí chudoba

 
Průzkum Českého červeného kříže ukázal, že se čeští senioři bojí jedné věci více než smrti. S rostoucím věkem lidé většinou počítají s odchodem na onen svět. Především lidé starší sedmdesáti pěti let se však velmi bojí samoty. Informovaly o tom Lidové noviny.
08.09.2013 14:00 |

podobné články

Podle obyvatel se česká ekonomika loni zhoršila

 
Ekonomická situace Česka se vloni podle většiny lidí (52 procent) zhoršila, podle 14 procent dokonce "velmi" zhoršila, podle 34 procent dotázaných se nezměnila; za lepší považuje ekonomickou situaci jen 11 procent respondentů. Vyplývá to z průzkumu CVVM zveřejněného v pondělí.
28.02.2011 19:15 |

podobné články

ČNB zhoršila odhad pro růst české ekonomiky. Intervence neukončí

 
Česká národní banka v nové prognóze zhoršila odhad vývoje české ekonomiky v letošním roce na 2,5 procenta. Zhoršila i výhled růstu hrubého domácího produktu pro příští rok na 2,5 procenta. Bankovní rada rovněž říká, že neukončí režim devizových intervencí dříve než v roce 2016. Informace uvádí server E15.cz.
06.11.2014 17:40 |

podobné články

„Češi umírali i steskem.“ Pandemie prohloubila pocit samoty, hodně zakusila i Nikola (32)

 
Velkou část hospitalizovaných pacientů na odděleních dlouhodobě nemocných tvoří lidé s chorobami typickými pro stárnutí. Nejsou to ale jen senioři, může jít také o mladé dospělé, u kterých se rozvinula chronická a dlouhodobá vážná nemoc. Mezi ně patří i Nikola, která trpí Crohnovou chorobou a musí nosit vývod. Pandemie covidu-19 prohloubila pocit osamění právě u dlouhodobě nemocných v nemocnicích. Pacientům, ale i zdravotníkům, kteří často trpí syndromem vyhoření, pomáhají psychoterapeuti.
15.06.2021 05:05 |

podobné články

Láska k věcem zmírňuje pocity samoty

 
Většina lidí, která se uchyluje k lásce k věcem, se tak snaží omezit negativní důsledky sociální izolace a samoty.
01.08.2011 23:50 |

podobné články

ŠOKUJÍCÍ STUDIE: Čeští důchodci se bojí víc samoty než smrti

 
Více než 600 tisíc českých seniorů nesdílí s nikým domácnost a podle posledního průzkumu Českého červeného kříže se až třetina z tohoto počtu cítí osamělá. Podle zjištění sociologů se důchodci bojí samoty dokonce víc než smrti.
06.09.2013 12:20 |

podobné články

Máma Denisa (25) zmizela ze samoty, opustila roční dcerku

 
Před skoro týdnem zmizela neznámo kam a od té doby po ní není nikde ani stopy. Pětadvacetiletá Denisa Kováčová utekla ze samoty u slovenského Kolárova a opustila teprve roční dceru. Žena je přitom zbavená svéprávnosti.
18.07.2016 21:30 |

podobné články

Česká televize: Zádušní oběť od tvůrců Zániku samoty Berhof. S Milanem Kňažkem, Ági Gubíkovou a Evou Josefíkovou

 
Láska, nenávist, touha po pomstě i po spravedlnosti – to jsou hybatelé děje kolem trojúhelníku hlavních hrdinů nového filmu Jiřího Svobody Zádušní oběť. Na zpracování detektivního příběhu z počátku 20. století se sešli tvůrci legendárního filmu Zánik samoty Berhof – kromě Jiřího Svobody scenárista Vladimír Körner, kameraman Vladimír Smutný a herec Milan Kňažko. Snímek uvidí diváci ČT1 v neděli 9. dubna ve 20.15 hod.
30.03.2017 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Kňažko (89 článků) , Vladimír Körner (15 článků) , Jiří Svoboda (475 článků) , Jiří Svoboda (475 článků) , Eva Josefíková (145 článků) , Vladimír Smutný (14 článků)

Sexy zpěvačka Kate Matl už není sama! Po dvou letech samoty má zapálená lýtka

 
Zpěvačka, která je už několik let členkou týmu švýcarské hvězdy DJ Boba, Kate Matl (38) je po dvou letech samoty opět zamilovaná! Ale zatím si jeho jméno nechává pro sebe.
07.06.2017 14:15 |

podobné články

Zánik samoty Berhof. Audiokniha jako artefakt

 
Bez nadsázky lze prohlásit, že právě vydaná audioknižní podoba románu Vladimíra Körnera Zánik samoty Berhof přichází ke svým posluchačům jako skutečný artefakt. Jinými slovy se jedná o titul připravený se zjevně velkou péčí a po všech stránkách dotažený.
07.06.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Körner (15 článků)

Češi zanedbávali zubní prevenci, varuje Šmucler. A promluvil o strastech stomatologů

 
Některé státy v Evropské unii, stejně jako například Velká Británie nebo USA, v době pandemie pozastavily na čas stomatologickou péči. Lidé si mohli zajít k zubaři pouze s akutní bolestí. Jak řekl prezident České stomatologické komory (ČSK) Roman Šmucler, v Česku a také na Slovensku pracovali stomatologové téměř neustále. Přesto je pandemie pro zubaře velkou ekonomickou ranou. Stomatologie je podle ČSK po lázních epidemií covidu-19 druhým nejpostiženějším oborem zdravotní péče. Zubaři loni dostali uhrazeno zdravotními pojišťovnami asi o 1,7 miliardy korun méně, než bylo plánováno.
22.04.2021 19:20 |

podobné články

Čtvrtině lidí se po opatřeních kvůli epidemii daří hůř, část to zvládá jen těžko

 
Ekonomická situace více než čtvrtiny Čechů se v souvislosti s epidemií nového koronaviru podle šetření společnosti Median zhoršila. Část dotázaných pak nastalou situaci zvládá jen s obtížemi.
09.07.2020 12:15 |

podobné články

Jediný Hřib byl proti žádosti hejtmanů. Podpořil ji, aby předešel lynči Pražanů

 
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v neděli jako jediný hlasoval proti společnému usnesení hejtmanů ke stavu nouze. Nakonec se k němu ale připojil, protože nechtěl, aby Pražané čelili mediálnímu lynči, a aby lidé z ostatních krajů jezdili do otevřených pražských obchodů. Jsem lékař, situace by se zhoršila, řekl Novinkám. Asociace krajů v usnesení k žádosti připojila i výzvu k parlamentním stranám, aby se domluvily na dalším postupu boje s epidemií covidu-19.
14.02.2021 15:40 |

podobné články

Kvalita ovzduší v Moravskoslezském kraji se opět zhoršila

 
Kvůli špatným rozptylovým podmínkám se opět zhoršila kvalita ovzduší v celém Moravskoslezském kraji. Nejhorší byla ve čtvrtek okolo poledne situace na měřící stanici Věřňovice, kde denní koncentrace polétavého prachu vyšplhaly až na 251 mikrogramů na metr krychlový. Uvedla to Eva Augustová z regionálního předpovědního pracoviště ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.
07.01.2010 13:30 |

podobné články

Kvalita benzínu a nafty se prudce zhoršila. Kvůli biosložce

 
V prvním čtvrtletí letošního roku se v Česku rapidně zhoršila kvalita pohonných hmot.
25.05.2010 12:20 |

podobné články

Japonská vláda kvůli katastrofě zhoršila hodnocení ekonomiky

 
Japonská vláda ve středu poprvé za šest měsíců zhoršila hodnocení domácí ekonomiky. Reagovala tak na pokles výroby a výdajů spotřebitelů, které jsou důsledkem březnového ničivého zemětřesení a tsunami.
13.04.2011 13:15 |

podobné články

ČNB zhoršila odhad růstu ekonomiky letos i v příštím roce

 
Česká národní banka v nové prognóze zhoršila odhad růstu tuzemské ekonomiky pro letošní i příští rok. Letos centrální banka čeká růst hrubého domácího produktu o 1,5 procenta proti únorové prognóze progresu o 1,6 procenta.
05.05.2011 15:25 |

podobné články

VÍTE CO TANKUJETE? Kvalita pohonných hmot se ZHORŠILA!

 
Jakost pohonných hmot se v září zhoršila, upozornila ČOI.
18.10.2011 12:35 |

podobné články

Smogová situace se na řadě míst v Česku přes noc opět zhoršila

 
Na řadě míst v České republice se v noci na neděli opět zhoršila smogová situace. Překročení imisního limitu polétavého prachu hlásí například stanice z Prahy, Brna a Znojma. Nejhorší zůstává smogová situace na severu Moravy. Koncentrace prachu překračovaly imisní limity i na východě Čech. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
06.11.2011 10:45 |

podobné články