Článek

Pamatujete na Jolanu, Radima, Radku, Nosála a Honzíka? Kam zavál osud mladé herce z filmu Bota jménem Melichar

 
Film, který se i po čtyřiceti letech objevuje na televizních obrazovkách, patří do rané tvorby režiséra Zdeňka Trošky a stejně jako další jeho komedie a pohádky, už patří k do zlatého fondu divácky oblíbených filmů.
13.11.2023 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (632 článků)
Podobné články

Osudy dětských herců z komedie Bota jménem Melichar

 
Psal se rok 1983 a Zdeněk Troška uvedl do kin dvě úspěšné komedie – Slunce, seno, jahody a Bota jménem Melichar. Oba snímky slaví úspěch i po čtyřiceti letech. Školní komedie Bota jménem Melichar zavedla diváky do jedné pražské školy, kde prožívají žáci, učitelé i rodiče řadu úsměvných příhod.
06.04.2023 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (542 článků)

Hvězda filmu Bota jménem Melichar Řandová: Padesátnice, která se nebojí svléknout!

 
To je ale pohoda! Herečka a dabérka Regina Řandová (50), která je známá především z filmu Bota jménem Melichar, se s manželem vypravila na luxusní dovolenou a jelikož byla plná nadšení, ukázala také, jak skvěle vypadá v plavkách!
01.04.2018 05:25 |

podobné články

Dětská hvězda filmu Bota jménem Melichar Martin Šotola: Proč ze dne na den sekl s kariérou?

 
První roli získal, když byl ještě miminko! Martin Šotola (36) alias prvnáček Honzík z komedie Bota jménem Melichar, kterou jste mohli vidět včera na Primě, byl pro film přímo zrozen. Jeho kariéra byla našlápnutá, ale skončil s ní v patnácti letech.
19.08.2014 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Šotola (6 článků)

Bota jménem Melichar: Proč nikdo kromě Zdeňka Trošky nechtěl film natočit?

 
Ten film nechtěl nikdo točit. Odmítlo ho pět režisérů. Na Barrandově už byli nešťastní, chtěli udělat dílo pro děti, ale všichni raději dělali »mrtvé brouky«… Když už se zdálo, že scénář skončí v koši, objevil se tehdy devětadvacetiletý neznámý začínající »rejža« Zdeněk Troška (60), který produkci oznámil: „jdu do toho!“ Nebýt jeho, zřejmě by film Bota jménem Melichar nikdy nevznikl.
24.11.2013 12:12 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Troška (542 článků)

Film Bota jménem Melichar málem nevznikl: Proč se oblíbenou českou komedii režiséři báli natočit?

 
Je jen málo lidí, kteří alespoň jednou za život neviděli celovečerní debutový film režiséra Zdeňka Trošky, komedii Bota jménem Melichar. Příběh o krádeži luxusních kozaček na jedné pražské základní škole patří mezi divácky úspěšné filmy. Málokdo ale ví, že vše mohlo být jinak. Natočení snímku se totiž nikdo nechtěl ujmout.
21.05.2018 23:05 |

podobné články

Bota jménem Melichar: O jednu z rolí usilovaly i Miluna s Blaženou ze Slunce, sena

 
Těžko se najde někdo, kdo by ani jednou neviděl debutový snímek režiséra Zdeňka Trošky z roku 1983 Bota jménem Melichar. Příběh komedie zavede diváky na jednu z pražských základních škol a postaví před ně zápletku vskutku detektivní. Že půjde o krádež luxusních kozaček, asi tušíte, ale věděli jste například, že se do konkurzu na jednu z rolí přihlásila také Veronika Kánská, která později hrála Blaženu v trilogii Slunce, seno...? A není to jediná zajímavost, která se s tímto filmem pojí. Regina Řandová například v pořadu eXtra Host prozradila, kolik dostala za natáčení.
07.04.2023 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Regina Řandová (22 článků) , Veronika Kánská (53 článků)

Pamatujete na Jolanku z Boty jménem Melichar? Takhle své těleské obliny odhalila na masáži

 
Od doby, kdy Regina Řandová (47) v Troškově prvotině Bota jménem Melichar jako Jolanka ukradla fintivé spolužačce stříbrné kozačky Hromnice, už ve Vltavě uplynulo opravdu hodně vody. Film ovšem stále reprízují dokola, a tak herečce její první a nejslavnější roli stále všichni připomínají.
22.03.2015 10:55 |

podobné články

Úču z Boty jménem Melichar (89) srazili na ulici: "Nechodím"

 
Nezapomenutelná učitelka z Troškova filmu Bota jménem Melichar už téměř nevychází z bytu. „Nechodím!“ řekla deníku Aha! Alena Karešová (89) s tím, že se stěží dobelhá do krámku, který je jen pár metrů od domu, kde bydlí.
06.01.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Alena Karešová (2 články)

Zajímavosti o Botě jménem Melichar: O roli ve filmu měla zájem hvězda ze Slunce, seno

 
Je jen málo lidí, kteří alespoň jednou za život neviděli debutový film režiséra Zdeňka Trošky s názvem Bota jménem Melichar (1983). Příběh o krádeži luxusních kozaček na jedné pražské základní škole patří mezi divácky úspěšné filmy. Víte však o komediálním snímku vše? Připravili jsme pro vás sedm zajímavostí.
07.11.2021 17:00 |

podobné články

Koukněte na Jolanku z Boty jménem Melichar po 28 letech: Má prsa čtyřky a útlý pas

 
Herečce Regině Řandové nikdo neodpáře její první výraznou roli. Každý si vzpomene na Jolanku z komedie Bota jménem Melichar, kterou pravidelně reprízují všechny české televizní stanice. Stříbrných bot "hromnic" už má díky tomu doma celou sbírku.
27.09.2011 13:45 |

podobné články

Hvězda Boty jménem Melichar a hlas Angeliny Jolie: Tloustla jsem kvůli dítěti!

 
Herečka Regina Řandová (47), která se do povědomí televizních diváků zapsala jako jedna z hvězd snímku Bota jménem Melichar, konečně prozradila, proč měla před lety o osm kilo víc než teď. Oplácaná byla kvůli hormonům, které do sebe cpala kvůli touze po druhém dítěti.
27.09.2015 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2311 článků)

Takhle zamával čas s Radimem z Boty jménem Melichar: Jak dnes vypadá a čím se živí?

 
Bylo mu 17 let, když si dnes třiapadesátiletý David Rauch zahrál v Troškově komedii Bota jménem Melichar. Příběh o krádeži luxusních kozaček na jedné pražské základní škole stále patří mezi divácky úspěšné filmy. Jen málokdo však tuší, co se s někdejším dětským hrdinou Rauchem za ta léta stalo!
01.12.2019 15:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rauch (1 článek) , David Rauch (1 článek)

Perličky z Boty jménem Melichar: Koho chtěla hrát Blažena ze Slunce seno... a co dnes dělá deváťák Radim?

 
Nebýt odvahy tehdy začínajícího režiséra Zdeňka Trošky (68), rodinná komedie Bota jménem Melichar by nejspíš nikdy nevznikla. Do jejího natáčení se dlouhou dobu nikomu nechtělo, protože filmaři tvrdí, že jejich největšími nepřáteli jsou děti a zvířata. Není divu, mnohdy se chovají nepředvídatelně a bývá s nimi nejvíc práce.
17.06.2021 15:40 |

podobné články

NEUVĚŘITELNÉ: Žena použila nosála jako ZBRAŇ PROTI POLICISTŮM!

 
Žena z Jičína, která vlastní nosála červeného, ho použila proti policistům, kteří ji chtěli odvézt na záchytku. Je to ten samý nosál, který jí utekl už v květnu a pokousal dalšího policistu a prodavačku ve zverimexu.
17.06.2011 20:35 |

podobné články

Jak správně vybrat dětské boty? Známe nejčastější chyby!

 
Nejspíš není potřeba zdůrazňovat, že boty mají zásadní vliv na zdravý vývoj dětské nožičky. Nekvalitní boty způsobují zborcení klenby, potíže s páteří a vůbec nadělají spoustu neplechy, která se jen těžko dá v dospělosti napravit. Víte, jak vybrat boty, které budou mít na nohu vašeho dítěte ten správný vliv? Vyvarujte se nejčastějším chybám! Rodiče často vybírají boty pro děti stejně jako pro sebe – podle vzhledu. To je ale jen jedna z chyb… Jaké jsou nejčastější chyby, které rodiče činí při pořizování dětských bot? A jak se jim vyvarovat? Máme všechny odpovědi! Tip: Na eobuv.cz najdete nejen kvalitní dětské boty, ale také pánskou i dámskou obuv, kabelky a doplňky. Nevhodný tvar boty. Dětské boty by měly mít prostornou kulatou špičku, která prstům nabídne dostatek prostoru. Sledujte především vnitřní hranu špičky – čím rovnější je, tím lépe. Špičaté boty tlačí prsty směrem k sobě a tím je deformují. Nepořizujte dětem boty z umělých materiálů. Nejenže jsou neprodyšné, ale navíc se nepřizpůsobí tvaru nohy. Nepodceňujte stélku. Vnitřní část bot by měla být ze savého materiálu. Nepořizujte boty s měkkým opatkem. Zvláště u menších dětí je důležité, aby opatek důkladně nohu zafixoval. Měl by být tuhý a vysoký. Zamezíte tak deformaci kotníků a následnému šmajdání. Nepořizujte příliš tuhé boty. Na rozdíl od opatku by v přední části (v oblasti prstních kloubů) měla být bota dostatečně měkká a ohebná. Zapomeňte na vysoké podpatky. Vysoké podpatky vytváří přílišný tlak na přední část chodidla, proto by dětská bota měla mít podpatek co nejnižší a současně s co největší plochou. Dejte pozor na hmotnost. Příliš těžké boty zvyšují zátěž pohybového aparátu a zvyšují únavu. Dětské boty by tak měly být maximálně lehké. Nekupujte boty, co přesně padnou. Dětská bota by měla nabízet zhruba jeden centimetr prostoru navíc, proto vždy pořiďte o kousek větší. Šířka boty musí být minimálně tak široká, jako dětské chodidlo v nejširším místě... Čtěte více Příspěvek Jak správně vybrat dětské boty? Známe nejčastější chyby! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
30.11.2016 06:35 |

podobné články

Pamatujete na učitelku z bijáku Bota jménem Melichar? Takhle na plátně ukazovala svá ňadra

 
Herečku Evu Salzmannovou znají více než televizní diváci spíše příznivci klasického divadla jako představitelku složitých psychologicky vrstevnatých charakterů. Od roku 1990 můžeme herecké umění této dámy sledovat především na prknech Národního divadla, které teď po letech možná dobrovolně opustí.
16.08.2013 22:00 |

podobné články

Honzíka (13) prý zneužívali: Zhroutil se u výslechu!

 
Nezodpovězené otázky provázejí vyšetřování údajného znásilnění Honzíka (13) z Karlovarska v Dětské psychiatrické léčebně v Opařanech na Táborsku. Chlapce prý starší pacienti nutili k orálnímu a análnímu sexu. Policisté si Honzíka pozvali již na druhý výslech. Tentokrát se údajně zpovídal ne jako poškozený, ale jako podezřelý. Chlapec se při tom psychicky zhroutil!
14.02.2011 10:15 |

podobné články

»Chci vydělat penízky pro nemocnou maminku«: Honzíka (10) s epilepsií školil brněnský šéfkuchař

 
Trpí epilepsií a silnou formou hyperkinetické poruchy, tzv. ADHD. To desetiletého Honzíka z Brna velmi omezuje, přesto je to veselý kluk, který myslí na své blízké. Především na maminku, která o něj nepřetržitě pečuje. Rodina žije jen ze sociálních dávek a sama maminka by potřebovala lékařskou péči. Tu si ale nemůže dovolit, protože nemá nikoho, kdo by Honzíka a jeho mladší sestřičku pohlídal.
03.05.2018 05:10 |

podobné články

Regina Řandová z Boty Melichar je česká Angelina Jolie

 
SERIÁL: Blesk.cz odstartoval velký seriál o tom, jak se změnily dětské filmové hvězdy. Každý den přinášíme jeden velký příběh. Další na řadě je Regina Řandová (43), Jolanka z Boty jménem Melichar. Co filmová Jolanka dělá dnes a jaký byl její osud?
19.05.2010 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2311 článků)