Článek

Památkářka se zajímá o panelová sídliště: To ďáblické by si podle ní zasloužilo ochranu

 
Ve srovnání s jinými českými sídlišti platí to ďáblické za jedno z vůbec nejkrásnějších a nejpovedenějších. Právě na jeho provedení je dobře patrné, že není sídliště jako sídliště. „Kvalitní architektura, velké množství zeleně, občanská vybavenost, atypické prvky nebo výtvarná díla v jednotlivých domech,“ vyjmenovala architektka Hana Řepková z Národního památkového úřadu několik atributů, jimiž se sídliště vymyká.
10.01.2020 18:20 |

podobné články

Podobné články

Institut plánování a rozvoje: Více parkování a aktivit pro seniory. Místní řekli, jak oživit sídliště

 
Obyvatelům sídliště Vybíralova na Černém Mostě nejvíce vadí špatná organizace vozovek, málo parkování nebo nedostatek zábavy pro seniory. Vzniknout by měly kvalitní pěší cesty uvnitř sídliště a do okolní krajiny nebo plochy pro aktivní odpočinek. Odborníci z Institutu plánování a rozvoje (IPR) včera představili první návrhy, jak sídliště na Černém Mostě oživit.
26.05.2016 20:45 |

podobné články

Čím zkrášlit své okolí? Praha 9 chce zrevitalizovat panelová sídliště, občané mohou pomoci

 
Sídliště Prosek i Střížkov v Praze 9 vznikaly v 60. letech 20. století pro potřeby navýšení ubytovacích kapacit v Praze. I přes celkovou modernizaci si místy svůj „starobylý“ ráz na několika místech ponechaly. Radnice Prahy 9 proto hodlá přikročit k modernizaci několika vnitrobloků, ke které se mohou do 15. dubna vyjádřit i obyvatelé.
10.04.2018 12:50 |

podobné články

Ministerstvo zahraničí: Panelová debata k 70. výročí Všeobecné deklarace lidských práv

 
U příležitosti 70. výročí Všeobecné deklarace lidských práv se dne 10. prosince 2018 v prostorách ministerstva zahraničních věcí uskutečnila panelová debata, věnovaná významu Všeobecné deklarace pro současnost.
11.12.2018 16:30 |

podobné články

ANO by si zasloužilo skončit v Praze v opozici, nechal se slyšet Babiš

 
Hnutí ANO by si po komunálních volbách v Praze zasloužilo, aby na magistrátu skončilo v opozici. České televizi to v neděli řekl předseda ANO a premiér Andrej Babiš v reakci na to, že hnutí, které v minulém období mělo primátorku Adrianu Krnáčovou, skončilo v hlavním městě na pátém místě a bude mít 12 křesel.
07.10.2018 20:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17509 článků) , Adriana Krnáčová (773 článků)

Jablonec n.N: Podobu sídliště tvoří město společně s laickou i odbornou veřejností

 
Zcela ojedinělý počin v rámci České republiky je projekt United Colours of Mšeno, na kterém se společně podílí občané, město i odborná veřejnost. Poprvé se tak velká skupina zamyslela nad podobou panelového sídliště a snažila se najít jednotnou architektonickou koncepci pro panorama mšenského sídliště. Její výsledky je možné vidět v těchto dnech ve foyeru Eurocentra.
12.08.2011 14:25 |

podobné články

Sídliště Janov: Rozmlácené chodníky, feťáci, školáci s cigaretami. Jde to ještě spravit?

 
Obyvatelé sídliště Janov, jsou jednoduše řečeno zoufalí! Jejich klidné a zcela běžné sídliště se změnilo k nepoznání. Vybydlené budovy jsou vyrabované a zbyly v nich jen odpadky. Z chodníků jsou vytrhané dlažební kostky a v noci se člověk bojí vyjít na ulici. Je vůbec ještě nějaká šance Janov zachránit? My jsme v něm strávili celý den.
04.05.2015 05:05 |

podobné články

Institut plánování a rozvoje: Sídliště prokoukne. Místní se společně s odborníky a politiky shodli, jak dál

 
Komunitní zahradník, lepší dostupnost hromadné dopravy, bezpečnější ulice a kvalitní parkování. To by mělo čekat sídliště Vybíralova na Černém Mostě. Dnes se místní seznámili s plánovanými úpravami. Skončila tak plánovací fáze revitalizace sídliště a blíží se realizace konkrétních zásahů.
10.11.2016 14:40 |

podobné články

ANO ve finále kampaně cílí na pražská sídliště

 
Hnutí ANO ve vrcholící kampani do komunálních voleb cílí na pražská sídliště. Lídr kandidátky Petr Stuchlík tam pořádá sousedské večeře a na pondělní tiskové konferenci představil plán, jak by se měla sídliště změnit. ANO v současnosti vede pražskou koalici, v níž jsou ještě ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).
01.10.2018 14:40 |

podobné články

Bohatá firma dostala výprask. Odvážní občané ze sídliště Písnice vyhráli u soudu, kde bylo jako důkaz použito video PL

 
REPORTÁŽ Soud s "bojovníky" z Písnice se dostal do finiše. Žaloba na dva hlavní aktivisty ze zmíněného sídliště byla včera zamítnuta. První, Magdalena Vlková, se pak na chodbě soudu dojetím rozplakala. "Z našeho úhlu pohledu šlo pouze o šikanózní žalobu," řekl druhý, Ondřej Václavík. V dalším soudním řízení o určení vlastnictví sídliště Písnice už to tak nadějně nevypadá.
08.11.2018 17:05 |

podobné články

Developerské projekty? Jsou horší než normalizační paneláky

 
Rozhovor s Lucií Zadražilovou, vedoucí projektu Paneláci, který se snaží demytizovat panelová sídliště v Česku a zhodnotit jejich obytný potenciál.
30.07.2015 14:11 |

podobné články

ÚSTR pořádá debatu o vztahu současné společnosti a socialistické architektury

 
Hotel Praha, Ještěd, Palác kultury či panelová sídliště. O stavbách spojených s minulým režimem se v posledních letech vedou živé diskuze a spory.
22.08.2017 16:05 |

podobné články

Jak jsme žili? A často žijeme dodnes: Panelákový byt!

 
Panelová sídliště. Pro někoho strašidelný zámek, pro jiného vzpomínka na dětství a součást životní zkušenosti. Pro dalšího nostalgie či životní styl. Tak či onak, dodnes bydlí v socialistických panelácích, ale i v těch novějších, téměř každý čtvrtý Čech.
27.11.2017 12:15 |

podobné články

Památkářka Ivana Kyzourová: Pro Hrad jsem dělala s plným nasazením

 
Historička umění Ivana Kyzourová vedla téměř dvanáct let odbor památkové péče na Pražském hradě. Dohlížela na bezpočet restaurátorských prací, publikovala o nich studie v odborném tisku a připravila několik výstav. Má také velký podíl na rozsáhlém výstavním projektu, kterým si Pražský hrad v polovině května připomene 700. výročí narození Karla IV. Před týdnem její práce na Hradě překvapivě skončila.
19.04.2016 14:10 |

podobné články

Na Hradě jsem čelila šikaně, říká po výpovědi šéfka památkové péče

 
Poslední rok jsem čelila soustavné šikaně mých nadřízených, prohlásila bývalá ředitelka odboru památkové péče Kanceláře prezidenta republiky Ivana Kyzourová. Památkářka, která v posledních týdnech připravovala výstavu uspořádanou k 700. výročí narození Karla IV., dostala výpověď začátkem dubna.
09.05.2016 16:00 |

podobné články

Milionová krádež v Praze: Zloděj z domu odnesl trezor plný peněz a diamantů

 
Trezor s několikamilionovým pokladem zloděj »vykuchal« a pohodil u ďáblické hvězdárny. V pondělí ho tam našel pejskař. Podle policejního mluvčího pochází z trestné činnosti, kterou kriminalisté vyšetřují.
07.11.2017 17:40 |

podobné články

Při nehodě ztratil vědomí, jel ještě stovky metrů

 
Kuriózní nehoda se stala v sobotu v pražské Ďáblické ulici. Po srážce dvou aut řidič jednoho z nich upadl do bezvědomí, ale jel dál.
09.05.2009 15:10 |

podobné články

Pátrání na ďáblické skládce, narkomanka prý hodila dítě do popelnice

 
Drogově závislá matka prý dítě odhodila do kontejneru.
27.04.2010 11:45 |

podobné články

Při nehodě autobusu se v Praze zranilo pět žen, naštěstí lehce

 
Zranění ženy utrpěly při nárazu autobusu městské hromadné dopravy do osobního vozidla na křižovatce ulic Střelničné a Ďáblické v Praze 8, řekla mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová.
28.03.2013 15:25 |

podobné články

Podívejte se ze vzduchu na největší skládku v ČR

 
Na ďáblické skládce, která je největší v Praze, ale i v celé republice, každý den skončí tuny komunálního odpadu. Kopec odpadků, ač z velké části zatravněn, tvoří i hlavní pohledovou dominantu území. Podívejte se, jak vypadá ze vzduchu.
23.06.2014 20:25 |

podobné články