Článek

Palivo nemocnicím v Gaze půjde. Ale v Izraeli je kvůli němu oheň na střeše

 
„Pokud bude potřeba 400 kamionů, zítra jich bude 400.“ Izrael částečně mění taktiku v Gaze. Jenže v kabinetu Benjamina Netanjahua se kvůli pomoci pro Gazu schyluje ke tvrdému střetu. Silná slova zazněla i z USA. Armáda také hlásí do světa, že v boji proti ozbrojencům Hamásu bude pokračovat, ať už se budou vyskytovat kdekoliv na světě. Není přitom bez zajímavosti, že bahrajnský korunní princ zkritizoval Hamás a vyzval k propuštění rukojmích. Židovští studenti vystoupili na Harvardu ze studentské unie s odkazem na „hanebné selhání solidarity“.
18.11.2023 09:05 |

podobné články

Podobné články

Sčítání mrtvých: Při útoku Hamásu zabito 100 lidí. Odvetný úder v Gaze 198 obětí

 
Při sobotním útoku radikálního hnutí Hamás dnes zahynulo nejméně 100 Izraelců, přes 900 dalších utrpělo zranění. Uvedlo to izraelské ministerstvo zdravotnictví. Při odvetných izraelských náletech v Gaze pak podle ministerstva zdravotnictví v Gaze přišlo o život nejméně 198 lidí a dalších 1 610 bylo zraněno.
07.10.2023 16:50 |

podobné články

ČERNÁ SKLÁDKA NA LOUNSKU! Majitel tvrdí, že jde o palivo...

 
V Libčevsi na Lounsku, se opět hromadí německé odpadky. Tentokrát ale firma, která je tam vozí, tvrdí, že jde o alternativní palivo. Krajský úřad dnes však potvrdil, že o žádné palivo nejde. Před pěti lety tam přitom nelegálně navezený odpad někdo zapálil a skládka pak hořela několik dnů.
19.04.2011 18:20 |

podobné články

SEZNAM BENZINEK: Tyhle dostaly při letošních kontrolách pokutu za nekvalitní palivo

 
Čerpací stanice Pap Oil v Černošíně na Plzeňsku je rekordmanem. Ale v tom negativním slova smyslu. Tato benzinka totiž za nekvalitní palivo obdržela od České obchodní inspekce vůbec nejvyšší pokutu - 1,4 milionu korun. Podívejte se, v jakých dalších čerpacích stanicích objevili inspektoři nekvalitní palivo.
22.10.2013 12:50 |

podobné články

AREVA získala významnou smlouvu na dodávku jaderného paliva pro Dominion

 
AREVA získala smlouvu v hodnotě 73 milionů amerických dolarů na jaderné palivo pro americkou energetickou společnost Dominion a její druhý blok v elektrárně Millstone ve Waterfordu (Connecticut). AREVA, která v současné době již dodává palivo pro Millstone 2, bude palivo dodávat až do roku 2035, kdy skončí platnost provozní licence.
27.02.2014 16:50 |

podobné články

Kvalitní aditivovaná paliva šetří motor i peníze. Natankujete je na čerpacích stanicích MOL

 
Kvalitní aditivované palivo = vyšší výkon motoru + nižší poruchovost. I touhle nezvyklou rovnicí se dá vyjádřit, jak důležité je pro vaše auto tankovat jen to nejkvalitnější palivo. MOL jako druhý největší provozovatel sítě čerpacích stanic v České republice si uvědomuje, že nejjednodušší a nejméně náročný způsob jak prodloužit životnost auta, je tankovat dobře zvolené palivo s aditivy. Proto najdete na čerpacích stanicích MOL pouze kvalitní aditivovaná paliva, která se starají o motor a tím zlepšují jeho výkon.
01.06.2016 00:05 |

podobné články

Rosatom: Do Ostrověcké jaderné elektrárny dorazilo jaderné palivo

 
Do areálu Ostrověcké jaderné elektrárny, kterou staví v Bělorusku ruská korporace pro atomovou energii Rosatom, bylo dopraveno palivo pro první zavážku do reaktoru VVER-1200 prvního bloku. Palivo bylo vyrobeno v Rusku Palivovou společností Rosatomu TVEL a nyní je vybalováno a podstupuje vstupní kontrolu.
06.05.2020 14:25 |

podobné články

ČEZ hledá nového dodavatele pro Temelín. Rusové už nemají dodávat klíčové palivo

 
Energetická společnost ČEZ vybírá dodavatele paliva pro Jadernou elektrárnu Temelín na dalších zhruba deset let, jasno chce mít do konce letošního roku. Na dotaz ČTK to řekl mluvčí firmy Ladislav Kříž. Od roku 2010 palivo elektrárně dodává ruská společnost TVEL, předtím bylo používáno palivo americké firmy Westinghouse. Zájemce o současnou zakázku mluvčí nespecifikoval.
21.04.2021 20:50 |

podobné články

Rosatom testuje tolerantní palivo v Rostovské jaderné elektrárně

 
V 2. bloku Rostovské jaderné elektrárny začal 20. září 2021 zkušební provoz prvních palivových proutků, patřících mezi tolerantní palivo (ATF – accident tolerant fuel). Toto palivo je odolné vůči haváriím, takže přináší novou úroveň bezpečnosti jaderných elektráren.
22.09.2021 22:15 |

podobné články

Rusko už nebude dodávat palivo do Temelína. ČEZ ho chce brát od Američanů a Francouzů

 
Rusko už nebude dodávat palivo do jaderné elektrárny Temelín. Od roku 2024 jej bude dodávat americký Westinghouse a francouzská Framatome, oznámila to Skupina ČEZ v úterní tiskové zprávě. Nyní se používá ruské palivo od společnosti TVEL, která spadá do ruského státního holdingu Rosatom, informuje iDNES.cz.
12.04.2022 19:55 |

podobné články

Armagedon. Co Poláci i Češi včera předvedli u benzínek, svět neviděl

 
Benzínový a naftový armagedon? V českém příhraničí bylo v několika posledních týdnech běžné vidět u čerpacích stanic kolony aut s českými poznávacími značkami a polská média hovořila o tom, že Češi u nich levné palivo „lijí, co jim síly stačí“ a kam jen to jde. Po polských nedělních parlamentních volbách však již během pondělí začala být situace v Polsku odlišná. Do kanystrů již „lili, co jim síly stačily“ levné palivo i samotní Poláci, kteří se obávají, že jim výsledky nedělních voleb přinesou konec extrémně levného tankování. Zatímco v Polsku nyní 50litrovou nádrž natankujete i u benzínek přímo na hranici za 1660 Kč, u Orlenu o 3 kilometry vedle v Česku si za totožné palivo připlatíte 285 korun. A motoristé předvedli, že jim na ceně záleží.
17.10.2023 09:00 |

podobné články

Heger vezme peníze nemocnicím bez lékařů, chce audity

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) chce dojednat se zdravotními pojišťovnami, aby po 1. březnu platily méně nemocnicím, které kvůli masovým odchodům lékařů omezí péči. Ušetřené peníze by měly poslat nemocnicím a ambulancím specialistů, kteří se o pacienty navíc postarají.
04.01.2011 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1277 článků)

Seberou vám peníze a dají je teroristům. To je politika EU. Šichtařová je ráda, že spadly masky

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Není obhajitelné, aby z našich daní šly peníze pro teroristy. Peníze Evropské unie jsou peníze z našich daní. A peníze, které končí v Gaze, jsou peníze, které reálně končí u teroristů. „Neustále si kladu otázku, čím to je, že čím větší levičák a progresivista, tím větší podpora teroristům a Gaze. Už jen vyjádření pirátského ministra Lipavského, ve kterém se zmínil, že sice nebere Izraeli právo se bránit, ale současně Gaza má právo na sebeurčení, je skandální,“ říká pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová.
15.10.2023 16:10 |

podobné články

„Sklady zbraní v nemocnicích.“ 500 mrtvých v Gaze: Nové info a zásah Ruska

 
Válka v Izraeli pokračuje. Po sociálních sítích kolují videa z nemocnice al-Ahlí v Gaze, kterou zasáhla raketa. Ta usmrtila stovky lidí. Palestinci tvrdí, že raketu odpálila izraelská armáda, ale vláda židovského tátu to odmítá a tvrdí, že nemocnici zasáhla jedna ze zbloudilých islamistických raket. Objevilo se též tvrzení, že Hamás běžně skladuje zbraně i v nemocnicích, potažmo odtamtud odpaluje rakety. Do věci zasáhlo i Rusko.
18.10.2023 09:55 |

podobné články

Heger vykompenzuje nemocnicím vyšší DPH. Přidá jim až pět miliard

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger připustil, že zohlední růst DPH, až se bude rozhodovat o platbách nemocnicím na příští rok. Zvýšení DPH by tak nemocnicím zaplatily zdravotní pojišťovny.
19.08.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1277 článků)

Exvelvyslanec Pojar: V Gaze se střílet muselo, šlo o teroristický útok na suverénní Izrael pod pláštěm demonstrací

 
Bývalý velvyslanec v Izraeli Tomáš Pojar se vyjádřil ke střelbě do lidí v Gaze. Podle jeho slov se Izraelci agrese nedopustili a mají právo na ochranu hranic. Dodává také, že demonstrace organizovali teroristé a mír mezi Hamásem a Izraelem nenastane. „Trump má jasno, o čem ve sporu šlo, že jde o útok teroristické organizace na suverénní zemi,“ uvedl v rozhovoru pro DVTV.
16.05.2018 22:30 |

podobné články

Otevřeš okno, zavřeš dveře. Zpravodaj ČT o Izraeli pod palbou

 
Bývalý reportér České televize v Izraeli Jakub Szántó popsal, že nechápe, proč Hamás neinvestuje i do jiných věcí než jen do raket. „Pánové z Hamásu a islámského džihádu možná mohli investovat i do ochrany svých lidí, nejen do raket,“ myslí si. Život v Izraeli člověka změní. „Naučíš se věci, že se zavírají dveře a otevírají okna, protože to sklo je prostě něco, co ti může hodně ublížit, ty dveře jsou schopné trochu krotit a zabrzdit tlakové vlny,“ pověděl. V Izraeli žil se svojí rodinou.
01.06.2021 13:50 |

podobné články

Podle Fialy nehrozí ČR kvůli Gaze bezprostřední nebezpečí. Ale to si v Izraeli mysleli také…

 
České republice nehrozí žádné bezprostřední nebezpečí v souvislosti s děním v Izraeli a nezvýšilo se riziko teroristického útoku. Na tiskové konferenci po dnešním jednání Bezpečnostní rady státu to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Nemáme poznatky, že by se zvýšilo riziko útoků proti cílům v ČR, konstatoval.
19.10.2023 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5956 článků)

Ministr Stropnický: S přesunem velvyslanectví v Izraeli musíme postupovat opatrně, reakce v Gaze je hodně prudká

 
Současný šéf české diplomacie Martin Stropnický (ANO), jenž však v čele resortu končí a měl by být velvyslancem v Izraeli, se pro MF Dnes vyjádřil právě k stěhování ambasády do Jeruzaléma. A jak uvádí, k stěhování nemusí příští rok zatím dojít.
16.05.2018 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1947 článků)

Zoo hrůzy ve válkou sužované Gaze: Z predátorů jsou mumie!

 
Při pohledu na fotografie ze zoo v palestinské Gaze nezůstane jediné oko suché. Majitelé se kvůli zuřícímu konfliktu přestali o zvířata starat a z obávaných predátorů se rázem staly mumie!
07.03.2016 05:05 |

podobné články