Článek

Palestinské vlajky na UMPRUM. Pak zasáhlo vedení školy

 
Do oken Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze její studenti vyvěsili palestinské vlajky. Učinili tak bez vědomí a souhlasu školy. Vedení UMPRUM studenty následně vyzvalo ke svěšení vlajek.
22.04.2024 22:40 |

podobné články

Podobné články

Užší spolupráce s UMPRUM i Karlovou univerzitou. Praha tím hodlá zlepšit životní prostředí

 
Magistrát hlavního města uzavřel memorandum o spolupráci hned s dvěma vysokými školami. Jednou byla Filozofická fakulta Univerzity Karlovy (FF UK), druhá pak Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze (UMPRUM). Zatímco dohoda s Karlovou univerzitou by se měla zaměřit na spolupráci v oblasti sociálních služeb a školství, memorandum s UMPRUM zase obě strany zavazuje ke spolupráci  v oblasti technologií a zlepšování životního prostředí v metropoli.
28.02.2022 17:10 |

podobné články

MHMP: Praha podepsala Memorandum o spolupráci s UMPRUM

 
Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze (UMPRUM) bylo dnes podepsáno na půdě Magistrátu hl. m. Prahy. Slavnostního aktu se zúčastnili radní hl. m. Prahy pro oblast školství a sportu Vít Šimral a rektor UMPRUM Jindřich Vybíral. Obě strany podpisem potvrdily svůj zájem rozvíjet vzájemnou spolupráci, a to zejména v oblasti rozvoje kulturních a kreativních průmyslů i na výstavních a vzdělávacích projektech. Už minulé pondělí samotné memorandum schválili pražští radní.
02.03.2022 09:55 |

podobné články

Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě je ve skutečnosti továrnou OSN na palestinské uprchlíky. Za čas jich může být až 40 milionů

 
Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA) není pouze humanitární organizace. Její politický postoj je evidentní ve všech jejích sférách. Ústav pro monitorování míru a kulturní tolerance ve školním vzdělávání tvrdí, že v letech 2016-17 osnovy pro základní školy v Palestinské autonomii, částečně dotované UNRWA, učí studenty, jak být mučedníky, démonizovat a zpochybňovat existenci Izraele a výlučně se soustředit na návrat do jejich Palestiny. Francouzsko-izraelský dokumentarista s pseudonymem Pierre Rehov popisuje v textu pro Gatestone Institute v New Yorku vše podstatné, na čem je založena její existence.
18.08.2018 18:30 |

podobné články

Hromady a pohybky reprezentují UMPRUM ve Veletržním paláci

 
Ve Veletržním paláci jsou k vidění nejlepší závěrečné práce studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové. UMPRUM letos slaví 130 let od svého založení.
23.01.2015 16:37 |

podobné články

Nedostatek míst v pražských školkách řeší i dětské skupiny. Pro ukrajinské děti jednu otevřou na UMPRUM

 
Praha je připravena ukrajinské děti začlenit do školní docházky. Aktuálně se hledají místa v základních školách. Problém je ale s mateřskými školami, které jsou většinou za hranou své kapacity. Proto je potřeba vznik nových dětských skupin. Jedna taková se připravuje pod taktovkou studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (UMPRUM) a neziskové organizace Meta, která dlouhodobě pracuje se začleňováním migrantů. Dětská skupina vznikne v novém Technologickém centru Mikulandská. Studenti nyní shánějí dobrovolníky na hlídání i potřebné vybavení jako hračky nebo knížky.
14.03.2022 20:20 |

podobné články

Moderna, design i sběratelské unikáty jsou k vidění na výstavě kol

 
V Galerii UM na Vysoké škole uměleckoprůmyslové (UMPRUM) v Praze probíhá výstava kol. Její součástí je například závodní kolo na okruh, praktické skládací kolo do města, nebo designové kolo s dřevěnými řídítky. Do 18. dubna jsou zde vystavena kola od studentů a absolventů UMPRUM, ale i od malosériových výrobců.
02.04.2015 17:11 |

podobné články

Strkanice u stolu a čekání: První letošní výstava na UMPRUM přilákala desítky Pražanů

 
Strkanice u stolu. Ty zažili návštěvníci letošní první vernisáže v galerii UMPRUM. Výstava Pocta detailu totiž zvolila zajímavý koncept zasazení fotografií na dlouhý stůl, ke kterému se museli někteří probojovávat lokty.
08.01.2018 16:00 |

podobné články

Od biomedicíny ke šperku: Baví mě experimentovat, tvrdí student UMPRUM Ondřej Stára (27)

 
Studií biomedicíny zanechal a vydal se cestou srdce. Ondřej Stára vyměnil ČVUT za Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (UMPRUM), aby se po zbytek života mohl věnovat tvůrčí činnosti - konkrétně šperkařství. Proč ho láká právě tento design? A jak reagovala jeho rodina na rozhodnutí stát se umělcem?
08.11.2018 19:35 |

podobné články

UMPRUM má nové technologické centrum: Budoucí designéři, architekti či módní návrháři ocení 22 nových dílen

 
Vysoká škola uměleckoprůmyslová (UMPRUM) otevřela nové technologické centrum v upravené budově v Mikulandské ulici. Projekt se připravoval od roku 2012, v roce 2018 se konečně začalo s přestavbou. Škola od revoluce bojovala s nedostatkem prostoru, v nové budově studenti naleznou nejen dílenské zázemí, ale bude sloužit také ke konferencím nebo veřejným přednáškám.
30.11.2021 19:10 |

podobné články

„Ukrajina ještě nezemřela.“ Na Pražském hradě vyjádřili solidaritu vyvěšením ukrajinské vlajky

 
Na Pražském hradě v pondělí v poledne zavlála vlajka Ukrajiny k vyjádření solidarity se zemí, která je více než deset dnů zmítaná válečným konfliktem. Při vyvěšování vlajky zazněla ukrajinská a česká hymna. Hradní stráž vlajku za přihlížení kolemjdoucích na Hradčanském náměstí vyvěsila vedle české státní vlajky na prvním nádvoří, a to na stožárech, kde běžně vlají vlajky ČR a Evropské unie.
07.03.2022 14:20 |

podobné články

„Zbabělci! Lidé si to nepřejí?!“ Z českých radnic mizí ukrajinské vlajky. Je dusno

 
Z českých radnic mizí ukrajinské vlajky. To, čím na sebe poslední dobou upozornila radnice v Lounech, se ukazuje být trendem už delší dobu a pod různými záminkami jsou z radnic odstraňovány další a další ukrajinské vlajky. Na pomoci Ukrajině to ale nic nemění, hlásí ti, kteří vlajky nechávají svěšovat.
04.11.2022 10:50 |

podobné články

„Zbabělci! Lidé si to nepřejí?!“ Z českých radnic mizí ukrajinské vlajky. Je dusno

 
Z českých radnic mizí ukrajinské vlajky. To, čím na sebe poslední dobou upozornila radnice v Lounech, se ukazuje být trendem už delší dobu a pod různými záminkami jsou z radnic odstraňovány další a další ukrajinské vlajky. Na pomoci Ukrajině to ale nic nemění, hlásí ti, kteří vlajky nechávají svěšovat.
04.11.2022 18:30 |

podobné články

Suchdol požaduje přestěhování palestinské ambasády mimo své území

 
Pražská městská část Suchdol požaduje po ministerstvu zahraničí přemístění palestinské ambasády mimo své území. Radním vadí, že diplomaté v budově budoucí ambasády přechovávali zbraně a výbušniny. Uvedl to starosta městské části Petr Hejl v reakci na středeční výbuch v objektu budoucí palestinské ambasády.
03.01.2014 10:55 |

podobné články

Pokrytecká UEFA: Banán netrestá, palestinské vlajky ano

 
Disciplinární komise UEFA rozdala tvrdé tresty za rasismus na evropských stadionech. Atraktivní zápas Legie Varšava proti madridskému Realu se kvůli rasismu a výtržnostem odehraje bez diváků. Celtic Glasgow dostal vysokou pokutu, protože jeho fanoušci měli v hledišti vlajky Palestiny. Naopak bez trestu vyvázl ruský Rostov, kde nebyl banán na hrací ploše posouzen jako rasistický čin.
30.09.2016 18:30 |

podobné články

Palestinské vedení schválilo mírová jednání s Izraelem

 
Palestinské vedení v sobotu schválilo nepřímé mírové rozhovory s Izraelem. Oznámil to podle agentury Reuters mluvčí Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) Jásir Abid Rabbú.
08.05.2010 16:55 |

podobné články

Vlajky všude, kam se podíváš

 
Už jste si zvykla cestovat po různých koutech Evropy, nebo světa. Napadlo vás ale někdy přinést si kus zahraničí domů? Překonejte v sobě patriota a vyzkoušejte vlajky všech zemí doslova na vlastní kůži! Vlajky jsou vděčné. Jsou ...
17.08.2011 09:25 |

podobné články

Na prezidentském paláci ve Varšavě spustí vlajky na půl žerdi

 
Na prezidentském paláci ve Varšavě spustí kvůli úmrtí Václava Havla vlajky na půl žerdi. Oznámil to polský prezident Bronislaw Komorowski, podle něhož je smrt českého exprezidenta velkou ztrátou. Vlajky na půl žerdi budou spuštěny i před polskou ambasádou v Praze a polským konzulátem v Ostravě.
18.12.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6483 článků)

Nad Hradem takhle visela jen svastika, kritizuje Klausův institut vlajku EU

 
Institut bývalého prezidenta Václava Klause ve čtvrtek kritizoval vyvěšení vlajky Evropské unie na Pražském hradě. Podle institutu vlála nad metropolí v minulosti vedle české vlajky pouze nacistická vlajka s hákovým křížem. Vyvěšení vlajky EU inicioval prezident Miloš Zeman, který k slavnostnímu okamžiku pozval i šéfa Evropské komise Josého Barrosa.
04.04.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11109 článků) , Miloš Zeman (28075 článků)

Na hranicích Evropy hrozí masakr, džihádisté postupují: Co znamenají jejich černé vlajky?

 
Na prahu Evropy dál zuří boje s radikály. Při střetech s bojovníky z Islámského státu zahynulo během měsíce bojů u turecko-syrské hranice nejméně 550 lidí. Černé vlajky džihádistů však stále neustupují, ani přes nálety spojenců. Naopak se zdá, že přibývají! Co vůbec tyhle vlajky přesně znamenají?
12.10.2014 21:45 |

podobné články