Článek

Palestinské velvyslanectví v ČR kritizovalo přesun ambasády USA

 
Palestinské velvyslanectví v Česku dnes odsoudilo pondělní přesun americké ambasády v Izraeli do Jeruzaléma. Spojené státy tím nesou odpovědnost za eskalaci násilí mezi Izraelem a Palestinou, uvedlo velvyslanectví v tiskové zprávě. Česko chce do konce května otevřít v Izraeli honorární konzulát a do konce roku Český dům. Prezident Miloš Zeman usiluje o to, aby Praha stejně jako USA přesunula do Jeruzaléma i své velvyslanectví, připomíná ČTK.
15.05.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21251 článků)
Podobné články

Suchdol požaduje přestěhování palestinské ambasády mimo své území

 
Pražská městská část Suchdol požaduje po ministerstvu zahraničí přemístění palestinské ambasády mimo své území. Radním vadí, že diplomaté v budově budoucí ambasády přechovávali zbraně a výbušniny. Uvedl to starosta městské části Petr Hejl v reakci na středeční výbuch v objektu budoucí palestinské ambasády.
03.01.2014 10:55 |

podobné články

Suchdol požaduje přestěhování palestinské ambasády mimo své území

 
Městská část Praha-Suchdol požaduje po Ministerstvu zahraničních věcí přemístění palestinské ambasády mimo své území. Radním vadí, že diplomaté v budově budoucí ambasády přechovávali zbraně a výbušniny. Sdělil to dnes starosta Suchdola Petr Hejl. Po výbuchu v rezidenci zemřel ve středu palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál.
03.01.2014 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků)

Z tajného dokumentu vyplývá, jak Izrael tlačí na přesun české ambasády do Jeruzaléma

 
Česká republika už začala organizačně připravovat přesun své ambasády v Izraeli do Jeruzaléma. Vyplývá to z utajeného dokumentu, který minulý týden zaslal izraelskému ministerstvu zahraničí velvyslanec Daniel Meron. Podle něj zafungoval izraelský tlak, který byl podpořen i tím, že podobný krok již dříve oznámily další země v čele se Spojenými státy. Na vznik týmu, který má prověřit možnosti přesunutí české ambasády, upozornili ve svém článku internetové stránky The Times Of Israel a i24news.
18.03.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Israel (1 článek)

Suchdol: Posílení dohledu policie u palestinské ambasády nestačí

 
Případné posílení policejního dohledu v okolí palestinské ambasády situaci z pohledu městské části nevyřeší, řekl ČTK starosta Prahy - Suchdola Petr Hejl. 
06.01.2014 21:25 |

podobné články

Posílení dohledu policie u palestinské ambasády nestačí, zní ze Suchdola

 
Případné posílení policejního dohledu v okolí palestinské ambasády situaci z pohledu městské části nevyřeší, řekl dnes ČTK starosta Prahy - Suchdola Petr Hejl. Suchdol odmítá ambasádu na svém území poté, kdy v objektu na Nový rok při výbuchu trezoru zahynul velvyslanec a policie tam následně našla i zbraně.
06.01.2014 21:25 |

podobné články

U palestinské ambasády se protestovalo. Lidé mají po výbuchu strach!

 
Lidé v okolí areálu palestinské ambasády mají strach. Dnes proto přímo před jejím novým sídlem v pražském Suchdole protestovali, aby bylo přemístěno jinam!
10.01.2014 21:20 |

podobné články

Velvyslanectví Kanady nabízí stáž pro studenta ze znevýhodněného prostředí, s hlubokou znalostí romského tématu

 
Velvyslanectví Kanady vyhlašuje ve spolupráci s Nadací Open Society Fund v Praze stáž na Velvyslanectví Kanady v Praze pro zájemce z řad českých univerzitních studentů a nedávných absolventů. Stáž je určena pro mladé lidi ze sociálně znevýhodněného prostředí s hlubokou znalostí romského tématu. Stážista bude mít za úkol připravit a realizovat plán aktivit velvyslanectví na podporu práv Romů a bude pracovat i na dalších úkolech. Cílem stáže je poskytnout mladému člověku ze sociálně znevýhodněného prostředí příležitost získat pracovní zkušenost na zastupitelském úřadu a dále rozvinout plán aktivit Velvyslanectví Kanady na podporu práv Romů.
02.11.2015 20:31 |

podobné články

U ambasády USA v Turecku se střílelo. Pár hodin po vraždě ruského velvyslance

 
Kvůli noční střelbě u budovy americké ambasády v Ankaře bude v úterý velvyslanectví uzavřeno. Pozastaveny budou i další diplomatické mise Spojených států v Turecku. Střelec byl zadržen a nikdo nebyl zraněn, uvedlo v úterý velvyslanectví. Incident se stal několik hodin poté, co byl během vernisáže zastřelen ruský velvyslanec.
20.12.2016 09:05 |

podobné články

„Plánoval vraždy!“ USA šokovalo propuštění Fajáda, Česko prý podpořilo teroristy

 
Velvyslanectví Spojených států velmi ostře kritizovalo rozhodnutí české vlády, která podle něj odmítla vydat do USA Libanonce Alího Fajáda a Chálida Marabího. Pro takový verdikt podle americké strany neexistuje žádné ospravedlnění. Vážně tím utrpí spolupráce orgánů činných v trestním řízení obou zemí a pouze to povzbudí zločinecké skupiny a teroristy po celém světě, uvedlo velvyslanectví v tiskové zprávě. Fajád podle informací serveru tisen.tv ve čtvrtek odletěl směr Libanon.
04.02.2016 17:55 |

podobné články

ČR prý ujistila Palestince o zachování české ambasády v Tel Avivu

 
Představitelé České republiky prý ujistili palestinskou stranu, že česká ambasáda v Izraeli zůstane v Tel Avivu. V rozhovorech se členy vedení Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) popřeli, že by Česká republika plánovala přemístit své velvyslanectví do Jeruzaléma. Oznámila to dnes na svém webu palestinská agentura Maan. Palestinci reagovali na nedávné výroky českého prezidenta Miloše Zemana, že by přesun ambasády podpořil. 
10.10.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21251 článků) , Aviva Aviva (190 článků)

Padesátka lidí demonstrovala za odsun velvyslanectví z pražského Suchdola

 
Obyvatelé pražského Suchdola žijící v blízkosti nové palestinské ambasády chtějí, aby se přestěhovala do jiné lokality. S tímto požadavkem přišlo dnes před budovu velvyslanectví státu Palestina asi pět desítek lidí. Informoval o tom server Tn.cz.
10.01.2014 22:05 |

podobné články

Severokorejský režim doporučil ambasádám evakuaci. Odjet mají i Češi

 
Severní Korea v pátek varovala zahraniční ambasády před hrozbou války a doporučila jim evakuaci. Některá západní velvyslanectví podle agentury Reuters ale Pchjongjang vyzval, aby do 10. dubna předložily evakuační plány, chtějí-li kvůli válečné hrozbě svá velvyslanectví vyklidit. Podle českého velvyslance v Pchjongjangu Dušana Štraucha obdržel doporučení k evakuaci i personál české ambasády.
05.04.2013 16:25 |

podobné články

NOVÁ FAKTA: Na palestinské ambasádě se našel arzenál zbraní! I samopaly

 
Kriminalisté dnes našli v objektu budoucí palestinské ambasády několik zbraní, které neprošly českou evidencí. Policie je dále zkoumá, řekl ČTK šéf pražské policie Martin Vondrášek. Počet zbraní ani jejich druh nechtěl upřesnit.
02.01.2014 16:05 |

podobné články

Policie našla na palestinské ambasádě zbraně

 
Kriminalisté dnes našli v objektu budoucí palestinské ambasády několik zbraní, které neprošly českou evidencí. Policie je dále zkoumá, řekl šéf pražské policie Martin Vondrášek. Počet zbraní ani jejich druh nechtěl upřesnit. Při vyšetřování středečního výbuchu trezoru, který nepřežil velvyslanec Džamál Muhammad Džamál, policisté podle Vondráška našli řadu stop. "Pokud se ptáte, zda to byly i zbraně, pak říkám, že ano," uvedl šéf policie.
02.01.2014 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků)

Diplomatická roztržka? Ministerstvo chce vědět, proč byly v palestinské rezidenci zbraně

 
České ministerstvo zahraničí bude po palestinské straně požadovat vysvětlení situace kolem nelegálně držených zbraní, které byly objeveny v komplexu ambasády na pražském Suchdole. Policie je tam objevila po středečním výbuchu, který nepřežil velvyslanec Džamál Muhammad Džamál.
02.01.2014 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků)

Na palestinské ambasádě policie našla další výbušninu

 
Pražští kriminalisté našli podle nynějších zjištění Práva po novoroční tragické explozi v rezidenci budoucí palestinské ambasády ještě další výbušný systém. Pravděpodobně byl schován ve speciálním otvoru v jedné knize.
16.01.2014 04:05 |

podobné články

Výbuch na palestinské ambasádě: 4 důvody, proč mohla bomba explodovat

 
Scénáře, podle kterých měla vybouchnout na Nový rok v budově palestinské ambasády bomba, se zužují. Jisté je, že palestinského ambasadora Džamála Muhammada Džamála nezabila výbušnina, která by měla za cíl chránit dokumenty v trezoru zastupitelství.
31.03.2014 16:15 |

podobné články

Ambasáda USA v Jeruzalémě už v květnu. Trump přitom tvrdil, že letos to nebude

 
Spojené státy plánují přemístit své velvyslanectví v Izraeli do Jeruzaléma v květnu. Informovaly o tom agentury Reuters a AP s odvoláním na zdroje z americké vlády, které si nepřály být jmenovány. Přesun americké ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma by vyšel na 70. výročí založení státu Izrael, které připadá na 14. května.
23.02.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Aviva (190 článků)

V budově ambasády byly nalezeny neevidované zbraně, potvrdila policie

 
Pražská policie potvrdila, že v budově palestinské ambasády byly nalezeny zbraně, které neprošly českou evidencí. Řekl to šéf pražské policie Martin Vondrášek.
02.01.2014 15:35 |

podobné články