Článek

Palestinci chtějí hnát před mezinárodní soud tři sta Izraelců. Včetně premiéra

 
Palestinci požádali Mezinárodní trestní soud, aby se zabýval údajnými válečnými zločiny ze strany Izraele. Vznikl tak seznam až tří stovek lidí, který hrozí stíhání. Jsou mezi nimi kromě zástupců armády i politici včetně premiéra Benjamina Netanjahua nebo ministra obrany Bennyho Gance. Problémem může být status palestinských území v Pásmu Gazy, která nejsou svrchovaným územím.
17.07.2020 22:05 |

podobné články

Podobné články

Palestinci chtějé hnát před mezinárodní soud tři sta Izraelců. Včetně premiéra

 
Palestinci požádali Mezinárodní trestní soud, aby se zabýval údajnými válečnými zločiny ze strany Izraele. Vznikl tak seznam až tří stovek lidí, který hrozí stíhání. Jsou mezi nimi kromě zástupců armády i politici včetně premiéra Benjamina Netanjahua nebo ministra obrany Bennyho Gance. Problémem může být status palestinských území v Pásmu Gazy, která nejsou svrchovaným územím.
17.07.2020 22:00 |

podobné články

V Polsku mají veselo. Lech Walesa chce hnát prezidenta před mezinárodní tribunál

 
Bývalý polský prezident Lech Walesa chce současnou hlavu státu Andrzeje Dudu hnát před mezinárodní soud. Uvedl to server PrvníZprávy.cz.
04.09.2016 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Lech Walesa (49 článků)

Desetitisíce Izraelců protestovaly proti premiérově politice

 
Desetitisíce Izraelců v Tel Avivu před blížícími se parlamentními volbami protestovaly proti politice premiéra Benjamina Netanjahua. Podle izraelského serveru Ynet se demonstrace zúčastnilo až 50.000 lidí.
08.03.2015 06:06 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Baumann (218 článků)

Netanjahu: Výstavba nezačne, uznají-li Palestinci židovský stát

 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v pondělí nabídl prodloužit moratorium na výstavbu v židovských osadách za podmínky, že Palestinci uznají Izrael jako židovský stát. Palestinci návrh odmítli.
11.10.2010 19:00 |

podobné články

VIDEO Na Blízkém východě to kvůli Trumpovi vře: Dva Palestinci mrtví, izraelské letectvo v akci

 
V Izraeli je pořádné horko, a to i navzdory studenému nevlídnému počasí. Palestinci od pátečního odpoledne protestují proti uznání Jeruzaléma hlavním městem židovského státu, které vyhlásil prezident USA Donald Trump. Na protest proti tomuto kroku Palestinci pořádají tzv. dny hněvu. A muslimové z různých částí světa se k nim solidárně připojují. Informují o tom agentura Reuters a katarská televize Al-Džazíra.
09.12.2017 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5765 článků)

Štěpánek (Trikolóra): ČT? Rakety, Palestinci, Židé a Pekarová

 
Je to jasné jako facka. Kdyby Palestinci nepálili rakety na Izrael, nebyly by ani žádné izraelské odvetné údery na Gazu, a tím pádem by nebyli ani žádní mrtví Palestinci. Takhle jednoduché to je.
17.05.2021 14:20 |

podobné články

Vojáci zdemolovali domy údajných vrahů tří mladých Izraelců. Má to odstrašit teroristy

 
Izraelští vojáci v neděli na západním břehu Jordánu zdemolovali domy Palestinců, podezřelých z červnového únosu a vraždy tří mladých Izraelců. Jeden z palestinských pachatelů byl zatčen, dva jsou stále na svobodě a Izraelci po nich pátrají. 
18.08.2014 09:50 |

podobné články

Izraelští vojáci zdemolovali domy údajných vrahů trojice Izraelců

 
Izraelští vojáci dnes zdemolovali na západním břehu Jordánu domy Palestinců, podezřelých z červnového únosu a vraždy tří mladých Izraelců. Jeden z palestinských pachatelů byl zatčen, dva jsou stále na svobodě a Izraelci po nich pátrají.
18.08.2014 10:11 |

podobné články

Průšvih v Turecku: Politička litovala na síti, že při bombovém útoku v Istanbulu zemřelo málo Izraelců

 
Členka turecké vládní Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP) Irem Aktaşová šokovala svět, když na Twitteru uvedla, že by si přála smrt více Izraelců při sobotním sebevražedném útoku v Istanbulu. Tři ze čtyř atentátníkových obětí totiž byli Izraelci, z nichž dva měli navíc americké občanství. Dalších šest zraněných byli také Izraelci.
20.03.2016 13:10 |

podobné články

Festival nenávisti: Palestinské děti předstírají, že bodají a střílí do Izraelců

 
Chudáci děti! Někdo těmto malým a nevinným ratolestem vymyli dospělí mozky. Palestinská dívka na festivalu nenávisti předvedla, jak bodá do Izraelců, kteří ji následně zastřelí. Nechutné divadlo odvysílala televize Hamás, která patří stejnojmennému islamistickému hnutí.
30.04.2016 22:15 |

podobné články

Místo nizozemských mlátiček zatkli policisté partu Izraelců. Nikdo nepochybil, ukázala vnitřní kontrola

 
Policisté zatkli v dubnu nevinné izraelské turisty – domnívali se totiž, že se jedná o brutální násilníky, kteří zkopali číšníka restaurace v centru Prahy do bezvědomí a prchli. Jenže se zmýlili. Jejich postup, jenž jeden z neprávem zadržených Izraelců popsal jako nepřiměřený a ponižující, šetří Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Vnitřní kontrolní orgány policie žádné pochybení nezjistily.
30.05.2018 11:35 |

podobné články

Palestinci soptí: „Porušujete mezinárodní právo!“ stěžují si na Česko za úřadovnu v Jeruzalémě

 
Česko ve čtvrtek uspořádalo slavnostní ceremonii k otevření nové pobočky velvyslanectví v izraelském Jeruzalémě, které se zúčastnil i premiér Andrej Babiš (ANO). Otevření nové úřadovny nezůstalo dlouho bez odezvy, a zatímco Izrael vnímá otevření pobočky ve svém hlavním městě za prohloubení společných vztahů, Palestinci se tvrdě ohradili. Česká republika podle nich porušuje mezinárodní právo.
13.03.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23193 článků)

Izrael pohřbil tři hledané studenty. Politici slíbili únoscům pomstu

 
Zatímco se v městě Modiin scházejí tisíce truchlících Izraelců, armáda dál pátrá po vrazích. Tři Palestinci byli zadrženi, jeden údajný člen radikálního hnutí Hamas zastřelen. Na pohřeb mladíků dorazil i prezident a premiér Izraele. Ti také slíbili pokračovat v boji s terorismem, do úplného konce.
01.07.2014 20:25 |

podobné články

Paroubek: Izrael ukazuje své horší stránky

 
Palestinci začátkem tohoto roku požádali o začlenění k Mezinárodnímu trestnímu soudu (ICC). Soud tento týden začal vyšetřovat možné válečné zločiny, kterých se izraelská armáda dopustila loni v červnu při vojenské operaci v pásmu Gazy. Zahynulo při ní 2000 Palestinců a 70 Izraelců.
20.01.2015 13:22 |

podobné články

Obama a Netanjahu chtějí přímé rozhovory s Palestinci

 
Podle izraelského premiéra Benjamina Netanjahua je "nejvyšší čas" na přechod od nepřímých rozhovorů mezi Izraelem a Palestinci na rozhovory přímé. Netanjahu to podle agentur uvedl v Bílém domě po schůzce s americkým prezidentem Barackem Obamou.
07.07.2010 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2500 článků)

Palestinci by si měli vládnout sami, řekl izraelský premiér

 
Vztahy Izraelců a Palestinců a íránský jaderný program. To byla hlavní témata schůzky amerického prezidenta s izraelským premiérem.
19.05.2009 10:35 |

podobné články

Mírový aktivista Peled: Zeman je demagog, ohledně Izraele hraje stupidní hru

 
ROZHOVOR Na podporu Izraele tím, že mu prodali zbraně, by Češi neměli být hrdí, vždyť šlo o zločin. Těmi zbraněmi totiž byli zabíjeni Palestinci. Jestliže politici vymění lidská práva za byznys a popularitu, ať to alespoň přiznají. Takhle nesmlouvavě hovoří mírový aktivista a neúnavný bojovník za rovná práva Izraelců a Palestinců Miko Peled.
13.02.2014 08:45 |

podobné články

Šílenec vjel škodovkou do davu na zastávce, do lidí pak řezal sekáčkem na maso

 
V Izraeli se znovu rozhořely násilnosti mezi židovskou komunitou a Palestinci. Při nynějších útocích přišlo o život sedm Izraelců a nejméně 30 Palestinců. V jednom případě muž vozidlem najel na autobusovou zastávku, pak vystoupil a začal sekáčkem brutálně mlátit do chodců. Jednoho zabil a šest dalších zranil.
14.10.2015 13:15 |

podobné články

U Trumpa otočili: Židovské osady jsou legální. Palestina: Nezodpovědné rozhodnutí

 
Židovské osady na okupovaném Západním břehu Jordánu už podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu pohledu Washingtonu dnes oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo s tím, že postavení Západního břehu Jordánu musí společně vyjednat Izraelci a Palestinci. EU v reakci uvedla, že nadále považuje židovské osady na okupovaném palestinském území za nelegální, napsala agentura Reuters. Krok Washingtonu podle očekávání uvítala izraelská vláda a odsoudili Palestinci.
18.11.2019 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Mike Mike (106 článků)