Článek

Palacký (Zelení): Jsou události, na které nesmíme zapomínat

 
Projev na pietní akci v pražské Ruzyni, kde probíhaly za holocaustu nucené práce, zveřejněný na facebookovém profilu
13.03.2023 16:30 |

podobné články

Podobné články

Tito lidé jsou karikaturou člověka a nezaslouží si odpuštění. Jana Černochová o tom, proč mají naši vojáci bojovat v Afghánistánu, o budoucnosti mladého Klause v ODS i o Babišovi

 
ROZHOVOR „Pokud Afghánistán nebude stabilní, můžeme očekávat další a dlouhodobý příliv uprchlíků do Evropy. Jsem proto přesvědčena, že bychom se měli vrátit zpátky k modelu provinčních rekonstrukčních týmů a ke snaze napomoci ekonomickému rozvoji země. Nesmíme také zapomínat, že v Afghánistánu není aktivní jen Tálibán, ale na dvě desítky různých dalších organizací. Nesmíme zapomínat ani na organizovaný zločin, který má poměrně silnou základnu,“ říká předsedkyně výboru pro obranu a místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.
13.08.2018 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (809 článků)

Výzva Markéty Šichtařové: Zastavte to! Nesmíme pít, nesmíme kouřit, nesmíme rodit. Je to jako gulag

 
Ekonomka Markéta Šichtařová totálně strhala ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou (ČSSD). Tato dáma a spolu s ní i celá sociální demokracie chce snad ovládat každičký aspekt lidského života. Bez EET už si prý nemůžeme koupit ani nanuk, ženy údajně nesmějí rodit, jak by si přály, a teď už ani nebudeme moct pracovat z domova. „Lidé v Poslanecké sněmovně a senátu – proboha probuďte se a smeťte tuhle zrůdnost!“ volá Šichtařová.
15.12.2016 07:30 |

podobné články

FOTO Stovky lidí si na Ukrajině připomněly slavnou bitvu u Sokolova. Také ministryně Šlechtová: Nesmíme zapomenout na naše osvoboditele, a to všechny

 
REPORTÁŽ Česká Republika si připomíná výročí bitev u Bachmače a Sokolova. Přímo na místa bitev zamířila česká delegace vedená šéfkou resortu obrany Karlou Šlechtovou. “Nikdy nesmíme zapomenout na to, co se dělo, a nesmíme zapomenout na naše osvoboditele, a to všechny. Před pětasedmdesáti lety tu naše národy společně bojovaly proti zlu. Doufám, že to špatné se už nikdy, nikdy neobjeví,” řekla ministryně Šlechtová po rekonstrukci bitvy u Sokolova.
10.03.2018 11:30 |

podobné články

Záchrana planety! Nesmíme polevit, slyšel Fiala. Jde o předsednictví

 
Předseda vlády Petr Fiala (ODS) přivítal v Praze předsedkyni Evropského parlamentu Robertu Metsolaovou. Oznámil, že s ní debatoval o ruské válce na Ukrajině a také o tom, jak Ukrajině dále pomáhat, ale také o energetické a ekonomické krizi, které postihly celou EU. Metsolaová mimo jiné zdůraznila, že se nesmí zapomínat ani na ekologické cíle EU. „Ty jsou o záchraně naší planety. A tady opravdu nesmíme polevit,“ uvedla.
16.06.2022 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5096 článků)

Praha jako místopisné peklo! Komenského náměstí bylo na Novém Městě, Žižkově i ve Vršovicích

 
Pražané jsou zvyklí, že název ulice či náměstí určuje jedno jediné konkrétní místo v metropoli. V první polovině 20. století tomu tak ale nebylo. Ještě větší „hokej“ pak na obyvatele čekal, pokud žili v dobách před sjednocením Velké Prahy, ke kterému došlo roku 1922. Tehdy totiž nebyl problém se třemi Komenského náměstími. Takový František Palacký či František Ladislav Rieger toho dokonce na území dnešní Prahy měli ještě mnohem víc.
24.10.2019 10:30 |

podobné články

Osobnosti: František Palacký (14 článků)

„Kdyby Češi tolik nepreferovali český jazyk, byli by vyspělejší.“ Tomáš Krystlík má na českou historii svůj pohled

 
Poněmčení by nám v historii přineslo vyšší vzdělanost. Jungmann a Palacký si snad hladili své ego a o český národ jim, zdá se, příliš nešlo. Pro lužické Srby bylo Německo spása před Polskem. Češi kradou jak na Balkáně a v silniční dopravě dělají chaos v tom, že někdo dodržuje dopravní předpisy a někdo ne – to v Itálii je nedodržuje nikdo a také to jde. Na besedě Debatního klubu na téma „Které dějinné dezinformace ovlivňovaly a dosud ovlivňují počínání Čechů?“ se sešly dvě osobnosti, zabývající se česko-německými vztahy. Tomáš Krystlík, česko-německý spisovatel a novinář Jiří Peňás.
03.07.2020 21:20 |

podobné články

Karolína Peake: Zeman dává zbraně do rukou těch, kteří by ho nenáviděli, i kdyby mluvil jak Palacký

 
ROZHOVOR Policisté potřebují spíš benzín, aby mohli vůbec někam dojet, než patetickou skladbu. To je názor bývalé ministryně obrany a právničky Karolíny Peake. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjadřuje i k nové pražské primátorce Adrianě Krnáčové, ikonizaci Havla a srovnává prezidenty. Čtěte, co podrobně sleduje kolem nejasností u kauzy vybuchlého skladu ve Vrběticích na Zlínsku.
16.11.2014 09:26 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1615 článků)

Palackého mozek přemístili do jeho domova: Stojí na nočním stolku u postele!

 
Po téměř šesti desítkách let opustil Panteon historické budovy Národního muzea v Praze (NM) mozek „otce vlasti“ Františka Palackého. Kvůli rekonstrukci objektu byl na čas přemístěn do Památníku Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra v ulici nesoucí jméno tohoto nejznámějšího českého historika a vůdčí postavy českého politického života 19. století, kde má muzeum stálou expozici. Palacký tam několik let žil a 26. května 1876 i zemřel.
15.05.2015 14:35 |

podobné články

Osobnosti: František Palacký (14 článků)

Byla chyba, že Palacký odmítl, abychom se stali Němci. To napsal Pavel Šafr po projevu Merkelové

 
Německá kancléřka Angela Merkelová ve svém poselství Němcům vzkázala, že jejich země uprchlickou krizi zvládne. Je přesvědčena, že běženci představují naději pro stárnoucí německou populaci. A šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr zalitoval, že nejsme součástí Německa.
01.01.2016 13:56 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2835 článků)

Školu pojmenují po teroristovi!

 
Karel IV., Palacký, Masaryk, Havel... Zatímco u nás se pojmenovávají školy a ulice po významných osobnostech a národních hrdinech,v Palestině měří hrdinství podle jiných měřítek. Opěvují klidně gaunery a vrahy! Už čtvrtou školu třeba pojmenují po teroristovi a strůjci masakru na olympiádě v Mnichově 1972!
02.11.2016 12:15 |

podobné články

Eman Pluhař: Návrh na Evropskou republiku regionů

 
Na nový dopis do Frankfurtu - jako od Františka Palackého - to nevypadá. Ale dlužno připomenout, že Palacký varoval Čechy před Německem a Ruskem a jako řešení i pro své krajany nenavrhoval nacionalismus, ale něco jako Rakouskou federaci národů.
22.06.2017 13:05 |

podobné články

Osobnosti: František Palacký (14 článků)

Vojtěch Merunka: Ten problém znal už Palacký

 
Přinášíme rozhovor s docentem Vojtěchtem Merunkou, který byl původně připraven pro týdeník Reflex, jenže tam se nakonec, údajně z časových důvodů, nedostal.
05.02.2018 22:00 |

podobné články

Tak šel čas s Národním muzeem: Palacký ho chtěl na Smetanově nábřeží, stát mohlo i na „Karláku“! Dnes slaví 200 let

 
Národní muzeum 15. dubna oslaví 200 let. Pojďte se s námi vypravit do minulosti do roku 1818, kdy vznikl nejstarší muzejní ústav v Česku. Obrovská budova nad Václavským náměstím byla postavena až 73 let poté. Kde byly umístěny cenné národní sbírky do té doby? A kde mohlo Národní muzeum stát dnes?
15.04.2018 07:50 |

podobné články

Ivan Jordák: Jak to vlastně bylo?

 
Již osmnáct let máme dne 28. září státní svátek zvaný Den české státnosti (?929/?935 – zavraždění knížete Václava). Tento den je v naší zemi připomínán přes tisíc let, pouze o roku, kdy se tak stalo, byly pochybnosti, ale v současnosti je dána přednost roku 935, s kterým už přišel František Palacký.
28.09.2018 09:25 |

podobné články

Osobnosti: František Palacký (14 článků) , Ivan Ivan (2689 článků)

Jourová varuje: Kvůli pandemii nesmíme zapomínat na ruské dezinformace a užitečné idioty. Takže posíláme 5 milionů euro „nezávislým médiím“

 
Celá Evropská unie se potýká s koronavirem a podle eurokomisařky Jourové nelze ani dnes zapomínat na boj s dezinformacemi, které šíří Čína a Rusko. Tyto země musí dostat na srozuměnou, že se EU umí bránit, i když se musí vypořádat s užitečnými idioty na vlastním území.
27.03.2020 10:46 |

podobné články

Nesmíme však zapomínat na naše české děti, upozorňuje Hyťhová

 
Bývalá poslankyně a místopředsedkyně Trikolory nebere válku na Ukrajině na lehkou váhu. Jako učitelka sleduje dopady uprchlické krize především na české školství. Podle ní by vláda neměla při řešení všech problémů zapomínat ani na české děti, které tvrdě doplatily na nedávnou pandemii Covid-19. „Velká otázka je, co bude dál. Je všeobecně známo, že jednorázová migrační vlna více než 200 000 lidí odkudkoliv způsobuje sociální, zdravotní a bezpečnostní problémy. Navíc mám pocit, že současná česká vláda kvůli neustálým gestům, věšení vlajek a řešení ruského útoku, totálně rezignovala na řešení domácích otázek a řešení palčivých problémů českých občanů,“ říká Tereza Hyťhová v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
21.03.2022 10:10 |

podobné články

Popularita německé vládní koalice padá, oblibu získávají Zelení

 
Koalice německých vládních stran se od voleb v roce 2017 potýká s výrazným poklesem popularity, naopak ekologické uskupení Zelení zažívá raketový nárůst obliby. V září 2017 se Zelení dostali do Spolkového sněmu jako poslední z šesti úspěšných stran, nyní jsou ve dvou aktuálních průzkumech televizí ZDF a ARD druhým nejsilnějším politickým subjektem.
19.10.2018 11:50 |

podobné články

Kreml (Zelení): Kde jsou Zelení ve Zlínském kraji?

 
Zelení nezmizeli. Pouze nekandidujeme samostatně. Domluvili jsme se na spolupráci se sociální demokracií, která ve Zlínském kraji nabídla v rámci své kandidátky do krajských voleb spolupráci širokému spektru nezávislých osobností.
26.09.2020 10:35 |

podobné články

Němečtí Zelení podpořili prodloužení chodu jaderných elektráren

 
Němečtí Zelení, kteří jsou součástí vládní koalice kancléře Olafa Scholze, včera pozdě večer na úvod třídenního stranického sjezdu podpořili prodloužení provozu jaderných elektráren do jara 2023. Pro stranu, která se staví proti nukleární energetice, to bylo obzvláště kontroverzní téma. Sjezd, který v západoněmeckém Bonnu potrvá do neděle, pořádají Zelení poprvé po třech letech v prezenční formě; předchozí sjezdy byly kvůli pandemii nemoci covid-19 online.
15.10.2022 06:25 |

podobné články