Článek

„Pal vocuď, hajzle.“ Úředník Prahy 1 se rozloučil s odvolaným Čižinským po svém

 
Téměř tři týdny po odvolání starosty Prahy 1 Pavla Čižinského jsme měli možnost hovořit se zastupitelem Prahy 1, která nám přiblížil, jak se bývalý starosta při svém odcházení choval. „Bylo vidět, že opravdu odcházet nechce, ale svoji obhajobu postavil zase jen na takzvaných starých pořádcích,“ uvedl místní zastupitel pod podmínkou zachování anonymity.
03.02.2020 13:26 |

podobné články

Podobné články

Politici padají do sprostoty. Po Zemanovi se předvedl Filip

 
Ještě nevyprchalo rozčarování nad hrubým slovníkem prezidenta Miloše Zemana a se svou vulgární troškou do mlýna přispěl v pátek předseda komunistů Vojtěch Filip. Ten přiznal, že místopředsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi řekl do telefonu pal vocuď, hajzle. Prý ho nechtěl urazit, jen citoval píseň od Jasné páky. Paradoxně od kapely, kterou komunisté zakázali.
07.11.2014 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1259 článků)

Šéf KSČM Filip po návratu z Ruska: Pal vocuď, h*jzle, říkal Kalouskovi

 
Šéf českých komunistů a místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip se vrátil ze své kontroverzní cesty do Ruska. Vyletěl tam přitom navzdory tomu, že se Sněmovna od jeho cesty distancovala a uvedla, že nereprezentuje její postoje. Svou cestu dnes na tiskovce obhajoval. Stejně jako to, proč řekl Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) „h*jzle“.
07.11.2014 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6844 článků) , Vojtěch Filip (1259 článků)

Gorenje na Designbloku představí vizionářský projekt

 
Společnost Gorenje nebude ani letos chybět na prestižní mezinárodní přehlídce současného designu nábytku, průmyslového designu, bytových doplňků, svítidel, módy a šperku Designblok 2012, který se uskuteční od 1. do 7. října. Designblok se koná pravidelně od roku 1999. Představuje aktuální novinky světového i domácího designu a tvorbu nejvýznamnějších designerů a společností. Aktuální ročník Designbloku s novým podtitulem Prague Design and Fashion Week obsadí hned několik paláců, frekventovaných míst a historických lokalit v centru Prahy. Gorenje můžete navštívit ve Šporkovském paláci a v OC Chodov.
14.09.2012 00:00 |

podobné články

Novým maďarským prezidentem byl zvolen olympijský vítěz Pál Schmitt

 
Novým maďarským prezidentem se stal podle očekávání Pál Schmitt, kandidát vládního Svazu mladých demokratů (Fidesz).
29.06.2010 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Pál Schmitt (11 článků)

Nový maďarský prezident Pál Schmitt se ujal úřadu

 
Nový maďarský prezident Pál Schmitt se dnes slavnostně ujal výkonu funkce. Bývalý olympijský mistr v šermu převzal nejvyšší úřad po prezidentu Lászlóovi Sólyomovi.
06.08.2010 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Pál Schmitt (11 článků)

Do novinářů pal! Hlásil Zeman na vojenské základně. A »střílel« z rotačního kulometu

 
Přistoupil ke kulometu a začal pálit. Do lidí. Prezident Miloš Zeman zavítal mezi vojáky na základnu v Náměšti a zkoušel vojenskou techniku. Svému kancléři Vratislavu Mynářovi, který se vyšplhal do kokpitu vrtulníku, pak dal jasný povel: "Do novinářů pal."
25.06.2015 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23490 článků) , Vratislav Mynář (1009 článků)

Láska v SuperStar? Krásná Emma dostala idol dívek Pal'a do postele!

 
V pěveckých soutěžích se občas stane, že nějaká ta jiskra přeskočí. Stalo se to snad i finalistům Emmě Drobné a Pal'u Kovalčikovi? Byli totiž nachytáni v jedné posteli!
13.11.2015 11:51 |

podobné články

Sobotka děkoval Babišovi. Dovedl prý zrealizovat konkrétní kroky

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se rozloučil s odvolaným ministrem financí Andrejem Babišem a uvedl do funkce šéfa státní kasy Ivana Pilného (oba hnutí ANO).
24.05.2017 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17494 článků) , Bohuslav Sobotka (9544 článků)

Taximafie u soudu: Za kilometr chtěli 200 Kč, úředník jim předem hlásil kontroly

 
Taxikář obžalovaný z předražování jízdného u soudu vinu nepopřel. Hájí se tím, že zákazníci byli s cenou za jízdu ve většině případů předem seznámeni. Případ, ve kterém je obžalováno šest taxikářů a bývalý úředník magistrátu, v úterý začal projednávat Obvodní soud pro Prahu 1. Řidičům hrozí za podvod osmiletý trest, bývalý úředník může jít za přijetí úplatku do vězení až na deset let.
01.11.2016 11:45 |

podobné články

Karel dostal nízký důchod, úředník mu nevěřil práci. Stěžují si stovky seniorů

 
Počítání výše důchodů je komplexní a úředník se může zmýlit. Stovky Čechů proto každý rok podávají námitky, protože mají nízký důchod. Jen loni se takových pochybení ukázalo celkem 16. Například pan Karel dokládal svědectví tří lidí, že pracoval v už zaniklém podniku. Úředník tomu uvěřil až po zásahu veřejné ochránkyně práv a ministerstva práce.
18.09.2017 06:15 |

podobné články

Jeden úřad řídí německý úředník, druhý taky, třetí pro změnu německá úřednice... Kdo reálně rozhoduje v Bruselu?

 
Na Českém rozhlase Plus se v diskuzi o stavu EU před volbami a odchodem Velké Británie z EU sešli europoslanci KDU-ČSL a ODS, Tomáš Zdechovský a Jan Zahradil. Zahradil si myslí, že se pravomoci budou přesouvat zpátky na národní státy. A upozornil na to, jak si podle něj velké státy hlídají klíčové pozice. „Generálním ředitelem kabinetu šéfa Evropské komise je německý státní úředník, generálním tajemníkem Evropského parlamentu je německý státní úředník, zástupcem vyjednávače pro Brexit Francouze Michela Barniera je německá státní úřednice, tedy zaměstnankyně Evropského parlamentu, a takhle bych mohl pokračovat dál,“ řekl europoslanec. Ale podle Zdechovského pořád jen kritizujeme a nedokážeme nabídnout na vyšší posty kvalitní lidi. A pustil se do Zahradila i za slova o migraci...
09.01.2019 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (561 článků) , Michel Barnier (29 článků)

Starosta Prahy 7: Věřím, že se pražská koalice osvědčí

 
O obnovení pražské koalice, o řešení problematiky s osobami bez přístřeší nebo o záměru radnice vytvořit z městské části kulturní centrum Prahy. Nejen o těchto tématech jsme si povídali se zastupitelem města a starostou Prahy 7 Janem Čižinským (PRAHA 7 SOBĚ). Nepatrně v čase jsme se ale vrátili také k myšlence přejmenovat Hlavní nádraží na počest sira Nicholase Wintona. Proč od svého záměru ustoupil?
14.05.2016 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Nicholas Winton (121 článků)

Starosta Prahy 7: Skutky Nicholase Wintona pro mě vždy byly velkou inspirací

 
O budoucnosti Paláce Stromovka či městské radnice, o revitalizaci památek na území městské části, ale i o řešení problémů nejen s nedostatkem míst v MŠ jsme hovořili s Janem Čižinským (PRAHA 7 SOBĚ). Podle policejních analýz patří Praha 7 mezi nejbezpečnější městské části v rámci centrální Prahy. Co stojí za tímto úspěchem? Vyjádřil se také k průběhu vyšetřování trestních oznámení, jež podali kvůli IT zakázkám z minulosti, a nepatrně v čase jsme se vrátili i ke smrti Nicholase Wintona. V jaké fázi je snaha o přejmenování Hlavního nádraží na jeho počest?
23.07.2015 11:11 |

podobné články

Osobnosti: Nicholas Winton (121 článků)

Starosta Prahy 7 chce na magistrát: Začal sbírat podpisy, do podzimu jich potřebuje sto tisíc

 
Uskupení lidí nespokojených se stávajícím stavem naší metropole Praha sobě v úterý 12. prosince odstartovalo na schodech před pražským magistrátem svou kampaň. Cílem je získat do podzimu 2018 sto tisíc podpisů, aby kandidovalo ve volbách na magistrát, a mohlo tak provést změny po vzoru Prahy 7 v čele s jejím starostou Janem Čižinským.
12.12.2017 19:35 |

podobné články

Zastupitelé Prahy 1 odvolali vedení radnice v čele s Čižinským

 
Většina zastupitelů Prahy 1 tvořená členy nové koalice My, co tady žijeme (STAN, KDU-ČSL, Iniciativa občanů), TOP 09, ODS a ANO odvolala dosavadního starostu Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) a další radní. Nyní se bude volit nová rada, na starostu je navržen dosavadní první místostarosta Petr Hejma (STAN). Strany nového vedení již podepsaly koaliční smlouvu. V 25členném zastupitelstvu mají těsnou většinu 13 hlasů.
14.01.2020 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (604 článků)

Michálek se pustil do občana: „Jdi se oběsit,“ křičel na něj dav na zastupitelstvu Prahy 1

 
V úterý večer eskalovala krize na radnici Prahy 1, kdy současnou koalici vedenou starostou Pavlem Čižinským (Praha 1 Sobě) vystřídala nová. Na veřejném zasedání nechyběl ani předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek, který se vrhl na sedícího muže. Rozlítil ho text transparentu s nápisem: „Stydíme se za tebe, Pavle“ s logem Pirátů, jenž občan držel. Vypjaté zasedání zastupitelstva bude nejspíš řešit soud.
14.01.2020 19:35 |

podobné články

Michal David se naposledy rozloučil s tátou

 
Michal David (50) se dnes ve velké obřadní síni strašnického krematoria rozloučil se svým otcem Vladimírem Štanclem (†78). Tátovi dokonce ve svém studiu a v nových aranžích přezpíval svůj hit Největší z nálezů a ztrát, který zazněl, když se mu klonil před rakví.
06.05.2011 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1448 článků)

V 86 letech odešel do důchodu: Stanislav Zindulka se poslední den roku 2018 rozloučil s divadlem

 
Rozhodl se, že poslední den roku 2018 bude zároveň jeho posledním dnem na prknech, která znamenají svět. Herec Stanislav Zindulka, jehož známe ze stovek filmových televizních i divadelních rolí, se rozloučil s diváky představením Jistě, pane premiére! ve svém domovském Divadle Bez zábradlí.
02.01.2019 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Zindulka (56 článků)

„Hajzle, zmrde, do prdele, nasrat,“ zuřil režisér. Kauza „bezdomovec na nádraží“ se dočkala pokračování

 
Producent Jakub Horák, stojící za hnutím Nevím, se ve svém nejnovějším facebookovém komentáři postavil na obranu režiséra Břetislava Rychlíka, jenž se v minulých dnech dostal na pražském Hlavním nádraží do konfliktu s ochrankou. Ta jej vyvedla v domnění, že jde o bezdomovce.
25.11.2016 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Břetislav Rychlík (31 článků) , Jakub Horák (63 článků)