Článek

Padesát let stará záhada vyřešena? Policie tvrdí, že zná identitu brutálního vraha Zodiaca!

 
Na konci šedesátých let řádil v okolí Severní Kalifornie vrah, který si říkal Zodiac. Policie mu přisuzuje pět vražd. Policii posílal šifrované dopisy, z nichž některé se dodnes nepodařilo rozluštit. Stejné je to i se Zodiacovou identitou, která i po téměř šedesáti letech zůstává neznámá. Policie však přišla s překvapivým zjištěným a prý ví, kdo je oním tajemným vrahem, jak informovala americká stanice Fox News.
07.10.2021 20:55 |

podobné články

Podobné články

Identita sériového vraha Zodiaca odhalena: Byl to armádní zpravodaj, tvrdí vyšetřovatelé

 
Skupina vyšetřovatelů věří, že konečně identifikovala nechvalně proslulého sériového vraha Zodiaca. Jeho identina je přitom jednou z největších záhad moderní kriminalistiky. Vražd se měl prý dopustit bývalý armádní zpravodajec Gary Francis Poste, který zemřel v roce 2018. Zločincovu identitu potvrdila žena, kterou měl údajný vrah v dětství vychovávat.
07.10.2021 19:10 |

podobné články

Záhada Hidenburgu vyřešena po 76 letech: Vědci zjistila, že výbuch vzducholodi způsobila statická elektřina

 
Záhada katastrofy nacistické vzducholodi, která se zřítila 6. května 1937, byla 76 let po neštěstí vyřešena! Vědci tvrdí, že Hindenburg vletěl do bouřky s blesky, které způsobily jeho nabití statickou elektřinou, která dohromady s únikem vodíku způsobila explozi.
04.03.2013 19:10 |

podobné články

Záhada tajemných peněz na ulici vyřešena

 
Obyvatelé anglické vesničky Blackhall Colliery se v posledních letech setkávali s tajemným samaritánem, který v obci nechával pohozené bankovky. Záhada, která trvala od roku 2014, byla nyní konečně vyřešena a policie si po šesti letech může oddechnout.
15.01.2020 13:30 |

podobné články

Záhada vyřešena. V žaludku orla našli veterináři kroužky z poštovního holuba

 
Záhada kolem cizího tělesa v žaludku orla mořského, kterého zraněného odchytli v neděli záchranáři zvířat na Klatovsku, je vyřešena. Podivný předmět, který v útrobách ptáka odhalilo rentgenové vyšetření, jsou dva plastové kroužky s čipem z poštovního holuba. Veterináři je dravci vyňali z těla během několik desítek minut trvající operace.
30.10.2018 20:45 |

podobné články

Záhadný vzkaz: Nadšenci po 51 letech rozluštili šifru zvěrokruhového vraha Zodiaca

 
Trojice nadšenců rozluštila jeden ze záhadných vzkazů, který před 51 lety poslal americkému deníku San Francisco Chronicle sériový vrah zvaný Zodiak či Zvěrokruhový zabiják (Zodiac Killer). Informovala o tom v noci na dnešek americká média. Tento vrah ve vzkazech tvrdil, že zabil 37 lidí, policie ho spojuje s pěti vraždami. Nově rozluštěný vzkaz ale zřejmě k odhalení vraha nepovede, píše americký tisk. Na dešifrování však čekají ještě dva vzkazy, z nichž jeden by mohl obsahovat vrahovo jméno.
12.12.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Francisco Francisco (21 článků) , Francisco Francisco (21 článků) , Francisco Francisco (21 článků)

Desítky let stará záhada s mrtvým mužem bude možná vyřešena

 
Je to záhada, která zůstává nevyřešena už více než 70 let. V roce 1948 objevili v Austrálii tělo mrtvého muže v obleku a kravatě, zjistit jeho totožnost se však nikdy nepodařilo. Nyní byly jeho ostatky ve městě Adelaide exhumovány, aby se policie pomocí moderních technologií znovu pokusila záhadu vyřešit.
20.05.2021 05:55 |

podobné články

Záhada bermudského trojúhelníku vyřešena? Vědci zjistili, co je za nehodami

 
Desítky let stará záhada se možná blíží ke konci. Experti ze Southamptonské univerzity tvrdí, že zjistili, co způsobuje podivné nehody v tzv. bermudském trojúhelníku. Nestojí za tím ani nadpřirozené síly, ani UFO, ani tajné vládní organizace. Časté nehody má na svědomí určitý typ vln, který se podle nich v oblasti tvoří.
02.08.2018 21:25 |

podobné články

Otýlii Vranskou zavraždil a rozčtvrtil rotmistr s milenkou! Po 84 letech jsou historici přesvědčeni, že znají vraha

 
Bude jedna z největších domácích kriminalistických záhad konečně vyřešena? Usvědčí konečně po 84 letech vraha Otýlie Vranské? Brutální vražda se odehrála 2. září 1933. Tehdy se ve vlacích v Bratislavě a Košicích našly dva kufry s rozřezaným tělem nebohé ženy. Policie tehdy nikoho z činu neusvědčila. Badatelé jsou však teď přesvědčeni, že našli vraha, informoval portál iDnes.cz.
02.09.2017 10:50 |

podobné články

Filmové premiéry: Doktor Martin, Smrtelné stroje, Ve spárech ďábla, Záhada Silver Lake či Útěk

 
Jeden z příběhů doktora Martina přichází i na plátno ve filmu Doktor Martin: Záhada v Beskydech. Mimi a Líza: Záhada vánočního světla je pásmo animovaných filmů pro děti od čtyř do osmi let. O tom, jaké to bude, až lidstvu začnou docházet zdroje, je sci-fi Smrtelné stroje. Dětem je určen i švédský animovaný film Gordon a Paddy. Hororový thriller nese příznačný název Ve spárech ďábla. Záhada Silver Lake sleduje muže, který se po zmizení mysteriózní sexy sousedky pouští do pátrání. Útěk je psychologické drama, inspirované skutečným příběhem.
06.12.2018 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Doktor (222 článků) , Gordon Gordon (79 článků)

Identita Jacka Rozparovače ODHALENA! Po 126 letech!

 
O identitě Jacka Rozparovače se spekuluje už více než 125 let. Stovky spisovatelů, detektivů a milovníků senzací si na tématu brutálního vraha z Londýna, jemuž padlo za oběť pět prostitutek viktoriánské doby, vytvořili slušný byznys. Jenže britští genetici o víkendu oznámili, že je spekulacím konec. Identitu vraha potvrdili analýzou DNA nalezené na hedvábné šále jedné z prostitutek.
10.09.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jack Rozparovač (48 článků)

Nový krimi seriál Had (2021): příběh brutálního sériového vraha podle skutečné události

 
Diváci krimi a thrillery milují, proč tedy nevytvořit zase něco nového? Charles Sobhraj, tak zní jméno brutálního vraha cestovatelů, o kterém v tomto seriálu budeme slýchávat nejvíce. Na koho se zaměřoval a jak budou vraždy bodovat?
22.04.2021 17:15 |

podobné články

Macura si pořád myslí, že byla Bartošová zavražděna! Tohle jsou závažná obvinění, která nedají Rychtářovi spát

 
"Zdeněk Macura":http://www.extra.cz/tema/zdenek-macura (40) se rozhodl, že bude kvůli "Ivetě Bartošové":http://www.extra.cz/tema/iveta-bartosova-zpevacka (†48) za svou pravdu bojovat, i kdyby ho "Josef Rychtář":http://www.extra.cz/tema/josef-rychtar (56) roztrhal na kousky. On by se znovu složil jako puzzle a nadále dělal všechno proto, aby se sebevražda Bartošové vyšetřovala s takovou kadencí jako kdysi známý případ sériového vraha Zodiaca z 60. let minulého století.
19.05.2014 20:40 |

podobné články

Šifra vraha Zodiaca: Trojice nadšenců rozluštila vzkaz nejslavnějšího sériového zabijáka

 
Jeho identita patří mezi největší kriminalistické záhady 20. století. Sériový vrah známý jen pod přezdívkou Zodiac děsil na sklonku 60. let severní Kalifornii a okolí. Hrál si s médii i s policií, kterým posílal dopisy a šifrované vzkazy ohledně svých záměrů a identity obětí. Jeden klíčový vzkaz ale vzdoroval snahám o rozluštění déle než půl století. Jmenuje se Šifra 340.
12.12.2020 22:15 |

podobné články

Chlapci (6) metro skoro amputovalo nohu: Záhada vyřešena! Policie obvinila matku

 
Byla to veká záhada - jak se loni v červnu dostal teprve šestiletý chlapec mezi vagony metra? Utrpěl při tom těžká zranění, podstoupil pětihodinovou operaci, při které mu doktoři zachránili téměř amputovanou nohu. Nyní se k případu konečně vyjádřila i policie - a obvinila z týrání chlapcovu matku!
09.04.2013 09:05 |

podobné články

Záhada vzducholodi Hindenburg je po 76 letech vyřešena: Zabíjela elektřina!

 
Záhada katastrofy nacistické vzducholodi, která se zřítila 6. května 1937, byla po 76 letech konečně objasněna! Vědci tvrdí, že Hindenburg vletěl do bouřky s blesky, které způsobily jeho nabití statickou elektřinou. Ta dohromady s únikem vodíku způsobila explozi.
05.03.2013 12:00 |

podobné články

Záhada vzducholodi Hindenburg je po 76 letech vyřešena: Zabíjela elektřina!

 
Záhada katastrofy nacistické vzducholodi, která se zřítila 6. května 1937, byla po 76 letech konečně objasněna! Vědci tvrdí, že Hindenburg vletěl do bouřky s blesky, které způsobily jeho nabití statickou elektřinou. Ta dohromady s únikem vodíku způsobila explozi.
08.03.2013 23:23 |

podobné články

Podivné zákony: Proč nemůžeme vidět sadistického vraha Barunky?

 
Tohle je opravdu paradox. Každému kdo odhalí identitu nezletilého zločince hrozí až 8 let vězení. Problém je v tom, že zákon je chrání po zbytek života a to i v případě, že v budoucnu spáchají další trestný čin. Tak je tomu i u Kmětiněvského vraha, který před lety zabil a zneužil spolužačku. Před nekolika dny byl nepravomocně odsouzen za loupežné přepadení a znovu tak potvrdil, že je nebezpečný pro společnost. Přesto je jeho identita - jako vraha - tajná.
27.10.2014 20:55 |

podobné články

Američan zastřelil mýtickou čupakabru, záhada stále trvá

 
Nechybělo mnoho a záhada mýtického zvířete zvaného čupakabra mohla být vyřešena. Jenže to by nesměl Američan Mark Cothren z Kentucky nejdřív střílet a teprve poté myslet. Opět se tak nepodařilo chytit podivné zvíře bez srsti živé, a vědci tak mohou zkoumat znovu pouze mrtvolu.
30.12.2010 10:50 |

podobné články

Záhada »zmizení« Ivety Bartošové rozluštěna! Ležela na klinice!

 
Záhada měsíční »pauzy« Ivety Bartošové (44) vyřešena!
30.03.2011 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6891 článků)