Článek

Pacienti za pobyt v nemocnici dočasně platit nebudou, ČSSD návrh vetovala

 
Při hospitalizaci v nemocnicích nebudou pacienti od ledna příštího roku alespoň dočasně platit poplatky. Návrh novely o zdravotním pojištění, který je nově stanoví na 60 korun za den s osvobozením dětí, v úterý poslanci postoupili zdravotnickému výboru. Kluby ČSSD, ANO a KSČM schválení předlohy vetovaly zrychleně už v prvním čtení. Poplatek je teď o 40 korun vyšší. Od ledna ho ale ruší rozhodnutí Ústavního soudu.
10.12.2013 15:10 |

podobné články

Podobné články

Bakalovy noviny:ČR kvůli Zemanovi vetovala v EU návrh vyhnout se čínské oslavě

 
Česká republika kvůli prezidentu Miloši Zemanovi jako jediná unijní země vetovala návrh, aby se evropské politické špičky vyhnuly čínské oslavě výročí konce 2. světové války. S odvoláním na ministerstvo zahraničí to dnes uvedly Hospodářské noviny (HN).
04.08.2015 06:21 |

podobné články

V lékárnách se bude platit za celý recept, den v nemocnici vyjde dráž

 
Vznikající vládní koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných (VV) se dohodla na tom, že Češi již nebudou platit za každou položku na receptu, ale zaplatí jednotnou sazbu 30 korun. Představitelé tří stran se ve středu dále shodli na tom, že za pobyt v nemocnici budou pacienti platit minimálně za den sto korun a že levné léky jako acylpyrin či paralen si budou hradit ze svého. Novináře o tom informoval premiér Petr Nečas.
07.07.2010 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Pacienti si za pobyt v nemocnici připlatí, poslanci s tím souhlasí a nejen to

 
Pacienti si za pobyt v nemocnici zřejmě připlatí, návrh ministerstva zdravotnictví v pátek poslanci propustili do třetího čtení. Den hospitalizace se tak nemocným prodraží, místo 60 korun zaplatí 100, norma počítá i s určením standardu a nadstandardu či s vyřazením léků do 50 korun z úhrad.
10.06.2011 14:55 |

podobné články

Den v nemocnici je dražší, pacienti nově zaplatí místo 60 Kč rovnou stovku

 
Od čtvrtka zaplatí pacienti v nemocnici za denní pobyt sto korun místo dosavadních šedesáti. Stejně je tak upravena cena za denní pobyt v léčebně, na psychiatrii, v léčebně dlouhodobě nemocných, lázních, dětských léčebnách či ozdravovnách. Zdražení vychází z novely zákona o veřejném zdravotním pojištění. Další regulační poplatky se nemění.
01.12.2011 07:10 |

podobné články

Chudí pacienti v šoku: ČSSD chce, abychom platili ve špitále

 
Sociální demokraté umějí překvapit. Například návrhem, aby pacienti připláceli za stravu v nemocnici. Ten je obsažen v dokumentu Reforma zdravotnictví, který ČSSD předložila k veřejné diskusi. V návrhu nového programu souhlasí mimo jiné s jedním z poplatků ve zdravotnictví. Konkrétně s příspěvkem na stravu v nemocnici. Ten by mohl nahradit současný poplatek za pobyt v nemocnici, který je nyní 60 korun a který chce vládní koalice zvýšit na 100 korun za den.
11.08.2011 20:25 |

podobné články

Slovenští lékaři dosáhli na vítězství. Pacienti nebudou platit za ošetření

 
Slovenští ambulantní lékaři si protestem vymohli zvýšení plateb od největší zdravotní pojišťovny v zemi. Pacienti tak nebudou platit za ošetření u doktora, což hrozilo kvůli tomu, že část ambulancí byla od začátku měsíce bez smlouvy se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.
04.07.2012 12:15 |

podobné články

Pacienti se bouří, léčebné konopí není k sehnání

 
Rok od přijetí zákona umožňujícího využívání léčebného konopí mají čeští pacienti stále smůlu. Ministerstvu zdravotnictví se totiž nepodařilo zprovoznit elektronický registr receptů, který musí lékaři pro předepisování konopí používat. Pacienti, kterým by mohlo pomoci nebo jim ilegálně již pomáhá, se proto sdružili do spolku KOPAC (konopí pacientům), který má za úkol konečně prosadit, aby se sušená droga dostala do lékáren a pacienti by si ji mohli beze strachu pořídit.
24.06.2014 14:25 |

podobné články

Dluhy za poplatky dosáhly už 15 milionů. Z bezdomovců je vymámit nelze

 
Přes patnáct milionů korun za regulační poplatky dluží pacienti nemocnic jen na severní Moravě. Z toho osmi krajským nemocnicím dluží pacienti k poslednímu září letošního roku 9,13 milionu korun, 2,5 milionu eviduje dluh Fakultní nemocnice v Ostravě a 3,7 milionu korun dluží pacienti nemocnici Městské nemocnici Ostrava. Dluhy se v drtivé většině týkají lůžkové péče. Pro ParlamentníListy.cz to uvedly oslovené nemocnice a kraj. Ty za velký problém označují i ošetření bezdomovců. Za ně dluhy neplatí nikdo. A neexistzpuje ani způsob, jak je vymáhat.
08.11.2011 16:05 |

podobné články

Dva pacienti s podezřením na otravu metanolem leží v přerovské nemocnici

 
V přerovské nemocnici leží dva pacienti, u nichž mají lékaři vážné podezření na otravu metanolem. Oba jsou v kritickém stavu, informovala Radka Baková z tiskového oddělení holdingu Agel, kam nemocnice spadá. Kdy byly pacienti hospitalizováni, neuvedla.
10.09.2012 20:10 |

podobné články

Léky do 50 Kč si budou platit pacienti. Vláda se shodla na reformě

 
Koaliční lídři se na večerní schůzce podle místopředsedkyně Věcí veřejných Karolíny Peake shodli na hrubých rysech první fáze zdravotní reformy. Do roku 2014 by měla spoluúčast pacientů stoupnout o pět procent a pacienti nebudou platit za amalgámové plomby.
02.06.2011 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1612 článků)

DEN V NEMOCNICI = 100 KORUN! Návrh prošel prvním čtením

 
Pacienti si za pobyt v nemocnici zřejmě připlatí, návrh ministerstva zdravotnictví v úterý po více než pěti hodinách obstrukcí poslanci propustili do druhého čtení. Den hospitalizace se tak nemocným prodraží, místo 60 korun zaplatí 100, s návrhem nesouhlasí opoziční ČSSD a KSČM.
04.05.2011 08:30 |

podobné články

Dolínek (ČSSD): Městský okruh musíme dostavět co nejrychleji

 
Trojkoalice tvořená KDU-ČSL, STAN a Zelenými dnes vetovala návrh náměstka primátorky a radního pro dopravu, sport a volný čas Petra Dolínka (ČSSD) na vypsání veřejné zakázky na projektanty dokončení Městského okruhu. Návrh tak nemohl být ani projednán Radou Hl. m. Prahy.
08.09.2017 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (192 článků)

Vláda řekla ano návrhu, aby se poplatky za pobyt v nemocnici navýšily

 
Vláda schválila navýšení poplatku za pobyt v nemocnici, od podzimu by tak nově měli lidé platit za den místo 60 korun stovku. Nově by si také lidé měli platit doplňkové léky ze svého - kabinet ne naopak neshodl na změně poplatků za recept.
06.04.2011 14:10 |

podobné články

Za pobyt v nemocnici si PŘIPLATÍME! 1 DEN = 100 KORUN

 
Vláda schválila navýšení poplatku za pobyt v nemocnici. Od podzimu by lidé měli místo 60 korun za den platit 100 korun. Když novelu potvrdí i sněmovna a Senát, lékový úřad bude muset přecenit doplňkové léky a lidé je budou platit ze svého.
06.04.2011 17:30 |

podobné články

Postižení povodní nebudou muset platit daň z nemovitosti, rozhodla Praha

 
Pražané postižení letošní povodní nebudou muset platit daň z nemovitosti. Radní hlavního města v úterý schválili vyhlášku, která to umožní. ČTK to potvrdily na sobě nezávislé zdroje z magistrátu. Nová vyhláška začne platit od roku 2014. Rozhodnutí o osvobození může platit až pět let.
11.06.2013 14:25 |

podobné články

Postižení povodní nebudou platit v 2014 daň z nemovitosti

 
Pražané postižení letošní povodní nebudou muset platit daň z nemovitosti. Radní hlavního města dnes schválili vyhlášku, která to umožní, potvrdily na sobě nezávislé zdroje z magistrátu. Nová vyhláška začne platit od roku 2014. Rozhodnutí o osvobození může platit až na pět let. 
11.06.2013 14:30 |

podobné články

Stovka za pobyt v nemocnici. Už od prosince

 
Už na začátku prosince pocítí pacienti první dopady zdravotnické reformy. Poplatek za pobyt v nemocnici se zvedne ze 60 korun na rovnou stovku. Zbylé změny Čechy čekají od ledna a od dubna příštího roku.
22.11.2011 09:20 |

podobné články

Poplatek za pobyt v nemocnici bude 60 korun, rozhodla vláda

 
Vláda premiéra v demisi Jiřího Rusnoka schválila úpravu poplatků za pobyt v nemocnici, které od příštího roku zrušil Ústavní soud. Za den v nemocnici by se mělo platit opět 60 korun jako v minulosti. Platby by se nevztahovaly na děti a mladistvé do 18 let a zároveň by nebyly omezeny délkou hospitalizace, oznámilo ministerstvo zdravotnictví.
06.11.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1847 článků)

Pacienti se stěhovat nebudou: Nemocnice Milosrdných bratří zůstane Brnu, to tu postaví i LDN

 
Pacienti, kteří se léčí v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně, se nemusejí obávat přesunu na jiné pracoviště. Brněnská radnice se totiž domluvila na další spolupráci s řádem Milosrdných bratří. Ten totiž před časem uvažoval, že by nemocnici od města převzal.
23.08.2017 11:15 |

podobné články