Článek

Ovlivní Pandora Papers výsledek voleb nebo povolební vyjednávání? ptají se světová média

 
Světový tisk se před českými parlamentními volbami zabývá především tím, zda odhalení mezinárodního novinářského projektu Pandora Papers ovlivní jejich výsledek nebo povolební vyjednávání.
06.10.2021 21:40 |

podobné články

Podobné články

Pandora Papers: Babiš se snaží vykreslit jako oběť, říká analytik. Premiér se brání

 
Českého premiéra Andreje Babiše čekal těsný volební souboj v parlamentních volbách ještě před tím, než se v neděli objevil v takzvaných Pandora Papers, tedy v mezinárodním projektu, jenž odhaluje složité zámořské finanční sítě stovek miliardářů i světových politiků. Avšak odhalení, že miliardář Babiš poslal miliony dolarů prostřednictvím offshorových společností na nákup luxusní francouzské nemovitosti, vnáší do nadcházejících voleb další nejistotu, píše list Financial Times (FT), podle něhož šéf české vlády možná bude muset uzavřít dohodu s krajní pravicí.
05.10.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)

Analytik novinářce z Pandora Papers: Dlouholetá agentko BIS a spolupracovnice Člověka v tísni... Díky za hlasy pro Babiše

 
Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec tvrdí, že kauza Pandora Papers posílila hnutí ANO o několik procentních bodů, a ironicky za to děkuje Pavle Holcové z webu Investigace.cz, která se na mezinárodním mediálním projektu podílela. Zároveň vyzývá „jistého vítěze voleb“ Andreje Babiše, aby v příští vládě už prosadil seškrtání rozpočtů všech podobných nepotřebných neziskovek.
08.10.2021 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)

Prezidenti, král i expremiér Tony Blair: Pandora Papers odkryl kšefty stovek mocných

 
O podezřelých finančních transakcích stovek politiků a dalších osobností z více než 90 zemí dnes v rámci projektu Pandora Papers informovalo Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ). Zmiňuje se například o jordánském králi Abdalláhovi II., prezidentech Ukrajiny, Keni a Ekvádoru či o bývalém britském premiérovi Tonym Blairovi. Získané dokumenty popisují i aktivity 130 miliardářů z Ruska, USA nebo Turecka a řady velvyslanců, starostů, ministrů, poradců či generálů. Podle českého serveru investigace.cz, který se projektu zúčastnil, se kauzy týkají 300 Čechů a také českého premiéra Andreje Babiše.
03.10.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Tony Blair (102 článků)

Je to kampaň? Babiš zaplňuje přední stránky zahraničních médií kvůli kauze Pandora Papers

 
Fotografie českého premiéra Andreje Babiše (ANO) se dnes objevuje na prvních stranách řady prestižních zahraničních médií v důsledku kauzy Pandora Papers. V ní investigativní novináři z řady zemí zveřejnili odtajněné dokumenty o podezřelých finančních transakcích řady politických lídrů včetně Babiše, který si podle dokumentů pořídil v roce 2009 luxusní zámeček na jihu Francie prostřednictvím složité sítě offshoreových firem.
04.10.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)

ČT zařídila Babišovi výprask. K Pandora Papers měl sólo europolitik za TOP 09

 
Europoslanec Luděk Niedermayer (za TOP09 a STAN) tvrdí, že kauza Pandora Papers v současnosti velmi rezonuje ve Štrasburku, kde sídlí Evropský parlament. „Přijel jsem do Štrasburku před třemi hodinami a každý o tom se mnou mluví a ptá se mě na to,“ prohlásil Niedermayer s tím, že premiér Andrej Babiš je pro většinu europoslanců z ostatních zemí nejatraktivnější osobou v kauze.
04.10.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)

Další hříšník Pandora Papers: Ministr financí má 24 bytů v bulharském letovisku

 
Srbský ministr financí Siniša Mali byl skrytým vlastníkem 24 bytů v bulharském přímořském letovisku. Podle skupiny investigativních novinářů KRIK to vyplývá z analýzy dokumentů Pandora Papers o podezřelých finančních transakcích stovek politiků a dalších osobností z více než 90 zemí.
04.10.2021 20:05 |

podobné články

Provinil se i prezident se syny: Stejně jako Babiš podle Pandora Papers využívali offshorové firmy

 
Kritice v souvislosti s projektem Pandora Papers čelí i chilský prezident Sebastiano Piňera a jeho čtyři synové. Podle zjištění Mezinárodního konsorcia investigativních novinářů (ICIJ) Piňera a jeho blízcí využili offshorové firmy na Britských Panenských ostrovech při několika významných transakcích. Tím se mohli v Chile vyhnout platbě některých daní, uvedla agentura EFE. Prezidentská kancelář pochybení odmítla. Piňera patří k nejbohatším mužům v Chile.
04.10.2021 22:50 |

podobné články

Pandora Papers: Schoval si Putin majetky k milence a kamarádovi z dětství?

 
Vedle tajených stamilionových obchodů českého premiéra Andreje Babiše (ANO) odhalují dokumenty zvané Pandora Papers i jiné podezřelé skutečnosti. Údajná milenka i další lidé napojení na ruského prezidenta Vladimira Putina si podle nich přišli k extrémnímu bohatství. Ale jsou ty peníze skutečně jejich? ptá se deník The Guardian.
05.10.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3679 článků) , Andrej Babiš (23581 článků)

Zločiny a zahanbení! Europoslanci projednali Pandora Papers, navezli se i do nákupů Babiše

 
Jako další ze série daňových skandálů, který ukazuje nedostatečné úsilí Evropské unie, prezentovali někteří členové Evropského parlamentu v dnešní rozpravě kauzu Pandora Papers. Vícero řečníků poukazovalo na informaci o nemovitostech českého premiéra Andreje Babiše nakoupených skrze offshorové společnosti či kritizovalo úterní rozhodnutí vyškrtnout tři země z unijního seznamu daňových rájů. Zástupci Evropské komise a Rady EU ujišťovali, že boj proti obcházení daní a praní špinavých postupuje.
06.10.2021 09:20 |

podobné články

Superdebatu ovládla zpráva Pandora Papers: Svět zajímá Shakira, ne český premiér, šil do Babiše Rakušan

 
Česká televize dva dny před volbami do Poslanecké sněmovny odvysílala tradiční Superdebatu, do které pozvala osm nejvážnějších kandidátů na předsedu vlády. Moderátorka Světlana Witowská postupně všechny vyzpovídala a jak už bývá zvykem, neobešlo se to bez vášnivých debat. Zejména kolem objasňování zprávy novináři Pandora Papers bylo pořádně horko. 
06.10.2021 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (364 článků)

Horké chvilky Babiše v debatě ČT kvůli Pandora Papers: Na to bych neměl žaludek, útočil Fiala

 
Kauza Pandora Papers, která vznikla na základě práce 600 novinářů z celého světa, dál přidělává před volbami vrásky premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Nákup nemovitostí ve Francii byl však v souladu se zákony, bránil se v superdebatě na ČT. Petr Fiala (ODS) podotkl, že se stále dokola řeší problémy předsedy vlády a on sám by na něco takového neměl žaludek, politici v minulosti odstupovali pro méně závažné prohřešky. Vít Rakušan (STAN) poznamenal, že nejde o žádný předvolební komplot proti Babišovi, ale kauzu, která zasáhla celý svět - který navíc zajímají mnohem víc jiné vtažené osobnosti, než Babiš. Třeba zpěvačka Shakira. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se pozastavil nad tím, jak někdo, kdo nakupuje nemovitosti přes daňové ráje, může chápat potíže běžných občanů, pořizujících si panelákové byty na hypotéky.
06.10.2021 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2187 článků) , Jan Hamáček (3297 článků) , Vít Rakušan (234 článků)

Nejen Babiš, ale i králové či ministr se ženou: Koho také odhalily Pandora Papers?

 
Předseda české vlády Andrej Babiš, expremiér Británie Tony Blair, prezidenti Ázerbájdžánu, Chile, Keni či Ruska… To jsou některé z největších ryb, které zachytilo Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů z uniklých obchodních dokumentů zvaných Pandora Papers. A ani ty další ryby nejsou žádné čudly.
07.10.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Tony Blair (102 článků) , Andrej Babiš (23581 článků)

Premiér a Pandora Papers: Sněmovní komise bude řešit Babišův nákup nemovitostí

 
Sněmovní komise pro kontrolu činnosti Finančního analytického úřadu (FAÚ) se bude příští týden zabývat aférou Pandora Papers.
07.10.2021 13:50 |

podobné články

Pandora Papers v Bruselu? Máme záznam jednání evropské elity. Stačily tři vteřiny, pak to ustřihli

 
Aktivita několika stovek novinářů z celého světa, obecně zvaná jako Pandora Papers, se dostala na jednání Evropského parlamentu. Kdo by čekal bouři, zmýlil by se. ParlamentníListy.cz měly možnost vidět vystoupení českého europoslance Peksy (Piráti). Vyplynulo z něj, že sál byl téměř prázdný.
07.10.2021 16:40 |

podobné články

Tak kdo je v té Pandoře kromě Babiše? Až po volbách, usmívá se novinářka

 
Politickou situací krátce před volbami zahýbala kauza Pandora Papers, v níž čelí Andrej Babiš kritice za to, že poslal přes své offshory skoro 400 milionů, za které si posléze koupil nemovitosti na francouzské Riviéře. Je však pouze jedním ze zhruba tří stovek Čechů s trvalým pobytem v ČR, figurujících v dokumentech projektu Pandora Papers. Jména některých se zveřejní ale až po volbách, oznámila Právu zakladatelka webu Investigace.cz Pavla Holcová.
07.10.2021 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)

Erik Best: To Babiše odkloní od USA. Zpravodajské služby. Pandora Papers? Výhrůžka ostatním, to tu ještě nebylo

 
Kdo zařídil únik citlivých dokumentů, které vyvolaly kauzu Pandora Papers a předvolební kauzu kolem Andreje Babiše? Nad celou věcí se zamýšlí politický analytik Erik Best. Padly zmínky o západních tajných službách. Vše prý může souviset s těsným Babišovým spojenectvím s Viktorem Orbánem. Best nabízí i překvapivý možný důsledek na politiku Andreje Babiše po volbách.
08.10.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků)

Další Čech v Pandora Papers: Miliardář Vítek měl nakupovat přes offshory stejně jako Babiš

 
Realitní magnát Radovan Vítek před lety použil podle serveru Investigace.cz téměř totožné schéma pro nákup nemovitostí ve Francii jako současný premiér Andrej Babiš (ANO). V roce 2009 byli oba miliardáři klienty téže francouzské právní kanceláře DB Legal Artwell, oba si objednali stejnou službu – založení řetězce offshorových firem, přes které si koupili sídla na jihu Francie, uvedl dnes server v tiskové zprávě. Zjištění vychází z mezinárodního projektu novinářů Pandora Papers, který se zabývá využitím takzvaných offshorových společností při netransparentních transakcích kvůli anonymitě a daňové optimalizaci.
21.10.2021 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23581 článků) , Radovan Vítek (32 článků)

Ovlivní čtvrteční útok francouzské volby? V rozhlase debatovali o kandidátech. Jeden z nich se prý myšlenkově zastavil v roce 1968

 
Francouzi a Francouzky půjdou v neděli volit svého prezidenta či prezidentku. Jak volby ovlivní fakt, že 30 procent voličů dosud není rozhodnutých? A jak je ovlivní čtvrteční teroristický útok na Champs-Élysées? Bývalý velvyslanec ve Francii Petr Janyška má za to, že útok volby ovlivní jen málo, zatímco režisérka Andrea Sedláčková působící ve Francii má za to, že tento útok volby ovlivní hodně.
21.04.2017 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Sedláčková (41 článků)

V Pandora Papers figuruje držitel Nobelovy ceny za literaturu Mario Vargas Llosa

 
Pětaosmdesátiletý spisovatel, který předloni navštívil Česko, už byl jedním z aktérů předešlé kauzy Panama Papers.
06.10.2021 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Mario Vargas (3 články)