Článek

Oulehlová (ANO): Až přespříliš často nás obklopovala úzkost

 
Novoroční přání starostky města Sokolova Renaty Oulehlové
01.01.2022 14:35 |

podobné články

Podobné články

Alkohol způsobuje nejen kocovinu, ale i úzkost!

 
Řada lidí nebojuje po nadměrné konzumaci alkoholu jen s fyzickými projevy kocoviny, ale ke vší té nevolnosti a bolestem hlavy se připojí silná úzkost. V angličtině pro to používají zkratku hangxiety vzniklou spojením slov hangover (kocovina) a anxiety (úzkost). Podle texaských vědců se kocovinová úzkost (hangxiety) dostaví tím spíš, čím silněji člověk trpí sociální fobií.
06.10.2017 18:30 |

podobné články

Jak přetavit úzkost v kreativní sílu? To chce učit nový Institut úzkosti

 
Úzkost je něco, o čem se v Česku nemluví, přitom může fungovat i jako hnací síla. To je vize, která vedla Zuzanu Blochovou, Edith Jeřábkovou, Barboru Kleinhamlovou a Evu Koťátkovou k založení Institutu úzkosti. Ten by v budoucnu rád uchopil úzkost z mnoha úhlů a přetavil jí třeba i do něčeho užitečného. Aby bylo vidět, jakým směrem se projekt v budoucnu bude chtít ubírat, uspořádaly v Praze první veřejné slyšení. Na tom lidé mohli pomocí svých příběhů ukázat, co Čechům způsobuje úzkost. Zázemí pro první rok institutu poskytl pražský Goethe-Institut a spolek Are.
20.03.2018 19:05 |

podobné články

Co u vás spouští úzkost podle vašeho znamení zvěrokruhu

 
​​​​​​​Úzkost není to samé jako stres, ovšem má k němu velmi blízko. Pokud zažíváme stavy úzkosti, máme pocit, že jsme v nebezpečí, přestože na to nemusí existovat racionální odůvodnění. Snad každý člověk si někdy úzkostí prošel. Podívejte se, co spouští úzkost zrovna u vás.
14.06.2022 14:00 |

podobné články

Úzkost kvůli odloučení od iPhonu je skutečná nemoc, ukázala studie!

 
Možná si myslíte, že si prokazujete službu, když necháváte svůj iPhone doma před důležitou zkouškou, ale opak je pravdou! Vědecká studie dokázala, že úzkost způsobená odloučením od telefonu od Applu je skutečná nemoc.
12.01.2015 14:46 |

podobné články

Stísněnost a úzkost. Až polovina řidičů se bojí, když projíždí tunelem

 
Pocit stísněnosti a úzkost. Tak to zažívá podle nové studie až 50 procent řidičů při průjezdu tunelem. Může za to prý blízkost stěn tunelu nebo velký rozdíl světelných podmínek při vjezdu a výjezdu z něj. Dopravní nehody v tunelech mívají velmi závažné následky.
22.07.2015 06:05 |

podobné články

Úzkost stáčí tělo doleva, zjistili vědci

 
Když člověka zasáhne úzkost a deprese, většinou se říká, že se motá v bludném kruhu. Rčení se opírá o realitu. Pokud člověk totiž trpí úzkostí, ztrácí schopnost chodit rovně, jeho mozek ho nutí točit se neustále doleva. Takže se motá v levotočivých kruzích. Prokázali to vědci z Kentu.
22.01.2016 11:05 |

podobné články

Úzkost u mužů zvyšuje riziko rakoviny dvakrát

 
Úzkost je pro muže ještě zhoubnější než pro ženy. Pánové, kteří trpí úzkostí, onemocní rakovinou dvakrát častěji než ženy. A to jednak proto, že při dlouhodobé úzkosti tělo produkuje stresové hormony, které mají potom kancerogenní účinky. Ale také proto, že úzkostní muži mnohem více kouří, pijí alkohol a chovají se nezdravě, což samo o sobě riziko rakoviny dále zvyšuje.
21.09.2016 17:10 |

podobné články

Dívka (†20) se ve zkouškovém zřítila z 12. patra koleje: „Úzkost, panika, strach z ponížení,“ popsal stresující období psychiatr

 
Obrovská tragédie zasáhla kolej Kajetánka na pražském Břevnově. 20letá dívka se zřítila z 12. patra, na místě zemřela. Zda skočila sama, šlo o nešťastnou náhodu nebo za její smrtí stojí něco jiného, teď vyšetřují policisté. Na Karlově univerzitě, jež studenty na koleji ubytovává, právě vrcholí zkouškové období. Podle psychiatra Cimického je to pro mnoho lidí nesmírně stresující období, které může vyvolávat úzkost a paniku. Jak se takovým stavům vyhnout?
31.01.2020 05:10 |

podobné články

Rychlé tipy ke snížení stresu a zastavení úzkosti

 
Stejně jako příšery pod postelí stres a úzkost kradou klidný noční odpočinek téměř 70 milionům Američanů. Úzkost může také sabotovat vaši důvěru, přeměnit váš žaludek na uzly a ovlivnit vaši celkovou pohodu.
11.09.2020 14:35 |

podobné články

Češi stále častěji řeší úzkost sedativy a hypnotiky

 
Deprese, úzkost, stres, nespavost nebo osamění. Problémy, s kterými se Češi potýkají čím dál častěji a které čím dál častěji řeší pomocí psychoaktivních léků: sedativ a hypnotik. Podle odborníků a také podle vládní zprávy o stavu drog a závislostí za rok 2019 jde ale o zásadní problém, který bublá pod povrchem společnosti a týká se skoro milionu dospělých lidí v Česku.
09.12.2020 13:40 |

podobné články

Covidový stres před Vánoci: S omikronem roste úzkost. 5 rad expertky, jak napětí zvládnout

 
Většina lidí po celém světě doufala, že letošní Vánoce budou diametrálně odlišné od těch loňských a vrátí se do normálu, kdy se lidé budou moct navštěvovat se svými blízkými a nebudou muset každé ráno s hrůzou sledovat počty nakažených a obětí pandemie covidu-19. Podzim vypadal nadějně, pak v listopadu přišla zpráva o nové variantě omikron, kterou objevili vědci v Jihoafrické republice. Experti uvedli, že se mutace záhy stane dominantní formou covidu-19. Lidé se tak opět začali bát možného lockdownu a svátků v uzávěře. Jak zvládat strach a úzkost pro stanici CNN poradila psycholožka Jelena Kecmanovicová.
22.12.2021 05:05 |

podobné články

Oulehlová (ANO): Ale jestliže ty dávky dostávají a pak nás ještě terorizují?

 
Projev na 9. schůzi Poslanecké sněmovny dne 3. března 2022 k návrhu poslanců Lucie Šafránkové, Tomia Okamury, Radima Fialy a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi.
03.03.2022 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (396 článků) , Radim Fiala (396 článků)

Exministryně na rovinu: Covid? Politici musí říct, že už je na čase zase žít!

 
Advokátka Daniela Kovářová, ministryně spravedlnosti v letech 2009 až 2010, se zamyslela nad posledními dvanácti měsíci v našich životech. Konstatovala, že nás v těchto dvanácti měsících obklopuje smrt. Jedním dechem však dodala, že lidstvo obklopovala smrt vždy. A nikdy to nebyl důvod schovávat se doma a ustrašeně doufat, že zrovna vás smrtka přehlédne.
24.04.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Kovářová (253 článků)

V Sokolově před pietním aktem odstranili vlajku USA. Zde je důvod

 
Přestože západočeský Sokolov osvobodili v závěru války Američané, při letošním pietním aktu konaném ve městě vlajka chyběla. Ráno sice ještě byla na místě, ale radnice ji v průběhu dne nechala odstranit. Starostka z hnutí ANO Renata Oulehlová vysvětlila, proč nechala vlajku odstranit.
09.05.2020 13:15 |

podobné články

Starostka Sokolova nechala odnést americkou vlajku z piety. Pak ji vrátila a sype si popel na hlavu

 
Radnice Sokolova v čele se starostkou Renatou Oulehlovou (ANO) nechala ve čtvrtek dopoledne odnést americkou vlajku ze stojanu u pomníku a pohřebiště sovětských zajatců u městského hřbitova. Když tam v podobě pietního aktu přišla položit květiny reprezentace radnice, vlajka tam nebyla. Zhruba ještě hodinu předtím, když přinesl věnec sokolovský senátor Miroslav Balatka (Piráti s podporou STAN), přitom vedle české a ruské vlajky americká vlajka ještě nescházela. Oulehlová připustila, že šlo o chybu, ale nebyl v tom prý zlý úmysl.
08.05.2020 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Sokolov (2 články)

Starostka Sokolova: V péči poskytované seniorům můžeme být příkladem

 
Propad příjmů města v důsledku pandemie koronaviru odhadujeme letos kolem sto milionů, svěřila se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz starostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO). Ovlivní to plánované investice? A na co nového se mohou občané těšit? Povídali jsme si také o dopadech útlumu těžby uhlí, zhodnotila nedávnou návštěvu premiéra a prozradila nám, proč se rozhodla obhájit mandát krajské zastupitelky.
15.07.2020 12:40 |

podobné články

Oulehlová (ANO): Díky úhradám z vydobytých nerostů mohla města i obce investovat

 
Sokolov nesouhlasí s pozměňovacím návrhem poslance Mikuláše Ferjenčíka (Piráti) k hornímu zákonu. Pokud by byl přijat, dojde k dalšímu snížení příjmů pro města a obce.
27.11.2020 17:40 |

podobné články

Oulehlová (ANO): Máme za sebou těžký rok. Ten nový bude snad lepší

 
Bilance minulého roku a přání do toho nového.
01.01.2021 22:40 |

podobné články

Oulehlová (ANO): Sokolov připravil adaptační pobyty pro děti

 
Jak pomoci dětem, které se kvůli korovinarové pandemii a uzavřeným školám ocitly v určité izolaci, s opětovným navázáním kontaktů se svými spolužáky? Sokolov se proto rozhodl sáhnout neplánovaně do rozpočtu a uvolnit z něj téměř 7,5 milionu korun. Tento příklad už zaujal i řadu dalších měst z regionu i kraj, a tak zvažují, že zvolí stejný postup.
25.05.2021 12:50 |

podobné články