Článek

Otřesy na radnici pražských Horních Počernic: Starostku odvolali, Prahu 20 povede Petr Měšťan

 
Starostka městské části Praha 20 Alena Štrobová (Hnutí občanů Počernic HOP s podporou Pirátů) po roce a čtvrt doúřadovala. V pondělí 24. února ji a místostarostu Jiřího Benedu, místostarostku Dariu Češpivovou, radní Karlu Polydorovou, Pavla Skalického a Zbyňka Muchu odvolalo tamní zastupitelstvo.
25.02.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mucha (27 článků) , Jiří Skalický (40 článků) , Jiří Skalický (40 článků) , Petr Pavel (622 článků)
Podobné články

Odhalte proměny Horních Počernic v čase: Radnice chce slavit vznik republiky výstavou historických fotografií

 
Život v Horních Počernicích existoval podle archeologických nálezů už v pravěku. Ráz této východní části Prahy se ale měnil především v novějších dobách. Radnice Prahy 20 proto vzývá nejen své obyvatele, zda nemají historické fotografie Horních Počernic, které by ukázaly jejich proměnu v čase. Ze zaslaných fotografií hodlá nechat vzniknout výstavu.
14.06.2018 11:45 |

podobné články

Vlak u pražských Horních Počernic srazil a zabil člověka

 
Vlak dnes u pražských Horních Počernic srazil a zabil člověka. Kvůli nehodě byl přerušen provoz na trati mezi Prahou a Lysou nad Labem. ČTK to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Omezení se dotklo hlavně osobních spojů, místo vlaků vyjely autobusy.
20.01.2015 17:11 |

podobné články

Kriminalisté hledají ženu z Horních Počernic (59): Mohla by být v prostředcích MHD

 
Pražští kriminalisté vyhlásili pátrání po devětapadesátileté ženě z Horních Počernic, která odešla z místa bydliště na Nový rok a od té doby se nikomu neohlásila. Vyšetřovatelé zjistili, že by se mohla nalézat v prostředcích městské hromadné dopravy.
02.01.2018 12:30 |

podobné články

Krnáčová (ANO): V Počernicích jsme řešili podporu výstavby domova pro seniory

 
Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová se v rámci svých návštěv městských částí setkala se starosty Horních Počernic a Dolních Počernic. Cílem setkání bylo seznámení se s projekty a problémy, se kterými se tyto městské části potýkají. Diskuse se vedla například o revitalizaci zámecké zahrady či vybudování kulturního sálu pro potřeby městské části a zejména místních spolků.
10.08.2016 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (773 článků)

„Prodloužení metra je sci-fi, zastávky na znamení trápí místní," říká nová starostka Prahy 20 Alena Štrobová

 
Z komunálních voleb vzešlo nové vedení radnice Horních Počernic. Koalici utvořilo Hnutí občanů Počernic (HOP) s podporou Pirátů, ANO, Společně pro Počernice s podporou KDU-ČSL a Počernice Jinak. Právě z vítězné strany HOP vzešla i nynější starostka a lídryně kandidátky, bývalá novinářka a ředitelka charitativního centra Divizna, kde se setkávají zdravé děti s handicapovanými, Alena Štrobová. Ta se pro Blesk.cz rozhovořila o problémech „své“ městské části a její budoucnosti.
08.01.2019 07:30 |

podobné články

Nemít roušku, jó, to vadí. Pošťáci z Počernic si upravili Svěrákovu písničku

 
Někteří zaměstnanci České pošty se ve středu 25. března přidali k výzvě a zazpívali si písničku Není nutno od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Se svým výkonem se pochlubili na internetu. Jde o zaměstnance České pošty z Horních Počernic, takzvaného Depa 703.
25.03.2020 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Uhlíř (86 článků)

Zastupitelé Prahy 11 odvolali z funkce starostu: Jiří Štyler opouští radnici

 
Zastupitelé Prahy 11 odvolali z funkce starostu Jiřího Štylera (Hnutí pro Prahu 11). Pro jeho odvolání v tajné volbě hlasovalo 23 zastupitelů ze 45členného zastupitelstva. Odvolání celé rady navrhl místostarosta Jakub Lepš (TOP 09), zastupitelé nakonec odvolali pouze Štylera. Po volbách v roce 2014 vládla na Jižním Městě koalice HPP 11, TOP 09 a ANO, která se letos v březnu rozpadla. Podle Štylera za jeho odvoláním stojí spojení řady „problematických“ zastupitelů.
16.11.2016 13:10 |

podobné články

Po pokusu o převrat v Horních Počernicích vyhrožoval anonym defenestrací

 
Anonymní volající vyhrožoval ve středu defenestrací starostce pražských Horních Počernic Haně Moravcové (bezpartijní) i ostatním radním, kteří jí zůstali věrní. Byla to reakce na skutečnost, že rada přečkala pokus o "převrat", který organizoval bývalý starosta Ivan Liška (dříve ODS).
25.01.2012 18:20 |

podobné články

Hrůzný nález v Horních Počernicích: Mrtvý muž (42) ležel opodál železnice

 
V ranních hodinách policisté vyjížděli do pražských Řep kvůli nálezu mrtvého bezdomovce. Večer bohužel vyjížděli k podobnému případu. Tentokrát do Horních Počernic.
25.12.2019 20:15 |

podobné články

Zemětřesení na radnici Prahy 4: Opozice chtěla odvolat starostku, bydlí totiž na Opatově. Neuspěla

 
Opozice v Praze 4 navrhla na středečním jednání zastupitelstva odvolat starostku Irenu Michalcovou (ANO). Jako důvod uvedla špatnou komunikaci radních, neoprávněné užití vysokoškolského titulu starostkou a to, že Michalcová nebydlí na Praze 4. Návrh předložil opoziční zastupitel Tomáš Kaplan (KDU-ČSL/ Společně pro Prahu 4). Podpořilo jej 22 z 45 zastupitelů a o odvolání se tak nakonec nehlasovalo. Michalcová se stala starostkou na konci letošního dubna, když ve funkci nahradila Petra Štěpánka (Zelení)
18.12.2019 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (761 článků) , Petr Štěpánek (761 článků)

Jaký je největší problém Dolních Počernic? Napovědět radnici můžete v anketě

 
Každá městská část hlavního města má svá pro i proti. Některým negativům předcházet nelze, jiná je však možné ovlivnit. Do kolonky druhé kategorie spadají právě ty problémy, které chce radnice Dolních Počernic řešit. Z toho důvodu (nejen) pro své obyvatele nechala vypsat anketu.
09.08.2018 10:35 |

podobné články

Amazon tisíce nových lidí nezaměstná. Stavba v Horních Počernicích se odkládá

 
Tři tisíce lidí by mělo pracovat v plánované hale společnosti Amazon u Horních Počernic. Hala měla být hotová už letos, výstavba se ale odkládá. Magistrát totiž neuznal odvolání firmy P3 Logistic Parks, firma bude muset znovu získat posudek o vlivu na životní prostředí. O kolik se stavba zpozdí, není jasné, sdělila za firmu Veronika Boráková. Samosprávy okolních městských částí i obcí s výstavbou haly nesouhlasí.
17.04.2016 14:45 |

podobné články

Napadení při honu na divočáky: Prase na útěku před myslivci kouslo chataře

 
Okolo tří desítek myslivců se v sobotu 18. února v osm hodin ráno sešlo v hájovně v Horních Počernicích, aby se společně vydali na odstřel divokých prasat do okolí Dolních a Horních Počernic k rybníku Martiňáku, do Běchovic i k sídlišti Černý Most. Tam došlo k několika napadení psa divočákem, proto se myslivci zaměřili i na tuto hojně osídlenou oblast.
18.02.2017 14:35 |

podobné články

Rekonstrukce u konce: V Horních Počernicích otevřou poštu

 
Obyvatelé Horních Počernic se dočkají nově zrekonstruované pošty v Náchodské ulici. Po půl roce, co tam pracovali dělníci, se opravená pobočka otevře po nadcházejícím víkendu, v pondělí 11. prosince.
09.12.2017 09:20 |

podobné články

Dopravní omezení v Horních Počernicích potrvá měsíc. Opraví se ulice Ve Žlíbku

 
Významná počernická komunikace Ve Žlíbku, která se line východním okrajem Horních Počernic, bude od března opravována. Rekonstrukce ulice proběhne v šesti etapách, přičemž ulice dozná částečného omezení v dopravě. Práce tak budou probíhat za silničního provozu.
13.03.2018 11:45 |

podobné články

Vážná nehoda v Horních Počernicích: Při srážce dvou aut utrpěli řidiči poranění hlavy

 
V nočních čtvrtečních hodinách došlo k nehodě na kraji Horních Počernic. Na křižovatce ulic K Zelenči a F. V. Veselého se tam ze zatím neobjasněných příčin srazila dvě vozidla. Příčiny kolize v současné době prošetřují policisté ČR. Roli při nehodě patrně sehrál alkohol
30.03.2018 08:50 |

podobné články

Tragická nehoda v Horních Počernicích: Řidič vjel do protisměru a vrazil do traktoru, na místě zemřel

 
K tragické nehodě došlo kolem čtvrté odpoledne na silnici z Horních Počernic směrem na Nehvizdy. Řidič osobního automobilu tam z dosud neznámých příčin vrazil do protijedoucího traktoru. Vážným zraněním na místě podlehl.
04.07.2018 18:20 |

podobné články

Zlodějský »Fantom Počernic«: Policii unikal 10 měsíců!

 
 Desítky »vybílených« domů a chat, škoda za půl milionu korun. To je »skóre« recidivisty (31) z pražských Počernic. Deset měsíců se mu dařilo unikat spravedlnosti.
09.09.2014 18:45 |

podobné články

Pražská ANO podpoří starostku Kleslovou do předsednictva hnutí

 
Pražská organizace hnutí ANO podpoří koncem února na celostátním sněmu do funkce první místopředsedkyně svoji šéfku a starostku Prahy 10 Radmilu Kleslovou, rozhodla o tom na dnešním jednání. Podle očekávání podpořili pražští členové ANO také setrvání Andreje Babiše v čele hnutí. Nominovány byly pouze tyto dvě osoby, informoval ČTK o výsledcích oblastního sněmu místopředseda Matěj Fichtner. Na celostátním sněmu bude Prahu reprezentovat 20 delegátů.
19.01.2015 20:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18025 článků) , Radmila Kleslová (196 článků)