Článek

Otráveného exšpiona Skripala už pustili z nemocnice. A Rusko se k němu chce dostat

 
Bývalý ruský agent Sergej Skripal, který byl před více než dvěma měsíci otráven, byl propuštěn z nemocnice v Salisbury na jihu Anglie. S odvoláním na zdravotnickou službu NHS o tom dnes informují zahraniční agentury. Skripal se ocitl na jednotce intenzivní péče spolu se svou dcerou Julijí, když byli vystaveni nervově paralytické látce novičok. Ruské velvyslanectví nadále trvá na tom, aby mu britské úřady umožnily přístup ke Skripalovým.
18.05.2018 12:05 |

podobné články

Podobné články

Merkelová s Macronem v případu otráveného ruského exšpiona Skripala spojí síly

 
Německá kancléřka Angela Merkelová bude s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem řešit vhodnou reakci na útok nervově paralytickou látkou na bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru v Británii. Merkelová to uvedla v Paříži, Londýn z akce viní Rusko. Kancléřka před jednáním se šéfem Elysejského paláce dodala, že na tento fakt „ukazuje mnoho stop“ a že je to „velmi těžká situace“.
16.03.2018 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2330 článků) , Emmanuel Macron (256 článků)

Průlom v kauze otráveného exšpiona: Skripalova dcera může mluvit, je při vědomí

 
Dcera bývalého agenta Julije Skripalová, otrávená nedávno v anglickém Salisbury, je při vědomí a může mluvit. Uvedla to BBC s odvoláním na lékaře. Předchozí zprávy zmiňovaly jen to, že se její zdravotní stav výrazně zlepšil. Britská policie přitom z preventivních důvodů uzavřela v jihoanglickém Salisbury dětské hřiště, které je v sousedství domu otráveného bývalého agenta Sergeje Skripala. Skripal a jeho dcera byli na počátku tohoto měsíce v Salisbury otráveni nervovou látkou.
29.03.2018 19:20 |

podobné články

Záhada otravy exšpiona Skripala roste. Specialisté zkoumají hrob jeho ženy i syna

 
K vyšetřování otravy bývalého ruského exšpiona Sergeje Skripala (66) se připojil speciální vojenský tým vycvičený pro zacházení s chemikáliemi. Pátrají po tom, jak agent přišel do kontaktu s jedem a o jaký druh nervového plynu se jedná. Na přítomnost látky testovali i hroby Skripalovy ženy a syna. A je možné, že dojde k exhumaci jejich těl pro další zkoumání. Restaurace Zizzi, kde Skripal jedl, je nadále v karanténě.
10.03.2018 18:50 |

podobné články

Zeman živě pro Blesk: O pátrání po jedu, Kalouskově hněvu a vlastním zdraví

 
Prezident Miloš Zeman od 15 hodin živě promluví v pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech. Objeví se tu v době, kdy znovu naštval svoje kritiky z vysoké politiky. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek mluví o „zrádcovské servilitě, která překonala všechny meze“. A předseda ODS Petr Fiala o tom, že Zeman podlamuje autoritu předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). To vše kvůli kauze otráveného ruského exšpiona Sergeje Skripala, která nabírá na obrátkách. Zatímco Babiš oznámil vyhoštění tří Rusů, prezident zaúkoloval BIS, aby pátrala v zemi po jedu novičok.
27.03.2018 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14074 článků) , Petr Fiala (1370 článků) , Miroslav Kalousek (6552 článků) , Miloš Zeman (21491 článků)

Otrávená dcera exšpiona Skripala se dočká návštěvy z Ruska? Londýn to zvažuje

 
Britské ministerstvo zahraničí zvažuje žádost Ruska o možnost návštěvy dcery bývalého ruského dvojího agenta Skripala Julije (33). Žena je společně s otcem (66) od začátku března hospitalizována po otravě bojovou látkou. Mluvčí ministerstva podle britské agentury PA uvedla, že „práva a přání Julije“ budou brány v potaz, stejně jako britské zákony.
31.03.2018 14:25 |

podobné články

Exšpiona Skripala s dcerou opravdu otrávil novičok. Potvrdily to nové testy

 
Za otravou bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala (66) a jeho dcery Julije (33) na počátku března stojí opravdu nervově paralytická látka novičok. Britské zjištění potvrdily testy čtyř laboratoří Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW). Podle agentury Reuters to stojí ve zprávě, kterou ve čtvrtek OPCW zveřejnila.
12.04.2018 13:45 |

podobné články

Exšpiona Skripala s dcerou se pokusili otrávit dva muži, uniklo od policie

 
Bývalého ruského agenta Sergeje Skripala, přiotráveného v březnu na jihu Anglie armádním jedem, se pokusili zavraždit dva muži, kteří následujícího rána britské území opustili. Napsal to britský list The Sun s odvoláním na zdroje Scotland Yardu. Útočníci jsou teď podle listu v Rusku, údajně pod ochranou prezidenta Vladimira Putina.
03.07.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3203 článků)

Rusové „pálí“ na Česko kvůli jedu na Skripala. Stropnický nový výpad smetl

 
Významné místo ve výzkumu otravných látek v České republice mají nervově paralytické látky typu novičok. Prohlásila to dnes na tiskové konferenci v Moskvě mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová v komentáři ke kauze bývalého ruského agenta Sergeje Skripala otráveného v Británii armádním jedem. Šéf české diplomacie Martin Stropnický (ANO) odmítl v reakci na ruský výpad zmírnit striktně odmítavé české stanovisko.
29.03.2018 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1703 článků)

Skripalovou ukrývají v nemocnici na vojenské základně. Hlídají ji ozbrojenci

 
Dcera ruského exšpiona Sergeje Skripala (66) Julija (33) byla v pondělí propuštěna z nemocnice. A tajné služby ji okamžitě převezly na bezpečné místo, kdy ji vyslýchají, informoval deník Daily Mail. Skripal s dcerou byli 4. března v anglickém městě Salisbury otráveni nervovým toxinem novičok. Oba několik týdnů strávili v kritickém stavu v tamní nemocnici. Britská vláda se domnívá, že za útokem stojí Rusko, Kreml účast na otravě odmítá.
12.04.2018 07:55 |

podobné články

Ultimátum vypršelo. Kreml na žádost o objasnění smrti exšpiona neodpověděl

 
Rusko nereagovalo na britské ultimátum žádající vysvětlení, jak se do země dostala Sovětským svazem vyvinutá nervová látka Novičok, která podle Londýna otrávila bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru. Oznámilo to ruské velvyslanectví v Londýně. Londýn požadoval od Moskvy odpověď do půlnoci z úterka na středu.
14.03.2018 04:55 |

podobné články

Západní velmoci stojí v kauze exšpiona za Brity. A odveta Rusů? Rozhodne osobně Putin

 
Británie, Spojené státy, Francie a Německo se ve společném prohlášení shodly, že za útokem na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru bylo Rusko. Útok nervovou látkou v jihoanglickém Salisbury označily za útok na suverenitu Spojeného království, informovala agentura Reuters.
15.03.2018 15:40 |

podobné články

Česko po otravě exšpiona vyhostí tři ruské diplomaty. A Babiš zuří

 
Česká republika vyhostí tři členy ruského diplomatického personálu v reakci na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii. Je to výraz solidarity s Británií po útoku, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Zároveň uvedl, že Rusko překročilo veškeré meze, když označilo Česko za možnou zemi původu nervového jedu novičok použitého k útoku v Británii. Předtím Babiš na Facebooku spekuloval, že by mohlo jít jen o zpravodajce.
26.03.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14074 článků)

Podle docenta Valenčíka se z britského ministra zahraničí už stal normální šílenec. Tentokrát nejde o otráveného agenta, ale o srovnání s Hitlerem

 
Rusko by letos mělo pořádat světový šampionát ve fotbale. Kvůli aféře ruského dvojitého agenta Sergeje Skripala teď britští politici uvažují o tom, že by své fotbalisty na šampionát nevyslali. Britský ministr zahraničí Boris Johnson dokonce prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin chce sportovní akci zneužít podobně, jako v roce 1936 zneužil olympijské hry v Berlíně Adolf Hitler. Když tato slova slyšel analytik Radim Valenčík, neudržel se.
25.03.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3203 článků) , Adolf Hitler (678 článků)

Novičok mu zabil partnerku. Ruské traviče chce vidět před soudem, vzkázal z nemocnice

 
Charlie Rowley (45), který se na konci června společně s Dawn Sturgessovou (†44) otrávil nervově paralytickým toxinem novičok, požaduje spravedlnost pro svou přítelkyni, jež na následky otravy zemřela. Z nemocnice promluvil o ruských agentech, které policie označila za pachatele v případu útoku na dvojitého exagenta Sergeje Skripala (67). Rowley, který je stále v nemocnici, vzkázal, že si přeje, aby muži za svůj čin stanuli před soudem. Chce, aby byli souzeni nejen za útok na Skripala, ale i za smrt Sturgessové, napsal deník Daily Mail.
06.09.2018 11:50 |

podobné články

Šedivý o atentátu na Skripala: Stojí za tím Rusko, tvrdí

 
O tom, zda má NATO důkazy, že Rusko stojí za atentátem na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala, diskutoval v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý. Zároveň také hovořil o tom, zda Česko odsuzuje útok stejně ostře jako Francie, Německo či USA.
16.03.2018 19:55 |

podobné články

Rusko zažádalo o účast na vyšetřování otravy Skripala, ale neuspělo. Mnozí hovoří o návratu studené války

 
Rusko popírá obvinění od britské vlády, že je odpovědné za otrávení bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala v Anglii. Moskva proto iniciovala mimořádnou schůzi rady v Haagu a žádala o svou účast na vyšetřování tohoto případu. Na dnešním zasedání výkonné rady Organizace pro zákaz chemických zbraní však se žádostí o nové, společné vyšetřování neuspěla.
04.04.2018 21:40 |

podobné články

Vyhazovy diplomatů? Pro Londýn a Moskvu je to „denní chleba“

 
Po otravě bývalého ruského dvojitého agenta Skripala a jeho dcery v anglickém Salisbury bylo z Londýna a posléze i Moskvy odvoláno celkem 23 diplomatů druhé země. Přinášíme přehled podobných kroků mezi oběma státy. Jak se ukazuje, Británie i Rusko mají s vyhošťováním sovětských, respektive britských občanů značné zkušenosti. Pro vztahy mezi zeměmi byl kritický rok 1971 či proslulý případ bývalého dvojitého agenta Alexandra Litviněnka otráveného v roce 2006 poloniem.
17.03.2018 13:55 |

podobné články

Brusel s Brity tlačí na Putina: Řekni víc o útoku na otráveného Skripala

 
Evropská unie v pondělí vyzvala Rusko vedené znovuzvoleným Vladimirem Putinem, aby bezodkladně odpovědělo na otázky Londýna a mezinárodního společenství ohledně nedávného útoku nervovou látkou v jihoanglickém Salisbury. Ve společném prohlášení to uvedli ministři zahraničí členských zemí bloku. Zdůraznili také svou bezvýhradnou solidaritu s Británii a podporu její snaze o potrestání viníků.
19.03.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3203 článků)

Skripal, Nikulin... Proč někteří v Česku naslouchají ruským příběhům? Honzejk v tom má jasno

 
Události spojené s děním kolem kauzy otráveného agenta Sergeje Skripala ve Velké Británii nebo vydání ruského hackera Nikulina do USA nás podle komentátora Petra Honzejka vracejí k základním otázkám. Ve svém komentáři na serveru iHNed.cz se proto pokusil najít odpovědi na základní otázky, a to, proč to vše Rusko dělá a proč u toho tak lže?
04.04.2018 20:10 |

podobné články