Článek

Otevřené vyhrožování vyhazovem. Profesor Drulák popsal, co kvůli svým názorům zažívá na pracovišti. Dokumenty jako drsný důkaz

 
Nepřestaneš-li veřejně říkat své názory, dostaneš padáka. Tuto větu má převážná většina populace spojenou s minulým režimem a obecně se má za to, že něco podobného bylo myslitelné naposled před rokem 1989. Aktuální případ ovšem ukazuje opak. Profesoru Petru Drulákovi již měsíce vyhrožují, že dostane vyhazov z Ústavu mezinárodních vztahů, bude-li pokračovat v šíření svých názorů. Dokládají to dokumenty, které má redakce k dispozici a jak nám řekl sám Drulák, případ zdaleka nekončí. „Půjdeme k soudu,” prozrazuje.
16.09.2022 08:10 |

podobné články

Podobné články

Na co dojel minulý režim. Ukrajinci a zbraně. Profesor Drulák mrazivě, doslova

 
Konec ruského plynu v Evropě? Rozhodně ne letos, jinak hrozí obrovské ekonomické škody. PL to řekl bývalý elitní diplomat a první náměstek ministra zahraničních věcí a nynější pedagog profesor Petr Drulák. Politici podle něho ztrácejí kontakt s realitou, jejíž dopady to může jedině zhoršit, stejně jako za minulého režimu. Zapomíná se prý, že z dodávek ruského plynu do EU finančně těží i válkou sužovaná Ukrajina. A co se týče jejího přijetí do EU? „Špinavá cynická hra, kterou Západ hraje s Ukrajinci,“ konstatuje Drulák s tím, že všichni dobře vědí, že Ukrajina se do EU nedostane.
27.04.2022 04:55 |

podobné články

Profesor Drulák: Havla stvořily USA. Fialův havlismus? Zle dopadnou

 
Politolog a někdejší velvyslanec Česka ve Francii Petr Drulák se ve svém komentáři pro MF Dnes zamyslel nad havlovskou zahraniční politikou. Důvod? Vznikající vláda chce totiž podle své koaliční smlouvy obnovovat její tradici. „Patrně tento závazek začne i naplňovat. Co bylo v 90. letech omylem na pozadí optimismu, se dnes vrací jako fraška v kulisách tragédie,“ poznamenal Drulák a zdůraznil také to, že USA od sedmdesátých let intenzivně pracovaly na Havlově reputaci vzorového disidenta a hrdiny.
15.11.2021 08:45 |

podobné články

Profesor Drulák, pobočník Zaorálka: Trump je naděje. Je namístě, že Clintonová prohrála. V Číně bohatne masa, v Evropě už jen špička

 
Západ dnes čelí vzpouře proti establishmentu, která je důsledkem nezvládnuté globalizace, myslí si politický tajemník Ministerstva zahraničních věcí Petr Drulák. Dělat, že je vlastně všechno v pořádku, dle něho lidi akorát ještě více naštve, jak poznala na vlastní kůži Hillary Clintonová, která si prý za to zasloužila prohrát. Oproti tomu v Donaldu Trumpovi vidí Drulák naději do budoucna.
16.11.2016 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5899 článků)

Zase děláme to, čím jsme se sem dostali. Drulák k nám a Ukrajině

 
Sankce Rusko poškodí, ale nijak neovlivní Putinovo chování ve vztahu k Ukrajině. PL to řekl profesor Petr Drulák, expert na mezinárodní vztahy, bývalý první náměstek na Ministerstvu zahraničních věcí. Za velmi nebezpečné považuje možnost vojenských dobrovolníků z naší země či Západu, což by nás přímo zatáhlo do války. Drulák i ve vztahu k jaderným hrozbám říká, že Putin hraje – vědomě hazarduje a bude-li zahnán do kouta, udělá cokoliv. „Když tohle prohraje, tak skončí,“ konstatuje expert.
01.03.2022 14:00 |

podobné články

Fiala? Proč, diví se Drulák. Vážné věci: Dolar, Čína a Rusko, velké změny, závěr války

 
Premiér Fiala v bombardovaném Kyjevě se zákazem vycházení? Expert na mezinárodní vztahy, někdejší první náměstek ministra zahraničí a pedagog profesor Petr Drulák, nechápe, jaký smysl cesta tří premiérů do válečné zóny měla. Zamýšlí se především nad světovým uspořádáním, postavením Číny a vznikem alternativní ekonomické zóny mimo Západ. A Spojené státy? Proti Evropě prý nenesou prakticky žádné náklady. Drulák naznačuje, že hlavní slovo ve Washingtonu nemá Joe Biden ani jeho viceprezidentka. Za Donalda Trumpa by prý byl jeden velký rozdíl.
17.03.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5899 článků) , Joe Biden (838 článků) , Petr Fiala (4255 článků)

Těžké pro Macrona. Jinak než posledně. Drulák po volbách

 
Profesor Jan Eichler a politolog Petr Drulák byli hosty speciálního vysílání CNN Prima NEWS, které se věnovalo prezidentským volbám ve Francii. „Určitě mu pomohla válka na Ukrajině, protože v takových chvílích většinou voliči mají tendenci sázet na jistotu,“ uvedl k vítězství Macrona mimo jiné Drulák.
25.04.2022 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Prima (64 článků)

Pravda o Zelenském. Co Ukrajina neustojí. Drulák po hádce v TV řekl víc

 
Volodymyr Zelenskyj v počátku ruské invaze chtěl vyjednávat a zaručit neutralitu Ukrajiny, jenže to nemohl udělat. Proč? To pro ParlamentníListy.cz popisuje přední český expert na mezinárodní vztahy a bývalý elitní diplomat Petr Drulák a zmiňuje jeho napojení na tamní oligarchy a připomíná kauzu s daňovými ráji. Profesor Drulák též analyzuje válečnou situaci a varuje před vleklým konfliktem, který by Ukrajina neustála. Jde hlavně o zničení důležité infrastruktury.
18.05.2022 04:45 |

podobné články

USA ovládly Evropu. Ale svět? Petr Drulák nemá pro spojence dobré zprávy

 
Profesor Drulák byl nedávno hostem Rádia Univerzum, kde hovořil o širších následcích rusko-ukrajinského konfliktu a také příčinách. USA si sice pojistily dominanci v Evropě, na světovém žebříčku si však pohoršily, protože oslabily moc dolaru. Současné USA nemají na to, aby byly světovým četníkem, ale tváří se, že na tuto roli mají. Z Evropy prý bude skanzen, ale Drulák nevylučuje, že se situace zvrtne.
04.07.2022 14:15 |

podobné články

Drulák: Jak dopadne dělení se o plyn v EU. Víme to. Jak pochodili Němci

 
Spása pro Evropu v podobě norského plynu? Kdepak. Profesor Petr Drulák pro ParlamentníListy.cz připomíná nedávný neúspěch německého kancléře, který v Oslu se žádostí o navýšení dodávek nedopadl dobře. Dohody v EU o solidaritě při nedostatku zemního plynu jsou prý hezké na papíře, ale migrační krize a covid nám dle jeho slov v praxi předvedly, jak podobné sliby končí. Drulák dále rozvedl svá zjištění o podvodu v podobě americké studie o účinnosti protiruských sankcí a díky své letité diplomatické zkušenosti se rychle vypořádal s výrokem premiéra Fialy, že bude jeho vláda iniciovat společné evropské řešení proti extrémním cenám plynu a elektřiny.
25.08.2022 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4255 článků)

Drulák zuří kvůli odebrání licence: Je to zlodějna!

 
Fotbalista roku 1995 Radek Drulák přišel o licenci hráčského agenta a je kolem toho velké haló! Sám Drulák za tím vidí odvetu za svou kritiku na adresu národního týmu.
11.10.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek Drulák (20 článků)

Drulák: Před fanoušky se hráči odepsali sami!

 
Radek Drulák se exkluzivně pro TV NOVA a náš web tn.cz vyjádřil k hanlivému popěvku českých fotbalistů, kteří uráželi jeho osobu. Drulák nakonec žalobu na svaz ani reprezentanty podávat nehodlá, s kritikou své osoby počítal, i když ho překvapila její nevybíravá forma.
17.11.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Radek Drulák (20 článků)

Nářez kolem Zelenského. V TV dusno, že to raději utnuli

 
Včera byl tématem číslo jedna projev ruského prezidenta Vladimira Putina. Na CNN Prima News jeho obsah i formu hodnotili ředitel knihovny Václava Havla Michael Žantovský a také diplomat a bývalý náměstek na Ministerstvu zahraničí Petr Drulák. Každý viděl v projevu něco jiného, Žantovský přiznání chyby, Drulák signál, že se nic výjimečného neděje. Debata však skončila potom, co se Drulák a Žantovský pohádali o to, zda za současnou Ukrajinu může prezident Zelenskyj.
10.05.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4587 článků) , Václav Havel (6303 článků) , Petr Václav (1008 článků) , Michael Petr (99 článků) , Michael Michael (1817 článků) , Petr Prima (64 článků) , Michael Michael (113 článků)

Jak se na pracovišti vyrovnat se šikanou od šéfa

 
Šikana od šéfa je nepříjemné, ale bohužel ne tak vzácné téma, od kterého se společnost distancuje. Nevhodné chování ze strany nadřízeného zažívají nejen ženy, ale i muži – ti se však s touto situací mnohdy dokážou poprat daleko lépe, nežli něžné pohlaví. Máte-li pocit, že si na vás váš šéf tzv. zasedl, dělá vám na pracovišti naschvály, případně vás zesměšňuje před ostatními kolegy, pak je na čase jednat. Pokud i vás potkala nepříjemná zkušenost v podobě šikanování od vašeho nadřízeného, pak určitě není na místě sedět s rukama založenýma v klíně a nic nedělat. Nejenže tak trpí vaše sebevědomí, ale zároveň dotyčnému dáváte jasno najevo, že má nad vámi moc. A to je špatně. Šikana od šéfa si vyžaduje radikální řešení. Jaké? To se dozvíte v dnešním článku! Šikana od šéfa – jak se s ní vyrovnat? Šikanuje vás šéf? Dává vám nepřiměřené množství úkolů, shazuje vás před ostatními, dělá vám naschvály, má nemístné poznámky nebo vás dokonce veřejně uráží? Pak si to rozhodně nenechte líbit! Poradíme vám, jak se k této situaci postavit. Otevřená debata Jestliže se vám chování vašeho nadřízeného nelíbí, pak mu to na rovinu řekněte. Jednejte s ním tak, jak on jedná s vámi. Pokud se k vám chová jako ke kusu hadru na koštěti, pak zde nemá co dělat jakákoli úcta. Nebojte se ukázat drápky a dejte jasně najevo, že s vámi takhle jednat nebude. Musíte mu ukázat, že si sami sebe vážíte a že se sebou nenecháte zametat. Je potřeba postavit se mu jako rovný rovnému. Odkažte se na vyšší místa Nepomohla otevřená debata tváří v tvář? Pak přistupte k dalšímu kroku a obraťte se na vyšší místa. Je-li nad vaším šéfem ještě někdo výše postavený, jděte za ním a přímo mu řekněte, co se u na vašem pracovišti děje. Doporučujeme mít před tímto... Čtěte více Příspěvek Jak se na pracovišti vyrovnat se šikanou od šéfa pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
27.07.2016 04:50 |

podobné články

Kousnout se. Vydírat je. Nebudou tu věčně. Profesor o ČR v EU a NATO

 
Vystoupení z Evropské unie by v současné situaci pro Českou republiku bylo buď nereálné nebo mělo zničující následky. Na obšírném semináři Akce D.O.S.T. to řekl politolog, vysokoškolský pedagog, bývalý první náměstek ministra zahraničí a velvyslanec ve Francii profesor Petr Drulák. Určitě to podle něho neznamená, že máme sedět se založenýma rukama. Drulák předložil konkrétní kroky, jak unijní velmoci přimět, aby reflektovaly naše zájmy. Zdůraznil též, že EU a NATO dávno opustily původní smysl.
16.02.2022 05:45 |

podobné články

Tehdy to začalo. Roky před Majdanem. Profesor Drulák a zapadlá data

 
Rusko má pravdu, když se odkazuje na slib před třiceti lety, že NATO se nebude přibližovat k jeho hranici. ParlamentnímListům.cz to řekl zkušený diplomat, bývalý první náměstek Ministerstva zahraničí, někdejší velvyslanec ve Francii a pedagog profesor Petr Drulák. Upozorňuje, že Západ udělal fatální chybu v roce 2008, kdy na bukurešťském summitu z podnětu USA a za podpory střední Evropy nabídl Ukrajincům otevření dveří do NATO. Velký problém si podle profesora Druláka západní svět udělal bombardováním Srbska a uznáním Kosova, což dnes Rusko s oblibou využívá.
23.02.2022 04:45 |

podobné články

Konec. Bez šance. Jedině že... Profesor Drulák a co bude dál

 
Konec jakékoli diplomacie, Rusko udělalo obrovskou chybu. Útok na celé území Ukrajiny je katastrofa, ale Západ vedle sankcí a izolace Ruska nemá moc prostoru k reakci. „Putin nás opět postaví před hotovou věc. Jedinou možností je zapojení Západu, ale to by z Ukrajiny udělalo bojiště,” uvádí pro ParlamentníListy.cz expert na mezinárodní vztahy profesor Petr Drulák. Vyjmenoval chyby, které podle něho k současné tragické situaci vedly. Chyb se podle něho dopustili Američané, část ukrajinských elit a samozřejmě samotní Rusové.
24.02.2022 09:40 |

podobné články

Bude teď tedy Petr Fiala půl roku lídrem EU? Profesor Drulák se zasmál...

 
Dnes začíná české předsednictví EU. A profesor Petr Drulák, bývalý náměstek ministra zahraničních věcí a expert na mezinárodní vztahy, se pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad výzvami, které nám tato pozice přináší.
01.07.2022 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4255 článků)

Profesor Drulák: Berlín, Brusel, Paříž. To je pro nás důležité

 
Někdejší náměstek ministra zahraničí a nový český ambasador v Paříži Petr Drulák v rozhovoru pro Právo uvedl, že pro Česko je klíčové, aby mělo kvalitní vztahy s Bruselem, Berlínem a Paříží.
30.01.2017 11:25 |

podobné články

Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říká

 
Vztahy mezi Českem a Ruskem eskalují od soboty, kdy bylo odhaleno podezření bezpečnostních složek, že se na výbuchu muničního skladu ve Vrběticích podíleli ruští agenti. Nový šéf české diplomacie Jan Kulhánek (ČSSD) vyslal ve čtvrtek do Moskvy jasná ultimáta, což považuje politolog a bývalý náměstek ministra zahraničí Petr Drulák na nešťastné. „Když malá země dává velké ultimátum, je směšná. Naši lídři nám ještě dluží některé odpovědi,“ uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Ruská reakce podle něho ještě přijde.
23.04.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (82 článků) , Petr Prima (64 článků)