Článek

Otevřené techno kluby a důraz na neočkované: Jak Německo prochází druhým podzimem s covidem

 
Německá nálada kolísá mezi postojem, že je pandemie koronaviru téměř u konce, a strachem z nové vlny, která by mohla udeřit na podzim a v zimě. Důraz je kladen zejména na dvě skupiny – neočkované děti a dospělé, píše Deutsche Welle.
13.10.2021 05:15 |

podobné články

Podobné články

Švédský kněz láká mladé lidi do kostela na techno, chystá i turné

 
Vyprazdňující se kostelní lavice mladého kněze Olleho Ideströma ze Stockholmu štvaly. Přilákat před oltář se mu nedařilo mladé lidi ani tím, že je sám velmi mladý a navíc značně atraktivní. Proto se rozhodl radikálně proměnit klasickou mši. Učinil z ní techno party a přilákal do kostela tisíce mladých lidí. Ti mezi lavicemi za zvuků techno hudby poskakují do rytmu a poslouchají moderní verzi biblických učení.
22.01.2012 20:00 |

podobné články

Techno je hudba, rozhodl německý soud

 
Fanoušci žánru o tom nikdy nepochybovali, přesto teď mají definici techna potvrzenou soudním rozhodnutím. Německý spolkový finanční soud (Bundesfinanzhof či BHF) o tom rozhodl, když řešil, do jaké daňové skupiny budou spadat kluby hrající techno a house. Ve středu o tom informovala agentura AFP.
12.11.2020 16:15 |

podobné články

Ve Švédsku lákají mladé lidi do kostela na techno a světelnou show

 
Švédská luteránská církev zápasí s klesající návštěvností svatostánků, plné kostely jsou už jen vzácností. Jeden vikář ze Stockholmu se tedy s nadšením chopil neobvyklého nápadu, jak přilákat mladé lidi. Začal sloužit mše, při kterých se stěny kostela otřásají v rytmu techna. Jedna z takových „techno mší“ se konala v pátek.
17.12.2011 16:10 |

podobné články

Tak vy jste si mysleli, že techno se nehraje na vibrafon...

 
The Brandt Brauer Frick Ensemble, desetihlavý orchestr z Berlína, zkoumá možnosti klasických nástrojů na poli taneční hudby. Jak zní akustické "techno", si můžete ověřit 23. března v pražském Paláci Akropolis.
01.03.2012 13:50 |

podobné články

Duc, duc, duc... Tenhle pejsek vyznává techno!

 
Zkuste si představit psa, který to rozjíždí na techno. Zní to sice hrozně směšně, ale není to nereálné, což vám nakonec dokazuje v klipu tenhle roztomilý pejsánek. Natočený snímek uchvátil desítky tisíc lidí po celém světě.
09.06.2010 16:15 |

podobné články

Švédové chodí na techno do kostela

 
Kdepak jsou ty časy, kdy mladí chodili do kostela? Farář jednoho stockholmského svatostánku se rozhodl jít s dobou a uspořádal techno bohoslužbu.
18.11.2011 15:30 |

podobné články

Historické vozy Škoda na veletrhu Techno-Classica

 
Skvělý ohlas sklidila expozice historických vozů společnosti ŠKODA na 25. ročníku veletrhu Techno-Classica v německém Essenu.
16.04.2013 11:15 |

podobné články

Ve věku 66 let zemřel mistr "techno thrillerů" Tom Clancy

 
Ve věku 66 let dnes zemřel americký spisovatel Tom Clancy. Informoval o tom deník The New York Times. Clancy je považován za zakladatele literárního směru "techno thrillerů". V Česku vyšlo několik desítek jeho knih, kde často popisuje špionážní dobrodružství, fiktivní válečné střety či vojenské incidenty za použití současných armádních technologií. 
02.10.2013 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Tom Clancy (11 článků) , Tom Clancy (11 článků)

Nelegální techno na soukromé louce jelo od pátku. Policie rozdala letáčky, do akce nešla

 
Nelegální techno je problém a policie to moc dobře ví. Na louce u dálnice D11 u obce Oseček se od pátku koná nelegální akce. Ale policie postupuje velmi opatrně. K silovému zásahu nakonec nebyl důvod. V neděli se technaři začali rozcházet a pomalu zamířili domů.
30.07.2017 14:05 |

podobné články

Neočkované popravit? Covid pasy, byznys, vakcíny pro děti. Kam to směřuje? Vře to...

 
„Neočkované popravit, očkované odměnit Řádem práce,“ žertuje v souvislosti s tím, jak českou společnost opět rozdělil pohled na očkování proti covidu, herec Ivan Vyskočil. Padla ale i vážná slova, a to například ohledně očkování dětí. „Očkovat nezletilé dítě pokládám za zločin,“ nebere si servítky publicista Pavel Černocký. Promluvil i herec Jan Kuželka a hudebník Petr Štěpánek.
01.07.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (297 článků) , Ivan Vyskočil (296 článků) , Petr Štěpánek (872 článků) , Petr Štěpánek (872 článků) , Jan Kuželka (48 článků) , Kam Kam (434 článků)

S blížícím se podzimem přicházejí módní a designové přehlídky

 
Prahu čekají s přicházejícím podzimem tradiční módní a designové týdny a víkendy. Hned poslední srpnový den bude předznamenáním první z nich, Mercedes Benz Prague Fashion Weeku, jehož akce se letos uskuteční převážně v budově bývalé Živnobanky Na Příkopech. Koncem září se uskuteční konkurenční Unique Fashion Week a v říjnu začnou přehlídky designu, z nichž vnitřním dělením vznikly už tři.
26.08.2015 09:15 |

podobné články

Roste s podzimem naše chuť na sex?

 
S přicházejícím podzimem a blížící se zimou lidem většinou poklesá nálada. Dlouhé slunečné dny nahrazují mlha a táhlé noci. Ale to neznamená, že poklesá také libido a potence. Je tomu přesně naopak. Po letním slunění se začíná projevovat kumulace vitaminu D v krvi a libido, potence i plodnost – zvláště u mužů – dosahuje maxima na konci podzimu a začátku zimy. Lidé mají ke konci roku největší chuť na sex a jsou nejplodnější.
26.09.2016 13:10 |

podobné články

Sandra Pogodová nepřestává s otužováním: Chodí se do Vltavy koupat i s přicházejícím podzimem

 
Před pár měsíci začala Sandra Pogodová  (45) s otužováním. Nejdříve se doma sprchovala studenou vodou a postupně se vrhla i na koupání v řece. Zatímco v létě měla Vltava celkem příjemnou teplotu, s přicházejícím podzimem je stále studenější. Herečka ale s plaváním nepřestává.
25.10.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Sandra Pogodová (127 článků)

Smejkal: Neočkované v Česku si virus najde

 
Ačkoli v Česku začal počet nakažených covid-19 opět stoupat, považuje šéf Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) Petr Smejkal trend za příznivý, jelikož počet hospitalizací ani úmrtí výrazně neroste. Zároveň ale varuje, že si virus neočkované z řad rizikových skupin najde.
09.07.2021 08:40 |

podobné články

Tlak na neočkované. ,,Kontroly!" Ale Babiši: Zpřísnění? Přišla výhrůžka

 
Prezident České lékařské komory Milan Kubek na vlnách veřejnoprávního Českého rozhlasu důrazně vyzval spoluobčany, aby se nechali očkovat proti nemoci covid-19. „Na neočkované lidi je třeba vytvářet tlak a vyžadovat ty testy,“ volal ve studiu. Vláda zamýšlí od 1. září covidové testy nehradit. Podle experta Pirátů pro oblast zdravotnictví Ondřeje Dostála by je proto měla přestat vyžadovat. Volá tedy po pravém opaku toho, co Kubek.
13.07.2021 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Milan Dostál (3 články)

Dělení na očkované a neočkované? „Nejsme daleko od 40. let v Německu.“ Známou advokátkou otřáslo dění kolem Tokia

 
„Nositel viru nerovná se nemocný. Na neočkovaného pana doktora je pořádán absurdní hon, protože vir mohl šířit absolutně kdokoliv. A nakazit i jeho. I očkovaný,“ píše ve svém komentáři k tokijskému dění advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. V souvislosti s dělením lidí na očkované a neočkované pak prý již není daleko ohlédnutí „za fanatiky 40. let v Německu a jejich teoriemi o lepších a horších rasách“.
24.07.2021 22:25 |

podobné články

Změny v cestovatelském semaforu: Mizí černá, novinka u Zanzibaru a úleva pro neočkované

 
Cestování do černých států se pro neočkované od 1. září zjednodušuje. Nově totiž z cestovatelského semaforu tato barva zcela zmizí a nahradí jí tmavě červená barva, kam nyní spadá například Egypt nebo Tunisko. Neočkovaní turisté se tak ode dneška budou řídit pravidly pro návrat z tmavě rudých destinací.
01.09.2021 14:30 |

podobné články

Covid tvrdě udeřil na těhotné: Neočkované ženy tvoří pětinu nejtěžších případů v Británii

 
Britská Národní zdravotní služba (NHS) informovala o tom, že téměř pětinu nejtěžších případů covidu-19 v zemi, které je nutné hospitalizovat na jednotce intenzivní péče, představují těhotné neočkované ženy. Většina z nich musí být připojena na extrakorporální membránovou oxygenaci (ECMO), uvedl list Daily Mail.
11.10.2021 13:05 |

podobné články

Bez vakcíny na transplantaci zapomeň: Klinika v USA odmítá neočkované pacienty i dárce orgánů

 
Klinika v americkém Clevelandu odmítá operovat všechny neočkované pacienty čekající na transplantaci orgánu. Lidé odmítající vakcínu se nemohou stát ani dárci. K novému rozhodnutí dospělo vedení kliniky chvíli poté, co s podobným pravidlem přišla Coloradská nemocnice. Informoval o tom web Daily Mail.
17.10.2021 05:05 |

podobné články