Článek

Otevírací doby obchodů 17. listopadu: Takhle to bude s nákupy na Den boje za svobodu a demokracii

 
Den boje za svobodu a demokracii letos vychází na čtvrtek a s tím jsou spojeny otázky, jak to bude tento den s otevírací dobou velkých supermarketů a hypermarketů. Pro některé je tu dobrá zpráva. Zákon z roku 2016 regulující prodejní dobu se na tento svátek nevztahuje a všechny obchody mohou mít otevřeno bez omezení. V redakci eXtra.cz jsme připravili přehled, jak je tomu s otevírací dobou v jednotlivých tuzemských řetězcích.
14.11.2022 08:30 |

podobné články

Podobné články

Otevírací doba obchodů ve svátek 17. listopadu 2021: Bude v Den boje za svobodu a demokracii otevřeno?

 
17. listopadu je sice státní svátek, otevírací doba velkých supermarketů a hypermarketů se v tento den však nemění. Den boje za svobodu a demokracii je totiž svátek, na který se zákon o prodejní době nevztahuje. Redakce eXtra.cz připravila přehled, jak je tomu s otevírací dobou v tuzemských řetězcích.
15.11.2021 06:40 |

podobné články

Otevírací doba ve svátek 17. listopadu 2020: Jak bude otevřeno v Tescu, Lidlu, Kauflandu či v Bille

 
17. listopadu je sice státní svátek, ale otevírací doba velkých supermarketů a hypermarketů se v tento den nemění. Zákaz prodeje se na Den boje za svobodu a demokracii nevztahuje. Spousta zákazníků si není jistá a nakupování v tento den vypustí. To ale není potřeba. Jediné omezení v ten den je zkrácená otevírací doba v rámci opatření proti koronaviru, na kterou si ale nakupující už zvykli.
13.11.2020 10:51 |

podobné články

Brady (SZ): Den boje za svobodu a demokracii

 
17. listopad je v našem kalendáři zapsán jako Den boje za svobodu a demokracii. V tento den se hned dvakrát v naší historii zasazovali o svobodu a demokracii studenti. Ať už vyjadřovali nesouhlas s nacismem v roce 1939 nebo s komunismem v roce 1989, vždy vystupovali proti represivnímu nedemokratickému režimu.
17.11.2015 14:26 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Za svobodu, demokracii a suverenitu musíme bojovat neustále

 
Na dnešní den připadá státní svátek – Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva, ke kterému se váží dvě významné události, jež se staly symbolem boje občanů za národní suverenitu, svobodu a demokracii.
17.11.2021 18:15 |

podobné články

Prouza (ČSSD): Čeká nás znovu boj o svobodu a demokracii

 
17. listopad je dnem boje za svobodu a demokracii. Bylo by hezké, kdyby to byla jen historická připomínka – ale při pohledu na svět okolo nás je jasné, že o svobodu a demokracii budeme muset začít bojovat znovu. Evropě se sice podařilo dostat pod kontrolu migrační vlnu, a umlčet tak ty, kteří chtěli povolávat vojáky, stavět vysoké zdi a rozbít úspěšnou evropskou integraci. Přesto se ale řada politiků, toužících zoufale po moci bez ohledu na následky, nevzdává a svou kariéru staví na tom, že zpochybňují naše základní hodnoty – svobodu a demokracii.
19.11.2016 20:20 |

podobné články

Česká pošta mění otevírací dobu a lidé zuří: Je vhodná leda pro důchodce a nepracující

 
Česká pošta mění otevírací dobu na některých pobočkách. Už na začátku září zkrátila otevírací hodiny celkem 265 poštám a od 1. října k nim přibyde dalších 1253 míst. K rozhodnutí došla především kvůli koronaviru. Lidé si ale na sociálních sítích stěžují. Otevírací doba je totiž podle nich vhodná jen pro seniory, nikoliv pro pracující.
29.09.2020 13:55 |

podobné články

Otevírací doba na Silvestra 2020 a Nový rok: Jak budou o svátcích otevřené Tesco, Kaufland, Lidl a další

 
Vánoce 2020 byly v lecčems jiné. Jiný bude i Silvestr. Nový rok snad přinese naději. Odlišná byla i otevírací doba. Supermarkety a hypermarkety měly připravené schéma otevírací doby o letošních Vánocích, ale PES se jim je snažil rozkousat a zakázat prodej na Štědrý den. Nakonec vláda nechala obchody 24. prosince otevřené. Otevřeno bude i na Silvestra, na Nový rok budou supermarkety a hypermarkety zavřené.
16.12.2020 11:50 |

podobné články

Otevírací doba obchodů 28. října: Kde si na Den vzniku samostatného Československa nenakoupíte

 
Otevírací doby obchodů jsou během některých státních svátků odlišné od běžného provozu. Den vzniku samostatného československého státu si připomínáme 28. října, což letos vychází na pátek. Zjistili jsme pro vás, kde si tento den určitě nenakoupíte. Zákon totiž stanovuje, že obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních nesmějí během vybraných svátků otevřít.
26.10.2022 08:55 |

podobné články

Generál Pavel uctil památku 17. listopadu: Jsem pevně rozhodnutý chránit svobodu a demokracii, říká

 
Uctít památku na Národní třídu v rámci výročí 17. listopadu, Dne boje za svobodu a demokracii, dorazil i generál Petr Pavel. Za doprovodu své manželky, osobností spojených s listopadovými událostmi i zástupci disentu zapálil svíčku a položil květiny k pamětní desce. Kandidát na prezidenta v rámci vzpomínkové akce poskytl rozhovor. Rozpovídal se nejen o tom, co pro něj toto významné datum znamená, ale zodpověděl také nejčastější dotazy týkající se své kandidatury na post hlavy státu. "Hodlám chránit svobodu a demokracii," říká hrdě. Pro redakci eXtra.cz se rozpovídal i John Bok a Jiří Pehe. Proč je dle nich Pavel ideálním kandidátem? 
17.11.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (464 článků) , Petr Pavel (1100 článků)

Otevírací doba obchodů 28. září: Na Den české státnosti si leckde nenakoupíte

 
Otevírací doby obchodů s potravinami jsou během státních svátků odlišné od běžného provozu. To se týká i Dne české státnosti ve středu 28. září. Kde tedy v tento den nenakoupíte? Redakce eXtra.cz vytvořila přehled, jak bude vypadat provoz v nejoblíbenějších českých supermarketech.
26.09.2022 09:15 |

podobné články

Fiala (ODS): Koalice ČSSD, KSČM a ANO pokračuje ve snižování významu 17. listopadu

 
Dnešní hlasování v PSP, kterým byl přejmenován 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii na „Mezinárodní den studentstva a den boje za svobodu a demokracii“ je dalším krokem, kterým vládní koalice za podpory komunistů mění význam tohoto dne pro Českou republiku.
02.03.2016 16:15 |

podobné články

Přehledně: Otevírací doba o Vánocích, do konce roku a začátek výprodejů

 
Letos se otevírací doba velkých obchodů během svátků poprvé řídí novým zákonem. To znamená, že na Boží hod a Štěpána si nenakoupíte vůbec a o Štědrém dnu máte čas jen do 12 hodin. Na druhou stranu řada velkých řetězců prodlužuje otevírací dobu v jiné dny, aby vyšla zákazníkům vstříc. Stejně tak se řetězce snaží nalákat nakupující na akce a slevy.
03.12.2016 05:55 |

podobné články

Vánoční otevírací doby obchodů: Vláda upřesnila, kdy si během svátků nenakoupíte

 
Víte, jak si nakoupíte ve vašem oblíbeném supermarketu během nadcházejících vánočních svátků? Vláda novými opatřeními na tiskové konferenci situaci zpřehlednila, i tak se však otevírací doby jednotlivých obchodů liší. Všeobecně platí, že na oba dva svátky vánoční, tedy v sobotu a neděli 25. a 26. prosince, si v supermarketech a hypermarketech nenakoupíte. Někde budete mít poslední šanci 24. prosince do 12 hodin, u některých řetězců ani to ne. Jak to tedy vlastně je?
23.12.2021 09:40 |

podobné články

Premiér Sobotka uctí Den boje za svobodu a demokracii na Národní třídě

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka uctí v pátek 17. listopadu 2017 odkaz Dne boje za svobodu a demokracii položením kytice u pamětní desky 17. listopadu 1989 na Národní třídě. Následně se zúčastní předávání Cen Paměti národa v Národním divadle.
10.11.2017 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9578 článků)

5 triků pro lepší den

 
Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec. Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°! 5 triků pro lepší den – zkuste to taky! Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic. Trik první: usmějte se! Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky. Trik druhý: zamlsejte si! Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík,... Čtěte více Příspěvek 5 triků pro lepší den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Zítra si budeme připomínat Den boje za svobodu a demokracii

 
17. listopad jako Den boje za svobodu a demokracii je pro mě osobně svátkem dosti emotivním, jelikož se k tomuto datu, jak všichni dobře víme, váží hned dvě události.
16.11.2018 10:31 |

podobné články

VELKÝ PŘEHLED OTEVÍRACÍ DOBY OBCHODŮ A OBCHODNÍCH CENTER: Kde si nakoupíte na Vánoce ve vašem kraji?

 
Vánoce jsou za dveřmi, v obchodních centrech je narváno a lidé dohánějí poslední resty. Nakupují jídlo a dárky, protože se blíží svátky. Letos poprvé se nás dotkne nový zákon o otevírací době obchodů. Víte, jak bude o Vánocích otevřeno v obchodech ve vašem kraji?
23.12.2016 17:50 |

podobné články

Otevírací doba obchodů 28. září: Jak budou mít otevřeno ve svátek ve vašem oblíbeném supermarketu?

 
Otevírací doba obchodů s potravinami se o státním svátku 28. září bude lišit od té běžné. Které obchody zůstanou na Den české státnosti zavřené? Podle zákona nesmějí chrámy konzumu během vybraných svátků otevřít. Najdou se však výjimky. Jak to bude vypadat v nejoblíbenějších českých supermarketech a hypermarketech?
24.09.2021 07:50 |

podobné články

Otevírací doba 17. listopadu: Nakoupíte během výročí sametové revoluce?

 
17. listopadu mohou mít obchody otevřeno. Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva nepatří mezi svátky, kdy musí mít velké obchody zavřeno.
15.11.2021 13:05 |

podobné články