Článek

Otevírací doba obchodů 17. listopadu: Na Den boje za svobodu a demokracii hladem neumřete

 
V pátek 17. listopadu oslavíme Den boje za svobodu a demokracii. Otevírací doba obchodů se však nijak nemění. Nemusíte se tedy bát, že byste na tento svátek strádali hlady či museli si dělat zásoby předem. V redakci eXtra.cz jsme se pro vás podívali na jednotlivé řetězce.
10.11.2023 07:10 |

podobné články

Podobné články

Otevírací doba obchodů ve svátek 17. listopadu 2021: Bude v Den boje za svobodu a demokracii otevřeno?

 
17. listopadu je sice státní svátek, otevírací doba velkých supermarketů a hypermarketů se v tento den však nemění. Den boje za svobodu a demokracii je totiž svátek, na který se zákon o prodejní době nevztahuje. Redakce eXtra.cz připravila přehled, jak je tomu s otevírací dobou v tuzemských řetězcích.
15.11.2021 06:40 |

podobné články

Otevírací doba ve svátek 17. listopadu 2020: Jak bude otevřeno v Tescu, Lidlu, Kauflandu či v Bille

 
17. listopadu je sice státní svátek, ale otevírací doba velkých supermarketů a hypermarketů se v tento den nemění. Zákaz prodeje se na Den boje za svobodu a demokracii nevztahuje. Spousta zákazníků si není jistá a nakupování v tento den vypustí. To ale není potřeba. Jediné omezení v ten den je zkrácená otevírací doba v rámci opatření proti koronaviru, na kterou si ale nakupující už zvykli.
13.11.2020 10:51 |

podobné články

Otevírací doby obchodů 17. listopadu: Takhle to bude s nákupy na Den boje za svobodu a demokracii

 
Den boje za svobodu a demokracii letos vychází na čtvrtek a s tím jsou spojeny otázky, jak to bude tento den s otevírací dobou velkých supermarketů a hypermarketů. Pro některé je tu dobrá zpráva. Zákon z roku 2016 regulující prodejní dobu se na tento svátek nevztahuje a všechny obchody mohou mít otevřeno bez omezení. V redakci eXtra.cz jsme připravili přehled, jak je tomu s otevírací dobou v jednotlivých tuzemských řetězcích.
14.11.2022 08:30 |

podobné články

Česká pošta mění otevírací dobu a lidé zuří: Je vhodná leda pro důchodce a nepracující

 
Česká pošta mění otevírací dobu na některých pobočkách. Už na začátku září zkrátila otevírací hodiny celkem 265 poštám a od 1. října k nim přibyde dalších 1253 míst. K rozhodnutí došla především kvůli koronaviru. Lidé si ale na sociálních sítích stěžují. Otevírací doba je totiž podle nich vhodná jen pro seniory, nikoliv pro pracující.
29.09.2020 13:55 |

podobné články

Přehledně: Otevírací doba o Vánocích, do konce roku a začátek výprodejů

 
Letos se otevírací doba velkých obchodů během svátků poprvé řídí novým zákonem. To znamená, že na Boží hod a Štěpána si nenakoupíte vůbec a o Štědrém dnu máte čas jen do 12 hodin. Na druhou stranu řada velkých řetězců prodlužuje otevírací dobu v jiné dny, aby vyšla zákazníkům vstříc. Stejně tak se řetězce snaží nalákat nakupující na akce a slevy.
03.12.2016 05:55 |

podobné články

Otevírací doba na Silvestra 2020 a Nový rok: Jak budou o svátcích otevřené Tesco, Kaufland, Lidl a další

 
Vánoce 2020 byly v lecčems jiné. Jiný bude i Silvestr. Nový rok snad přinese naději. Odlišná byla i otevírací doba. Supermarkety a hypermarkety měly připravené schéma otevírací doby o letošních Vánocích, ale PES se jim je snažil rozkousat a zakázat prodej na Štědrý den. Nakonec vláda nechala obchody 24. prosince otevřené. Otevřeno bude i na Silvestra, na Nový rok budou supermarkety a hypermarkety zavřené.
16.12.2020 11:50 |

podobné články

Brady (SZ): Den boje za svobodu a demokracii

 
17. listopad je v našem kalendáři zapsán jako Den boje za svobodu a demokracii. V tento den se hned dvakrát v naší historii zasazovali o svobodu a demokracii studenti. Ať už vyjadřovali nesouhlas s nacismem v roce 1939 nebo s komunismem v roce 1989, vždy vystupovali proti represivnímu nedemokratickému režimu.
17.11.2015 14:26 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Za svobodu, demokracii a suverenitu musíme bojovat neustále

 
Na dnešní den připadá státní svátek – Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva, ke kterému se váží dvě významné události, jež se staly symbolem boje občanů za národní suverenitu, svobodu a demokracii.
17.11.2021 18:15 |

podobné články

Otevírací doba o Vánocích a na Silvestra 2021: Jak nakoupíte na konci roku ve vašem oblíbeném supermarketu?

 
Otevírací doba o Vánocích, vánočních svátcích, na Silvestra i na Nový rok se liší, je obchod od obchodu odlišná. V některých supermarketech si například na Štědrý den nenakoupíte, brány jiných budou pro opozdilce otevřeny alespoň dopoledne. Liší se také prodejní doba během posledního dne roku 2021. Jak bude kde otevřeno či zavřeno, to uvedli pro eXtra.cz tiskoví mluvčí jednotlivých společností.
14.12.2021 05:30 |

podobné články

Prouza (ČSSD): Čeká nás znovu boj o svobodu a demokracii

 
17. listopad je dnem boje za svobodu a demokracii. Bylo by hezké, kdyby to byla jen historická připomínka – ale při pohledu na svět okolo nás je jasné, že o svobodu a demokracii budeme muset začít bojovat znovu. Evropě se sice podařilo dostat pod kontrolu migrační vlnu, a umlčet tak ty, kteří chtěli povolávat vojáky, stavět vysoké zdi a rozbít úspěšnou evropskou integraci. Přesto se ale řada politiků, toužících zoufale po moci bez ohledu na následky, nevzdává a svou kariéru staví na tom, že zpochybňují naše základní hodnoty – svobodu a demokracii.
19.11.2016 20:20 |

podobné články

Otevírací doba obchodů v neděli 8. května. S dárky ke Dni matek byste si měli pospíšit!

 
Víte, jaká bude otevírací doba ve vašem oblíbeném supermarketu v neděli 8. května? Na tento den připadá nejen státní svátek Den vítězství, ale také Den matek. Opozdilci tak zcela jistě budou řešit, kde mohou koupit dárek pro svou milovanou maminku. Redakce eXtra.cz se zeptala jednotlivých obchodních řetězců, zda budou mít v neděli 8. května 2022 otevřeno, nebo ne.
06.05.2022 05:10 |

podobné články

Otevírací doba obchodů 28. září: Jak budou mít otevřeno ve svátek ve vašem oblíbeném supermarketu?

 
Otevírací doba obchodů s potravinami se o státním svátku 28. září bude lišit od té běžné. Které obchody zůstanou na Den české státnosti zavřené? Podle zákona nesmějí chrámy konzumu během vybraných svátků otevřít. Najdou se však výjimky. Jak to bude vypadat v nejoblíbenějších českých supermarketech a hypermarketech?
24.09.2021 07:50 |

podobné články

Otevírací doba na Velikonoce: Jak nakoupíte na Velký pátek a Velikonoční pondělí?

 
K Velikonocům neodmyslitelně patří barevná vajíčka, beránek a výborný nedělní oběd. Zatímco na Velký pátek si ale nakoupíte jako jakýkoli jiný všední den, na Velikonoční pondělí zůstane většina obchodů zavřených. Jaká bude otevírací doba obchodů během velikonočních svátků? A kde v případě nouze nakoupíte i na Velikonoční pondělí?
12.04.2022 10:40 |

podobné články

Otevírací doba obchodů 28. října: Kde si na Den vzniku samostatného Československa nenakoupíte

 
Otevírací doby obchodů jsou během některých státních svátků odlišné od běžného provozu. Den vzniku samostatného československého státu si připomínáme 28. října, což letos vychází na pátek. Zjistili jsme pro vás, kde si tento den určitě nenakoupíte. Zákon totiž stanovuje, že obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních nesmějí během vybraných svátků otevřít.
26.10.2022 08:55 |

podobné články

Otevírací doba na Svátek práce a Den vítězství: Jak budou 1. a 8. května otevřené Tesco, Lidl a další

 
Počátkem května nás čekají hned dva svátky a jak už je zvykem, otevírací doba obchodů se bude lišit. Nakoupíte si na Svátek práce a Den vítězství v Kauflandu, Tescu, Lidlu, Albertu, Bille a dalších supermarketech? Právě 8. května mohou markety kvůli nouzovému stavu otevřít. Kdo toho využije a kdo ne? Připravili jsme pro vás podrobný přehled.
30.04.2020 13:15 |

podobné články

Otevírací doba obchodů během květnových svátků. Jak si nakoupíte na Svátek práce a Den vítězství?

 
Jaká bude otevírací doba ve vašem oblíbeném supermarketu během květnových svátků? Svátek práce i Den vítězství letos připadly na neděli, což mnohým asi radost neudělá. Víte, kdy a kde si v obchodech větších než 200 metrů čtverečních 1. a 8. května 2022 nakoupíte? Redakce eXtra.cz se zeptala jednotlivých obchodních řetězců.
30.04.2022 05:10 |

podobné články

Otevírací doba obchodů 28. září: Na Den české státnosti si leckde nenakoupíte

 
Otevírací doby obchodů s potravinami jsou během státních svátků odlišné od běžného provozu. To se týká i Dne české státnosti ve středu 28. září. Kde tedy v tento den nenakoupíte? Redakce eXtra.cz vytvořila přehled, jak bude vypadat provoz v nejoblíbenějších českých supermarketech.
26.09.2022 09:15 |

podobné články

Otevírací doba 17. listopadu: Nakoupíte během výročí sametové revoluce?

 
17. listopadu mohou mít obchody otevřeno. Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva nepatří mezi svátky, kdy musí mít velké obchody zavřeno.
15.11.2021 13:05 |

podobné články

Generál Pavel uctil památku 17. listopadu: Jsem pevně rozhodnutý chránit svobodu a demokracii, říká

 
Uctít památku na Národní třídu v rámci výročí 17. listopadu, Dne boje za svobodu a demokracii, dorazil i generál Petr Pavel. Za doprovodu své manželky, osobností spojených s listopadovými událostmi i zástupci disentu zapálil svíčku a položil květiny k pamětní desce. Kandidát na prezidenta v rámci vzpomínkové akce poskytl rozhovor. Rozpovídal se nejen o tom, co pro něj toto významné datum znamená, ale zodpověděl také nejčastější dotazy týkající se své kandidatury na post hlavy státu. "Hodlám chránit svobodu a demokracii," říká hrdě. Pro redakci eXtra.cz se rozpovídal i John Bok a Jiří Pehe. Proč je dle nich Pavel ideálním kandidátem? 
17.11.2022 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (469 článků) , Petr Pavel (2634 článků)