Článek

Otevírací doba o Velikonocích: Kde si na Velký pátek nakoupíte a jak je na tom Velikonoční pondělí

 
Velikonoce letos budeme slavit od Velkého pátku 29. března 2024 do Velikonočního pondělí 1. dubna a otázkou jako vždy zůstává, jak budou mít otevřeno naše oblíbené supermarkety. Zajímavé je, že ačkoli jsou oba tyto dny státními svátky, v jeden z nich zůstanou obchody otevřeny, zatímco o tom druhém budou muset být podle zákona uzavřeny. V redakci eXtra.cz jsme pro vás připravili podrobný přehled.
17.03.2024 13:40 |

podobné články

Podobné články

Otevírací doba na Velikonoce: Jak nakoupíte na Velký pátek a Velikonoční pondělí?

 
K Velikonocům neodmyslitelně patří barevná vajíčka, beránek a výborný nedělní oběd. Zatímco na Velký pátek si ale nakoupíte jako jakýkoli jiný všední den, na Velikonoční pondělí zůstane většina obchodů zavřených. Jaká bude otevírací doba obchodů během velikonočních svátků? A kde v případě nouze nakoupíte i na Velikonoční pondělí?
12.04.2022 10:40 |

podobné články

Otevírací doba o Velikonocích: Kde si na Velikonoční pondělí nakoupíte a jak je to na Velký pátek

 
V letošním roce budeme slavit Velikonoce od Velkého pátku 7. dubna do Velikonočního pondělí 10. dubna a otázkou vždy bývá, jak budou mít v tyto dny otevřeny naše oblíbené obchody. Zajímavé je, že ačkoli jsou oba tyto dny státními svátky, v jeden z nich zůstane otevřeno, zatímco o tom druhém budou muset být některé obchody ze zákona uzavřeny. V redakci eXtra.cz jsme pro vás připravili podrobný přehled, ve kterých prodejnách o Velikonocích nakoupíte.
18.03.2023 15:15 |

podobné články

Otevírací doba na Velikonoce 2020: Kvůli koronaviru smí být otevřeno, které obchody přesto zavřou

 
Ačkoliv budou jiné než obvykle, Velikonoce se blíží a s nimi i změněná otevírací doba obchodů. Už tento týden v datu 10. dubna bude Velký pátek, na 12. dubna pak vychází Velikonoční neděle a Velikonoční pondělí bude 13. dubna. Kvůli nouzovému stavu mohou mít o svátcích otevřeno i prodejny nad 200 m2, některé ale přesto zavřou. Kde si nakoupíte a kde naopak ne?
07.04.2020 07:00 |

podobné články

Otevírací doba obchodů během květnových svátků. Jak si nakoupíte na Svátek práce a Den vítězství?

 
Jaká bude otevírací doba ve vašem oblíbeném supermarketu během květnových svátků? Svátek práce i Den vítězství letos připadly na neděli, což mnohým asi radost neudělá. Víte, kdy a kde si v obchodech větších než 200 metrů čtverečních 1. a 8. května 2022 nakoupíte? Redakce eXtra.cz se zeptala jednotlivých obchodních řetězců.
30.04.2022 05:10 |

podobné články

Otevírací doba o červencových svátcích: V kterých obchodech nakoupíte na Cyrila a Metoděje a Jana Husa?

 
Připomenutí mistra Jana Husa i slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje nespadá do kategorie státních svátků, během nichž musejí obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních zůstat zavřené. Otevírací doba tak závisí na jednotlivých obchodech, které zůstanou pravděpodobně všechny otevřené. Pohodlně si tedy nakoupíte prakticky všude a není třeba se zásobit předem.
21.06.2021 08:10 |

podobné články

Otevírací doba o Velikonocích: Na Velký pátek a Velikonoční pondělí máme smůlu

 
Letošní Velikonoce budou probíhat v podobném duchu jako ty minulé. Velký pátek připadá na 2. dubna, Velikonoční pondělí pak budeme slavit 5. dubna. Ani o jednom z těchto dnů si nakonec kvůli rozhodnutí vlády nenakoupíte.
12.03.2021 12:21 |

podobné články

Otevírací doba o Velikonocích: Na Velký pátek a Velikonoční pondělí máme smůlu

 
Letošní Velikonoce budou probíhat v podobném duchu jako ty minulé. Velký pátek připadá na 2. dubna, Velikonoční pondělí pak budeme slavit 5. dubna. Ani o jednom z těchto dnů si nakonec kvůli rozhodnutí vlády nenakoupíte.
01.04.2021 19:20 |

podobné články

Otevírací doba o Vánocích a na Silvestra 2021: Jak nakoupíte na konci roku ve vašem oblíbeném supermarketu?

 
Otevírací doba o Vánocích, vánočních svátcích, na Silvestra i na Nový rok se liší, je obchod od obchodu odlišná. V některých supermarketech si například na Štědrý den nenakoupíte, brány jiných budou pro opozdilce otevřeny alespoň dopoledne. Liší se také prodejní doba během posledního dne roku 2021. Jak bude kde otevřeno či zavřeno, to uvedli pro eXtra.cz tiskoví mluvčí jednotlivých společností.
14.12.2021 05:30 |

podobné články

Otevírací doby o květnových svátcích: Jak nakoupíte na Svátek práce a Den vítězství?

 
Jaká bude otevírací doba ve vašem oblíbeném supermarketu na Svátek práce a Den vítězství? Minulý rok se do otevíracích dob ve svátky promítl i nouzový stav. Ten však v současné době není. Nabízíme přehled, kdy a kde si během květnových svátků v obchodech větších než 200 metrů čtverečních nakoupíte.
25.04.2021 11:10 |

podobné články

Otevírací doba o Velikonocích: Kdy si nakoupíte o nadcházejících svátcích?

 
Jak si nakoupíte ve vašem oblíbeném supermarketu během Velikonoc? Oslovili jsme jednotlivé řetězce působící na našem území a nabízíme vám stručný přehled otevíracích dob během velikonočních svátků.
12.04.2022 11:40 |

podobné články

Otevírací doba ve svátek 17. listopadu 2020: Jak bude otevřeno v Tescu, Lidlu, Kauflandu či v Bille

 
17. listopadu je sice státní svátek, ale otevírací doba velkých supermarketů a hypermarketů se v tento den nemění. Zákaz prodeje se na Den boje za svobodu a demokracii nevztahuje. Spousta zákazníků si není jistá a nakupování v tento den vypustí. To ale není potřeba. Jediné omezení v ten den je zkrácená otevírací doba v rámci opatření proti koronaviru, na kterou si ale nakupující už zvykli.
13.11.2020 10:51 |

podobné články

Česká pošta mění otevírací dobu a lidé zuří: Je vhodná leda pro důchodce a nepracující

 
Česká pošta mění otevírací dobu na některých pobočkách. Už na začátku září zkrátila otevírací hodiny celkem 265 poštám a od 1. října k nim přibyde dalších 1253 míst. K rozhodnutí došla především kvůli koronaviru. Lidé si ale na sociálních sítích stěžují. Otevírací doba je totiž podle nich vhodná jen pro seniory, nikoliv pro pracující.
29.09.2020 13:55 |

podobné články

Otevírací doba o Vánocích a na Silvestra 2022: Jak během svátků nakoupíte ve vašem oblíbeném supermarketu

 
Otevírací doba se během svátků liší a stejně tomu je i u Vánoc, na Silvestra a Nový rok. Redakce eXtra.cz udělala průzkum, jak na tom jednotlivé oblíbené supermarkety a hypermarkety jsou. Například řetězce Billa a Penny se letos rozhodly dopřát svým zaměstnancům volno a na Štědrý den vůbec neotevřít.
19.12.2022 05:10 |

podobné články

Konec nočních nákupů: Tesco zkracuje otevírací dobu. A kdy si nakoupíte o podzimních svátcích?

 
Pokud jste vyráželi na nákupy po desáté hodině večerní, tak od září máte smůlu. Řetězec Tesco, který jako jeden z mála měl své obchody otevřené až do půlnoci, nebo i nepřetržitě, zkracuje otevírací dobu. Důvodem je prý nezájem zákazníků nakupovat tak pozdě. Navíc se blíží podzimní státní svátky. Víme, kde si nakoupíte.
15.08.2018 14:20 |

podobné články

Otevírací doba na Svátek práce a Den vítězství: Jak budou 1. a 8. května otevřené Tesco, Lidl a další

 
Počátkem května nás čekají hned dva svátky a jak už je zvykem, otevírací doba obchodů se bude lišit. Nakoupíte si na Svátek práce a Den vítězství v Kauflandu, Tescu, Lidlu, Albertu, Bille a dalších supermarketech? Právě 8. května mohou markety kvůli nouzovému stavu otevřít. Kdo toho využije a kdo ne? Připravili jsme pro vás podrobný přehled.
30.04.2020 13:15 |

podobné články

Otevírací doba na Den české státnosti: Jak budou 28. září otevřené Tesco, Lidl a další

 
Na Den české státnosti se otevírací doba jednotlivých českých supermarketů a hypermarketů bude lišit. Podle zákona nesmí totiž chrámy konzumu – obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních – během vybraných svátků otevřít. Jak si tedy 28. září nakoupíte v Tescu, Lidlu, Kauflandu a dalších?
25.09.2020 14:30 |

podobné články

Otevírací doba na Vánoce 2019: Jak budou o svátcích otevřené Tesco, Kaufland, Lidl a další

 
Vánoční otevírací doba jednotlivých českých supermarketů a hypermarketů se bude lišit. Na Štědrý den některé otevřou do 11 hodin, jiné do půl 12, některé vůbec. Další dva dny zůstanou velké obchody zavřené - kromě Makra. Podle zákona nesmí totiž chrámy konzumu – obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních – během vybraných svátků otevřít. Novela z 21. listopadu udělila výjimku velkoobchodům. Nakoupíte také v menších obchodech, v prodejnách, v nemocnicích, na letištích, nádražích, na pumpách nebo v lékárnách.
23.12.2019 12:20 |

podobné články

Otevírací doba na Den vítězství: Jak budou 8. května otevřené Tesco, Lidl, Kaufland a další

 
Otevírací doba na Den vítězství se bude ve všech obchodech lišit. Nakoupíte si na tento státní svátek v Kauflandu, Tescu, Lidlu, Albertu, Bille a dalších supermarketech? Právě 8. května mohou markety kvůli nouzovému stavu otevřít. Kdo toho využije a kdo ne? Připravili jsme pro vás podrobný přehled.
05.05.2020 15:20 |

podobné články

Otevírací doba 1. a 8. května: Kde si na Den vítězství nakoupíte a jak je to na Svátek práce

 
Krátce po sobě nás v blízké době čekají dva svátky - 1. května je Svátek práce a 8. května je Den vítězství. Oba tyto dny vycházejí na pondělí, takže se můžeme těšit na prodloužené víkendy. Jak to bude s otevírací dobou našich oblíbených supermarketů? Dejte si na to pozor. Ačkoli jsou oba tyto dny státními svátky, v jeden z nich zůstane otevřeno, zatímco o tom druhém budou muset být některé obchody podle zákona uzavřeny.
26.04.2023 05:10 |

podobné články