Článek

Otec malého Oliverka: Život našeho syna bychom nikdy neukončili záměrně. Hledáme pomoc jinde

 
Malý Oliver trpí spinální svalovou atrofií. Jeho rodiče se proto rozhodli vyhlásit veřejnou sbírku na nákladný lék. I přes příslib, že léčba pro Olivera proběhne, byl jeho otec Bohumil Kovalský Fakultní nemocnicí Motol informován o nečekaném zamítnutí. Společně s manželkou se tak rozhodl k právním krokům proti nemocnici. Záchranu svého syna nevzdává a hledá lékaře po celém světě.
02.07.2020 18:50 |

podobné články

Podobné články

Otec malého Oliverka: Život našeho Olivera bychom nikdy neukončili záměrně. Hledáme pomoc jinde

 
Malý Oliver trpí spinální svalovou atrofií. Jeho rodiče se proto rozhodli vyhlásit veřejnou sbírku na nákladný lék. I přes příslib, že léčba pro Olivera proběhne, byl jeho otec Bohumil Kovalský Fakultní nemocnicí Motol informován o nečekaném zamítnutí. Společně s manželkou se tak rozhodl k právním krokům proti nemocnici. Záchranu svého syna nevzdává a hledá lékaře po celém světě.
02.07.2020 18:45 |

podobné články

Rozhoduje se o osudu malého Oliverka: Nemocnice rodičům sdělila zdrcující verdikt

 
Jednání mezi FN Motol a rodiči malého Oliverka dnes vyvrcholilo. Chlapec trpící spinální svalovou atrofií měl dostat lék Zolgensma. Ten mu měl pomoci zastavit jeho nemoc. Lékaři ale nechtějí léčbou ohrozit jeho život a trvají na svém stanovisku.
07.07.2020 12:35 |

podobné články

Kraj Vysočina podpořil vydání užitečného průvodce

 
Každý se někdy dostane do situace, kdy se v důsledku nemoci, úrazu nebo stáří musí postarat o sebe nebo své blízké. V takových případech všichni hledáme služby a rady, které nám péči usnadní. Hledáme stejné cesty, které už před námi hledali jiní, hledáme odpovědi na podobné otázky, hledáme, kdo nám pomůže, na co máme nárok apod. „Určitě si poradíte“ je název jednoduchého průvodce těmi nejběžnějšími situacemi.
03.03.2015 14:36 |

podobné články

Gazdík: Už zase hledáme spasitele, který vše napraví. Ale to hledáme marně. O to horší bude vystřízlivění

 
ROZHOVOR „Nemyslím, že bychom měli všichni znít jedním hlasem, bez plurality názorů není demokracie. Nevidím rozdělení národa tak fatálně, jak se někdy předkládá,“ říká šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Ale jako bychom podle něj byli unavení z demokracie. Sto let po vzniku Československého státu už zase hledáme něco jiného, jiný systém, spasitele, který vše napraví. Jenže to čekáme marně. O to horší je pak vždy to vystřízlivění.
28.08.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1005 článků) , Petr Gazdík (994 článků)

Zázračný lék na SMA by Oliverka mohl zabít, řekli rodičům lékaři. Ti se nevzdávají

 
Příběh Oliverka, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), sleduje celé Česko. V úterý rodiče malého bojovníka jednali ve Fakultní nemocnici v Motole o léčbě pro jejich syna. Tamní lékaři Oliverkovi odmítli podat experimentální lék Zolgensma, od kterého rodiče očekávají zlepšení stavu jejich syna. Jenže rodiče na podání Zolgensmy trvají. Nemocnice si zase trvá na svém a nadále podání léku za několik desítek milionů nedoporučuje. „Podání Zolgensmy by Olivera mohlo ohrozit na životě,” uvedla nemocnice.
07.07.2020 12:15 |

podobné články

Penzí život nekončí: Hledáme superdůchodce!

 
Člověk je tak starý, na kolik se cítí! Také se nedáte zlomit číslicí vašeho věku a užíváte si život naplno? Hledáme SUPERDŮCHODCE! Ukažte čtenářům, jak umíte žít. Skáčete s padákem, jezdíte na lyžích, milujete adrenalinovou jízdu na motorce? Právě vás hledáme!
11.11.2011 18:40 |

podobné články

Podvodník chtěl zneužít nemocného Oliverka, na kterého se skládá celé Česko! Oznámení už šetří policie

 
Rodiče malého Oliverka, který trpí SMA, mají spoustu starostí s tím, aby pro něj do měsíce sehnali potřebné desítky milionů korun na nejdražší lék světa Zolgensma. Ke všemu museli navíc řešit problém s podvodníkem, který se vydával za Oliverkova tátu a žádal po lidech pokoutně peníze! Po ničemovi pase policie a prosí veřejnost o informace!
21.04.2020 05:35 |

podobné články

Pojišťovny zaplatí léčbu pro Maxíka i Oliverka! Co s miliony na sbírce?

 
Rodiče malého Oliverka (22 měsíců) ze Sedlnice na Novojičínsku, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), si konečně mohou oddechnout. I jejich zdravotní pojišťovna schválila úhradu léčby z USA, která stojí přes 60 milionů korun. A stejně je na tom i druhý nemocný chlapec - Maxík. Jeho pojišťovna rovněž lék proplatí.
30.04.2020 13:35 |

podobné články

Rodiče Oliverka bojují o nejdražší lék pro synka trpícího SMA: Do cesty se jim postavil koronavirus!

 
Dojemný příběh malého Oliverka, který trpí nebezpečnou spinální svalovou atrofií, zná celé Česko. Nejdražší lék světa Zolgensma chlapeček zatím nedostal. Stateční rodiče bojují dál a ze všech sil se snaží vyjednat genovou léčbu v zahraničí. Celou věc ovšem komplikuje pandemie covidu-19. Rodina se ale nevzdává a také vyjádřila nezištnou radost  z toho, že jiným dětem také trpícím SMA Zolgensma zabrala a pojišťovna ji proplácí.
03.12.2020 05:25 |

podobné články

Mizející naděje pro Oliverka: Na záchranu zbývá už jen měsíc, rodiče prosí o pomoc

 
Původně byl čas na záchranu nemocného Oliverka do léta. Teď ale zoufalí rodiče zveřejnili informaci, že na vybrání cílové částky zbývá už jenom třicet dní. Proto apelují znova a naléhavěji na všechny lidi dobré vůle, kteří se chtějí podílet na záchraně jejich synka, jenž trpí spinální svalovou atrofií a nákladná léčba je jediným řešením, jak jej zachránit.
16.04.2020 07:01 |

podobné články

Co bude s milióny, vybranými pro Oliverka? Dárci je zpět nedostanou, vysvětluje ředitelka Život dětem

 
Pro Oliverka, který trpí spinální svalovou atrofií, se ve veřejné sbírce vybralo přes 50 milionů korun. Jenže pojišťovny nakonec drahý lék zaplatí a peníze tak nebudou využity k původnímu účelu. Mnoho z těch, kteří přispěli, teď zajímá, co s penězi bude.
05.05.2020 15:55 |

podobné články

Rodiče Oliverka (22 měs.), který měl dostat lék za 51 milionů: „Řekli nám, ať ho necháme odejít“

 
Čekali naději, přišel šok a slzy! Rodiče Oliverka (22 měs.) věřili, že život jejich bojovníka trpícího spinální svalovou atrofií změní nejdražší lék světa. Lékaři mu ho ale nedají. Dokonce se jich prý ptali, zda nechtějí veškerou léčbu ukončit.
26.06.2020 05:10 |

podobné články

Je seznámení po internetu nesmysl?

 
Mnoho lidí je přesvědčeno, že seznamka na internetu funguje pouze za sexuálním účelem a je nemožné, poznat pravého partnera. Je to však mylná představa, která vznikla na základě lidí, kteří mají zkušenost pouze s těmi špatnými seznamkami. Existuje mnoho spokojených párů, které se seznámili právě díky internetu. Než se však přihlásíte na některou ze seznamek, je dobré o ní vědět, co nejvíce informací. Na co se zaměřit Zjistěte si, jak dlouho daná seznamka funguje, přečtěte si zkušenosti lidí, kteří se takto seznámili. Zaměřte se také na to, jestli má seznamka nějaké rozdělení podle věkových skupin, zájmů a lokalit. Určitě by nedávalo smysl cestovat za vysněným partnerem přes půl republiky. Když chceme někoho poznat blíže a zjistit o něm co možná nejvíce informací bude nejlépe hledat v blízkém okolí. Koho vůbec hledáme Důležité je uvědomit si, koho to vůbec hledáme. Tak, jako o budoucím partnerovi přemýšlíte v běžném životě i tady je nutné zapřemýšlet, jak by měl vypadat a jaká kritéria splňovat. Sledujte průběh komunikace, jak se ta osoba vyjadřuje, jaké má hobby, kde bydlí a jak často je možné se vídat? Mnoho lidí tráví večery na internetu a přeji si někoho poznat, navázat vztah. Ale když pak přijde na realitu, jsou velmi zaneprázdnění svojí kariérou, popřípadě dětmi a další výmluvy. S takovými neztrácejte čas. Možná, že jim tento druh komunikace a zábavy stačí. Důležité je vyložit karty na stůl. Nepleťte si fantazii a realitu Seznámení online probíhá mnohdy bouřlivěji než v realitě, protože tady navíc zapojujete fantazii. Tady by mohl nastat problém v případě nereálných fotografií, starých několik let, kde máme o 15kg méně. Takové rande pak končí fiaskem. Pokud tedy hledáme skutečně vážné seznámení, musíme být zcela upřímní! Není nic špatného jít na nezávazné kafe i s více osobami. Jedině tak narazíte na toho pravého.   Příspěvek Je seznámení po internetu nesmysl? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.08.2015 08:25 |

podobné články

Zápal plic, 12 dní v umělém spánku a čekání na diagnózu: Rodiče Oliverka (1,5) prožili peklo, doufají v zázrak

 
Těžké rány osudu stíhají Oliverka (1,5) a jeho rodiče ze Sedlnice na Novojičínsku. Diagnóza spinální svalové atrofie (SMA), zápaly plic, hrozba koronaviru… Rodiče promluvili o tom, jaké to je starat se 24 hodin denně o nemocného chlapečka, o tom, že než se přišlo na diagnózu, utekl drahocenný čas, i o tom, že přes to všechno vidí světlo na konci tunelu. Je jím léčba za 62 milionů.
23.04.2020 05:10 |

podobné články

Smutný dvojí osud dětí se SMA: Zatímco u Oliverka mluví o smrti, Adámek po podání léku dělá pokroky

 
Malý Oliver (22 měs.) trpí nejhorší formou spinální svalové atrofie. Bez plicního ventilátoru a pomoci druhých se neobejde. Nadějí pro něj a jeho rodiče byla aplikace léku Zolgensma, jeho zdravotní stav je ale vážný a nemocnice se mu ho rozhodla nepodat. Podobně nemocný Adámek už na rozdíl od Oliverka lék dostal a dělá velké pokroky.
11.07.2020 05:10 |

podobné články

Oliverka odmítli doktoři léčit: Rodiče ukazují, že to smysl má

 
Před nedávnem si rodiče maličkého Oliverka, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), vyslechli od lékařů z motolské nemocnice strašlivý verdikt. Jejich syn nedostane lék Zolgensma, jež by mohl zlepšit jeho zdravotní stav. Podle lékařů by mu totiž lék mohl spíše uškodit. Rodiče nemocného chlapce to ale nevzdávají a na sociální síti ukazují, že by to malý Oliverek zvládnout mohl.
15.07.2020 22:50 |

podobné články

Čím se liší Klaus a krtek? Hledáme NEJ vtip s prezidentem

 
VÝZVA: Smějme se s prezidentem Václavem Klausem. Hledáme 70 nejlepších vtipů, kde vystupuje hlava státu. Klaus brzy oslaví jubilejní 70. narozeniny. Velká kolekce anekdot by byla milým dárkem pro našeho prezidenta.
27.05.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10094 článků)

Otřesné domácí VIDEO: Otec učí svého malého syna kouřit! Je ten chlap normální?

 
Otřesné domácí video si pořídila jedna ruská rodina. Je na něm zachycen otec, jak v kuchyni učí svého malého syna kouřit. Ten se nejdřív dělí se svým tátou o jednu cigaretu, pak mu rodič dokonce zapálí vlastní.
24.04.2014 15:15 |

podobné články

Lékaři z Motola nebudou Oliverka léčit: Rodiče nemocného Maxíka jim dávají za pravdu

 
Ne všechny příběhy mají šťastné konce a u malého Olivera, který trpí zákeřnou nemocí SMA, to doopravdy nevypadá nejlépe. Brzy oslaví druhé narozeniny a doktoři z FN Motol po posouzení jeho zdravotního stavu nechtějí aplikovat nákladnou léčbu Zolgensmou. Zdrcení rodiče hledají pomoc v zahraničí a vyjádřili se i rodiče Maxíka, který trpěl stejným onemocněním. Ti s doktory souhlasí.
13.07.2020 08:50 |

podobné články