Článek

Ostrý útok na ČT, jejího šéfa i mrhání penězi. Dvořákův sok bojuje o nové křeslo

 
Boj o křesla v Radě ČT je v plném proudu. Přihlášených devadesát kandidátů se představuje od středy poslancům volebního výboru. Největší kritiku ČT i Rady vznesl před poslanci někdejší elitní novinář České televize a také vyzyvatel Petra Dvořáka ve volbě generálního ředitele z roku 2011 Roman Bradáč. Řeč přišla několikrát i na výši koncesionářských poplatků nebo na to, jak s penězi médium hospodaří.
06.02.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (597 článků) , Petr Dvořák (592 článků)
Podobné články

Koalice PRO JIŽNÍ ČECHY: Olympijský park je mrhání veřejnými prostředky. Jde o kampaň hejtmana

 
V pátek se pro veřejnost otevře Olympijský park Rio-Lipno 2016. Koalice PRO JIŽNÍ ČECHY považuje olympijský park i projekt Jižní Čechy olympijské za mrhání veřejnými prostředky, o to více, že než podpoře aktivního sportu slouží k osobní politické kampani současného hejtmana Jiřího Zimoly před blížícími se krajskými i senátními volbami.
02.08.2016 16:40 |

podobné články

Mládek navrhuje odkup OKD za korunu. Babiš o nouzovém plánu: Jen mrhání peněz

 
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravilo plán pro případ, že by o černouhelnou společnost OKD neprojevil zájem soukromý investor. Ministr Jan Mládek (ČSSD) navrhne vládě, aby důlní firmu, která je v úpadku, odkoupil za jednu korunu státní podnik Diamo. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) záměr považuje za mrhání peněz daňových poplatníků, OKD by podle něj měl koupit privátní investor. Mládkův návrh uvítali horničtí odboráři, firma ho nekomentovala.
23.01.2017 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17513 článků) , Jan Mládek (672 článků)

Šéf ČRo Ostrý je pěkně ostrý! Seknul s prací, chce být brněnským senátorem za ANO

 
Kandidátem do Senátu za hnutí ANO se stal ředitel regionálních studií Českého rozhlasu Brno a Zlín Jaromír Ostrý (64). V souvislosti s překvapivým oznámením kandidatury okamžitě odstupuje ještě dnes ze všech pozic v rozhlase. Tam pracoval celý život.
27.07.2018 11:15 |

podobné články

Ostrý spor ve vedení ERÚ ohrožuje ceny a míří na vládu. Posílí Babiše?

 
Ve vedení Energetického regulačního úřadu se rozhořel ostrý spor. Dopad může mít na ceny energií, ale nejen to. Mezi současným šéfem rady ERÚ Vratislavem Košťálem a jedním z radních Vladimírem Vlkem došlo na ostrý konflikt, jehož řešení míří dokonce na jednání vlády, upozornily Hospodářské noviny. Podle nich přitom pětičlennou radu ve výsledku mohou ovládnout lidé spjatí s premiérem Andrejem Babišem (ANO).
20.08.2018 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17513 článků)

Čunek křeslo šéfa KDU-ČSL neobhájí, předsedou může být Březina nebo Svoboda

 
Lidovci na sobotním sjezdu ve Vsetíně volí předsedu strany. Po první volbě je jasné, že Jiří Čunek křeslo neobhájí. Nepostoupil do druhého kola. Z toho prvního vítěz nevzešel. Do druhého kola postoupili Jan Březina a Cyril Svoboda. O křeslo předsedy se kromě nich ucházela Michaela Šojdrová.
30.05.2009 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (771 článků) , Michaela Šojdrová (217 článků) , Cyril Svoboda (379 článků) , Jan Březina (30 článků) , Jiří Svoboda (423 článků) , Jiří Svoboda (423 článků)

Jdu na jedno! A koupil si láhev šampaňského za 4 miliony!

 
Mrhání penězi, nebo frajeřina? Britský obchodník Alex Hope (23) si zašel na oslavu do baru, popíjel šampaňské a koňak. Když odcházel, zaplatil nejdražší účtenku na světě. V přepočtu 6 milionů korun, z toho jen za jedinou láhev dal 4 miliony. A navíc ještě půlmilionové dýško.
06.03.2012 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (493 článků)

Kokta se přiznal i bez testu otcovství: Quentine, já jsem tvůj tatínek!

 
Testy otcovství? Zbytečné mrhání penězi! Alespoň v případě novopečené maminky Ornelly Štikové (20), která porodila asi nejslavnější miminko v českém showbyznysu. Hrdý tatínek Josef Kokta (55) se totiž ke svému pátému potomkovi hrdě hlásí a chlubí se jím, kde může. Na svou »práci« je pyšný natolik, že když svého krásného synka poprvé uviděl, musel se pochválit a zvolal: „Ten se fakt povedl!“ A co dalšího nám Ornella prozradila?
19.03.2013 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Josef Kokta (900 článků) , Ornella Štiková (1075 článků)

Kam tečou naše daně? 10 nejnesmyslnějších projektů sponzorovaných Evropskou unií

 
Tohle vás posadí na zadek. Žebříček, který sestavil magazín Ekonom vás asi nepotěší. Najdete v něm totiž ty nejbizarnější projekty sponzorované unijními prostředky. I když nad jejich účelem budete kroutit hlavou, krutá realita je taková, že toto mrhání penězi je úplně legální.
09.04.2013 20:55 |

podobné články

Babišův náměstek představil plán, jak zatočit s plýtváním a omezit hazard

 
Především o tom, jak zastavit mrhání veřejnými penězi a o plánech Ministerstva financí na omezení hazardu se mluvilo ve čtvrtečním vydání diskusního pořadu ČT24 Hyde park. Jeho hostem byl Ondřej Závodský, budoucí náměstek ministra financí, právník a oznamovatel korupce, nominovaný KDU-ČSL.
06.02.2014 21:45 |

podobné články

Babišova pravá ruka říká, jak zastavit mrhání penězi. A ukazuje na nesnáz

 
První náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht sdělil Deníku.cz postoje hnutí ANO ke služebnímu zákonu i normě o finančním řízení. ANO nechce politické náměstky, na kterých ostatní koaliční partneři trvají. Podle Wagenknechta je také třeba zvýšit odpovědnost lidí, kteří rozhodují o miliardových zakázkách, aby odpovědnost nebyla přenášena na řadové úředníky.
26.02.2014 11:35 |

podobné články

Aby to nevyšumělo: Babiš, Kalousek a řeči o korupci kolem Klause. Táhne se to už dlouho, máme odhad výsledku

 
Kauza údajného požadavku na úplatek od Andreje Babiše za veto zákona o podpoře biopaliv byla podle ředitele Nadačního fondu proti korupci Petra Soukenky ukončena už v zárodku tím, že nebyla kontaktována policie, aby provedla podobné sledování jako v případě Davida Ratha. Další prošetřování proto považuje za mrhání penězi daňových poplatníků. Podle Ladislava Jakla, blízkého spolupracovníka Václava Klause, kolem sebe předseda hnutí ANO kope v hrůze, že se přijde na to, jak to bylo s přehlasováním prezidentského veta.
27.05.2015 16:11 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9756 článků) , Andrej Babiš (17513 článků) , David Rath (4552 článků) , Petr Václav (841 článků)

Herman bude asi potřebovat získat imunitu, aby nemusel do tepláků. Jde o miliardové projekty. Dokumentarista hovoří o bojích v ústavu totality a mrhání s veřejnými penězi

 
ROZHOVOR Bývalý dokumentarista Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) a badatel v oblasti moderní historie Adam Kretschmer hovoří o svých postřezích k fungování Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) a ÚDV. „A to si ještě matně vzpomínám na trojnásobné navýšení ceny za opravu Státní opery a další miliardové projekty. Tak si myslím, že bude ‚hru na imunitu‘ potřebovat,“ říká Kretschmer o Danielu Hermanovi.
06.12.2017 11:10 |

podobné články

O nového šéfa soc. dem. se utkají Sobotka s Haškem

 
O křeslo nového šéfa soc. dem. se utkají její první místopředseda Bohuslav Sobotka s dalším členem vedení strany, jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem. Sobotka, který je nyní pověřen řízením strany, na otázku Práva, zda se bude o křeslo šéfa soc. dem. ucházet, uvedl: „Ano, v příští volbě předsedy ČSSD.“
30.05.2010 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3740 článků) , Bohuslav Sobotka (9544 článků) , Michal Hašek (2375 článků)

Napadená starostka: Není to rasový útok, ale honba za penězi

 
Nejde o rasový útok, ale o honbu za penězi a bezpracným ziskem, zdůrazňuje napadená místostarostka Albrechtic Anna Kuřátková. Rodina, která ji napadla, toužila po penězích z opatrovnictví nemocné ženy. Té se přitom tatáž rodina chtěla před dvěma roky za každou cenu zbavit.
18.11.2011 09:30 |

podobné články

Favoritem na šéfa DPP je prý bývalý Dvořákův manažer

 
Jedním z horkých favoritů na vítěze výběrového řízení na ředitele pražského Dopravního podniku je prý Jaroslav Ďuriš. Dlouholetý personální ředitel podniku z éry Martina Dvořáka by prý mohl znamenat návrat „starých časů“.
26.10.2012 14:35 |

podobné články

S finanční gramotností pomůže kapesné. Jak naučit děti zacházet s penězi!

 
Neznalost zacházení s penězi může s vašich potomků udělat bezhlavé utráceče nebo chronické dlužníky. Jak z toho ven? Finanční výchovou, se kterou je nejlepší začít hned od mala. Počítejte ale s tím, že každá věková skupina dětí potřebuje trochu jiný přístup. Nezapomínejte s dětmi o penězích mluvit a vysvětlovat, odkud se berou i co kolik stojí. „Chcete-li, aby si vaši potomci již od dětství postupně osvojovali principy zacházení s penězi, mluvte s nimi otevřeně a na rovinu,“ radí Stáňa Křížová, lektorka finanční gramotnosti.
10.09.2018 10:50 |

podobné články

Vladko se bojí: Krachne mu vztah s milencem? Ve Vile na uklidněnou dostal křeslo

 
Vladko a jeho křeslo. Tenhle typický obrázek z VyVolených je zpátky! Vítěz 1. řady se vrátil v pátek do Vily a již dnes dostal od produkce za odměnu svůj nejoblíbenější kus nábytku. Vladkovi by křeslo mohlo psychicky pomoci, vypadalo to, že začíná propadat splínu. Za zdmi vily totiž nechal svého partnera a jak se Blesku svěřil, obává se, že další účast v reality show nemusí vztah se španělským o 23 let starším milencem přežít!
25.08.2013 16:50 |

podobné články

Zrada v Hlasu: Pepovi Vojtkovi se zaseklo křeslo, musel zamakat rukama!

 
To je ale smolař. Když se koučovi Hlasu ČeskoSlovenska Josefu Vojtkovi některý soutěžící skutečně líbí, je rozhodnutý bojovat za něj za každou cenu. Vojtka totiž během vystoupení dívky s chraplavým hlasem zradilo křeslo. Když praštil do tlačítka a měl se otočit, křeslo se zaseklo a tak ho Vojtek musel tlačit vlastníma rukama.
26.03.2014 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Josef Vojtek (620 článků)